Rituál vesmírného odpuštění

4. června 2009 v 15:53 | Lúmenn |  Rituály
Chcete-li se zbavit dávných vin a dospěli-li jste již do fáze, kdy chápete, že odpustit si můžete a že si to zasloužíte, zajděte do obchodu a kupte si modrou a žlutou svíčku. Ne kalíšek, ani ten velký válec, nejlepší je dlouhá tenká klasická svíčka.
Jako první vezměte svíčku modrou - modrá je barva klidu a myšlenek. Zapalte ji a uklidněte svoji mysl, třeba díváním se do plamene. Až se budete cítit v pohodě, uklidnění a uvolnění, proneste následující větu. Adresovat ji můžete Vesmíru, Bohu nebo svému ochránci z říše andělů, záleží s kým se vám lépe mluví, protože ve výsledku je to jedno, k "tomu nahoře" se to prostě donese ať ho nazvete jakkoli. Já žádám Vesmír, je to pro mě nejpřirozenější.
"Vesmíre, odpuštím si všechny své skutky, které jsem udělal/a v tomto životě, odpouštím si i skutky, které jsem udělal/a ve všech svých minulých životech na celé linii času. Vesmíre, odevzdávám celou svou minulost do tvých rukou a očišťuji se od ní."
Pokud vy sami si dokážete odpustit, odpustí vám i Vesmír - takže není to naopak, jak nám vtloukají do hlavy křesťanští věroukové.
Po pronesení této věty nechte svíčku celou dohořet a představte si, jako by s každým ubytím vosku ubývalo i vaší zátěže z minulosti. Pokud svíčka prská nebo plamen skáče i bez závanu větru, je to těžké a odpuštění probíhá ve vaší mysli hůře. Pokud ale svíčka hoří hladce a krásně, vaše mysl dokázala odpuštění provést snadněji. Mě se při téhle příležitosti stala zvláštní věc - ta dlouhá svíčka, která normálně poteče celý stůl (mamka si takhle vyráběla lahev, celou zalitou do vosku) ani jedinkrát neukápla. Všechen vosk vyhořel do poslední kapičky, na svícnu zbyl jen kousíček ohořelého knotu. Takže věřím, že moje odpuštění proběhlo dobře.
Ale to samozřejmě ještě není všechno. Vyslali jsme myšlenku, ale teď musí přijít čin. Druhý den po provedení tohoto rituálu vezměte tu druhou svíčku, žlutou - žlutá je zase barvou vůle, energie a činů. Opět ji zapalte a zklidněte svou mysl a pak proneste poděkování:
"Vesmíre, děkuji ti za to, že sis vzal moji minulost a pomohl mi se od ní očistit. Děkuji ti, že moje odpuštění proběhlo úplně a beze zbytku a že mě moje minulost už netíží. Děkuji."
Opět nechte svíčku úplně vyhořet. Gratuluji, odpuštění se povedlo:)
Dvě rady na závěr - pokud vnitřně nejste přesvědčeni, že si můžete opravdu všechno odpustit, nedělejte tento rituál, je to zbytečné. Směřujte na své cestě životem k odpuštění a učte se odpouštět a až budete připraveni, pak teprve žádejte Vesmír o pomoc - Vesmír nikdy neudělá nic proti vaší vůli a když sami vnitřně něvěříte ve své odpuštění, tak ho nedostanete. A poslední rada zní - věty, které najdete v tomto textu samozřehmě nemusíte říkat jako básničku, důležité je, aby to šlo od srdce. Může to být delší, kratší, můžete to říct jakýmikoli vlastními slovy. Hlavně aby to šlo od vás, upřímně a od srdíčka:)
Hodně štěstí;)
 


Komentáře

1 Astriel Astriel | 5. ledna 2010 v 23:27 | Reagovat

Mám dotaz :)) Jde tento rituál přenést i na odpuštění jiné osobě?:)

2 Lúmenn Lúmenn | Web | 6. ledna 2010 v 16:25 | Reagovat

[1]: určitě:) Ale použila bych ho jen v případě, že je to hodně velké a náročné odpuštění, běžné viny a negativní emoce se dají očistit i jen snadnou větičkou nebo vizualizací, stačí aby to bylo upřímné a pravdivé a pak se dá odpouštět ve vteřině. Sami sobě však většinou odpouštíme hůře, stejně jak některým lidem a pak se hodí takovýto delší proces:)

3 Astriel Astriel | 6. ledna 2010 v 21:34 | Reagovat

No, tohle je právě bohužel náročnější případ, takže to snad zvládnu..:) Ale nemělo by to být složitý, všechno, co píšeš sem na blog skutečně pomáhá a přitom to není žádná věda a je to krásně jednoduché...Jen tak dál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama