Otázky a odpovědi o rei-ki

1. října 2009 v 16:38 | Lúmenn |  Duchovní léčení
Možná jste už o reiki něco zaslechli, možná s ním sami pracujete a možná tohle slovo slyšíte poprvé. Ať už je to jakkoli, poslední dobou se o tomto druhu energie bavím s čím dál více lidmi a moji andílci a spol. mě už dlouho nabádají, abych o něm napsala článek. Takže vzhůru do toho:) Článek jsem zpracovala formou nejčastějších otázek a odpovědí, napadnou-li vás nějaké v průběhu čtení, přidejte je do komentářů a já je v co nejkratším čase zodpovím.

Co je to rei-ki?
Tento výraz pochází z japonštiny, rei znamená vesmírný či životodárný a ki znamená energie. Jde tedy o univerzální vesmírnou energii, která nemá žádnou polaritu (není ani pozitivní ani negativní) a neustále proudí vesmírem a všem v něm.
Kdo může s rei-ki pracovat?
Kdokoli. Na práci s vesmírnou energií není třeba nic speciálního, jen ji vnímat. Energii přijímáme korunní čakrou (je na temeni hlavy) a existuje bezpočet cvičení, jak se s ní naučit pracovat. Pro začátek stačí v klidu si někam sednout a představit si paprsek světla, jak proudí do vaší korunní čakry a skrze tělo do dlaní. Když k sobě pak přiblížíte dlaně, pocítíte mravenčení či brnění a objeví se efekt, jako když dáváte k sobě dva magnety stejným pólem, jako byste měli mezi rukama nafouknutý balónek. To je základ práce s energií vesmíru, s rei-ki.
K čemu je rei-ki zasvěcení?
Možná se vám zdá divné, že s rei-ki může pracovat každý a přesto se do rei-ki zasvěcuje a někdy za ne zrovna malé peníze. Zasvěcení vám s rei-ki neumožní pracovat, to můžete i bez toho, ale pomůže vám práci s touto energií vylepšit. Existují celkem tři stupně zasvěcení:
1.stupeň rei-ki - při něm vám Mistr naladí sedmou až čtvrtou čakru tak, aby jimi lépe procházela energie. Sedmá čakra je k přijímání, šestá rozvíjí intuici, pátá komunikaci a čtvrtá pocity. Ze čtvrté čakry pak proudí rei-ki do dlaní, jimiž pak můžete léčit sami sebe, ale i lidi, zvířata, rostliny. Životodárná energie nepochází z vás, vy jste jen kanál, který ji vede. Máte-li první stupeň rei-ki, vedete ji lépe a snadněji. Zasvěcení ale není třeba, pokud sami pracujete s touto energií a čistíte si čakry a provádíte další duchovní cvičení.
2.stupeň rei-ki - provádí se, až pokud jste naladěni na první stupeň nějakou dobu. Mistr vás naučí symboly, které pomáhají v práci s energií, každá škola rei-ki může mít symboly trochu odlišné, ale v zásadě dělají totéž - usměrňují, znásobují či zaměřují energii. Díky druhému stupni jsou vaše čakry naladěné na ještě vyšší vibrace a vy nepotřebujete být v kontaktu s léčeným člověkem či bytostí, ale jste schopni vysílat rei-ki bez ohledu na čas a prostor.
3.stupeň rei-ki - při tomto zasvěcení získá člověk schopnost zasvěcovat na první a druhý stupeň a stává se Mistrem rei-ki, jeho čakry jsou naladěny na velmi vysoké vibrace a naučí se nový symbol pro práci s energií. Při několikaleté práci s rei-ki se pak Mistr může stát Velmistrem, kdy je schopen zasvěcovat i na třetí stupeň.
Obecně ale platí, že zasvěcení není třeba, je to jen krok, který vaši cestu usnadní a urychlí, ovšem usilovnou duchovní prací lze všechny stupně zasvěcení získat bez jakéhokoli Mistra. Jde jen o to s energií pracovat, učit se jí porozumět a správně ji vést. Rei-ki není nic speciálního, co byste nemohli využívat bez drahých zasvěcovacích rituálů - tyto rituály vám jen rychleji rozšíří vaše přirozené schopnosti práce s energií a pomohou odstranit případné bloky ve vedení energie.
Co mi rei-ki zasvěcení přinese, proč bych ho měl/a podstoupit?
Většina lidí si za život vytvořila bloky v korunní čakře (a nejen v ní) a tak k nim energie z vesmíru nepřichází a nebo přichází ale jen velmi omezeně. Výsledkem je častá únava, ačkoli jste odpočatí a dobře spíte, slabší imunita, nízká sebedůvěra…příznaků nedostatku energie dokážete jistě najít celou řádku a spoustu z nich možná pozorujete i na sobě. Při rei-ki zasvěcení vám Mistr za prvé odstraní bloky z vašich čaker a za druhé je harmonizuje, to znamená, že je roztočí na správnou stranu správnou rychlostí a upraví jejich velikost na optimální. Díky tomu se přívod energie z vesmíru uvolní a začne vámi bez problémů proudit. Výsledkem je větší energetická soběstačnost vašeho těla i mysli, ale také schopnost energii vést skrze své tělo (ne vaši energii, ale energii kterou naberete korunní čakrou "zeshora") a předávat ji tak dál, lidem, rostlinám, zvířatům, energetickým bytostem, matce Zemi, ale i ukládat ji do věcí, kamenů apod. Energií můžete čistit místnosti, zlepšovat výživovou hodnotu potravin, léčit bolístky a milion dalších věcí, které vás napadnou.
Rei-ki zasvěcení vám to neumožní, protože vy to už dávno umíte. Rei-ki zasvěcení jen pročistí ucpaný energetický kanál, jako když prošťouchnete vodovodní potrubí. Není to zkracování vaší cesty nebo nějaké fixlování, protože jen málokdo v dnešním přetechnizovaném světě, plném rušivých a negativních energií, dokáže sám sebe dostatečně vyčistit, ať už se snaží sebevíce. Proto je zasvěcení do rei-ki prospěšné pro každého, kdo chce s energií pracovat a z nějakého důvodu mu to nejde.
Proč je zasvěcení do rei-ki tak drahé?
Za první stupeň dnes dáte okolo tisíce korun, za druhý okolo čtyř tisíc a za částka za zasvěcení třetího stupně se pohybuje klidně kolo deseti tisíc. Proto hodně lidí rei-ki odsuzuje jako podvod, který má z lidí mámit peníze. Často se proto mých známých (Mistrů a Velmistrů rei-ki znám asi pět) ptám, proč to stojí tolik peněz.
Odpovídají různě - že to, co nic nestojí, nemá cenu a proto, když člověk zaplatí takovou částku za zasvěcení do rei-ki, bude se pak snažit své schopnosti rozvíjet. Protože ačkoli se to málokde dočtete, jedno zasvěcení do rei-ki ještě neznamená, že s energií budete umět pracovat na doživotí. Jednou pročištěné potrubí se časem může zase zanést a je třeba ho opět prošťouchnout. A tak vysoká částka přiměje zasvěcence, aby své energetické kanály zabahnit nenechal.
Ale hlavní důvod je ještě o něco prozaičtější - každý musí z něčeho žít a i když se živíte jako léčitel, daně, nájem ani jídlo si nekoupíte dobrým slovem. Léčitelů, reikistů, kartářů a duchovně založených poradců na plný úvazek znám mraky a ani jeden z nich si nežije jako prase v žitě, přestože třeba dělá zasvěcení do rei-ki třeba i jednou do měsíce. On ten rituál taky není žádná sranda a provést ho bezchybně je duševně docela vyčerpávající, nehledě na to, že aby člověk mohl zasvěcovat do rei-ki, stojí ho to nemalé peníze a dlouhou dobu studia a praxe práce s energií.
A ještě něco - zasvěcení (ono proražení trubek) je sice důležité, ale zabere jen asi půl hodinu, se zasvěcením do rei-ki se tak většinou ještě pojí celodenní seminář, kde se s energií učíte pracovat, posílat ji a vést, takže pro mě se tyhle částky, které vám možná vyrážejí dech, zdají velmi přiměřené. Přesto poněkolikáté opakuju - zasvěcení do rei-ki nepotřebujete, abyste s touto energií mohli pracovat, proto necítíte-li potřebu pročištění, nemusíte hned utíkat za prvním Mistrem v okolí a platit za rituál a seminář. Začněte s ní pracovat sami a klidně hned teď, pouze pokud se vám bude zdát, že něco skřípe, nejde, blokuje se apod., zkuste zajít na nějaký ten kurz rei-ki či rovnou zasvěcení.
Snad jsou všechny otázky ohledně rei-ki zodpovězeny, sama mám s touto energií zkušenosti, doma ji používáme hodně často všichni, máma a sistr mají dokonce dvojkové zasvěcení. Mám v plánu nějaké zážitky sepsat do článku, stejně jako pár důkazů o existenci vesmírné energie - ale to až seženu jednu studii na toto téma, ať se neoháním prázdnými slovy. Na závěr můžu říct, že mě vesmírná energie pomáhá a ulehčuje život a za rei-ki zasvěcení jsem vděčná. Všem lidem, co tvrdí, že je to podvod či dokonce, že zasvěcení do rei-ki s vámi udělá něco špatného vzkazuju, ať nejprve vyzkouší a pak teprve roznáší po světě pomluvy. Energie rei-ki není nic víc, než univerzální energie vesmíru, která je všude kolem nás a s níž může pracovat každý člověk na téhle planetě. Posté zopakováno snad konečně přinese to, že si to notoričtí pomlouvači rei-ki konečně uvědomí:)
Jakékoli další otázky, které vás k rei-ki napadnou směřujte do komentářů a budou vám v nejbližší době zodpovězeny.
S psaním článku mi pomohli stránky reiki.cz
 


Komentáře

1 Keka Keka | 8. října 2009 v 0:45 | Reagovat

Spousta zde publikovaných tezí se mi zdá dost mimo a dosti minoritně proklamovaná, jinými slovy, od devíti lidi z deseti jsem slyšel něco jiného, vlastně nejen slyšel, i zažil a z vlastních zkušeností s tím souhlasím. Tady zkopíruji myšlenky, které nejsou buď úplně pravdivé nebo částečně pravdivé. Ale na jejich korekci ať si autorka již přijde sama.

"Díky druhému stupni jsou vaše čakry naladěné na ještě vyšší vibrace a vy nepotřebujete být v kontaktu s léčeným člověkem či bytostí, ale jste schopni vysílat rei-ki bez ohledu na čas a prostor."

"při tomto zasvěcení získá člověk schopnost zasvěcovat na první a druhý stupeň a stává se Mistrem rei-ki, jeho čakry jsou naladěny na velmi vysoké vibrace a naučí se nový symbol pro práci s energií. Při několikaleté práci s rei-ki se pak Mistr může stát Velmistrem, kdy je schopen zasvěcovat i na třetí stupeň."

"Protože ačkoli se to málokde dočtete, jedno zasvěcení do rei-ki ještě neznamená, že s energií budete umět pracovat na doživotí. Jednou pročištěné potrubí se časem může zase zanést a je třeba ho opět prošťouchnout."

"On ten rituál taky není žádná sranda a provést ho bezchybně je duševně docela vyčerpávající"

2 Keka Keka | 8. října 2009 v 0:46 | Reagovat

Možná toho je víc, ale do očí mě udeřilo výše uvedené...

3 Lúmenn Lúmenn | Web | 8. října 2009 v 13:23 | Reagovat

[1]: No tahle reakce mě dost překvapila, protože autorka má svých zkušeností taky dost a dost a nemyslím si, že informace zde psané jsou minoritně proklamované, vzledem k tomu že 90% vět co jsi vybral, je psáno podle stránek reiki.cz:)
Ale popořadě:
1) mamka má druhý stupeň reiki, posílá reiki na dálku celkem běžně - nic nepravdivého nenalezeno
2) toto jsou jen jednoduchá a holá fakta o třetím stupni rei-ki, možná tam nějaká informace chybí, ale rámcově je vše ok - zase jsem nenašla žádnou nepravdu
3) to jsem si vyzkoušela sama na sobě, když člověk ustavičně pracuje na svém sebezničení, může si dokonce zničit i zasvěcení do reiki, no zničit je blbé slovo, ale poškodit ano. Tohle je opravdu málokde zveřejňovaná informace;)
4) tak já ten rituál zasvěcení nikdy neprováděla, ale co vím od přátel, co jej dělají, není to nic co by šlo levou zadní, musí se soustředit a pracovat s jemnými vibracemi, takže to asi nebude jen tak lážo plážo legrace:)

Byla bych ráda, kdyby ses ještě ozval a dal mi vědět, co ti na těch tvrzeních konkrétně vadilo a zda mé vysvětlení považuješ za přijatelná:)

4 Keka Keka | 8. října 2009 v 15:18 | Reagovat

Tak předem bych chtěl říci, že se nepovažuji za neomylného, že tu něco může být trochu jinak.

Jestliže tedy mluvíme o "Reiki", pak je prakticky vždy myšleno Usui Shiki Ryoho Reiki a já se budu vyjadřovat k tomu, jak se to učí teď na západě.

"1) mamka má druhý stupeň reiki, posílá reiki na dálku celkem běžně - nic nepravdivého nenalezeno"

Posílat na dálku můžeš už od prvního stupně, to je si myslím zcela jasné. Jen se to učí trochu jinak...

"při tomto zasvěcení získá člověk schopnost zasvěcovat na první a druhý stupeň a stává se Mistrem rei-ki, jeho čakry jsou naladěny na velmi vysoké vibrace a naučí se nový symbol pro práci s energií. Při několikaleté práci s rei-ki se pak Mistr může stát Velmistrem, kdy je schopen zasvěcovat i na třetí stupeň."

Tomuhle tedy vůbec vůbec nerozumím. V Usui Reiki dle dejme tomu něčeho jako je tradice titul Velmistr neexistuje. V Usui Reiki jsou 3 stupně, někdy je 3. stupeň rozdělen na 2, v prvním dostáváš maximální potenciál této energie a symbol, ale nemáš oprávnění zavěcovat, ve druhém už máš oprávnění zasvěcovat do všech stupnů. O rozdělení oprávnění zasvěcení, jak o tom mluvíš ty, jsem slyšel prvně až tady. A na stránkách reiki.cz jsem to tedy také nějak nenašel, asi bys mi to mohla upřesnit. Koukal jsem sem a nic o zasvěcování tu není http://www.reiki.cz/cla/cl.php?kod=4

"3) to jsem si vyzkoušela sama na sobě, když člověk ustavičně pracuje na svém sebezničení, může si dokonce zničit i zasvěcení do reiki, no zničit je blbé slovo, ale poškodit ano. Tohle je opravdu málokde zveřejňovaná informace;)"

Hmm, no dejme tomu, že když si člověk třeba požádá, že to nechce cítit, tak se mu to zablokuje. Ale když by to třeba jen pár let nepoužíval, tak si myslím, že s tím stačí jen pracovat.

"4) tak já ten rituál zasvěcení nikdy neprováděla, ale co vím od přátel, co jej dělají, není to nic co by šlo levou zadní, musí se soustředit a pracovat s jemnými vibracemi, takže to asi nebude jen tak lážo plážo legrace:)"

Tak jestli umíš meditovat nebo se třeba jen soustředit, tak snad umíš i zasvěcovat...

5 Lúmenn Lúmenn | Web | 8. října 2009 v 17:00 | Reagovat

[4]: Díky za reakci:)
1) musím říct, že na žádném semináři nás tohle neučili a o možnosti posílat energii na dálku se vždy bavilo až od II.stupně, takže to jsem opravdu nevěděla:)
2) aha takže tu jde spíš jen o terminologii:) Říkej tomu Mistr nebo Velmistr (s těmito pojmy jsem se setkala, někteří reikisti je ale nepoužívají), to je jen název pro to, co sám popisuješ, takže jde jen o nějaké titulování,které považuješ za nevhodné, nemýlim se?
3) pár let nepoužívá je rozdíl, než když si někdo ustavičně snižuje vibrace a prostě kurví svou mysl i ducha jak může:) Takže si snad taky rozumíme
4) Ok to je věc názoru, já zasvěcovat neumím ani nemůžu (mám jen I.stupeň), ale prostě mám pocit, že to obnáší nějakou zodpovědnost, něco, co se nedá odfláknout a tak to prostě je duchovně náročné:) Možná se pletu, ale nemyslím, sám meditovat, u toho není co zkazit, u zasvěcování dle mého názoru ano

Takže už je všechno jasné? Mám dojem že chyba je jen ve formulacích a nebo malých nepřesnostech, nepravdy bych tomu neříkala:)

6 Keka Keka | 8. října 2009 v 17:32 | Reagovat

2) Hmm ne :). Ve tvém textu máš rozděleno, že člověk může zasvěcovat jen částečně a po letech až úplně, kdežto běžné bývá, že když už člověk zasvěcovat může, tak včetně stupně, který má.

7 Lúmenn Lúmenn | Web | 8. října 2009 v 20:59 | Reagovat

[6]: vidíš tak to jsem taky nevěděla, začínám si říkat kdo mě to tak blbě naučil:) Měla jsem za to, že ten, kdo má dvojku může zasvěcovat jen do jedničky, kdo má trojku do dvojky a kdo má trojku nějak zažitou tak i do trojky, aspoň takhle jsme si to říkali na seminářích (btw. vedl je doc. Hodek, předseda asociace reiki, takže jsem se spolíhala, že je to dobrej zdroj;))

8 Keka Keka | 8. října 2009 v 21:05 | Reagovat

Tak to čumím, že zrovna člen asociace říká tyhle věci... To je fakt zvláštní. Ale nezní to špatně :).

9 datlik datlik | 20. října 2009 v 14:30 | Reagovat

Myslím, že Lúmenn se zmýlila asi pouze v tom zasvěcování. Zasvěcovat může jenom ten kdo má 3.stupeň a je to vlastně ta druhá část jakoby po které už může zasvěcovat ostatní nezávazně na stupni reiki. Ale jinak mi přijde vše pravdivé :) Sama reiki mám (10 let) a nějaké ty duchovní zkušenosti trochu taky, tak si dovolím souhlasit s Lúmennkou  :-))

10 Maja Maja | E-mail | 8. července 2011 v 21:19 | Reagovat

dotaz asi trochu mimo debatu, neznáte někoho v ostravě a okolí kdo by mě zasvětil ze mín než 1000 do prvního stupně? rada bych se nechala zasvětit ale penize doma netisknu :-(

11 kiki kiki | 10. května 2012 v 23:03 | Reagovat

Můj strejda je uz mistrem a když k němu přijdu pro energii tak vždycky de k oknu podívá se na nebe a ruce si tře o sebe (prosí) potom mi dá ruce na ramena a vpousti mi energii.Vždycky cítím ze mi je horko a jakoby mu ty ruce transformovaly do zhavich kamenu.A chci se zeptat proč se po 90%daní energie cítím jako by mi ji spíš ubral

12 Lúmenn Lúmenn | Web | 24. května 2012 v 21:42 | Reagovat

[11]: možná má reiki udělané špatně a tak energii neumí předávat, i to se stává, někteří lidé jsou jen šarlatáni, co rejžují peníze

13 Jan Novák Jan Novák | E-mail | 4. června 2014 v 8:55 | Reagovat

Reiki je taktéž nesmysl, řečený tak, aby jeho tvrzení nebylo možné vyvrátit.
http://www.sysifos.cz/index.php?id=slovnik&act=zobrazit&idd=&pismeno=&vyraz=1189080714&heslo=Reiki

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama