"Magický dotazník":)

18. ledna 2010 v 15:31 | Lúmenn |  O autorce a o blogu
Nemohla jsem odolat a když jsem na Olympu viděla tzv. vstupní test studentů magie do Lukášovy organizace UFNC, musela jsem jeho otázky vyplnit. Ne proto, že bych se chtěla stát členem nějaké organizace, ale spíš jen tak pro zábavu a možná i proto, abyste si udělali obrázek o mých názorech na magii - pokud jej tedy už nemáte:)
Doufám, že Lukášovi nebude vadit, že jsem si půjčila jeho otázky;) Tam jdeme na to...


1. Udejte své oficiálně uznávané jméno.
Lúmenn, oficiálně ho uznává mé srdce, duše i mysl. To by mělo stačit;)
2. Co si představujete pod pojmem jakým je právě magie?
Tenhle pojem je velmi složitý, těžko si pod ním představit jedinou věc nebo jej stručně vysvětlit. Pro mě osobně je magie úplně všechno a zároveň nic - všechno je totiž magické a zároveň přirozené. Láska, zrození života, gravitace, stromy, lidé...není to úžasné, kouzelné, magické?
Bereme-li to ale v užším slova smyslu, znamená pro mě slovo magie totéž, jaký by měl být jeho původní etymologický význam, tedy: "moc mysli". Ale i pod to se dá zahrnout mnohé;)
3. Co myslíte? Je magie rozdělenou vědou nebo vědou která je jen jedna?
Magie funguje na jediném principu, ale dá se samozřejmě rozdělit podle účelu (bílá, černá, to známe) nebo podle zaměření a použitých prostředků (přírodní, sexuální, andělská...). Ve své podstatě je ale samozřejmě jen jedna.
4. Jakou energii lze v magii používat?
Všechnu:)
5. Kdo všechno je dle Vašeho názoru magik?
Tohle slovo nesnáším:D Ale asi každý, kdo určitým způsobem pracuje se svojí myslí a vůlí, tak, že koná věci, které někteří lidé považují za náhodu a jiní za zázrak.
6. Jaké jsou nejdůležitější body pro praktickou magii?
Na tohle jsem už odpovídala, ale ve zkratce - vůle, mysl, vizualizace, práce s energií.
7. Co myslíte? Je v magii nutné mít nějaké pomůcky či pomocníky? Pokud ano tak jaké?
Ne, snad jen své Vyšší já, aby naše skutky nebyly ovládány sobeckým egem. Ale jinak se samozřejmě hodí pomocníci i učitelé, ať už jsou to andělé, mistři, víly, přírodní bytosti a další.
8. Pokud byste měl/a být zodpovědný/á za přijmutí studentů magie do nějaké organizace tak jak byste postupoval/a?
Neplánuju nikam nikoho přijímat, ale čistě hypoteticky - záleželo by mi na tom, co od toho ti lidé očekávají a co do té organizace chtějí dát. Budou-li naše názory podobné a člověk na mě intuitivně bude dobře působit, beru ho:)
9. Co myslíte? Je magie neutrální? Pokud ano tak proč?
Tohle je těžká otázka. Nic na světě není neutrální, jakmile se to použije. Nůž sám o sobě je neutrální, ale jakmile jím uříznu chleba, je použit pozitivně, prospěšně, jakmile s ním někoho zabiju, je použit negativně, škodlivě. Tak to platí i o magii.
A hlavně - jsou lidé, kteří si myslí, že praktikovat magii = porušovat zákony vesmíru, naopak využívat zákony vesmíru se nerovná magii. Já nesouhlasím ani s jedním názorem, vždyť i zákony vesmíru a jejich využití jsou ve své podstatě magické a souvisí se slovy "moc mysli". Možná by se dalo říct, že magie ve smyslu rituály apod. je "černá" a magie ve smyslu využívání zákonl vesmíru ve svůj prospěch v souladu s vyšším já je "bílá". Ale to je příliš teoretická debata, já razím, že dokud nikomu neubližuji, tedy nejsem při své práci nijak destruktivní, konám správně a vesmír mi to oplácí. Proto se snažím, aby veškerá má "magická práce" byla veskrze konstruktivní.
10. Jaký směr v magii uznáváte?
Z každého směru a nauky si beru to, co je pro mě dobré a v čem cítím Pravdu. Ať už je to wicca, jóga, hermetismus, šamanismus nebo obyčejné využívání vesmírných zákonl v praxi.
11. Co myslíte? Je magie jen oddechová zábava?
Praktikuji-li jen lehké samoléčení nebo vizualizační techniky, pak může být jen zábavou a zpestřením života. Pouštím-li se ale do složitějších věcí, hýbám silami, které sám nedovedu pochopit a tam někde končí zábava a začíná zodpovědnost, práce a proces poznání.
12. Co si představujete pod slovním spojením "praktikuji magii" ?
Tisíc a jednu věc:) Ale zejména to, že žiju šťastný a spokojený život, protože si do života dokážu přivolat to, co chci, tedy samé konstruktivní věci, lidi a energie, které mě posilují a učí.
13. Co myslíte? Jsou si všichni magikové alespoň v jádru rovni?
Ano, stejně jako všechny bytosti jsou si v jádru rovny, protože pochází ze stejné Jednoty.
14. Četl/a jste už někdy nějakou konkrétní knižní publikaci o magii? Pokud ano, jakou?
Desítky. Ale za nejlepší a nejprospěšnější považuji Zasvěcení od Elizabeth Heich. Tato kniha mi zatím dala nejvíce.
15. Máte zájem na sjednocení studentů magie (jakýchkoliv)?
Existuje bezpočet hnutí a skupin, které takové lidi sdružují. Nevím, zda je možné, aby se všichni lidé shodli na jednotném názoru, proto bych je do toho ani nijak netlačila. Jsem zastánce individuality, ale zároveň spolupráce. Takže ať si každý zvolí dle své libosti:)
16. Kdybyste věděl/a že máte jakousi vnitřní povinnost dokončit magické cvičení a někdo by vás vybízel ať jdete s ním na zábavu (rozumějte diskotéky, party, večírky), upřednostníte zábavu nebo dokončení magického cvičení či konkrétního rituálu?
Tak samozřejmě záleží na důležitosti obého. Vzhledem k tomu, že na party apod. ale nechodím a veškeré posezení s přáteli nebo akce jako koncerty a výlety plánuju předem, nemám dojem, že by se mi tohle někdy mohlo stát:)
17. Kdyby skutečně vznikla nová organizace studentů magie, co by to pro vás znamenalo? Něco významného nebo něco jako když zajdete ke kamarádům do klubu (tedy nějakou zábavu)?
Organizací pro "mágy" existují stovky, proto by to pro mě znamenalo totéž, jako když spadne kapka vody ze střechy:) Něco, co není nijak výjimečné, abych se tím musela zabývat.
18. Dáváte přednost detailům u magiků nebo jádru toho čím se zabývají?
Dávám přednost tomu, jak člověk vyzařuje a jak na mě působí. Koneckonců, v jeho vyzařování se odráží vše výše jmenované;)
19. Je důležitější zábava nebo povinnost?
Oboje je stejně důležité. Bez povinností bychom si nevychutnali zábavu a bez zábavy bychom nezvládali stále dělat jen povinnosti.
20. Co myslíte? Je podle Vašeho názoru magie nejvyšší vědou nebo jen něco takzvaně bočního pro "lepší pocit" ?
Nepoužívám superlativa. Pro mě je magie tak přirozenáa zároveň tak důležitá jako je dýchání nebo spánek.
21. Proto abyste si s někým, kdo také studuje magii, mohli vůbec aspoň psát, tak musí splňovat i ty detaily studenta magie nebo jsou pro vás důležitější ty hlavní myšlenky v magii?
Tohle jsem moc nepochopila:) Abych si s někým psala nebo si s ním šla popovídat na kafe, musí to být předně příjemný člověk, jehož vibrace mě neiritují. Ostatní věci považuju za podružné, včetně toho, jestli se magií vůbec zabývá.
Odpověděli byste stejně, podobně nebo úplně jinak?:) Vyjádřete se:)
 


Komentáře

1 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 18. ledna 2010 v 15:42 | Reagovat

Taky jsem se na něho už koukala a taky se ho snažím vylnit, ovšem s některýma otázkama je to trošku těžké :o) Každopádně mám pocit, že budeme nařčené z opisování :o)

2 Lord Lukáš Lord Lukáš | Web | 18. ledna 2010 v 20:32 | Reagovat

[1]: Naopak, jsem potěšen že mé otázky někoho inspirovaly k odpovědím v rámci magie. Ovšem musím zvýraznit tady, že z odpovědí je jasné že my dva bychom jako mágové nemohli spolupracovat. Nemáš zájem na vážné spolupráci ale podobáš se dítěti které si chce hrát. A proto nemůžeme spolupracovat jako studenti magie ani kdybys chtěl i ty. Jinak samozřejmě děkuju za zviditelnění mého vstupního testu. Děkuju. (úsměv)

3 Lord Lukáš Lord Lukáš | 18. ledna 2010 v 20:33 | Reagovat

Dodatek: ta moje odpověď je především pro "Lúmenn" (jen ta první věta je určena pro "Lady Rovena". (aby bylo jasno)

4 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 19. ledna 2010 v 9:29 | Reagovat

[2]: Lukáši, raději nechval dne před večerem :o) můj dotazník jsi ještě neviděl...třeba budu odpovídat stejně a nebo hodně podobně jako Lúmenn :o) Zatím jsem ještě na něho neměla dostatek času, ale určitě ho vyplním a asi ho také "vyvěsím" na blog :o) Je moc zajímavý :o)

5 Lord Lukáš Lord Lukáš | Web | 19. ledna 2010 v 9:32 | Reagovat

[4]: Ale "Lady Roveno", co to povídáš? V tom testu přece nejde o to jestli někdo odpoví stejně nebo jinak než "Lúmenn". Jde vidět že o mně smýšlíš zcestným způsobem...

6 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 19. ledna 2010 v 9:47 | Reagovat

[5]: no však uvidíme jak to dopadne :o) Já mám totiž testy ráda a ráda je vyplňuju :o) ... Smyšlím zcestným způsobem? Tož doufám, že ne :o) jen jsem psala, že možná budu mít stejné odpovědi nebo hodně podobné. Třeba z toho "vyleze", že bychom také spolu nemohli spolupracovat, ale to já nevím :o) Takže jak už jsem napsala, uvidíme jak to dopadne a jak budu odpovídat :o)

7 Cassidy Cassidy | 31. března 2010 v 21:57 | Reagovat

Zajímavé... ale moc nechápu to, na co vlastně ten vstupní test je... když aplikovat magii napsanou na těch stránkách je možné zkoušet i když nejsi členem té organizace :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama