Vzdušná znamení - Blíženci, Váhy, Vodnář

21. října 2009 v 14:51 | Lúmenn |  Astrologie
Stejně jako vzduch, i všechna vzdušná znamení zvěrokruhu jsou roztěkaná, nestálá a proměnlivá. Nemají silný vztah k materiálnu, naopak rádi létají v oblacích své fantazie a snad jediné Váhy se aspoň trochu drží při zemi. Je jim vlastní energie chaosu, ale namísto v materiálnu boří a staví hlavně ve své představivosti.
Vzdušná znamení představují různé typy myšlení.

Blíženci

Kdy: 22.května až 21.června
Planeta:Merkur
Povaha: melancholicko-sangvinická
Kov: rtuť, zlato
Barva: tmavočervená, béžová, duhová
Kámen: safír, diamant, opál, tygří oko, malachit, křišťál, jantar
Blíženec se mění tak rychle, že jej nestíháte sledovat. Nálada se mu v mžiku přehoupne z rozesmáté na zlostnou a naopak. Jednu chvíli srší vtipem, o minutu později vám pláče na rameni. Blíženci jsou ohromně tvůrčí, zábavní, přátelští a rádi se smějí - většinou věcem, které ostatní vtipnými neshledávají. Na druhou stranu milují samotu, klid a sami sebe. Jejich povaha je dvojaká, jak už jejich znamení napovídá. Snad právě jejich věčná rozpolcenost je nutí jít životem stále dál, uskutečňovat svoje sny a nebo je alespoň nerušeně snít. Blíženec umí milovat, ale stále touží po citové volnosti a vztahy jsou pro něj proto většinou obtížné břímě, i když partnera milují, právě ta láska je tím, co je omezuje a svazuje.
V Blížencově hlavě je stále plno nápadů a často se stává, že uletí v myšlenkách vysoko do oblak. Přistání na zem bývá obzvlášť tvrdé. Ale Blíženec si z toho za chvíli nic nedělá, strasti jsou zapomenuty a přehlušeny novými radostmi. Pokud náhodou nejsou, probudí se v sangvinickém Blíženci jeho melancholická část a utápí se ve své sklíčenosti. Až do doby, dokud jej zase něco nezaujme - což se většinou stane do pár minut, výjimečně dní.
S Blížencem se nejde nudit. Pořád přinášejí nové nápady, ale pozor! Co řekli včera, může být dnes už úplně jinak. Blíženec je jako vzdušné tornádo, nikdy se nezastaví a když, tak jen aby nabralo novou sílu. Unáší věci, myšlenky a pocity a ty se pak točí v jednom velkém víru. A Blíženec, i když to nemyslí zle, si často ani neuvědomí, když jich pár za letu vytrousí. Inu, jeho slabou stránkou je právě věčná roztěkanost, silnou zase přizpůsobivost.
Slavní blíženci: Alexandr Sergejevič Puškin, John Fitzgerald Kennedy, Edvard Beneš, Marilyn Monroe, Richard Wagner, královna Viktorie
Blíženci ve zkratce: mysl, komunikace
Vlastnosti:
+ přizpůsobivost, sdílnost, všestrannost, objektivita, novátorství, intelektualita
- intriky, povrchnost, nepřesnost, pomlouvání, nesoustředěnost, nestálost
Váhy

Kdy: 24.září až 23.října
Planeta: Venuše
Povaha: sangvinicko-flegmatická
Kov: měď
Barva: bleděmodrá, světle žlutá, bílá, černá
Kámen: tyrkys, jadeit, korál, safír, smaragd, turmalín, topas,
Váhy jsou upřímné, veselé a společenské. Nesnášejí příkazy a rozkazy, rádi o věcech mluví, jsou mistry diplomacie - i když se jim občas stane, že mluví tak dlouho, že zapomněli o čem. Váhy celý život hledají rovnováhu. Snaží se najít kompromis mezi prací a rodinou, zábavou a povinnostmi. Jejich touha po rovnováze je mnohdy tak silná, že sami nevědí do chtějí a necítí se šťastně, dokud to nezískají. Jejich nevýhodou je lehká ovlivnitelnost názory druhých.
Zrozenec Vah je tvor společenský, rád se baví, má přirozený šarm a lehce navazuje kontakty. Ale čeho je moc, toho je příliš a po pár dnech večírků si Váha ráda vychutná zasloužený klid. O klidu ale platí totéž a týden odpočinku je až až a milá Váha už se těší do práce.
Touha Vah po naprosté rovnováze je narušena pouze ve chvíli, kdy se zamilují a pro své city si nevidí na špičku nosu. Rozum utichne a ozývá se jen hlas srdce. Než si to Váha uvědomí, bývá často pozdě.
Váha potřebuje volnost v celém životě, myšlení i citech, ale na druhou stranu, když ji získá, stejně není spokojena a touží po návratu do okovů. Dá se říci, že je to ale nejstálejší vzdušné znamení, jako mírný letní vánek, který však často mění směr - chvíli čechrá stébla trávy těsně u země a za okamžik se prohání mezi oblaky. Nejsilnější stránkou charakteru Vah je jejich vyrovnanost, nejsnáze doplatí na bezstarostnost.
Slavné váhy: Oscar Wilde, Jaroslav Seifert, Václav Havel, John Lennon, Luciano Pavarotii, Brigitte Bardotová
Váhy ve zkratce: mysl, vztahy
Vlastnosti:
+ vybranost, diplomacie, nestrannost, půvab, přizpůsobivost, hledání kompromisu, respekt k partnerovi, umělecké sklony
- apatie, nestálost, nerozhodnost, pohodlnost, nedbalost, potřeba stále s něčím nesouhlasit
Vodnář

Kdy: 21.ledna až 20.února
Planeta: Saturn a Uran
Povaha: sangvinická
Kov: uran a další radioaktivní kovy
Barva: šedá, modrá, bleděmodrá, bílá, fialová
Kámen: akvamarín, topaz, tyrkys, opál, fluorit, safír
Vodnář se může zdát svému okolí povznesený nad běžné starosti, jeho svět je spíš v jeho myšlenkách, než na této planetě. Má spousty často nerealizovatelných nápadů, je velice tvůrčí, rutina a dřina ho naprosto ubíjí. Nesnáší nudu, ale vydrží trávit celé hodiny o samotě je se svými myšlenkami a sny.
Rád se mění a rád mění svět kolem sebe. Baví ho tvořit umělecká díla, přestavovat byt, měnit svůj zevnějšek…nemá rád zaběhnuté koleje, rád porušuje konvence a pravidla.
Vodnáři většinou milují přírodu, kde rádi rozjímají, a s lidmi si tolik nerozumí, mnohdy se jich až straní. Jsou sice přátelští, ale málokdy se úplně položí do citů, neradi se nechávají k něčemu připoutávat - jako všechna vzdušná znamení i oni milují svou volnost, a to především myšlenkovou. Nemají rádi, když jim někdo diktuje, co mají dělat, stejně tak od nich nečekejte konkrétní radu.
Vodnáře často rozlítí i maličkost, ale když mu hoří dům dokáže být úplně klidný. Bude se s vámi přít hodiny o tom, zda je sklenice poloplná nebo poloprázdná, ale debatu o zkáze lidstva bude považovat za hloupou ztrátu času.
Vodnář je z duše optimista, ale občas propadne podivné sklíčenosti a depresi, kterou si ani on sám neumí vysvětlit. Ona celá podstata Vodnáře je neuchopitelná - je jako stojatý vzduch nad pouští, ve kterém se zobrazují obrazy fata morgány, jako vzduch nabitý polární září nebo vzduch rudě zbarvený při západu slunce. Sám v sobě se nevyzná a od druhých to nečeká. Jeho nejsilnější stránkou je nekonvenčnost a originalita, nejslabší pak agresivita.
Slavní vodnáři: George Gordon Byron, Wolfrand Amadeus Mozart, Jan Werich, Jules Verne, Galileo Galilei, Božena Němcová, Ronald Reagan
Vodnář ve zkratce: mysl, chaos, změna
Vlastnosti:
+ nesobeckost, tolerance, humanismus, nekonvenčnost, originalita, nezávislost
- fanatismus, výstřednost, rebelantství, nedostatek smyslu pro skutečnost, nepraktičnost, nezodpovědnost
Pozn.: Většina lidí je mixem kladných a záporných vlastností svého znamení. Můžou se však objevit také čistě záporné nebo čistě kladné vlastnosti u jednoho člověka - pak říkáme, že je to kladný/záporný beran, rak apod.. Takových je však málo.

Ilustrace Reon Argondian
 


Komentáře

1 Huntmaster Huntmaster | 21. října 2009 v 15:35 | Reagovat

Něco ke mně sedí:nedostatek smyslu pro skutečnost, to je asi to hlavní, stereotyp mě taky štve, chci změny, které nejdou,podivné sklíčenosti a deprese, naštve mě každá maličkost,... zkrátka jsem se ve Vodnáři celkem našel:)

2 Lenka Lenka | E-mail | 25. ledna 2011 v 11:35 | Reagovat

neskutečně se v tom vidím....přesně to jak sem po nějaké době vyčerpaná a pak si musím odpočinout ale ne na dlouho protože pak už se nudím.....a vážně se cítím nešťatstná když nevím co chci ale když to zjistím tak sem stejně nespokojená.....

3 Enna Enna | Web | 28. července 2011 v 11:35 | Reagovat

Jako bych byla popsána já... Neuvěřitelné. A přesto pravdivé.

4 tyna tyna | Web | 4. května 2012 v 19:14 | Reagovat

přesně to je snad neuvěřitelne naprosto všechno namě sedi  i to že se vytočim kvulikažd maličkosti ale když de o vědši věc sem klidna a ješŤe uklidnuju ostatni že se to všechno nějak vyřeši ať to neřešej :D

5 Thalia Thalia | Web | 6. listopadu 2012 v 19:36 | Reagovat

Jsem typický Vodnář a jsem za to ráda :)

6 Mistax Mistax | E-mail | 22. ledna 2013 v 16:14 | Reagovat

Jo jsem typický Vodnář,všechno sedí až na ty deprese,to vůbec nepocituji,jinak rebelství a chaos to je moje:-)

7 Katka Katka | Web | 2. září 2013 v 20:21 | Reagovat

[5]: I já :)

8 Jana Jana | 8. ledna 2015 v 22:02 | Reagovat

Jsem Vodnář a jsem přesně podke popisu až na ty lidi :D většinou jsem spíš radši ve skupině lidí

9 Tomas Tomas | 27. ledna 2017 v 9:48 | Reagovat

No nevim , mel jsem pritelkyni vodnare a vetsiho sobce, ktery myslel vyhradne na sebe, jsem asi nezazil. Ale tak kazdy je jiny :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama