(Ne)věřit horoskopům?

21. října 2009 v 15:45 | Lúmenn |  Astrologie
Když se řekne horoskop nebo astrologie, velká část lidí si představí šarlatány, kteří píšou ty slátaniny do společenských časopisů. A také většinu lidí napadne: "Jak je možné, že by 500 000 000 lidí (tolik zhruba připadá na jedno atrologické znamení) mělo mít stejný životní osud - třeba že ten a ten den potkají svou lásku, získají novou práci nebo se jim nebude ani za mák dařit?"
A pokud je nenakopne v pochybnostech už tahle představa, začnou uvažovat nad tím, jak můžou hvězdy, ty obří plynné koule kdesi v dáli na obloze, ovlivňovat osudy lidí na prťavé planetě jménem země.
Jak to? A ovlivňují hvězdy vůbec náš osud?
Řeknu to velmi jednoduše, polopatisticky a jedním slovem: ne. Hvězdy si svítí a my si žijem a že by všechny ty obíhající planety, planetky a hvězdy měly nějaký vliv na život na naší planetě, o tom nemůže být řeči. Tak proč zakládám rubriku astrologie a dám na horoskopy? Nebojte, vše vám vysvětlím:)

Hvězdy naše osudy neovlivňují, to vážně ne, ale přesto je v nich "cosi", podle čeho se dají osudy lidí číst. Sama jsem nad tím přemýšlela, až jsem se dopátrala odpovědi. Podle nauky o reinkarnaci, jíž jsem zastáncem, si každý z nás svůj život vybírá před zrozením a tudíž si vybírá i čas a místo svého narození. V každou chvíli se na obloze posouvají planety a hvězdy, mění se úhly a pozice nad obrzorem a každou chvíli se rodí noví a noví lidé. A podle této myšlenky se rodí právě v tu chvíli, kterou si vybrali, přičemž postavení hvězd jim má být v budoucnu jakýsmi vodítkem, bližším pochopením toho, jací jsou a jaký mají úkol.
Krom tohoto vysvětlení jsem četla teorii, která mi do jisté míry přijde také věrohodná, ale už s tím ovlivňováním trošinku počítá. Celý Vesmír je obrovský systém, co se neustále mění, koulí se, točí, pohybuje, přitahuje, odpuzuje, akceleruje, zpomaluje... no a naši předkové si kdysi dávno v tomhle systému našli hlavní body, podle kterých se jim dobře orientovalo - souhvězdí zvěrokruhu, planety a hvězdy, které jsou nám nejblíže a nebo jsou dobře pozorovatelné. A podle těchto bodů pak určovali "věsmírné změny" - to jak se snižují a zvyšují vibrace, kde co vzniká či zaniká, kdy energie sílí a kdy slábne.
Dnes už jsme většinu jejich učení pohřbili v prachu času a pamatujeme si jen "Saturn je v konjunkci s Jupiterem", ale na pozadí tohoto námi snadno pozorovatelného jevu je mnohem více změn ve Vesmíru, které pak ovlivňují dění na zemi, nově zrozené duše i velké války. Podle míry konstrukce a destrukce, mužské a ženské polarity a míry energie, co přichází, se pak věci dějí určitým způsobem.

Ať už si vyberete jednu z těchto teorií, vymyslíte si vlastní a nebo nějakou objevíte v knihách, většina z nás asi uznává, že na horoskopech přece jen něco je. Minimálně je zarážející, že většina charakteristik docela přesně sedí na lidi zrozené v daném období. Ze všech lidí, co znám, jen asi 5 nesplňuje charakter svého znamení ani za mák. Ti zbylí do něj zase pasují lépe, než zadnice na nočník;)
Přesto ale ne všechny horoskopy odpovídají - třeba ty časopisecké ani nečtěte. Pokud nejste naivka a neprojeví se na vás placebo efekt přečtených událostí, jen těžko zažijete to, co "astrolog" popisuje. Chcete-li opravdu kvalitní horoskop, nechte si jej vypracovat od astrologa nebo použijte některý z programů na internetu.
Má-li totiž mít horoskop nějakou vypovídací hodnotu, je třeba do něj zahrnout nejen datum narození, ale také místo a čas a teprve podle těchto údajů se dá horoskop spočítat přesně na míru.

Tak původně měl tento článek vypadat úplně jinak, ale při psaní se mi rozeběhly myšlenky všude kolem a tak to vůbec není ono:) Tak na závěr aspoň dobrá stránka kde si můžete udělat vlastní docela přesný horoskop:


A tohle je horoskop můj, abyste věděli s kým máte tu čest:)

 


Komentáře

1 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 21. října 2009 v 15:51 | Reagovat

Najdise.cz :o) Já už jsem tam zaregistrovaná :o)))

2 Leňule Leňule | E-mail | 13. dubna 2013 v 20:23 | Reagovat

Ahoj, tak jsem si chtěla udělat vlastní horoskop a bohužel nevím co je to ten tzv. systém domů. Mohu se zeptat jak se to určuje? Hledala jsem to na internetu, ale našla jsem jen dlouhý čtení a nic jsem z toho nepochopila...

3 Jan Novák Jan Novák | E-mail | 4. června 2014 v 9:31 | Reagovat

Zde zmíněné reinkarnace a minulé životy jsou nebezpečným nesmyslem. Příkladem jsou PhDr. Marta Foučková a PhDr. Marie Říhová.
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1154533885

4 Alex Alex | 22. prosince 2014 v 14:34 | Reagovat

Já čtu pravidelně horoskop tady http://www.femina.cz/horoskopy.html a musím říct, že docela často sedí, takže já na horoskopy věřím

5 Eduard Nud Eduard Nud | 31. ledna 2017 v 17:31 | Reagovat

Bulvární horoskopy jsou možná pro kočku - nebo spíš pro blondýnky - ale mají jednu výhodu. Jsou zadarmo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama