Zemská znamení - Býk, Panna, Kozoroh

21. října 2009 v 15:00 | Lúmenn |  Astrologie
Zemská znamení spojuje jejich silnější vztah k materiálnu, vyznávání pevných hodnot a relativní stálost. Stejně jako země jsou pevní a jejich síla spočívá více v pomalém budování a energii řádu.
Zemská znamení jsou zástupci hmoty a naplňují fyzické potřeby.

Býk

Kdy: 21.dubna až 21.května
Planeta: Venuše
Povaha: melancholicko-flegmatická
Kov: měď
Barva: zelená
Kámen: achát, smaragd, jaspis, růženín, korál, avanturín, onyx
Býk je pohodlný, až líný, houževnatý, až tvrdohlavý a taky požitkář. Má rád své jistoty, nikam se nežene, zdá se jako by neměl kam spěchat. Ukvapené závěry a spontánnost od něj nečekejte. Na druhou stranu, jeho klid, mnohdy až lhostejnost, i v těch nejvypjatějších situacích by mu mohli mnozí závidět.
Býk nerad odhaluje svoje nitro a jen jeho nejbližší vědí, co se pod flegmatickou tváří skrývá. Ale je také velice přátelský, dobrosrdečný a výborný hostitel. Dobré jídlo a pití miluje nadevše a rád se rozdělí. Nejvíce si váží trvalých hodnot, jako je rodina a domov, rád se obklopuje pěknými a bytelnými věcmi. Ke štěstí nepotřebuje větší společnost ani honosné paláce, spokojí se s málem - hlavně, aby to málo bylo jeho.
Býci jsou pevní, jako skála - což je jejich aspekt živlu země. Pevní, stálí a neměnní, ale s tepajícím živým srdcem. Nejsilnějším aspektem Býčí povahy je vytrvalost, snadno doplatí na svoji tvrdošíjnost.
Slavní býci: William Shakespeare, Jiří z Poděbrad, Karel IV., Jiřina Bohdalová, Salvador Dálí, Sigmund Freud, Marie Terezie
Býci ve zkratce: hmota, užívat si
Vlastnosti:
+ oddanost, stálost, trpělivost, vytrvalost, důslednost, rozhodnost, klid, laskavost, mírnost, praktičnost
- panovačnost, závislost na hmotě, chtivost, lakota, zlomyslnost, konzervatismus, stádovitost,

Panna

Kdy: 24.srpna až 23.září
Planeta: Merkur
Povaha: melancholicko-flegmatická
Kov: rtuť
Barva: béžová, hnědá, oranžová
Kámen: jantar, tygří oko, citrín, karneol, jaspis, safír, achát, smaragd
Panna je navenek chladná a odměřená, uvnitř ale něžná, citlivá a chápavá. Lidé, zrození v Panně, jsou velice prakticky založení, často působí až pedantsky, vše mají čisté, upravené, uklizené. V práci vzorní zaměstnanci, pečliví a spolehliví, doma hospodyňky a kutilové. Panny milují svůj domov, který rády zušlechťují a starají se o něj. Mají proč - společnost je netáhne, vyhovuje jim jejich klid, nemusejí večírky ani pařby, raději pěknou knihu nebo film a k tomu něco dobrého.
Panny jsou navenek jednoduché jako přímka, ale uvnitř zašmodrchané, že by se vzdušná znamení divila. Panny jsou totiž stále nešťastné - jejich perfekcionismus je nutí zdolávat stále nepřístupnější cíle, vytyčují si mety, jichž postupně dosahují a jakmile něco dokážou, už mají nový cíl, za kterým vyrazí. Všechno pomalu, rozvážně a precizně. A takový je celý jejich život - nalinkovaný a jasný, perfektně uklizený, ale občas nudný a bez citů. A přitom Panny dokážou být velice citlivé, až empatické, jen si jen tak někoho nepouštějí k tělu.
Lidé zrození v Panně, jsou jako pole - v létě úrodná oranice, v zimě úhor bez života. Taková je povaha země v jejich znamení. Jejich silnou stránkou je chladnokrevnost, slabou pak nerozhodnost.
Slavné panny: Ludvík XIV. i XVI., Lev Nikolajevič Tolstoj, Emil Zátopek, Alžběta I, Alois Jirásek, Guillaume Apolinaire
Panna ve zkratce: hmota, péče, analýza
Vlastnosti:
+ bystrost, skromnost, čistota, důkladnost, skepse, důvěryhodnost, pracovitost, náročnost, analýza, konkrétnost
- malichernost, pedantství, přehnaná kritika, suchopárnost, citový chlad, masochismus


Kozoroh

Kdy: 22.prosince až 20.ledna
Planeta: Saturn
Povaha: melancholický
Kov: olovo
Barva: černá, bílá, hnědá
Barva: jaspis, onyx, křišťál, obsidián, jantar, turmalín, rubín, achát
Kozoroh je zvláštní - stejně jako udupaná zmrzlá země, na kterou se narodil. Pevný, zásadový, nerad ustupuje ze svých pozic, ale zase není tvrdohlavý. Nevěří jen tak něčemu, nemá rád snílky a lidi, co planě mluví, aniž by něco udělali. On sám je tvrdý k sobě i svému okolí, neremcá a pochoduje, i kdyby už nemohl. Pod zdánlivě tvrdou slupkou je ale vřelý člověk, plný sarkastického humoru, který nade vše miluje své přátele, pro něž je schopen udělat cokoli.
Kozorozi jsou bystří, ale rádi působí těžkopádně a tím i nenápadně, aby získali více času na zhodnocení situace. Jsou to výborní analytici, všímají si i nejmenších detailů a jejich závěry jsou vždy logické a přesné. Jejich nevýhodou je, že se dokáží zatvrdit a nemluvit s celým světem a jen hrstka vyvolených ví, co se v jeho duši ukrývá. A někdy ani ti ne.
Kozoroh nepanikaří a nejančí, ze všech nepříjemných chvilek se snaží dostat chladným rozumem a svojí houževnatostí. Pokud si myslíte, že je pomalý, pak vás taky oklamal. Ale než si to uvědomíte, dávno vás přeběhne. Země, kterou Kozoroh představuje, je udupaná cesta vedoucí až na vrchol hory, dlouhá a tvrdá, ale s trpělivostí je možné ji zdolat. A trpělivost je i nejsilnější Kozorohovou vlastností, nejslabší je pak jeho uzavřenost.
Slavní kozorohové: Louis Pasteur, Isaac Newton, Elvis Presley, Edgar Allan Poe, Karel Čapek, Johannes Kepler, Rudyard Kipling
Kozoroh ve zkratce: hmota, řád, pravidla
Vlastnosti:
+ odpovědnost, hospodárnost, oddanost, smysl pro povinnost, důvěryhodnost, vytrvalost, organizační schopnosti, plánovitost, konkrétnost, střízlivost
- zákazy a zábrany, touha po moci, diktatura, ctižádost, konzervatismus, nesmiřitelnost, neúprosnost


Pozn.: Většina lidí je mixem kladných a záporných vlastností svého znamení. Můžou se však objevit také čistě záporné nebo čistě kladné vlastnosti u jednoho člověka - pak říkáme, že je to kladný/záporný beran, rak apod.. Takových je však málo.

Ilustrace Reon Argondian
 


Komentáře

1 Kitt C. Kitt C. | 21. října 2009 v 20:04 | Reagovat

Tak ten kozoroh na mě z části nepadne :D Ale každý člověk je jiný, takže to samozřejmě nemůže být ušité na míru :)
Jinak u kozoroha máš místo "Kámen" "Barva" ...

2 101% Cocotte 101% Cocotte | Web | 6. dubna 2010 v 19:53 | Reagovat

No... Já su panna a su cholerický bordelář :D Většinou na mě charakteristika celkem sedí, ale tahle je mimo... Nevadí, nemůže sedět všechno ;))

3 Hedvika Hedvika | E-mail | 18. září 2012 v 21:39 | Reagovat

Jsem panna, ale měla jsem se narodit ve znamení vodnáře. Chtěla jsem se zeptat, když mi nesedí panna, je možné že mi více bude sedět vodnář? :)

4 Hedvika Hedvika | E-mail | 18. září 2012 v 21:43 | Reagovat

Promiňte, přepsala jsem se.. chtěla jsem napsat váhy, a ne vodnáře :) :D[3]:

5 Lúmenn Lúmenn | Web | 18. září 2012 v 23:26 | Reagovat

[3]: možné to je, spočítej si ascendent, ten taky hodně znamená;)

6 Vojta Vojta | 30. prosince 2012 v 16:22 | Reagovat

Ahoj :D No... souhlasim, většinou to na mě padne, ale... tohle, jakože není to úplně mimo, ale kdybych nevěděl, co pod tí hledat, domyslím si pod tím úplně někoho jinýho :D Jsem kozoroh s ascendentem v kozorohoj :D  Prostě... špatně to není, ale určitě tam nějaké věcičky chybí či jsou přitažené za vlasy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama