Jedy, toxiny a naše zdraví

17. října 2009 v 16:13 | Lúmenn |  Zdravá výživa
Jak jsem předesílala na svém osobním blogu (konkrétně v tomto článku) včera jsem byla u odbornice na detoxikaci, konkrétně na detoxikační metodu Mudr. Jonáše a odnesla jsem si od ní pár docela zajímavých informací, které dokonale doplňují moje články o psychice a jejím vlivu na zdraví. Ale vezměme to popořádku.

Všem je asi jasné, že nemoci jsou velmi často způsobeny toxiny - nemusí to být hned jedovaté látky, ale pro naše tělo jsou to i bakterie a viry, přenášející nemoci, stejně tak prach, kovy nebo nevhodné potraviny a pak samozřejmě ty opravdové jedy - z ovzduší, z vody, jídla, z cigaret, drog, ale i z věcí běžné potřeby (zadejte si do googlu heslo ftaláty nebo dioxiny a budete se možná divit).
Máme-li v těle toxické látky, jako první na ně naběhne imunitní systém a pokusí se je zlikvidovat. Ale většina dnešních lidí má z přemíry toxinů tak poškozenou a unavenou imunitu, že prostě nestíhá a tak se velká část toxinů v těle usazuje. Čím více bince tedy v těle máme, tím jsme náchylnější k nemocem všeho druhu - nejen z vědeckého pohledu (látky, co se v těle usazují jsou často rakovinotvorné), ale i z pohledu duchovního. Podle čínské medicíny nám po celém těle běhá energie v drahách zvaných meridiány a toxiny tyhle přirozené energetické cesty blokují, čímž vzniká disharmonie, která nejčastěji vyústí v nemoc.
Když ale onemocníme, málokdy se snažíme tělo čistit - naopak do sebe cpeme spousty látek, které nám mají pomoci nemoc překonat, různé vitamíny a minerály, ale taky antibiotika a léky. Potláčíme příčiny, pomůžeme imunitnímu systému zvládnout rozhodující bitvu, ale toxiny si v těle hoví dál a čekají, kdy se zase budou moci projevit.
Cestou ke zdraví je proto dokonalá očista - čistota půl zdraví, znáte to přísloví? Ale umývat si tělo zvenčí nestačí. Tělo je třeba "mýt" si i zevnitř a zbavovat ho naplaveného svinstva. Na to podle čínské medicíny existuje bezpočet technik, onen pan doktor Jonáš na to zase vyvinul speciální kapky, které spolupracují s imunitním systémem a vyhledávají a ničí nahromaděné toxiny. Já zkusím shrnout hlavní poznatky, co jsem si zapamatovala:

- toxické látky naším tělem buď putují a časem se vyloučí nebo je zlikviduje imunitní systém a nebo se usazují a pak mohou v těle setrvávat roky
- toxiny se nejsnáze udržují v tukových tkáních a hlenu, dobře je váže také sůl
- hlen vzniká v těle konzumováním většího množství mléka a mléčných výrobků, tuk (jak asi všichni víme) hlavně konzumací většího množství živočišných tuků (masa, vajec, mléčných výrobků)
- nejvíce toxinů do sebe ukládají lidé ve stresu - stres stahuje tkáně a těmi pak snadněji pronikají toxiny a ukládají se
- tento stres souvisí i s myšlenkou, každý tělesný orgán je spojen s určitými pocity a situacemi (komunikace=hrdlo, přemýšlení=hlava; smutek=plíce, strach=ledviny...), pokud máme dlouhodobý psychický problém, objeví se odpovídající fyzický neduh
kompas života
Pentagram podle něhož se řídí čínská medicína - uprostřed pentagramu je nervový systém, ten když je narušen, trpí tím celé tělo. Je-li ale narušen jeden z orgánů na obvodu kruhu, začne tvořit disharmonii a poškozuje také postupem času celý systém. Tělesné orgány mají také vliv na psychické stavy - ty jsou u každého popsány, podobně je tam vždy i živel, jemuž orgán náleží, chuť, která ten která orgán posiluje a mnoho dalšího, však si to projděte sami:)

No a máme tu zase zpátky články, které jsem zveřejnila před pár týdny, že psychika souvisí s fyzickým zdravím mnohem úžeji, než jsme si ochotni připustit. Tělo je systém, který pracuje dohromady, když nefunguje jedna část, naruší se energie a i ostatní části se časem poškodí.
Co je tedy hlavní, abychom byli zdraví?

- psychická pohoda - odpouštění, minimální míra stresu, dostatek sebelásky
- očištění těla od "vnitří špíny" - na to existuje více metod, některé viz níže
- zminimalizovat přijímání toxinů z okolí - pozor na potraviny a výrobky, které konzumujeme a používáme, nepít větší množství alkoholu a kávy, pozor na nečistoty ve vzduchu, nepracovat s jedy a nebezpečnými látkami apod.

Zatím jsou to jen obecné rady, protože sama do všeho toho teprve pronikám, nicméně určitě se tomuto tématu budu věnovat i v budoucnu, protože je to zajímavé a myslím si, že velká část moudrosti starých číňanů je užitečná i dnes. Hlavně jsem zastáncem myšlenky, že psychika a fyzično jsou nedělitelné a obojí je důležité mít v harmonii, aby byl člověk zdravý. Stejně tak je mi jasné (a jsem toho sama příkladem) že oslabení jednoho orgánu nebo části těla vede k oslabení celého systému, že v našem těle vše souvisí se vším. Prostě ti Číňani jsou chytří kluci:)

No a na závěr ony slibované detoxikační rady, které si můžete vyzkoušet sami na sobě:
(nechci dělat reklamu Mudr. Jonášovi, protože jeho kapky jsem teprve začala brát a nevím zatím, jak se osvědčí, pokud by vás ale o jeho metodě něco zajímalo, přečtěte si to na stránkách paní Batuškové, u které jsem včera byla - odkaz zde)

- pravidelné čištění jazyka pomáhá odstranit zahlenění z celého těla
- pocení je skvělý způspob odvedení toxických látek z těla - dobré je sportování, ale i sauna
- cvičení jógy a prstová jóga harmonizují energetický tok v těle
- na harmonizaci energie a dobré proudění je dobrá také reflexní masáž plosek nohou, lymfomasáže, akupunktura a akupresura (akupresuru si snadno můžete dělat i sami doma, literatury je k sehnání dost a dost v každém knihkupectví)
- studené ruce a nohy souvisí se strachem (to není přímo rada, ale mě to zaujalo, protože tím trpím)
- je dobré neustále posilovat imunitu, na tu pomáhá zázvor (nejlépe čerstvý, já si ho luhuju v čaji, ale dobrý je i sušený), ženšen, echinacea a med
- čištění a odvod toxinů podporuje pití horké vody s citronem, dobrý je také kopřivový čaj
- energetické dráhy harmonizuje chůze bosky po orosené trávě (to já ráda:))
vílaakonvalinky
No doufám, že jsem na vás nevybafla těch informací moc naráz a že si s tím nějak poradíte. Hodně z těch věcí intuitivně víme, třeba když jsme nemocní, všichni pijeme čaj s medem a citronem a přitom vlastně nevíme proč:) Snad právě proto mě všechny ty informace tak fascinovaly a ještě se k nim určitě brzo vrátím:)
Hodně zdaru při uzdravování vašeho těla i mysli, ať už jakýmkoli způsobem, přeje Lúmennka:)
 


Anketa

Cítíš se zdravý/á (i s dlouhodobého hlediska)?

Ano, naprosto 16.1% (45)
Docela ano 21.1% (59)
No jde to, ale mohlo by to být lepší 28.9% (81)
Moc ne, mám nějaké vleklé potíže 26.1% (73)
Vůbec ne, jsem na tom špatně 7.9% (22)

Komentáře

1 Foxiss Foxiss | Web | 17. října 2009 v 17:06 | Reagovat

Osobne keď to zoberiem zo svojho hľadiska, tak som na tom celkom dobre.

Jem, čo chcem a neobmedzujem sa. Väčšinou však jem ovocie, zeleninu, dusené jedlá, obmedzujem biely cukor a bielu múku, nepoužívam chemickú soľ NaCl. To bolo prevratné asi v máji (květnu) tohto roka. Prestal som jesť mäso a začal žiť zdravo (samozrejme, smažené si občas tiež dám, neobmedzujem sa). Po pol roku môžem skonštatovať, že váhovo som na tom vynikajúco, telo sa mi od toxínov z mäsa detoxikovalo a celkovo sa cítim sviežo. Pleť, ktorá robila problémy sa spamätala a je pokojnejšia. Vlasy sa zjemnili a stočili..

Jediné s čím som nespoľahlivý je precvičovanie tela. Som lenivý, takže to je o to horšie. Ale plánujem znova začať jogovať, obmedziť viac smažené a dbať o seba. Zatiaľ to je celkom fajn. A celkovo - všetko ide k lepšiemu - aj choroby.. doteraz som býval chorý každý mesiac (každé dva mesiace). Teraz, som už pol roka zdravý ako rybička a keď mám nádchu, tak tá do 2 dní prejde :-)

Čo na záver? Žiť zdravo sa oplatí :-)

2 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 17. října 2009 v 17:24 | Reagovat

Reflexní masáž já nemůžu :o))) S tím mám problém :o) když mi někdo šáhne na šlapky, tak kopnu :o) mě to lechtá :o) ale vřele doporučuji chůzi po trávě, po oblázcích (kamenech) a také po strništi :o) Je fakt, že po strništi se to musíte trochu naučit, ale je to super :o))) Mimoch. také mám často studené nohy nebo prsty na nohou a na rukou...jojo nízký tlak dělá své :o) Ženšen je opravdu výborný :o)

3 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 17. října 2009 v 17:34 | Reagovat

a je pravda, že mnoho lidí léčí příznaky místo toho, aby léčili příčinu a podstatu nemoci. Opravdu platí všechno souvisí se vším :o)

4 Petr Pan Petr Pan | 17. října 2009 v 20:30 | Reagovat

Tak já bych chůzi bos asi v současném období vynechal :), to by byly teprve studené nohy...

5 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 17. října 2009 v 20:50 | Reagovat

[4]: chůze na boso po sněhu je také super :o)

6 Huntmaster Huntmaster | 18. října 2009 v 10:13 | Reagovat

Poslední dobou (2roky) nebývám nemocný. Prakticky nic pro to nedělám, ale nemarodím. Přesto se často cítím tak na 40 let. To nejde popsat, ale někdy to tak asi je. Zrovna mě napadlo, že třeba někdo stárne rychleji, jen to na něm není vidět, celý jeho život je třeba jen 30 let. Děsná představa.
Já věřím medicíně, ale někdy taky ne. Když udělám všechno,co říká medicína abych zdravotní problémy neměl (ty do budoucnosti), tak je mám. Možná je to genetika nebo něco, co jsem ještě neodhalil.
Jinak to se svým zdravím nevidím růžově, straší mě slepota (nyní 7 dioptrií) a umělý zuby:D, takže si na 80 let nevěřím.
Hlasoval jsem pro 2. nejhorší možnost.

7 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 18. října 2009 v 12:50 | Reagovat

[6]: Huntmaster ... jéhehe já bych to zas tak neprožívala :o) Nedávno jsem byla na povinné preventivní prohlídce z práce a tak se mě paní doktorka ptala co mi je a co a jak :o) a mimo jiné, že jsem v tom :o) jsem na ni vybalila, že blbě vidím (jendo oko -2, druhé +7), šelest na srdci, útvary na štítné žláze, migréna s aurou ... také nemám pár zubů :o)))) (o těch zubech jsem ji ale neříkala) :o) a dá se to :o) Je fakt, že občas se cítím na 100 let a někdy zase na 5 :o))) Chce to víc optimismu :o))) Já jsem dala třetí možnost :o) že to jde, ale mohlo by to být lepší :o))) což je fakt :o) vždycky to může být lepší :o)))

8 P.Bloody P.Bloody | 18. října 2009 v 12:50 | Reagovat

Je to zvláštní.. popravdě řečeno, psychicky vyrovnaná jsem nebyla nikdy a jestli ano, už je to tak dlouho, že si to ani nepamatuju. Ale za posledních 5let byla mou největší zdravotní komplikací rýma.. a najednou se dozvídám, že jsem přechodila černý kašel a musím to doléčit. Na druhou stranu jsem toho bacila ve spolupráci s antibiotiky ubila i tak! A nemusela jsem ležet v posteli, potit se a pít horký čaj.. fungovala jsem normálně (což u mně teďka znamená každodenní stres a nestíhání). Dle mého názoru tady hraje velkou roli placebo:)

9 Huntmaster Huntmaster | 18. října 2009 v 13:57 | Reagovat

[7]: Jéjej, taky špatný zrak.To už má snad každý(bohužel). Já to něják neprožívám a když, tak jen, že nevím, proč to mám. Asi se na to začnu dívat trochu s nadhledem. Když mi bylo 10 a méně, tak jsem měl panický (ne že bych utíkal z ordinace) strach ze "zubaře". A nejde se toho zbavit tak jednoduše, jak jsem si myslel.
Jinak gratuji, že jsi "v tom" a přeji ať se daří:)  a moc bych chtěl, aby přání mohlo ovlivnit realitu:)

10 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 18. října 2009 v 14:17 | Reagovat

[9]: :o))) děkuji moc za přání :o))
já tu oční vadu mám už od narození...třeba jsem měla strach vylézt z dělohy :o) a nebo to je strach, který jsem si donesla z minulých životů :o) jó to já nevím :o) Taky mám strach ze zubaře, i když to není panické. Paradox je, že se u zubaře vždycky nasměju, protože můj pan zubař je veselá kopa. A taky se mi moc nechtělo chodit k ženské lékařce (říkám ji doktorka G) :o)) a teď "musím" a jsem tam pečená vařená :o) A co se týká těch očí, tak vždycky říkám, že jedno oko mám prázdné a druhé vysypané (jak se to říká o kapsách) a také, že to druhé (blbě vidící) oko mám pro parádu, abych s jedním okem nevypadala blbě :o) ... samozřejmě, že mám své oči ráda :o) i když blbě vidím. Pořád je lepší něco než nic :o)

11 kk kk | E-mail | Web | 18. října 2009 v 18:05 | Reagovat

jonáš se mi osvědčil v pubertě, když jsem měla hrozně slabou imunitu a byla pořád nemocná. takže doporučuji a věř mu, jen je otravné si to pořád hlídat, 10 po jídle, 10 minut před jídlem, člověk aby na to měl rozpis. Jak se jmenuje ten přípravek, co bereš ty? Myslím že mají dokonce nějaký antidepresivní, který se jmenuje velmi vesele -  "No Degen" :-) Já brala asi tři různý, včetně tohoto. k té anketě - dávám odpověď dvě - sice mě hrozně zlobí záda, ale to je spíš mé vlastní lemplovství, jinak si připadám zdravá (ťuky ťuk na zeď), jak jen může být stínumilovný počítačový červ zdravý :-)

A pro všechny blbě-vidící: mám pět dioptrií,ale nikdy mě nenapadlo to brát jako zdravotní problém... vůbec to neřeším, jen ty módní brejle dost lezou do peněz (já mám ráda mít jich víc, aby se to vždy hodilo k outfitu:-))

12 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 18. října 2009 v 22:30 | Reagovat

[11]: to je fakt, brejle lezou pořádně do peněz. Jsem ráda, že mám ty co mám a ještě jedny rezevní (takové obyč.). Nosím bezrámkové brýle, takže kdybych jich měla víc, to bych se pěkně plácla přes kapsu :o)))

13 Petr Pan Petr Pan | 18. října 2009 v 22:43 | Reagovat

Já jsem byl na laserový operaci očí, kdy mi dioptrickou vadu odstranili. Na obou očích jsem měl 4 dioprie, krátkozrakost. Bylo to asi před rokem a půl a šel bych do toho i znova, tu rekonvalescenci po tom chce spojit s alternativními metodami a je to paráda.

14 Huntmaster Huntmaster | 19. října 2009 v 7:10 | Reagovat

[12]: Lezou, ale já můžu nosit jedny třeba 10 let, to je věc, kterou zrovna moc neřeším. Jinak mně vadí brýle, protože se s nima blbě kouká do dalekohledu a to je jedna věc, která mě ještě baví.

15 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 19. října 2009 v 8:46 | Reagovat

[14]: hahaha to je fakt, koukat s brejlema do dalekohledu jde fakt blbě :o) a taky když použiješ 3D brejle, tak to taky vypadám jak... :o))) ale funguje to :o) člověk si vždycky nějak poradí :o)) Také brejle moc neřeším. Vybrala jsem si jeden model, aby mi hlavně seděl a aby se mi líbil a dokud se nerozpadne, tak si nové brejle nepořídím. Vyměním jen sklíčka a je to :o)

[13]: No já mám právě na jednom oku mínus a na druhém plus...blbě se to koriguje to mi věř :o) takže nosím brejle jen na dálku ... jsem tedy krátkozraká, mám astigmatismus a tupozrakost :o) jé a teď jsem si po 100 letech konečně přečetla ve slovníku co je to tupozrakost a zjistila jsem, že mám k tomu všemu i poškozený mozek :o))) že je to porucha i zrakového centra v mozku :o) ... tý brďo, se divím, že ještě normálně existuju :o))) No už toho raději nechám, než mě Lúmennka odstřihne od komentářů :o) abychom tu nerozebírali zdravotní stavy jako důchodci :o)

16 Petr Pan Petr Pan | 19. října 2009 v 9:31 | Reagovat

Tak se přiznejte, koho co bolí? :o)

17 Huntmaster Huntmaster | 19. října 2009 v 17:47 | Reagovat

[15]: Teď se cítím trapně, když jsem si stěžoval na blbosti.

18 Lúmenn Lúmenn | Web | 19. října 2009 v 22:25 | Reagovat

No jo, tady je to samý "a paní Pincásková, ty oči, ty oči! A ty žíly...no už to nejni co to bejvalo:D"
Ale fakt je že moje čtyři dioptrie jsem nikdy jako zdravotní neduh nebrala:D Jinak - vy co jste pekelně zdraví, ale myslíte negativně pak skončíte jako ti lidi co se o nich říká "A on byl úplně zdravej, ale vážně, no ale pak najednou dostal ve 40ti rakovinu a do roka umřel..." takže myslete pozitivně dokud je čas;) To vás neděsím, to jen radím:)

19 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 19. října 2009 v 22:45 | Reagovat

[17]: nemusíš se cítit trapně :o)

[18]: :o)))))) jojo to je fakt :o) s úsměvem jde všechno líp :o)

20 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 20. října 2009 v 7:55 | Reagovat

[18]: haha to mi ještě připomnělo scénu z filmu..."Pane doktore, nemůžu otočit hlavou...a celý se otočit můžete?...to ano...tak se otočte celý, co tam máte dál?...Křečové žíly...To já mám taky... :o) a pak bylo...zajeď si do Pelhřimova, podívej se na krematorium, ať víš do čeho jdeš" :o)))) ... tak nějak to bylo :o)

21 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 20. října 2009 v 10:34 | Reagovat

My s očními 'neduhy' něco nechceme vidět =o) to snad tady všichni vědí, ne?

Zkuste na to přijít, i když jednoduché to není... já se dala na duch. cestu a moje oči se ani nezlepšily, ani nezhoršily. Prostě se to zastavilo. Prý růstová vada (když rostu, roste i krátkozrakost), ale je to spíše v tom, že nechci vidět duchy, nechci s nimi mluvit, a spoustu dalšího =o)

Nesmíte na to ale tlačit, abyste honem honem zjistili, co to je =o) prostě pomalu =o)

Jak tady všichni víme, každá nemoc má svou příčinu =o)

s láskou =o)

P.S.: Krásný článek =o)

22 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 20. října 2009 v 11:43 | Reagovat

[21]: já už nerostu :o) už jsem dorostla do velikosti Hobit :o) a na obra už to asi nedotáhnu :o) Na duchovní cestu jsem se dala už dávno, to je pravda. Mě duchové nevadí, akorát je nechci vidět v noci, abych se nevyděsila (vždycky se člověk trochu lekne), to by nebylo dobré...mimčo by se pak bálo a bylo by na nervy :o) Lirko...jinak chápu o čem mluvíš :o) a máš pravdu, nejde všechno hned a rychle...všechno má svůj čas :o)

23 Petr Pan Petr Pan | 20. října 2009 v 16:13 | Reagovat

Tak jsem si v rámci solidarity koupil čaj na detox a právě ho popíjím :).

24 ok ok | 20. října 2009 v 17:29 | Reagovat

Co se týče detoxu, nejzákladnější věc je zajít si na colon hydro terapii. Tlustý střevo je nejvýkonnější detoxikační orgán a pokud je zevnitř zaliskaný, půjde to ztuha a jinudyma - kůže, plíce, moč, takže budete navíc smrdět a mít vyrážky. Na CHT jsem byl dvakrát (to mi stačilo na obkoukání) a byla to jedna z nejlepších věcí co jsem kdy udělal. Vzestupnej tračnik jsem měl těžce zaliskanej bílýma hlenama (mlíko, škroby) což rapidně snižovalo příjem minerálů a dalších živin. Na výšku 174 jsem vážil 56 kg, ve fochně kde bylo 20°C jsem nosil vaťák (přezdívali mi děda mráz) a byl jsem v podstatě zimomřivej, studený hnáty a tak. Celkem ze mě vyteklo asi 3 litry mlíčnejch hlenů jakožto usazeniny v tlustým střevě, což by potvrdila i Aluška, že je to velmi neúžasné. Zároveň jsem rapidně zkvalitnil jídelníček dle Normana Walkera (sk2.goo.cz) a během 5ti měsíců jsem přibral 9 kilo, stabilizoval se metabolismus, žádná klendra, nesmrdím, mnohem lepší pleť (cukr, škroby), víc energie atd. Od toho roku 05 jsem neměl nijakou nemoc jako horečky, angína apod. 2x jsem měl jednodenní zvýšenou teplotu +škrábání v krku, toť vše. Dneska mám v baráku 18°C a to mi vyhovuje. Chodím v tepláčkách a rozepnutým svetru. V tom samým můžu vyjít do mrazu a aklimatizuju se do 10ti minut. Ta úprava jídelníčku totiž rapidně stabilizuje funkci a efektivitu metabolismu, takže tělo se o sebe stará samo, včetně imunity, léčení apod.
Výborná kniha je i Cingroš: Sám sobě doktorem. taky na prvním místě u detoxu doporučuje výplachy tl. střívka. Na pust.cz máte v menu "situace", jsou to fotky toho co mají ve střevech usazený starší lidi. Walker speciálně o střevě napsal knížku, všechny jsou tam ke stažení v .pdf.

25 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 20. října 2009 v 19:50 | Reagovat

[24]: tak o téhle terapii jsem také slyšela :o) a já bych na ni nešla :o) není to tím, že by to bylo nechutné nebo podobně. Mám k tomu jiný důvod, který jaksi nehodlám prezentovat :o))) Je zajímavé, že i když mám studené ruce a nohy, tak miluju zimu :o) podle mě je ideální léto do 25 stupňů :o) doma mám také 18 stupňů a je mi fajn :o) s tím přibíráním váhy nebo hubnutím to raději nezkouším z jistých důvodů. Zajímalo by mě jestli jsi zkoušel nejdřív změnit jídelníček než si šel na výplach střev

26 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 21. října 2009 v 6:37 | Reagovat

[22]: a já bych s tím už asi mohla přestat (s růstem) =o) měřim 176cm (neveim přesně, ale přes 175cm to je) ...

mimčo??? Lady Roveno, opravdu? =o)

P.S.: Strašně mě teď povzbudilo Tvoje oslovení (Lirko...) =o) děkuju =o)

27 Huntmaster Huntmaster | 21. října 2009 v 7:09 | Reagovat

[25]: Studené ruce mám taky, ale to mi vůbec nevadí, spíše naopak. Potom nepotřebuji teplou vodu, protože mně i ta studená přijde teplá:D, no jo je ta krize, takže se musí šetřit:D A na zimu jsem si taky zvykl, moc mě baví mrznout někde venku, ale ne až na třesavku.
Jsem taky tintítko 185/60kg a nevadí mi to, nemá proč:)

28 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 21. října 2009 v 8:23 | Reagovat

[26]: Nemáš zač :o) jsem ráda, že tě to povzbudilo :o) ... jojo už je to tak :o) jsem "v tom" (5.měsíc) :o) a teď mě napadlo jak tady máme tu debatu o střevech ... sákryš, mě to také nemine :o/ protože se to dělá před porodem, tak si to také užiju :o)

[27]: já už nejsem tintítko :o) měřím 162 cm (tedy Hobit nebo-li térpaslík) :o))) a vážím...no ... raději to nebudu zveřejňovat :o) i když jsme na tuhle váhu už dva (já a mimčo) :o))) hehe, ale ještě můžu chodit, tak je to dobrý :o) dělám si legraci, jsem v pohodě :o) při troše fantazie bych mohla i běžet, ale raději to nezkouším :o) Mám ráda teplou vodu, ale horkou moc ne...ani se nekoupu v moc horké vodě, protože by mě asi ranila mrtvice a krom toho v těhotenství to není dobré.

29 Lúmenn Lúmenn | Web | 21. října 2009 v 8:59 | Reagovat

[24]: to máš pravdu, tlustý střevo v sobě mívá nejvíc bince, ale upřímně řečeno mě ten výplach střev docela brutálně děsí (předpokládám že CHT je výplach střev). Takže na to jdu pomaleji a postupněji, ale taky už jsem za dobu detoxikace přibrala 1,5 kg a jsem za to vděčná, cítím se líp, nabírám svalovou hmotu, která mi hodně chybí, netočí se mi tolik hlava, odeznívá i únava:)

[27]: no tintítko teda seš podle váhy:) Ale být hodně štíhlý je v pohodě, krom toho že se ti někdo může smát nemáš problém. Já už ale nejsem štíhlá ani hubená, ale podvyživená (170cm/46kg) a problémů mi to dělá dost, těším se zas na sejch krásnejch 55 kilo:)

30 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 21. října 2009 v 9:36 | Reagovat

[29]: 46 kg? A mě doktoři ženou, ať hubnu, jinak jdu do Brna (ám na to dva měsíce na vlastní riziko) =o) už by mě tam šoupnul (doktor) o velkých rázdninách, ale domítla jsem, a teď řekl, že je to na moje riziko a riziko mamky, jestli nezhubnu, že to bude zlý =o) a že mi to trvale poškodí zdraví, atd. ... =o)

já vím, kde je příčina a už se na tom pracuje =o)

[28]: Jé, no to je krásný! =o) MOC BLAHOPŘEJI! =o) ach jo... to je opravdu nádherný =o)

31 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 21. října 2009 v 9:50 | Reagovat

sakra... zjišťuji, že všichni tady jsou starší než já a o hodně moudřejší... sákrš lidi... =o)

=oD

32 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 21. října 2009 v 10:22 | Reagovat

[30]: moc moc děkujíííí :o))) .... haha to víš, tady jsou samé babky a dědkové :o))) ...moudrost nezávisí na věku ;o) někdo je moudrý klidně i v 10-ti...a někdo není moudrý ani v 50-ti :o)  

33 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 21. října 2009 v 10:23 | Reagovat

Ano, já vím =o) a nemáš zač =o)

34 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 21. října 2009 v 10:26 | Reagovat

Komentář k článku : "Posel Svtěla"

Každý je Posel Světla =o) a jak by nemohl, když jsme všichni ze Světla? =o)

jen někdo to přijme a začne si uvědomovat svou pravou podstatu- v tom případě je jako vy- a pak jsou lidé, co to nedokáží (strach,...) a těm my pomáháme, aby byli jako my =o)

lidé se toho většinou bojí přiznat, protože se v nich probudí pocit- ,,ale přece nejsem něco nadřazeného?" třeba vám pomůže myšlenka, že nejste. Je to jen pojmenování pro lidi, kteří chtějí pomoci, a kteří se probudili =o)

chystám se o tom napsat článek, ale nevím... =o)

nebojte se ničeho =o) když budete tlačit na sebe, tak tím docílíte leda pocit plný strachu, to jak na vás vaše duše křičí:"tak zastav! Počkej prosím, ještě na to neni čas!" a něktěří lidé si nedají říct, řeknou si, že to překonají, a zmizí to.
Ale místo toho si pak zablokují další... řekněme 'schopnosti'. Takže klid a netlačit na pilu =o)

Všichni jsme Světlo a je úplně jedno, jak se to bude nazývat =o) ale Posel Světla se mi také líbí =o)

To je můj názor, to, že jsme všichni Světlo, jen někteří to dokázali přijmout, a pak jsme "Poslové Světla" a pomáháme ostatním, aby si to také uvědomili, a stali se tím, co my... =o)

Žádnej jinej význam v tom neni =o) dávejte si pozoro na svoje ego... kolikrát se nezdá =o)

S LÁSKOU Lirka =o)

35 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 21. října 2009 v 10:29 | Reagovat

Doreen to zřejmě také tak myslí, jenom já jsem to jinak vysvětlila...

ona říká, že jsme sem byli vysláni, a já říkám vlastně to samé, protože je to naše cesta.

Když si třeba vemete nějakého člověka z vaší společnosti, co v tohle nevěří, apod., tak my jsme tu, abychom mu pomohli najít jeho cestu. Tím pádem jsme vlastně všichni Světlo, jen každý má jiný úkol, co zde má udělat =o)

36 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 21. října 2009 v 10:32 | Reagovat

A těm, co mají úkol nějak pomoci... tak ano, řekněme, že jsme sem byli vysláni =o)

nejen, že e Poslové Světla probouzejí všude, ale i my je probouzíme =o)

to jen chci všem, co mají ten strach, co moc dobře znám, že toho nejsou hodni, nebo že to není možné, vysvětlit, jak je to =o)

než jsem to plně pochopila a přijmula, trvalo to =o) a tak se s vámi zde chci podělit o mou nově nabytou zkušenost =o)

pokud všichni budou pro, a pokud se k tomu dostanu, napíši o tomhle článek =o)

s láskou =o) a klidem =o) Lirka =o)

37 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 21. října 2009 v 11:51 | Reagovat

[34]: tož doufám, že se necítím nadřazeně. To bych opravdu nechtěla. Doufám, že někomu pomáhám, protože o tohle mi hlavně jde. Máš pravdu, měli bychom dávat pozor na vlastní ego, abychom si o sobě moc nemysleli (že jsme něco víc a ostatní jsou ti malí). Jojo pokora je hodně důležitá :o)

38 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 21. října 2009 v 11:52 | Reagovat

[36]: Napiš článek :o) ráda si ho přečtu :o)

39 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 21. října 2009 v 12:06 | Reagovat

Nechci vás tady nijak omezovat, pokud se vás to nějak dotklo, tak se předem omlouvám. Nebylo to v úmyslu =o)

ano, pokořit trošku více ego =o)

40 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 21. října 2009 v 12:39 | Reagovat

[39]: néé v pohodě :o) mě ses nijak nedotkla :o) teda aspoń jsem si nevšimla :o)

41 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 21. října 2009 v 13:02 | Reagovat

[40]: dobře =o)

KAŽDOPÁDNĚ OZNAMUJI, že mám 'nový-nenový' článek o svých (zatím) dvou minulých životech =o) budu ráda, když se podíváte, ale samozřejmě, jen to zde oznamuji =o)

42 Lúmenn Lúmenn | Web | 21. října 2009 v 14:19 | Reagovat

[41]: Liruško, klidně jsi ten článek o poslech světla mohla okomentovat přímo a nemusela to psát sem:) Ale máš pravdu, přesně tak jak jsi to napsala to cítím i já;)

43 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 21. října 2009 v 14:47 | Reagovat

[42]: já vím, promiň, ale napadlo mne, že tam si toho všimnou jen ti, kdo se k tomu vrátí, či kdo to budou číst jako nováčci =o)

tak jsem si řekla, že tady to uvidí všichni =o)

promiň, že se ti do toho pletu, ale měla jsem (z komentářů) pocit, že mnoho lidí se bojí to přijmout, a tak jsem chtěla pomoci =o)

44 Huntmaster Huntmaster | 21. října 2009 v 15:39 | Reagovat

[31]: Taky si tu někdy připadám jako hlupák:D no jo mých 17 let mluví za své.

45 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 21. října 2009 v 17:50 | Reagovat

[44]: jo, tak jsme dva 17-ti letí hlupáci =oP

46 ok ok | 21. října 2009 v 18:43 | Reagovat

Lúmenn: docela brutálně tě děsí tak leda tvoje představivost... Náhodou je to bžunda. Okýnkem se třeba díváš na ten brajgl co jde ven, zátky od piva, myší kostry a tak.

47 Lúmenn Lúmenn | Web | 21. října 2009 v 21:15 | Reagovat

[46]: nevím jestli mi nepříjemný pocit, kdy mi někdo něco strká do zadku sugeruje jen má fantazie:D
A jaký okýnko? Jaký myší kostry O_o?

48 Lirka =o) Lirka =o) | E-mail | Web | 21. října 2009 v 22:25 | Reagovat

[46]: Jaj, ok a jeho vtip =o)

ale je dobré se zasmát =oP už jsem tě dlouuuho neviděla =o)

49 Petr Pan Petr Pan | 21. října 2009 v 22:52 | Reagovat

[47]: Tohle mě taky docela děsí :o).

50 ok ok | 22. října 2009 v 12:31 | Reagovat

Nevíte vůbec co je dobrýho. Okýnko je v tom přístroji na stěně, kterým se reguluje voda tom a ven. Hadici ti strčí do zadku jen jednou, takže žádný muka. V té hadici prochází ohebná hřídel a na konci je hlava s rotačními noži asi jako v mixéru. Operatérka pak posuv a rychlost otáček řídí pákama (asi jak na soustruhu) a tak se ty usazeniny ve střevě uvolňují. Prý trocha krve je vždy a je to normální. Nevím čeho se furt bojíte.

51 Lúmenn Lúmenn | Web | 22. října 2009 v 14:28 | Reagovat

[50]: :P:D

52 ok ok | 23. října 2009 v 10:19 | Reagovat

Dokonce i jinak morbidní Petr pan ztratil řeč:)

53 Lúmenn Lúmenn | Web | 23. října 2009 v 12:19 | Reagovat

[52]: a dokonce se mu nijak nedivím:D

54 Kain Kain | 14. července 2010 v 0:51 | Reagovat

[50]: Takže pokud to chápu správně, tak to je vlastně něco jako ruční šlehač nasazenej na hadici, která se potom zastrčí... No fuj :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama