Sedmero duchovních zákonů

4. června 2009 v 15:58 | Lúmenn |  Duchovní zákony

Na své cestě za Světlem nemusíte znát a dodržovat v podstatě nic víc, než tyto základní zákony Vesmíru a Duchovního světa. Ačkoli se možná zprvu budou zdát příliš obtížné, do krve vám vklouznou velmi snadno a váš život se díky nim změní k nepoznání...samozřejmě k lepšímu:)


1) Zákon vědomí
Tento zákon nám říká, že jediné, co je na existenci trvalé je vědomí, duch. Všechno materiálno je pouhá iluze, vytvořená naším Já a je jen na nás, zda se jím necháme ovládat. O moc, peníze i věci můžeme přijít, ale naše Já nám nikdo nemůže vzít. Pěstujme tedy naše Já, dovolme mu být silné, zdravé a beze strachu - protože všechno špatné plyne ze strachu, že něco ztratíme. Přátele, moc, peníze, auto, dům…když si ale uvědomíme, že to vše je jen iluze a jediná věc, která určitě existuje je naše Já, pak se od tohoto strachu odpoutáme a pocity marnosti a beznaděje zmizí.
Cvičení tohoto zákona: meditace v tichu, uvědomění si vlastního Já, vlastního Bytí


2) Zákon dávání
Kdo dává, ten také dostává - to je základní princip Vesmíru. Kdo ale jen bere, tomu také bude bráno. Ve Vesmíru neustále cirkuluje energie, tak musí cirkulovat i hmota. Ale nedá se stále jenom dávat, musíte umět i přijímat a nechat tedy hmotu a energii přirozeně cirkulovat v neustálém koloběhu. Je to jednoduché - chcete mít lásku? Dávejte lásku. Chcete uznání? Dávejte ho ostatním. To co vysíláte ven, to také bude přicházet k vám.
Cvičení tohoto zákona: denně obdarujte alespoň jednoho člověka. Nemusí to být ale hmotný dar! Stačí úsměv, vlídné slovo, pochvala, pohlazení nebo drobnost jakou kousek čokolády, květina či úsměv nakreslený na papírku. Největší radost dělají dary od srdce.


3) Zákon karmy neboli příčiny a následku
Nic neprožíváme jenom tak a vše je důsledkem naší minulé volby. Bohužel pro nás některá rozhodnutí děláme nevědomky, tak jak se to od nás očekává - když nám někdo nadává, budeme nadávat také, když nás někdo udeří, udeříme ho také. Ale to, že je nám ubližováno či spíláno je důsledek něčeho, co jsme způsobili my sami, náš život netvoří "někdo nahoře" - náhoda nebo osud, jsme to my sami, kdo svými minulými činy způsobuje současné dění. Vše závisí na nás, naše radosti i strasti způsobujeme jenom my.
Cvičení tohoto zákona: pozorujte se chvíli jakoby zvnějšku - jak na vás působí vaše chování? A druhé cvičení - než se rozhodnete, zaměřte se na své pocity: "Opravdu budu šťastný, když se takto rozhodnu? Cítím vnitřně, že je moje rozhodnutí správné?"


4) Zákon nejmenšího úsilí
Moudrost vesmíru je v bezstarostnosti a lehkosti. Každá věc, každý člověk, každý okamžik Bytí byl stvořen takový, jaký má být. Nemá cenu ztrácet čas přemýšlením, jaké by to mohlo či mělo být. Pokud přijmeme každý okamžik takový, jaký je, přijmeme i sami sebe. Nemá cenu toužit po věcech pro vlastní uspokojení, jenom tím maříme energii, protože uspokojení nepřijde, místo toho přijde další cíl, po kterém se budeme marně pachtit. Uvědomme si, že náš život je přesně takový, jaký má být a s lehkostí a láskou jej směřujme vytouženým směrem. Je důležité uvolnit svoje zábrany a přestat přesvědčovat všechny okolo o vlastním názoru - každý člověk je jiný a proto i každý názor je jiný. Z toho plyne také to, že nic a nikdo nás nerozčiluje a neštve, jsme to my sami, naše vnímání lidí a situací kolem a naše pocity z toho plynuvší. Jediný, kdo nám otravuje život, jsme my sami tím, jak svůj život vnímáme - přestaneme-li si stěžovat na přítomnost a přijmeme-li ji, pak zmizí strach a budoucnost přijde s lehkostí a bude příjemná.
Cvičení tohoto zákona: než se začnete rozčilovat, uvědomte si, co vás rozčílilo. Pak si uvědomíte, že jediné, co vás rozčiluje jste vy sami. Další cvičení - zdá-li se, že je všechno špatně, že se všechno hroutí, řekněte si, že právě tak to má být, že z práce vás vyhodili, abyste si našli lepší, že nemoc přišla, aby se vaše tělo očistilo, na všem negativním hledejte to pozitivní, co vám to přineslo. A třetí cvičení - namísto hádek a nekonečného argumentování přijměte cizí názor, přestože ho nesdílíte. Uvidíte jak je to osvobozující.


5) Zákon úmyslu a přání
Celý svět, celý Vesmír je ve své nejhlubší podstatě tvořen jen z energie. Právě proto každá myšlenka, každý pocit, každý nádech má stejnou váhu jako výbuch supernovy. Naše myšlenka má moc změnit vše, co si budeme přát. Budeme-li dodržovat všechny ostatní duchovní zákony, pak můžeme pouze svou vůlí přeměnit svět. Přítomnost je to jediné ci existuje - minulost už zanikla a budoucnost se ještě nezrodila, ale obojí můžeme vyvolat v našich myšlenkách. Minulost jako vzpomínku, budoucnost jako představu. Chceme-li upravit budoucnost, stačí jen dát naší představě formu a vložit do ní víru v její uskutečnění.
Cvičení tohoto zákona: neexistují překážky, jen příležitosti. Každý cesta je těžká jen proto, abychom se učili, čím těžší cesta, tím více se toho naučíme, tedy čím větší překážka, tím více zkušeností. Neuhýbejte před překážkami, ty tvoří naše mysl - obáváte-li se nepříjemného rozhovoru, pak nepříjemný bude. Každá překážka je jen příležitost ukázat, co ve vás je a poučit se z dosavadních chyb. Važte si překážek a zdolávejte je.


6) Zákon nepřipoutanosti
Na ničem, čeho v životě dosáhneme, nesmíme lpět. Nic nám totiž nepatří, i naše Já je vlastně jen součástí Vesmíru. Můžeme získat cokoli, k čemu se nebudeme upínat. Nemá cenu říkat, že až budu mít dost peněz, udělám tohle a támhleto. Nestanovujte podmínky, za jakých budete šťastní - buďte šťastní tady a teď. Svá přání nemějte jako podmínku, ale jako možnost. Tím se vám otevře cesta životem, která nebude plná zklamání, protože vy nebudete nic očekávat. A kdo nic nečeká, nemůže nic ztratit.
Cvičení tohoto zákona: neplánujte všechno do detailu, nevytvářejte si konstrukce, co budete dělat, až… . Přijímejte a dávejte, směřujte ke svým cílům, ale neupírejte se k nim. Nechte na sebe působit všechny možnosti a všechna rozhodnutí. Vždyť nejistota je cesta ke svobodě.


7) Zákon dharmy neboli účelu života
Jsem bezčasová bytost uprostřed časově omezených prožitků. Nejsem lidská bytost s občasnými duchovními prožitky, ale duchovní bytost s občasnými lidskými prožitky. Když toto pochopím, pochopím i účel života, toho krátkého úseku věčnosti. Každý z nás má nějaký účel - člověk, rostlina, zvíře i ten nejmenší mikrob má svůj účel. Každý z nás může najít jednu vlastnost, kterou dokáže lépe, než kdokoli jiný, něco, v čem je jedinečný a to bude s největší pravděpodobností dar, který určuje jeho poslání na tomto světě. Může to být cokoli - kresba, vaření, šití, psaní knih nebo třeba naslouchání druhým, schopnost podržet člověka ve svízelné situaci nebo rozdávat lásku a radost. Nic není bez účelu a každý je potřebný.
Cvičení tohoto zákona: Každý den se ptejte: "Jak mohu pomoci? Jak mohu být užitečný?" I kdyby to měla být hloupost, udělejte ji a učiňte někoho tímto způsobem šťastným.


Zdá se to těžké až nemožné, tohle všechno dokázat nebo si to jen zapamatovat. Ale s postupem času zjistíte (jak jsem zjistila i já sama, přestože jsem nadávala, že tohle prostě nejde), že je to snadné a úplně přirozené a všechny zákony vstoupí do vašeho života, stejně jako štěstí a harmonie. Já jsem pořád ještě na začátku své cesty, ale změny pociťuji den co den a vám všem přeji, aby se vám dařilo také:)
 


Komentáře

1 Alue Alue | 4. července 2009 v 11:31 | Reagovat

a koukam ze muj komentar se rychle smazl, aby nahodou nemusela na nej byt odpoved.

2 Lúmenn Lúmenn | Web | 31. srpna 2009 v 9:25 | Reagovat

Cože? Komentáře k věci nikdy nemažu, takže ho napiš prosím znovu, protože chyba není na mém přijímači;)

3 astral-girl astral-girl | E-mail | 31. března 2010 v 20:34 | Reagovat

Ahoj Lúmenn, já nevím jestli je tohle tvůj obor,ale moc bych ráda žila podle duchovních zákonů a poznávala magii.Jsem ale vychována v katolické rodině a uvnitř mě se pere strach že pokud začnu praktikovat duchovní zákony,meditaci aj. zavrhnu Boha..dlouho hledám odpověď na tuto otázku a budu ti moc vděčná za pomoc..
Jo píšu ti to do komentářů protože nemůžu ti poslat e-mail. Jinak máš moc hezký blog:-)

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 1. dubna 2010 v 9:22 | Reagovat

[3]: nemyslím si, že bys nějakým způsobe, zavrhla Boha, protože Bůh je přece všude, z pohledu kat. církve je Duch svatý esence obsažená ve všem živém, takže není nic, čeho by se Bůh nedotkl. Víra a magie se navzájem ani v nejmenším nevylučují, naopak, jsou často velmi blízko

5 Raltix-Elda Raltix-Elda | E-mail | 24. října 2010 v 21:41 | Reagovat

Lúmenn diky tobě a tomuhle článku sem skoro pochopil podstatu všeho ale pořád mi nejde do hlavi jedna věc může být to v čem je člověk dobrý špatná vlastnost ?? Jakože co když ten člověk nerozdává lásku a radostn nýbrž zlo a smutek a bere to jako by to znamenalo vše nejlepší??

6 Lúmenn Lúmenn | Web | 25. října 2010 v 23:33 | Reagovat

[5]: nedokážu si představit, že by z toho takový člověk měl radost. I když na druhou stranu je potřeba i takových lidí, kteří na sebe dobrovolně berou takovýto úkol a tím ostatní lidi učí

7 Lilit Lilit | E-mail | 9. ledna 2011 v 6:44 | Reagovat

Pro astral-girl.
Možná jsi to už vyřešila a možná je kousek který ještě potřebuje usadit a právě proto píši tento vzkaz.
U nás doma se v Boha nevěřilo, nevěřilo se vlastně asi v nic pokud pomineš peníze a majetek.
Když jsem procházela a procházím svou cestou i já používám slovo Bůh, sice to cítím vnitřně trochu jinak ale lepší slovo neznám a je i jednodušší použít toto než jiné co se týče komunikace s ostatními.
Zkus kouknout do historie. Možná si povšimneš tak jako já že ve spoustě náboženství se objevují stejné věci napříč snad všemi. A tak mi došlo že znalost není vědomost. Vždy to byli lidé kdo moudrost a poznání šířili a tak jistě docházelo k deformacím těchto poznatků ke špatnému pochopení.
Došla jsem k tomu že i desatero vychází z duchovních zákonů nebo naopak? Je těžké to říci :) Třeba nečiň druhým co nechceš aby se stalo tobě. A další " Víra hory přenáší" Věřím že sama nalezneš ještě mnoho dalších příkladů i beze mne :)
Jestli jsi vnitřní rozpor vyřešila, gratuluji k výborné práci a pokud chybí ještě kousek snad k němu pomůže těchto pár řádků.
Krásné dny :)

8 kikin kikin | 5. března 2011 v 19:33 | Reagovat

Ahoj,
dřív sem  věřila v  boha  ...
Ale pak sem si  řekla že mi v ničem nepomáhá že  nic díky něj nemám...
Ale teď vím že vlastně  bůh a magiie stvořili svět stvořili vesmír ale nesmíme zapomenout na  energii ta nám taky hodně pomáhá když nám je nejhůř  tak  bůh  zařídí  aby nás naštívil  naše pozityvní JÁ!!
Energiie nám pomáhá když deme na  výlet tak nás  celý den drží na  nohou tak až je z toho v  noci vyčerpaná a  čim víc  dětí chodí  spát  pozdě  tim  míň je na  světě  energiie!!!!!!!!.
Některý děti který chodí  spát  8-9 tak ty to  snad  ještě  zachraňujou!!!!
Magiie pomáhá  nás  varovat ve snu...
Magiie nám   dá  někdy OPRAVDU věřícím sílu spojit se s  duchem !!!!!!!!
A  jít do světa   duchů!!!!!!!
Ale bůh je  spravedlný jak do lesa  voláš  tak se  z lesa ozývá takže  když budete  zlí  bůh   na  vás  pošle  zlo!!!
Když budete  zbytečně  ubýrat energii tak  pak  žádná se  vám  nedostaví!!!!!
Magiie  je spravedlivá neni dobrá ani zlá!...

9 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 6. července 2011 v 10:28 | Reagovat

Je úžasné číst, že to, jakým způsobem žiju, jsou duchovní zákony...

10 domi domi | E-mail | Web | 8. června 2012 v 13:56 | Reagovat

blabla blbé keci duchové oooooo už se bojíš??protže já stojím hned za tebou hahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

11 kiki kiki | 23. června 2012 v 15:17 | Reagovat

Pro domi: hele proč to říkáš ? Asi je vidět že si na tento (ůžasný) blog narazil/a z nudy protože duchové nejsou nebezpečný ! Lúmenn má skvělý blog, spoustu z nás pomohla a radí nám zadarmo.Já nevím proč na ní tak útočíš.A už tu nedavej tu negativní energii ! lúmenn chci ti moc poděkovat a říct ti že sme moc vděčný že nám pomahas :*    kiki

12 kiki kiki | 23. června 2012 v 15:17 | Reagovat

Pro domi: hele proč to říkáš ? Asi je vidět že si na tento (ůžasný) blog narazil/a z nudy protože duchové nejsou nebezpečný ! Lúmenn má skvělý blog, spoustu z nás pomohla a radí nám zadarmo.Já nevím proč na ní tak útočíš.A už tu nedavej tu negativní energii ! lúmenn chci ti moc poděkovat a říct ti že sme moc vděčný že nám pomahas :*    kiki

13 Marek Marek | 22. října 2012 v 23:57 | Reagovat

Dík MOC za článek. Není co dodat. Kdo má pochopit tak pochopí - a uleví se mu. Ještě jednou DÍK autorce a držím palce! Marek

14 Cranel Cranel | 4. prosince 2012 v 22:49 | Reagovat

Lúmennko,
našla jsem tvůj blog jen tak náhodou, ale jsem ráda,že jsem tady. Říká se, že ti vždycky přijdou do cesty ty věci, které zrovna potřebuješ na své cestě za poznáním. Naprosto souhlasím, není to dávno, co jsem si řekla "Dost!" Všechno musí být jinak a já musím začít žít jinak. Je to těžké, ale pomalu kráčím vpřed krok za krokem, jako když se člověk učí znovu chodit. A světe div se! Je to čím dál lehčí :-).
Tvůj blog je vážně skvělý, jsi dobrá!
Díky

15 Anne Anne | 23. prosince 2012 v 22:37 | Reagovat

Takže je třeba špatně když se upínám na dobré výsledky ve škole a ve sportu protože mě na nich hodně záleží kdybych nemohla střílet asi bych skočila z mostu

16 Al. Al. | Web | 27. prosince 2012 v 22:39 | Reagovat

Ahoj, mohla bych si tento článek skopírovat na blog? Věřím, že dal pěkně zabrat, tak nechci jen tak přijít, skopčit a ani se nezeptat. Mám také blog o esoterice a zákony vesmíru mi tam určitě nemůžou chybět - a ty jsi to napsala opravdu skvěle. Líp bych to nenapsala a ty cvičení jsou taky supr! :) Zdroj bych určitě připojila :)

17 Samik Samik | E-mail | 15. února 2013 v 7:49 | Reagovat

Ahoj,
když takhle pročítám tyto stránky, tím více se s nimi ztotožňuji. V loni se mě stalo něco úžasného. Byl jsem úplně psychycky na dně a kámoš a moje teta mě dávali dohromady. Oba dva jsou lečitelé. Teta je léčitelka přes duchovno a zkrze ní jsem poznal, že musí existovat nějaká vyšší síla. Každý ať si ji pojmenuje podle sebe, ale zpět ať popíšu můj zážitek. Teta seděla za stolem a začla se podlit. V tu chvíli se mě zaklonila hlava dozadu a cosi neskutečného se ze mě dralo ven přes srdce. Stavy se střídaly tak, že bylo uvolnění a křeče(jakoby zimnice). Celé to trvalo cca 45 minut a mě to připadalo jako bych procházel očiscem. Po celou dobu byl u mě zemřelý děda a jakoby mě provázel. Po uplynutí této doby jsem nemohl skoro ani chodit. Od té chvíle se ve mě něco zlomilo a já se snažím žít více s duchovnem. Hodně často mívám mrazení po celém těle a beru to jako by byli u mě hodní duchovní lidé a chtějí mě pomoct. Proto děkujme každý den, každou minutu, že jsme a nekazme si to nadáváním, spíláním a pod., když život je tak krásný. A věta na závěr. Toto vše se stalo, když jsem se uvažoval zabít se a věřte do té doby jsem sebevrahy odsuzoval (beru to jako pořádný kopanec do další života) Čauky

18 Martin Riedl Martin Riedl | 15. května 2013 v 8:36 | Reagovat

[1]: A co jsi tu chtěla napsat? Taky by mě to zajímalo, protože na tvém webu je zákonů 5 a od Lúmennky je jich celkem 7. Zajímavé...

19 Martin Riedl Martin Riedl | E-mail | Web | 15. května 2013 v 8:36 | Reagovat

[1]:: A co jsi tu chtěla napsat? Taky by mě to zajímalo, protože na tvém webu je zákonů 5 a od Lúmennky je jich celkem 7. Zajímavé...

20 Nela Nela | 12. července 2013 v 11:01 | Reagovat

Ahoj. Píšeš tady že bychom neměli přemýšůlet způsobem cituji:  až budu mít dost peněz, udělám tohle a támhleto. V podstatě celý život tohle dělám ce smyslu, že bych se chtěla věnovat koním a mít hřebčín kde bych učila děti jezdit a tak. K tomu ale potřebuji hodně peněz a nevím jak se ubránit tomu, že pořád na svůj vysněný hřebčín myslím a přemýšlím také o penězích. Prosím, pomůžeš mi odpoutat se od představy o penězích a materiálním bohatství?

21 Lexinka Lexinka | E-mail | 12. července 2013 v 23:13 | Reagovat

Ahojky jsem tu nova a čtu zde zajimavé  věci .
Lumen nikdy jsem te neviděla a přesto mám pocit,ze te znám . Možna jsme jen na stejně vlně. :) . Chtěla jsem ti napsat,ze mas krásný blog a dam si ho do oblíbených . Byla bych rada ,kdyby jsi mi mohla poradit a pomoci s par vecma. Pokud by to šlo odepis prosím . Díky s pozdravem Lexinka

22 marcela marcela | E-mail | 8. srpna 2013 v 14:29 | Reagovat

[17]:ahoj můžeš mi prosím poslat kontakt na tetu léčitelku? děkuji pěkně

23 Trixi Trixi | 7. listopadu 2014 v 14:16 | Reagovat

Ahoj chtěla bych se zeptat jestli je ještě Lumen aktivní..?Poslední komentář tady vidím 8.8.2013..

24 Lúmenn Lúmenn | Web | 25. listopadu 2014 v 13:15 | Reagovat

[23]: komentáře přidávají čtenáři, nejen já:) Dole vidíš, že stále přibývají nové články;) Nebo stačí kliknout na obrázek nahoře, který tě převede na úvodní stránku s novými články;) Nebo zadat adresu do vyhledávače;)

25 ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!  ĎÁBEL MÍCHÁ PRAVDU SE LŽÍ. A PRO CENZURU NA TO NEMŮŽE NIKDO UPOZORNIT. ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!! ĎÁBEL MÍCHÁ PRAVDU SE LŽÍ. A PRO CENZURU NA TO NEMŮŽE NIKDO UPOZORNIT. | 1. ledna 2015 v 2:05 | Reagovat

ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

ĎÁBEL MÍCHÁ PRAVDU SE LŽÍ. A PRO CENZURU NA TO NEMŮŽE NIKDO UPOZORNIT.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama