Čakry - co to je?

1. října 2009 v 17:01 | Lúmenn |  Aura a čakry

Slovo čakra pochází ze sanskrtu a znamená kolo nebo kruh. Podle tradiční východní magie a medicíny se jedná o energetické "uzly" v našem těle, každý z nich má za úkol harmonizovat jinou část těla a charakterizuje ho jiná barva. Čakru si můžeme představit jako lotosový květ anebo (což je nám Evropanům bližší) jako dva kužely, v místě, kde se nachází čakra, spojené vrcholy. Tyto kužely se neustále otáčejí určitým směrem. Důležité je i to, jak moc je kužel otevřený - čím širší základna kuželu, tím otevřenější čakra. Přílišné otevření ani přílišné uzavření ale není dobré.
Existuje celkem 7 základních, nebo také hlavních čaker, první z nich se nachází v podbřišku a poslední na temeni hlavy. Dále však na těle můžeme nalézt asi 40 čaker vedlejších a dalších několik stovek čaker podružných, které jsou méně významné - spojuje se v nich méně energetických drah, než v čakrách hlavních. Tyto menší energetická centra však hojně využívá při léčbě akupunktura a akupresura.
U mužů se čakry otáčejí opačným směrem než u žen, což má na svědomí vyrovnávání jinové a jangové energie. Pokud se u ženy obrací otáčení čaker tak jako u muže, znamená to, že v ní převládá mužská energie a že se svým ženstvím není smířená ani spokojená. Nevyhovuje jí její pohlaví a pak je dobré si ujasnit životní priority a vyvolat problémy z dětsví a období puberty, aby se nalezla příčina nevole k ženskému principu. Totéž platí samozřejmě i u mužů, jen naopak.
Pokud se některá čakra otáčí příliš rychle, pomalu nebo se dokonce přestane otáčet úplně, ovlivní to negativně nejen zdraví člověka, ale postupně i ostatní čakry - výsledkem může být dlouhodobé onemocnění či dokonce smrt. Proto je dobré občas čakry harmonizovat - ať už o samotě pomocí meditace, jógy nebo relaxačních cvičení nebo za pomoci léčitele, který může použít již zmíněné techniky nebo další metody - například aromaterapii, rei-ki, léčbu pomocí drahých kamenů, bylin atd.
 


Komentáře

1 ok ok | 20. října 2009 v 16:38 | Reagovat

Opačný otáčení u mužů a žen je zřejmě nesmysl. Ti co čakry vidí hlásí pouze pravotočivou rotaci. Pokud se čakra točí naopak, pak funguje obráceně - místo nasávání energie energii vydává, což je špatně. zmatky jsou i například v knize Základní kniha o čakrách, kde se píše, že se čakry otáčejí střídavě. Taky je dobrý vysvětlit, že čakra v podstatě není ani kolo ani kužel, ale vír energie. Ta energie vstupuje z širokýho prostoru do malýho bodu v těle a to automaticky vyvolává rotaci té energie. Úplně to samý můžete pozorovat při vytáhnutí špuntu ve vaně. "Jak nahoře, tak dole". Klasický efekt v celým universu. Každý přesun energie doprovází její rotace.

2 Lúmenn Lúmenn | Web | 21. října 2009 v 8:54 | Reagovat

[1]: děkuju moc za doplnění, vír energie je vlastně tvar kuželu takže to je jen o pohledu na věc. Ale s tím otáčením jsem taky byla na vážkách, protože mě se taky všechny čakry točí doprava:) Ale dala jsem na literaturu, čímž ale vlastně vidím, že rozšiřuju mystifikaci:) Takže to přepíšu, protože máš samozřejmě pravdu:) Děkuju;)

3 DHM. P. Lovell DHM. P. Lovell | E-mail | 13. července 2011 v 15:24 | Reagovat

Je smutne, ze si delate webove stranky do kterych uvadite veci o kterych si nejste jista, ze jsou tak, jak pisete. Neni dobre neco psat o cem si nejste jista jak to funguje a je to trapne, kdyz Vas opravuje ctenar. Takovy site nema cenu cist.

4 Terka Terka | Web | 25. července 2011 v 20:33 | Reagovat

[3]: Možná pro tebe to nemá cenu číst, ale mě tyhle stránky pomáhají. A trapné mi to teda taky nepřipadá když vás někdo opraví, protože celý život se učíš. Pokud´ ti tady však tyto články vadí, tak jsme vůbec nemusíš chodit, nikdo tě nenutí.

5 KRAUSÍK KRAUSÍK | E-mail | 1. dubna 2012 v 0:28 | Reagovat

AHOJKY MOJE MILÁ...:)

NIC NEMAŽ...
ČAKRY JSOU V NEUSTÁLEM TOČIVÉM POHYBU, COŽ ZPŮSOBUJE ŽE VESMÍRNÁ ENRGIE JE VTAHOVÁNA DO STŘEDU ČAKER, KDE JE ZPRACOVÁVÁNA, OVLIVNĚNA VLASTNÍMI KLADY I NEDOSTATKY A PAK VYZAŘOVÁNA Z TĚLA DO OKOLÍ. SMĚR OTÁČENÍ ENERGIE SE MĚNÍ OD ČAKRY K ČAKŘE A DÁ SE PŘITOM ROZPOZNAT I PROTICHŮDNÝ PRINCIP OTÁČENÍ U MUŽE A ŽENY. ČAKRY SLOUŽÍ NEJEN JAKO PŘIJÍMAČE PRO VŠECHNY TYPY ENERGIÍ A INFORMACÍ, KTERÉ JSOU MIMO ROZSAH NAŠICH SMYSLŮ, ALE TAKÉ PŘÍMO VYZAŘUJÍ PŘEMĚNĚNOU ENERGII DO SVÉHO OKOLÍ. A TO KLADNĚ,ČI ZÁPORNĚ, PODLE VIBRACÍ JEDNOTLIVÝCH ČAKER. MNOŽSTVÍ A KVALITA A ÚROVEŇ ENERGIE, KTEROU ČLOVĚK MŮŽE PŘIJÍMAT Z VESMÍRNÝCH, ASTRÁLNÍCH A PŘÍRODNÍCH ZDROJŮ, JE PŘÍMO ÚMĚRNÁ JEHO KVALITÁM A MOŽNOSTEM DOSAŽENÝM VÝVOJEM JEHO TĚLA, DUŠE I DUCHA, TZN. TYPU VLASTNÍHO VNITŘNÍHO ZÁŘENÍ A VIBRACÍ, OTEVŘENÍ, NEBO ZABLOKOVÁNÍ ČAKER VE VŠECH SEDMI TĚLECH...

VĚŘ SVÝM POCITŮM, A NENECH SE OKLAMAT...

TOTO JE INFORNMACE OD VELMI VÁŽENÉ PANÍ, KTERÁ SE ZABÝVÁ AUTOMATICKOU KRESBOU CELÝ SVŮJ ŽIVOT...

PŘEJI TI PLNO LÁSKY PŘI TVÉM HLEDÁNÍ NA DUCHOVNÍ CESTĚ...
S LÁSKOU KRAUSÍK...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama