Co je to rituál?

25. září 2009 v 16:25 | Lúmenn |  Rituály
V původním významu slova byl rituál činnost, co se provádí opakovaně za určitým účelem. Rituály měly většinou charakter mystický nebo náboženský - jistě vás napadnou tance domorodců kolem ohně, různá vzývání božstev úrody, přírody, počasí, války... u starých národů, ale rituálem je třeba i motlitba v kostele, druhem rituálu je uctívání nejrůznějších svátků (Vánoc, Velikonoc, slunovratů a rovnodenností...), každý z nás může mít svůj osobní rituál pro štěstí, třeba, že když jdeme za nějakou důležitou činností, vykročíme z domu pravou nohou. Rituálů je bezpočet, ale slovo rituál má i jiný význam, než jen pravidelně opakovanou činnost, a člověk, co se zajímá o magii si tento význam určitě vybaví.
Jistě vidíte nějakého mága, jak sedí v potemnělé místnosti, kolem hoří svíčky, na obloze září úplněk a mág kreslí symboly a přednáší zaříkadla. Ano, to je ten rituál, který jsem měla na mysli a takovým se budu i věnovat v této rubrice. Jenomže si ne přímo tak, jak si to představujete. Nečekejte žádné formulky a předpisy, jak si přivolat lásku, peníze či cokoli jiného. Na to vám žádný rituál nepomůže - protože rituál je jen nástroj ke koncentraci myšlenek, činnost (jako zapalování svíček, malování symbolů, pálení kadidla atd.) je jen doplněk k síle myšlenky, která je hybným mechanismem celé magie.

Magie je schopnost pracovat se svojí myslí a pomocí uvědomění si, že celý svět je jen iluze, stvořená naší myslí, pracovat svou myslí na změně reality.

Rituály jsou tedy vhodným doplňkem, který podpoří koncentraci, umocní sílu naší myšlenky a pomůže nám zaměřit se na to, co opravdu chceme, ale sám rituál bez myšlenky a vůle je jen prázdné opakování jakési činnosti bez valného smyslu.
Přesto nějaké návody na rituály časem přinesu, ale není nutné se jimi řídit - každému vyhovuje jiný způsob praktikování magie, někdo dokonce ani rituály k ničemu nepotřebuje a stačí mu jen vizualizace nebo soustředění. To, co najdete v této rubrice tedy berte spíše jako rámcový návod, jak by to mohlo vypadat nebo jako mou osobní zkušenost, že určitý rituál mi funguje, než jako striktní pravidla jak dělat svou magickou praxi.

A na závěr ještě jedna věc - pomocí síly myšlenek (magie) můžete dokázat cokoli. Můžete získat, co si jen budete přát, protože ve Vesmíru nikdy není ničeho nedostatek, ten vytváříme sami svou myšlenkovou iluzí, ale pomocí magie můžete také zabíjet, ubližovat, škodit a mstít se. Vesmír vám v tom bránit nebude a vše se zdaří, vaše síla může být využita k čemukoli si zamanete a je to jen vaše svobodné rozhodnutí, ale tomu, kdo vysílá destrukci bude z Vesmíru vrácena zase destrukce a tak si dobře rozmyslete, co činíte. Vesmír nezná mstu ani odplatu, Vesmír je jen zrcadlo, které nám vrací všechno, co vyjde z nás. Stejně to tedy logicky platí i s energií konstruktivní, kdo ji vysílá, tomu bude konstruktivní energie zase navrácena.
Využívejte proto všechny magické rituály a vlastně všechny své myšlenky, slova a činy jen k dobrým účelům a bude vám oplaceno stejnou mincí. Pro více informací si můžete přečíst článek o duchovních zákonech - tady.
Přeji hodně úspěchů ve vaší práci:)

 


Komentáře

1 Mirka Mirka | E-mail | 16. září 2012 v 10:34 | Reagovat

Ahoj, pomocí myšlenky můžu cokoliv? Já udělala chybu, která mou lásku stála život a nemyslím na nic jiného, než na to, jak vrátit čas, napravit to a žít zase spolu. Každý den hledám způsob a prosím o vrácení času, ale pořád nic :o( Máš radu?

2 Lúmenn Lúmenn | Web | 16. září 2012 v 13:19 | Reagovat

[1]: Mirko, věci v našem životě se dějí, abychom se něco naučili a to, že si je budš vyčítat, tě neposune dál, jen tě to zbrzdí a srazí na kolena. Nevím, co se stalo, ale určitě to nebyla tvá vina - některé věci se stávají a zdají se jako blbé náhody, ale je to sled příčin a následků, který jen těžko můžeme ovlivnit. Odpusť si a netrap se minulostí, tu nezměníš. I když by silný jedinec mohl po letech koncentrování své vůle ovládnout a čas a vracet se v něm, a i kdybys to byla ty, pak se to, co se stalo, stane stejně, i když třeba trochu jinak. Některým lekcím se prostě NELZE vyhnout, lze je jen přežít, prožít a pochopit. Držím palce, ať to zvládneš.

3 B. B. | 18. listopadu 2012 v 12:13 | Reagovat

Zcdravím, mám takový problém, že... Strávila jsem s mým přítelem dva roky ve společném bydlení. Je zadlužený až po uši. Z tohoto důvodu je také dost nervózní a rozešli jsme se. Nebyl na mě 2x moc hodný. Dali jsme se zpět do kontaktu a zjistila jsem, že mě pořád miluje. Já jeho. Je to ale chladný člověk a nedokáže uznat, že by se ke mě chtěl vrátit. Stala se jedna maličká věc a už spolu zase nekomunikujeme. Jak to napravit? Je na to nějaký rituál, když jsi jsem 100% jistá, že mě taky miluje? Pokud bude sám i na dále, dopadne opravdu špatně. Všechny peníze bezhlavě utratí a neplatí to, co by měl. Když jsem s ním byla já, měla jsem nad tím kontrolu a dohlížela na to. Pokud to takhle bude pokračovat, nikdy se z toho nevyhrabe. Chci mu pomoci. I přes to, jak se ke mě v poslední době choval. Odpouštím mu. Je mi 19 a jemu 33. Pokud mu nepomůžu, bude zadlužený a trápit se tak jako do teď, po celý svůj život. Už teď ho nemá růžový. Děkuji za odpověď.

4 B. B. | 19. listopadu 2012 v 10:33 | Reagovat

Prosím o smazání mého komentáře. Děkuji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama