"Zlí" lidé a hloupí lidé

9. prosince 2009 v 10:47 | Lúmenn |  Úvahy a zamyšlení
Už dlouho kolem sebe nosím svůj "ochranný štít" ze světla a lásky a díky němu zvládám hodně negací prostě odrazit a dál se s nima netrápit. Nadávky, které mě dřív zasáhly, mě míjí a urazi mě nějak bolestně je pro většinu lidí čím dál těžší. Jsem za to hodně vděčná, můžu se díky tomu cítit volnější a víc v pohodě. Ale stále je něco, co mě dokáže vytočit a u čeho štít selhává a negace jím projde jako horký nůž máslem.
Je to lidská hloupost.
Už jsem si dávno uvědomila, že lidi, co nadávají mají sami většinou hrozný strach. Jsou slabí a malí a dodávají si sílu nadávkami a kopáním kolem sebe. Ti, co vysílají negace, jsou právě ti, kteří sami lásky a radosti mají málo a nedělají to ze zlého úmyslu, ale z vlastního strachu a slabosti. Tihle lidé mi přestali vadit a chápu je, soucítím s nimi a rozumím jim.
Ale pak jsou lidé, kteří nenadávají, ale svým postojem, svými slovy, která vyřknou nebo napíšou, vyšlou více negace, než kdyby mě prostě uráželi. A já si s nimi nevím rady, nevím, co jim říct, nevím, jak je vyléčit z jejich hlouposti a cítím vinu za to, žejim nedokážu ukázat, o co se svojí zabedněností připravují. Cítím bolest z toho, že nedokážu vyjádřit svůj názor tak, aby to pochopili i oni a že moje slova je nezasahují tak, jak by měla, ale naopak rozdmýchávají jejich hněv a vztek.
Na pár diskuzích jsem se setkala s lidmi, co praktikují černou magii nebo s ní sympatizují. Neznám nic odpornějšího, než obcházet zákony vesmíru a za účelem vlastního obohacení ubližovat ostatním lidem. Ale oni to takto nevidí, vidí jen to, co díky svým odporným čachrům získali a mě osočují - z hlouposti, z upjatosti a třeba i z neznalosti. A já se nedovedu účinně bránit, protože považuji za svou povinnost odhalovat lidem krásy světla, nedokážu nad nimi mávnout rukou a říct si "tak ať si blbnou, to není moje věc" a místo toho se jim snažím vysvětlit jejich chybu.
Setkala jsem se se čtrnáctiletou(!) dívkou, která se chce stát upírem. Klidně i psychickým (kdo je to psychický upír čtěte tady). Když jsem se jí snažila objasnit, že je naivní a chce něco, čeho pak bude litovat, vysmála se mi a že ona přece dobře ví, co chce a je se vším obeznámena. Poslala jsem jí odkaz na můj článek o duchovních zákonech, ale reakce žádná. Jen výsměch a lidská pošetilost...
Tenhle blog navštěvuje taky člověk, který je přesvědčený o vlastní dokonalosti, který mi vyčítá, co dělám a neustále mi tvrdí, že nejsem žádný student magie, že se neumím chovat, že mám málo vědomostí na to, abych je mohla předávat lidem. Na každý můj pokus o obhajobu mého postoje a vysvětlení reaguje jako by byl hluchý, jako by neslyšel co na něj volán, skyrt za bariérou vlastního ega je přesvědčen, že ničí názor na světě není správný, jenom ten jeho.

Lidé hluší, slepí, zabednění, nechápající...to je negace s níž nedokážu bojovat. Která ke mě proniká a zasahuje mě a bere mi sílu a chuť něco psát, něco tvořit, předávat vám to, co jsem se dozvěděla. Zasévají do mě strach, svůj vlastní strach, který oni skrývají za silnými slovy a který já nemám kam uklidit, protože se nepřetvařuju, protože přiznávám, že toho vím příliš málo a tenhle strach mě ždímá jako nacucanou houbu.
Ještě k tomu mám teď zvláštní období, kdy mám problém ve spojení se svými andílky a vílou, nevídám tolim íl v trávě a stromech, hůře cítím energie a jemnohmotný svět se mi z velké části na čas uzavřel. Bojím se, bojím se, že zůstanu sama a že strach zvítězí.
Včera ke mě alespoň na chviličku přišel Nathiel a řekl mi, ať se nebojím, že to nebude dlouho trvat a vše se vrátí do normálu, že musím být trpělivá a brzy bude zase dobře. Víra se mi vrátila, světlo se rozzářilo, ale pachuť zůstala. Vím, že nemůžu zklamat, že vše, co dělám, dělám správně a Vesmír řídí mé kroky tak, aby vše bylo dobré. Ale všechny ty negace, které mě potkávají, mě srazí vždycky o kus níž a trvá dlouho, než se zase vyškrábu nahoru.
Doufám, že máte se mnou trpělivost, když nepřibývá tolik nových článků, na něž nemám za a) čas (škola, kamarádi, skaut...) a za b) k nimž se jen těžko odhodlávám, protože ve mě hlodají pochybnosti, že nejsem hodna toho, vám vůbec něco předávat.
Ale věřím...ne vím, že to zase bude lepší a že zase najdu svou sílu a rozzářím ji plnou silou:) Nedovolím pochybnostem, aby nade mnou vyhrály. Nedovolte to ani vy!:)
Mám vás ráda. S láskou a úsměvem, vaše Lúmennka
 


Komentáře

1 Datlik Datlik | Web | 9. prosince 2009 v 14:55 | Reagovat

Ahoj Lúmenko, to bude dobrý, uvidíš :) Všechno se děje z nějakého důvodu..i když taky na to někdy zapomínám a koukám, že teď poslední dobou nejsem jediná kdo má nějaký problémy atd.
Teda nechápu, jak může někdo chtít být energ. upírem, zvlášť když ví co to znamená a obnáší..hrůza, brrr!!

2 Petr Pan Petr Pan | 9. prosince 2009 v 15:03 | Reagovat

Já jsem si myslel, že jsem si vytvořil dostatečnou ochranu proti přejímání různých věcí, ale ne. Když o mě někdo zle mluví, tak kašlu...

3 Lukas Lukas | Web | 9. prosince 2009 v 15:07 | Reagovat

To je velmi zajímavá úvaha. Takových (nebo podobných) lidí je na internetu hodně že? Důkazem je už jen že se nemohou dohodnout na konstruktvních věcech (někteří teda nechtějí) (úsměv)

4 Petr Pan Petr Pan | 9. prosince 2009 v 15:10 | Reagovat

"Ještě k tomu mám teď zvláštní období, kdy mám problém ve spojení se svými andílky a vílou, nevídám tolim íl v trávě a stromech, hůře cítím energie a jemnohmotný svět se mi z velké části na čas uzavřel. Bojím se, bojím se, že zůstanu sama a že strach zvítězí."

Tak nejen hospodářská, už i jemněhmotná krize. Všechny autorky blogů, které čtu, mají stejný problém! To asi nebude náhoda.

Mimochodem, ta holka, upírka, nemá to z toho Twilightu? :) Já to nečetl a neviděl, ale údajně jsou do toho holky náctileté pif.

5 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 9. prosince 2009 v 15:16 | Reagovat

Lúmennko ... vůbec si z toho nic nedělej :o) s jedním co o sobě prohlašoval, že je upír jsem pak vedla debatu na své návštěvní knize a chudáka jsem ho tak popletla, že si pletl základní pojmy jako succuba a incubus :o) a co se týká toho "člověka", tak já si jeho blog vždycky přečtu a v tu ránu se ocitám na jiné planetě :o) a to je asi tak všechno :o))) koukám s otevřenou pusou...čoveče, ale vždycky si přitom vyčistím mozek :o) zajímavé :o) něco jako meditace :o)...no a co se týká andílků a víl, tak to bude taky určitě brzy dobré...člověk občas není ve své kůži a pak špatně vnímá, ale vždycky to přejde a pak je zase líp :o) neboj bude to všechno v pohodě, hlavně se nesnaž dělat něco na sílu...třeba si řekni, že víly a andílkové mají předvánoční dovolenou :o) ty vogo, začínám s tebou mluvit jako s malým dítětem :o) asi už pomalu trénuju hehe promiň :o))) Myslím, že ty puberťáky to také brzy přejde (to upírství) Mě to také kdysi fascinovalo a vlastně mě to fascinuje i doteď (Čelákovice, Transylvánie, Dracula a spol.), ale když jsem ty komentáře o upírech četla, tak jsem se jim smála nahlas...myslím si, že o záměrném energetickém upírství toho moc neví. Opravdu má všechno nějaký důvod...třeba časem uvidíš jaký :o)
Tak pohoda klídek a uvař si meduňkový čajík :o)

6 phoenix phoenix | E-mail | Web | 9. prosince 2009 v 16:01 | Reagovat

lidská zabedněnost a zaslepenost je... volba. jakkoliv je neprospěšná pro každého, koho se týká, je jeho a on ji potřebuje udělat pro svůj pozdější osobní rozvoj, potřebuje si, obrazně řečno, namlátit hubu, aby se mohl posunout dál... a jakákoliv snaha někoho jiného na tom něco změnit bude marná, přinese akorát spoustu zbytečné námahy... promlouvej k těm, kteří chtějí poslouchat, lúmenn

7 Weri Weri | Web | 9. prosince 2009 v 17:58 | Reagovat

ahoj...super blog!nechceš se spřátelit?

8 Bels Revenge Bels Revenge | Web | 9. prosince 2009 v 22:01 | Reagovat

To s jednohmotným světem je celkem zvláštní, protože já poslední dobou pociťuji to samé, ještě ke všemu jistý úbytek pozitivní energie, takže pak člověk nemá ani chuť něco podnikat.
Lúmennko, všechno bude dobré, uvidíš :)
Tvá Bels

9 Astriel Astriel | 14. prosince 2009 v 17:55 | Reagovat

Lúmennko, drž se!! Jsi nádherná bytost plná světla a Nathiel je s tebou určitě, stále tě chrání a posílá ti lásku na každém tvém kroku :) Bohužel vím, o čem mluvíš...Lidská hloupost a hněv..Někdy se to nedá vydržet. Vím o čem mluvíš, bohužel až moc...Rok jsem měla přítele, který mě před tím rokem přivedl na duchovní cestu a naučil mě mluvit s andílky. Zkrátka velmi pozitivní člověk rozdávají lásku. Za ten rok se ovšem velmi změnil a teď je z něj satanista, rozsevájící všude kolem sebe jen negativní. Jakmile řeknu něco proti, dostane se mi velmi studené sprchy a obrovské vlny hněvu. Dokonce už jsem se dozvěděla, že kromě nebe existuje i peklo, že to peklo je mocné a ať se nespoléhám na andílky, že mi vždycky nepomůžou. To mě již tak znechutilo, že jsem s ním přerušila veškerý kontakt..Ale přeci jen ho mám pořád a nechci ho ponechat vlastní hlouposti. Kdyby to bylo jen tak jednoduché...Asi brzy využiju tvé služby ohledně tarotů a mandalek, ale až po Vánocích, až si našetřím :) Takže hlavu vzhůru, slečno...:-) Jemnohmotné bytůstky na tebe určitě nezapomněly :)

10 LizzieBathory LizzieBathory | Web | 15. prosince 2009 v 14:37 | Reagovat

Phoenix mi ukradol slová z úst :)

11 Alue Alue | E-mail | Web | 15. prosince 2009 v 18:23 | Reagovat

Tady jde právě o otázku jak moc si jsi sama sebou jistá. Kdo si je sám sebou jistý, nic ho nevykolejí, ale bývá to i tak že ačkoliv si člověk je sebou jistý, nepříjemné řeči mu ubližují. - To třeba jsem takový případ já. - Na to je jediný lék, omezit lidem možnost u tebe řádit. Moderuj si komentáře a jak narazíš na něco hnusného, nedočítej to, okamžitě to smaž aby ses k tomu nemusela vracet a nemysli na to. - Nic jiného není.

12 101% Cocotte 101% Cocotte | Web | 18. prosince 2009 v 20:59 | Reagovat

Upírkami se teď chce stát spousty mladých děvčat - nebude to Twilight sagou :/ ?

13 Maja Maja | 29. května 2011 v 23:22 | Reagovat

to je smutne.. ty si smutna z toho ze je vidis min casto misto toho abys byla rada ze je vidis... co nekteri lide keri je nevidi vubec? TO je smutne

14 Amona Amona | E-mail | 13. listopadu 2012 v 21:57 | Reagovat

Ahoj Lúmennko.Těch hloupých lidí si nevšímej.Občas se prostě najde nějaký ten
zabedněnec.Tvé zkušenosti jsou pro mně velmi cenné a hodně mi pomohly:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama