Potíže s andělskými jmény

6. února 2010 v 17:55 | Lúmenn |  Andělé
Často se mě ptáte, zda se váš andílek může jmenovat tak a tak. Někdy hledáte na internetu seznamy andělských jmen a ten váš tam zrovna není, jindy vás děsí možnost, že by váš andílek mohl být podle jména tzv. padlý. Ke jménům andělů se váže mnoho pověr a mnoho otázek a abyste se nemuseli stále jednotlivě ptát, všechno na tohle téma shrnu do jediného článku.


Kde berou andělé svá jména?
Anděl, jak často zmiňuji, je bytost, která nemá ego. To znamená, že jí jsou cizí osobní pohnutky a vše, co činí, dělá na základě přímé komunikace s Bohem, Univerzální jednotou či jak takový stav/bytost chcete nazývat. Vše, co anděl dělá, říká a myslí je prodchnuto silou Boží lásky a moudrosti, andělé přímo chápou příčiny a následky a celkově je jejich moudrost o dost větší než ta naše, lidská. A to vše právě díky absenci ega - osobního, subjektivního náhledu na svět, chcete-li, ale ego se dá popsat mnohem složitěji.
Anděl je tedy bytost, která se od Jednoty oddělila jen částečně a jen na určité rovině - je stále ve spojení s Bohem, ale je mu dovolováno se projevovat i ve (jemně)hmotné rovině. Těmi všemi složitými popisy se snažím vám ozřejmit jednu věc - anděl nemá svoji osobnost tak, jak ji známe my, lidé. A protože nemá ego, žádné nižší já, nemá ani své vlastní jméno.
Všechna jména andělů vymýšlíme my, lidé. V hebrejštině kdysi dávno vzniklo slovo "el", což znamená bůh nebo božský a proto hodně známých andělských jmen na tuto slabiku končí. Není to ale nutné a rozhodně to není pravidlem. Jméno vašeho osobního andílka (či andílků), toho, co vás provází celý život, vytvoříte vy sami ve své mysli. Časem třeba dojdete k poznání, že to jméno něco značí nebo že něco znamená v jazyce, který jste v té době ani neznali, ale to taky není pravidlem. Anděl se může jmenovat klidně i Honza nebo Simona, můžete ho také oslovovat jen Anděli nebo mu říkat kamaráde, bratříčku, světýlko... Jméno anděla tedy upletete vy sami svojí vlastní myslí a anděl ho většinou jen prodchne svojí láskou a světlem. Proto se andělé nejmenují jako "Nazghul" nebo "Herrseberek", ale jejich jména bývají většinou jemnější, stejně lehká a hladivá jako látka, z níž jsou stvořeni andělé.

Ale co andělé, kteří nejsou průvodci? Podle čeho se jmenují oni?
Ne každý anděl je "ten váš". Jsou totiž andělé míst, činností, zvířat nebo pocitů, téměř každá věc ve Vesmíru má svého ochránce a patrona v podobě anděla. Stromy, domy, křižovatky, města, řeky, lesy...to vše může mít anděla, který to stráží a chrání a svou láskou tomu dodává krásu a energii.
I takoví andělé se nějak jmenují a většinou toto jméno získali postupem času - od lidí, kteří je vídali a nebo prostě vzniklo jen tak samo od sebe, podle toho, co anděl stráží a čím se zabývá.
Archandělé, které my lidé obecně považujeme za jakési andělské vůdce, se také jmenují díky nám a jejich jména mají v hebrejštině různé významy, odkazující na "obor", za který ten určitý anděl zodpovídá (více o archandělech pak v tomto článku).
Může se anděl jmenovat tak a tak?
Hodně často se na tohle ptáte, většinou právě když najdete někde nějaký hrozně chytrý slovník a jméno, jakým se vám představil váš andílek, v něm figuruje jako jméno nějakého padlého, popřípadě třeba jako démona nebo jiné potvůrky.
Tak zaprvé - nepanikařte. Jméno je jméno a váš anděl je váš anděl. Jméno pochází z vašeho podvědomí, zatímco pocit, který máte z bytosti pochází přímo z ní. Byl-li to pocit veskrze příjemný, krásný a láskyplný, co na tom, že jste zrovna padli na divné jméno. Ostatně existuje na to snadný trik, zda bytost, se kterou hovoříte, je anděl. Zeptejte se ho, zda mu můžete říkat jinak. Anděl většinou nebude mít námitky, prostě pokrčí rameny a řekne něco ve stylu: "Říkej mi jak chceš." A nebo se pobaveně zeptá proč a pak dodá totéž. Jak jsem psala (a snažila se aby to každý pochopil) výše - andělé nemají ego a tudíž nemají zapotřebí prsit se nějakým super hyper jménem.
Démon nebo jakákoli jiná bytost tímhle testem neprojde. Takové víly a skřítci bývají na svá jména docela hákliví, ale většinou se nejhůř nasupí nebo urazí, když jim budete chtít říkat jinak, spíš si z vás budou dělat srandu a vysvětlovat, proč je jejich jméno takové a makové. Zato démon se vyplaší a vytáčkami se bude snažit, abyste mu neříkali jinak, pokud na tom budete trvat, patrně se děsně naštve a pak se odhalí ve své podobě, kdy ho šupem pošlete pryč.
Z toho tedy plyne:
Za prvé - anděl se může jmenovat opravdu jakkoli, dokonce třeba i Nazghul, pokud na tom budete trvat, ale ani kdovíjak zvrácené podvědomí by vám takové jméno naservírovat nemělo, nehledě na to, že pokud máte nízké vibrace, jen těžko se budete schopni s anděly vůbec bavit.
A za druhé - pokud se vám jméno vašeho andílka nebude zdát, pojmenujte ho prostě jinak a basta. A když se mu to nebude líbit, je to taky snadné - pak to totiž není anděl.

Může mi anděl odmítnout říct jméno?
Ano, může a hodně často to dělají - všechny důvody jsou vypsány v předchozích bodech, snad není třeba se k nim vracet. Může vám třeba říct, že na jméně nezáleží, stejně jako že jméno nemá nebo že se nijak nejmenuje. Pak už je jen a jen na vás, jaké mu dáte nebo zda mu budete říkat jen andílku.
Doufám, že tento stručný návod pomůže všem, kdo jsou ještě na pochybách ohledně jmen andělů. Kdybyste měli na toto téma ještě jakkoli dotaz, neváhejte a pište pod tento článek nebo do Poradny a odpovědny.
A chcete slyšet zajímavost?:) Aluš teď zveřejnila hrozně moc článků, které jsou pířmými opisy z knížek o andělech a dalších bytostech, no a narazila jsem u ní na seznam andělských jmen. Našla jsem v něm i Nathiela (tam tedy psáno bez h, Natiel) a jméno tohodle mého andílka znamená prý anděl se silou odrazit zlo. To mě těší, protože takový Nathiel určitě je, můj bojovník světla a ochránce:) Můj druhý anděl, Aruki, v seznamu jmen není a s jeho dost "andělsky netradičním" jménem mě to ani neudivuje.
Takže - jak jsem řekla. Významy jmen vašich andělských ochránců a průvodců nehledejte, pokud je to nutné, tak k vám časem přijdou sami a pokud ne, tak na tom nezáleží. Prostě jméno je jen jméno, ale Láska je Láska:)
 


Komentáře

1 foxiss foxiss | Web | 7. února 2010 v 12:49 | Reagovat

Ja iba toľko, že i naše ego nie je tým, za čo ho považujeme.. "Ja" (resp. ego) je iba zhluk daných názorov ktoré denne vyjadrujeme a rozširujeme do okolia. Jeden človek (nespomeniem si na meno) napísal vo svojej knihe, že ego je "láskavý sebaklam". Iba ilúzia ktorá tvorí samú seba.. Ale to je na dlhšiu diskusiu :-)

2 Lúmenn Lúmenn | 7. února 2010 v 16:20 | Reagovat

[1]: laskavý sebeklam, hezky řečeno:) O egu teď má v plánu napsat delší článek Alue, takže jsem zvědavá, protože popsat ego je dost náročné. Ale tys to v těch pár větách shrnul hezky;)

3 foxiss foxiss | Web | 7. února 2010 v 20:51 | Reagovat

[2]: Písal som o egu z pohľadu memetiky.. Tam som ego popísal lepšie než tu v pár vetách :-)

4 Daria Daria | 11. října 2010 v 17:12 | Reagovat

Ahoj:) především bych chtěla poblahopřát k uspěsnost blogu:)) měla bych malý dotaz:) asi si budeš rukat ze sem "trochu" mimo když to tu vysvetlujes, ale já si proste chci byt jistá:) takže, když jsem zkoušela kontaktovat anděla mám dojem ze se mi to povedlo:)) zeptala jsem se jo na jméno a najednou mě jakoby napadlo Ezechiel. Dala jsem to do vyhlodavani a našlo mi to ze je to archanděl a anděl smrti a přetvoření. Takže bych chtěla vědet jestly je to možné, aby archanděl byl můj "osobní" anděl:) předem děkuji za odpověď. Daria

5 Daria Daria | 11. října 2010 v 17:14 | Reagovat

Omlouvám se za chyby :))

6 Lúmenn Lúmenn | Web | 11. října 2010 v 21:32 | Reagovat

[4]: příště čti pozorněji a nemusíš se ptát:) V článku jasně píšu, že jméno anděla tvoří TVOJE podvědomí, takže pokud někde v podvědomí máš uloženo toto dost známé jméno, přiřadila sis ho ke svému andílkovi a je to tvůj andílek, ačkoli v minulosti se stejným jménem jmenovala nějaká jiná bytost. Jako když se tvůj bratříček jmenuje Franta a přitom po světě běhá tisíc dalších Frantů. Jsou stejní? Ne;) Tvůj andílek je jen tvůj a basta a jeho jméno tvoříš ty:) Doufám, že teď už je to srozumitelné:)

7 Daria Daria | 12. října 2010 v 10:23 | Reagovat

[6]:Děkuju za odpověď, já jen že sem v tom měla zmatek, tak jsem se potřebovala zeptat :)) Tvoje stálá čtenářka, která tě má ráda;)) Daria

8 Lili Lili | 4. prosince 2010 v 21:24 | Reagovat

chci se zeptat.. to jako když nemám brnění, tak se s andělem nemůžu bavit??

9 Lúmenn Lúmenn | Web | 6. prosince 2010 v 10:33 | Reagovat

[8]: jaké brnění? Teď moc nechápu, na co se ptáš

10 t.k.Grey t.k.Grey | 11. prosince 2010 v 23:35 | Reagovat

Krásnej článek. Dodal mi sebevědomí potom, co jsem se týden podezíral, že můj anděl se určitě nemůže jmenovat Astrael.... Je skvělý vědět, že jméno mu dávám vlastně já... :))

11 Lady Hestia Lady Hestia | E-mail | 28. března 2011 v 18:47 | Reagovat

skvělé, moc hezký článek, jen si teď připadám ještě hloupější, protože jsem ještě naprostý začátečník a zatím jsem si ani nezvládla přivolat anděla nebo s ním komunikovat.První důvod-nemám příliš času,Druhý důvod-když už mám čas, tak jsem příliš unavená nebo nemám ticho a klid (za to taky částečně může můj starší brácha, mám s ním společný pokoj), třetí důvod-nikdy se nedokážu dost dlouho soustředit, když si chci "vizualizovat" to místo kam chci anděla přivolat.Nedokázala bys mi poradit?Taky mě užírá otázka, zda můžu začít komunikovat s anděly v jákémkoli věku?Děkuji ti za jakoukoliv odpověď!

12 Lady Hestia Lady Hestia | E-mail | 6. dubna 2011 v 13:35 | Reagovat

[11]:tuhle noc jsem si uvědomila, že vlastně obvykle ani nepotřebuji anděla vidět, ale stačí mi prostě vědět že tam je.a tuto noc jsem opravdu silně cítila jeho přítomnost.v duchu jsem na něj volala a měla jsem dojem, že před sebou vidím téměř nezřetelnou mlhu (i když ne prvně) u mé postele. několikrát zeslábla, ale když jsem na anděla opět v duchu zavolala, mlha byla zas zřetelnější. a neboť jsem nechtěla, aby ode mne odešel, požádla jsem jej, aby se posadil na mou postel a cítila jsem, že tam skutečně je. jako kdybych viděla, jak se vzduch jaksi trochu vlní a proudí tím místem pozitivní energie. cítila jsem se krásně a požádala anděla, aby mne navštívil ve snu. Od té doby, co jsem se na těchto stránkách dočetla o andělech a o tom, jak poznat toho svého, zkouším každý večer před spaním přivolat svého anděla (nesnažím se vizualizovat nějaké místo, neboť v mém případě je vizualizace jaksi zrádná, protože se nedokážu soustředit na jediné místo, a okolo mě neustále běhají nějaké postavy) prostě jen na něj v duchu zavolám, jak nejmileji umím a každý večer také tak jako dnes vidím u své postele slabounký mlžný opar a doufám, přeji si a věřím, že je to skutečně anděl neboť nosím brýle (s poměrně silnými dioptriemi), tudíž bez nich vidím jaksi rozmazaně. Také každý večer žádám anděla, abychom se setkali ve spánku.Bohužel se to dosud nepodařilo.

13 Sonča Sonča | E-mail | 12. listopadu 2011 v 20:03 | Reagovat

Lúmenn máš opravdu moc krásný blog. Článek užasně napsaný. Úplně s tebou souhlasím a díky tobě si můžu být jistá, že opravdu komunikuju se svým andílkem, protože Ezaelovi vůbec nevadí, když mu říkám Ezíku. :D
Jen bych měla malou otázečku. Jak je to s duchovními průvodci, kteří nejsou andělé?

14 Otto Otto | 7. prosince 2011 v 20:03 | Reagovat

..čekám na setkání s andělem,ale nedaří se...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama