Podvědomí, postoje a "nemocné" čakry

26. června 2009 v 12:51 | Lúmenn |  Aura a čakry
Když vám řeknu, ať si představíte člověka v bojovném postoji, jistě vás napadne někdo s rukama v bok, stydlivého člověka zase automaticky vidíme s rukama překříženýma v klíně. Každá pozice našeho těla něco vyjadřuje, ale napadlo vás někdy přemýšlet proč tomu tak je? A napadlo vás někdy dávat to do souvislosti s čakrami, energetickými centry našeho těla?
Pokud ne, možná vám tenhle článek odhalí zajímavé souvislosti:)

První čakra, červená, kořenová, zajišťuje naše spojení s "pevnou zemí" tedy jakési ukotvení v realitě a průtok životodárné síly směrem od země. Nachází se pod stydkou kostí, jednoduše si představte jako byste seděli na kuželu. Tato čakra je velmi důležitá a přitom je velmi snadné si její funkci poškodit. Stačí překřížit nohy a průtok energie je zpomalen či zcela zastaven.
Sedáváte-li tedy často s překříženýma nohama nebo je křížíte i ve spánku či ve stoji, podvědomě se bráníte realitě, odháníte od sebe materiální věci, ale také životodárnou energii Matky Země.
Naproti tomu z člověka, který sedí s doširoka rozkročenýma nohama máme většinou pocit síly, to proto, že on podvědomě zesiluje průtok energie první čakrou a takový člověk bývá rozložitější, robustnější a většinou více materiálně založený.

Druhou čakru, oranžovou, sakrální, která leží v podbřišku, si můžeme představit jako dva otáčející se kužely, spojené svými vrcholy asi deset centimetrů pod pupíkem. Už její umístění nám evokuje spojitost se sexualitou.
A teď si představte stydlivého člověka až puritána jak neustále kříží ruce pod pupkem. Opět si podvědomě blokuje průtok energie druhou čakrou a potlačuje v sobě sexuální pud.
Opakem jsou lidé sedící na bobku s nohama od sebe, ti zase podvědomě zvyšují energetický proud v sakrální čakře a zvyšují svůj sexuální apetit.

Třetí čakra v oblasti solar plexu má žlutou barvu a jejím hlavním úkolem je ovlivňování vůle. V téhle souvislosti se mi hned vybaví student zkoušený před tabulí, který má propletené prsty položeny na břiše - čímž si bohužel nevědomě snižuje svlj výkon, povzbuzuje strach a zavdává pocit, že si nevěří. Když jste nervózní, většinou vás asi bolí břicho a když pak na bolavé místo přiložíte propletené ruce, je dílo zkázy dokonáno.
Lidé s nabuzenou třetí čakrou zase s oblibou dávají ruce v bok, špičky prstů jako by ukazují na břicho a energetický průtok roste. Jejich postoj dává najevo "bude po mém!" a vůle takto postaveného člověka zpravidla vítězí.

Čtvrtá srdeční čakra má zelenou barvu a sídlí v hrudníku poblíž srdce - a jak již její název napovídá, má na svědomí naše city.
Představte si člověka, který se právě s někým pohádal. Většinou má založené ruce na hrudi a mračí se. Právě ty založené ruce na hrudi zabraňují energii volně proudit skrz srdeční čakru a uzdravení rozhádané situace člověk s tímto postojem podvědomě co nejvíce oddaluje. Ti z vás, co si často zakládají ruce na hrudi tím dávají okolí najevo, že lásku nechtějí, že ji nedovedou přijímat, že z ní mají strach. Vzpomeňte si také na klasickou polohu mrtvých - ruce zkřížené na hrudi nás upozorňují, že tento člověk již není schopen dávat ani přijímat lásku.
Lidé s příliš nabuzenou srdeční čakrou jsou většinou sobečtí a dělá jim problém lásku dávat - takoví lidé odhalují při každé příležitosti hrudník. Ženy s velkými výstřihy, svalovci s rozhalenými košilemi, velká záliba v chození nahoře bez…to vše jsou příznaky nabuzenosti čtvrté čakry a neschopnosti rozdávat lásku do okolí.

Pátá čakra, krční ve světle modré barvě, sídlí v krku - stejně jako hlasivky, takže je celkem jasné, že se stará o komunikaci.
Tuto čakru je velmi snadné si zablokovat a to nejen podvědomě, ale i zcela neúmyslně. Může za to záliba v kovu, respektive v kovových náhrdelnících. Stříbrné, zlaté, ocelové řetízky nošené kolem krku, to vše zabraňuje energie volně proudit a nastávají problémy s dechem i komunikací. Absolutní nerozum je nosit na kovovém řetízku nějaký negativní zářič - kříž (jakýkoli, protože křížení zabraňuje průtoku energie), obrácený pentagram, lebku atd. Krční čakra pak chuděrka neví co by, zběsile se točí a nebo zase drhne a zastavuje se.
Podvědomý postoj s málo funkční krční čakrou je pak neustálé nošení vysokých límců, stojáčků, roláků, šátků kolem krku. Nadměrné zakrývání krku většinou znamená problém s komunikací. Naproti tomu záměrné zvýrazňování krku (velmi masivní a výrazné šperky, zajímavé výstřihy apod.) zase znamená touhu manipulovat s lidmi a povrchní komunikaci ve spoustě plytkých slov.

Šestá čakra třetího oka má barvu indigově modrou a sedí nám vprostřed čela, kde se stará o intuici.
Jistě se vzpomenete, že když přemýšlíte mnete si prostředek čela nebo spánky. Podvědomě tím probouzíte šestou čakru k životu, mnete-li si čelo, je to jako byste si protírali unavené oči (resp. unavené třetí oko) a při masáži spánků zase zvyšujete průtok v energetických drahách, které zásobují právě šestou čakru.
Možná se ale místo jemného mnutí práskáte do čela dlaní nebo se o střed čela opíráte rukou. Tím si ale podvědomě vypínáte intuici, voláte na pomoc jen racionální myšlení a mimoto si tím tak akorát přivodíte únavu a bolest hlavy a z přemýšlení nakonec není nic. Podobně intuici brání i slavné "zaboření hlavy do dlaní" kdy si dlaněmi (často i s propletenými prsty) zakryjete třetí oko a východisko ze situace se v ten okamžik vzdálí do nedohledna.
Sedmá čakra, korunní s fialovo bílým nádechem, se nachází na temeni a propojuje nás s univerzem.

Sedmá čakra nemůže být nabuzená ani unavená v tom pravém slova smyslu. Může být jen více či méně otevřená - jako by vám z temene hlavy trčel kornout. Může být uzoučký a taky širokánský, záleží na tom, jak vaše korunní čakra pracuje. Její funkci zpomaluje časté kladení hlavy na temeno nebo neustálé nošení pokrývek hlavy, i když k tomu není důvod. Taková člověk má většinou strach ze svého vyššího já, stydí se v sobě probudit dokonalost, skoro jako by chtěl ukázat vesmíru, že neexistuje. A velmi otevřená korunní čakra se projevuje velmi prozaicky a přece neuvěřitelně - bílou září okolo hlavy člověka:) Ale ne každý ji zahlédne, to je pravda:)

Možná jste se po přečtení článku zděsili, že už si nesmíte sednout s překříženýma nohama ani nosit kšiltovku. Tak to není - každá pozice je škodlivá jen ve chvíli, kdy se dělá opakovaně a pravidelně. Prostě zvyk ještě neznamená zlozvyk. Jen tak z legrace ale zkuste kontrolovat své známé či i sami sebe a porovnávat postoje jejich těla z jejich povahovými rysy. Věřím, že charakteristika podle čaker bude více než výstižná:)

 


Komentáře

1 Kitt C. Kitt C. | 26. června 2009 v 14:41 | Reagovat

xD Já sedím "noha přes nohu" skoro furt. Je to takový reflex. Sednu si a za chvíli dávám nohu přes nohu nebo je křížím v kotnících... je to se mnou špatný..

2 Luz Luz | Web | 26. června 2009 v 14:59 | Reagovat

Takový zvyk má asi hodně lidí, ale snažím se kontrolovat, abych to nedělala od té doby, co jsem se dozvěděla, že to způsobuje křečové žíly [a prevence je u mě důležitá, protože to mám v rodině]. A mám ráda kloboučky... těch se tedy nevzdám, ale každý den si je stejně neberu.

3 P. Bloody P. Bloody | 26. června 2009 v 21:06 | Reagovat

Netvrdím, že nenosím výstřihy.. to docela i nosím.. Takže přestanu. A budu chodit se zkříženýma rukama na prsou, protože jestli mi něco mrví život, pak jsou to city!!

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 27. června 2009 v 11:14 | Reagovat

žádnou paniku, jenom všeho s mírou:)

5 Sisi Sisi | Web | 28. června 2009 v 20:08 | Reagovat

Ja naopak nemám rada veľké výstrihy. Neviem prečo, je to nepríjemné.

6 Luz Luz | Web | 29. června 2009 v 15:53 | Reagovat

[5]: To já taky ne, mně to hlavně připadá nevkusné, vystavovat hrudník pro pohledy cizích lidi.

7 Sisi Sisi | 5. července 2009 v 9:19 | Reagovat

[6]: Presne tak.

8 Frise Frise | Web | 5. března 2010 v 23:19 | Reagovat

:D a to já si pořád chráním srdeční čakru :D věčně na mě někdo totiž útočí nesmyslama jako "škola je důležitější, než mít někoho rád" jako tomu bylo nedávno... Pak prostě začnu cítit chlad u srdce, udělá se mi mdlo, překřížím ruce na hrudi a můžou dělat co chtějí, ve mě by se krve nedořezal :D

9 Lady Hestia Lady Hestia | E-mail | Web | 26. března 2011 v 17:14 | Reagovat

Naprosto souhlasím s tímto komentářem (i stěmi na které reaguje)[7]: A krom toho náhrdelníky ani přívěsky na krku nemám příliš v oblibě a šátky nosím jen a pouze v zimě.Vlastně jediné, co "dělám špatně" je opírání hlavy o ruku(nejčastěji  na spáncích nebo čele).

10 Katty Katty | 25. září 2012 v 19:53 | Reagovat

Právě jsem zjistila, že mám totalně "zavřené" snad všechny čakry. Dělám skoro všechno, co bych neměla :-D

11 Lety Lety | 6. února 2014 v 19:23 | Reagovat

Jen bych se chtěla zeptat vadí, hodně když nosím třeba jen takový jemný řetízek na krku??

12 ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!  ĎÁBEL MÍCHÁ PRAVDU SE LŽÍ.  NEJPRVE SI ZÍSKÁ DŮVĚRU A PAK... ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!! ĎÁBEL MÍCHÁ PRAVDU SE LŽÍ. NEJPRVE SI ZÍSKÁ DŮVĚRU A PAK... | 1. ledna 2015 v 2:08 | Reagovat

ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

ĎÁBEL MÍCHÁ PRAVDU SE LŽÍ.
NEJPRVE SI ZÍSKÁ DŮVĚRU A PAK...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama