Nástroje pro praktikování magie

25. září 2009 v 14:56 | Lúmenn |  "Kouzla"
Nůž, svíčka, kalich, vonné tyčinky, větvičky stromů, vykládací karty...to vše si jistě vybavíte pod pojmem magické pomůcky. Ale ono slovo pomůcky je zde velmi důležité - k magii totiž nepotřebujete nic více, než sílu vaší mysli, vše ostatní jsou pouze věci, které pomohou vašim myšlenkám, aby se zkoncentrovaly a zaměřily na účel, jehož se snažíte dosáhnout.
Různé věci a to včetně vůní nebo barev mají svoje vibrace, některé je mají přirozeně (přírodní materiály, dřevo, kámen, voda, barvy...) jiné je získaly dlouhou dobou používání a jejich vibrace jsou uloženy v kolektivním nevědomí (svíce, vůně, prsten, kalich, meč...). Podle vibrací toho kterého předmětu pak za jeho pomoci zkoncentrujete myšlenku, jež s ním souvisí - kalich kupříkladu představuje hojnost a plodnost, užijeme-li jej u rituálu za účelem získání peněz, síla našich myšlenek se násobí.
V následujím textu teď vyjmenuji nejčastější pomůcky, které se vám mohou hodit při praktikování magie, ale zas a znova zdůrazňuji - tyto věci nejsou sami o sobě k ničemu, nepojí-li se s dostatečně silnou myšlenkou, vycházející z vás. Jsou to jen nástroje, bez nichž se dá obejít.

Magické nástroje "umělé":

Nůž nebo meč - symbolizuje živel vzduchu a myšlení. Nůž se kromě krájení bylinek dá využít na nejrůznější účely - je to zejména kreslení symbolů nebo jejich vyřezávání do dřeva či vosku. Nůž i meč svým ostřím pomáhají odsekat stará pouta, můžete je proto symbolicky použít u očistných a odpouštěcích rituálů. Meč je symbolem mužské energie, dá se proto využít i u rituálů pracujících s mužskou tvořivou energií, přináší jasný vhled do situace a racionalitu.
Pohár, kalich nebo miska - symbolizuje živel země, city a hojnost. Miska z hlíny nebo dřeva je velmi vhodná při rituálech za účelem získání peněz, úspěchu nebo ženské plodnosti. Mísa či pohár symbolizují ženskou pasivní energii, hodí se při rituálech, které s ní pracují a rituálech zabývajících se delším časovým horizontem. Kovová mísa naplněná vodou se dá použít k "věštění" - vizualizacím na hladině vody.
Mince - hojnost, bohatství, živel země.
Prsten - živel vzduchu. Je kruhový, symbolizuje tedy věčnost, používá se při zpečeťujících rituálech, ale dá se do něj také vložit určitá energie, která pak rozlomením prstenu vyprchá. Prsten je dobrý jako amulet, protože v něm energie neustále cirkuluje a nezastavuje se.
Papír - velmi vhodná pomůcka, napište na papír vše, co vás trápí, ničí, užírá a pak jej jednoduše spalte, čímž se negativní energie z vás uvolní a spolu s dýmem odplyne. Podobně se dá ale využít i popis přání a proseb, při spálení listu papíru pak pozorujete odcházející dým, který směřuje k Vesmíru (Bohu...) a realizace vašich přání je tak jen otázkou času.
Pyramida (jehlan) - slouží jako energetický kondenzátor, stahuje na sebe veškeré energie (pozitivní i negativní) místa, kde je umístěna a časem je přetváří na neutrální. Velmi dobře přijímá energii při rituálech a je schopna ji uchovat po dlouhou dobu.
Svíčka - důležitý není jen plamen, ale i tvar a barva svíce. Vysoká a štíhlá většinou odhoří celá a relativně rychle, dá se použít při očišťovacích rituálech, rituálech souvisejících s myšlením a při vysílání energie. Nízká a mohutná zase hoří dlouho a pomalu, je vhodná na ochranu místnosti (zejména třeba po dobu spánku), při rituálech souvisejících s hmotou a hojností a při přijímání energie.

Magické nástroje "přírodní":

Dřevo - dřevěná hůlka je symbolem živlu země a souvisí s vůlí, při rituálech, kdy je třeba využití vůle a cílevědomosti je vhodné ji použít ke kreslení symbolů či ukazování. Dřevěná kolečka se zase pojí s hojností a bohatstvím, jsou velmi vhodná na amulety pro štěstí a úspěch. Důlěžitý je také výběr druhu dřeva, každý strom má odlišné vibrace a hodí se k odlišným účelům.
Kov - v sobě pojí živel země a ohně, jako takový souvisí s vůlí a vytrvalostí, ale také s agresivitou, tvořivostí a mužským principem. Opět záleží i na druhu kovu, vhodné pro magické využití jsou zejména cín, stříbro, olovo a měď, nedoporučuje se použití železa, bronzu a hliníku.
Kámen - náleží živlu země, obyčejný kámen se dá použít při vkládání negativních energií, které pak odevzdáme Matce Zemi aby je očistila - tak, že kámen zakopeme do hlíny. Různé druhy kamenů, zejména těch ušlechtilejších, mohou mít velmi různé vibrace, je vhodné se s nimi seznámit a vybrat si nejvhodnější nerost.
Voda - živel s ženskou polaritou, očišťuje a symbolizuje city. Omytí ve vodě se pojí s očištěním od starého, aby mohlo přijít něco nového, přičemž tento proces není bolestivý ani drastický, vše pomalu odplyne. Voda dobře přijímá energii, takže nabít si vodu vesmírnou energií a pak ji celý den popíjet hodně prospívá našemu hospodaření s energií. Hodí se i při rituálech pro lepší pochopení a plynutí citů a při citových blokádách.
Plamen - je důležité i na jaké svíci plamen zapálíte, pokud se nechcete splést, použijte olejovou lampu nebo univerzální bílou svíčku. Plamen očišťuje tou bolestnější, ale zato definitivní cestou, dá se použít při spalování věcí minulých (viz papír), ale není třeba aby něco hořelo fyzicky - stačí plamenu odevzdat to, co již nechcete na myšlenkové rovině a on to spálí i tak. Celkově využívejte oheň pro ochranu, očištění, je vhodné po každé magické práci zapálit svíčku, aby se nahromaděné energie vyčistily.

Barvy v magii:

Červená - vášeň, mužská energie, sexualita, životní síla
Oranžová - energie, radost, akce, zdraví
Žlutá - vůle, bohatství, "staniž se"
Zelená - tvořivost, city, ženská energie, příroda
Modrá - mysl, klid, relaxace
Fialová - intuice, duchovní svět, podvědomí
Hnědá - příroda, země, hojnost
Šedá - spojení protikladů, zamlžení
Růžová - jemnost, laskavost, něha
Černá - úkryt, přijímání energie
Bílá - otevření se, očista, dávání energie, většinou univerzální barva jíž nic nezkazíte
 


Komentáře

1 patrik patrik | 16. prosince 2011 v 18:42 | Reagovat

proč se na skoro všechno potřebují předměty

2 Eretria Eretria | 29. prosince 2011 v 10:33 | Reagovat

Odpověď máš nahoře :) Potřebuješ jen vlastní vůli, tyto předměty vůli jen posilují. Je tedy lepší jich využívat, ale nejsou nezbytně nutné.

3 Amona Amona | E-mail | 11. listopadu 2012 v 13:46 | Reagovat

Ahoj,mohl by mi někdo napsat ony významy různých druhů dřeva prosím?

4 Mad Dragon Scientist Mad Dragon Scientist | E-mail | Web | 15. září 2013 v 23:59 | Reagovat

Jak si vedou jako magický pomůcky různý kovy, který jsou používaný v moderní době, jako je titan, vanad, wolfram, nebo třeba ochuzenej uran? Ochuzenej uran by moh pomoct, když chci, aby se někomu udělalo těžko, že jo?

5 ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!! ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!! | 1. ledna 2015 v 1:46 | Reagovat

ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama