12.2.2014 - nově jsou pro vás panely,
sloužící jako odkazy na všechny služby stránek
i na internetový obchod, k dispozici
na přehledném místě a vám nic neunikne.
Základy magie živlů - I. Práce s energií

12. února 2010 v 12:29 | Lúmenn |  Magie živlů
Ještě než začneme pracovat s živly je dobré si uvědomit, co je který živel zač, jak moc k němu máme blízko, co vše mu můžeme nabídnout a v neposlední řadě co vše od něj očekáváme. Pomoci s rozhodováním by vám mohly následující články: Čtyři základní živly a Živly a jejich interakce, kde se o živlech obecně dozvíte něco víc.
Pokud ale máte vybráno do práce s kterým živlem byste se vrhli nejraději a zhruba tušíte, co od toho můžete očekávat, můžete se pustit do jednotlivých cvičení. Ještě před samotnou prací s jednotlivými živly je však dobré seznámit se s pár základními pravidly a dovednostmi a od toho tu je tento článek.


Pokud jste se rozhodli pracovat s živly je to výborný nápad - tento typ magie je od pradávna nejrozšířenější a patří také k velmi efektivním způsobům, jak pracovat se svojí myslí. Je však nutné si uvědomit, že každý živel je v prvé řadě tvořen z energie - ať už je to silně dynamický vzduch, dynamický oheň, statičtější voda a zcela statická země, vždy je živel více než cokoli jiného energie.
Ona i naše těla jsou tvořena energií - sice zahuštěnou a nazývanou hmota, ale stále je to energie, stlačená do určité podoby. Vrhat se na práci s živly bez toho, abychom uměli alespoň základní energetická cvičení, je asi jako chtít jet slalom na olympiádě, aniž bychom předtím kdy stáli na lyžích.

Před tím, než se tedy vrhneme do krásného světa živlů, naučíme se pracovat s energií bez podstaty - tedy tou, která v sobě má vyrovnaný poměr všech živlů, ale také konstrukce a destrukce. Bude to ta nejneutrálnější energie, jaká existuje - přímo ta z Vesmíru.
Při tomto cvičení se pohodlně usaďte tak, aby vás žádná část těla nemohla vyrušit bolestí či nepohodlím, nejlépe se mi osvědčila pozice v tureckém sedu, jak jogíni vznešeně říkají "lotosový květ". V této pozici položte ruce na kolena dlaněmi nahoru a zavřete oči.
Chvíli zhluboka dýchejte a uklidněte mysl. Jakmile se budete cítit uvolnění, vyšlete myšlenku, ve které slušně žádáte vesmír o energii, nejlepší je dodat slovíčko prosím. O chvíli později ucítíte lehké šimrání vzadu na hlavě. V tom místě si vizualizujte jasný proud světla, barvu vybere vaše podvědomí většinou podle toho, co je vám nejpříjemnější.
Většina lidí vidí proud této energie buď bíle, stříbrně nebo zlatě, patrně se vám taky zobrazí jedna z těchto barev. Pokud bude proud energie zakalený nebo tmavý, požádejte, ať se odstraní všechny vaše bloky a pozorujte, jak se energie rozzařuje a projasňuje, až získá příjemnou barvu.
Teď tedy máte před vnitřním zrakem jasně viditelný proud energie, který přichází vysoko z Vesmíru (jen se po tom proudu projděte jak vysoko jen budete chtít, přichází opravdu z těch nejkrásnějších hlubin Vesmíru). Vstupuje do vašeho těla skrze tzv. korunní čakru, která primárně slouží jako jakési "vstupní potrubí" jak pro energie, tak i pro různá sdělení "seshora". Čím ji máte rozšířenější a otevřenější, tím silnější je proud energie, který do vašeho těla vstupuje. Zdá-li se vám příliš úzká, rozšiřte ji. Pokud to nepůjde, netlačte na pilu, čím více budete cvičit, tím snáze a více se korunní čakra otevře.
Když se tedy proud ustálil a cítíte, jak do vás vstupuje, nechte ho projít celým svým tělem. Vnitřním zrakem pozorujte, jak ho vedete do nohou, do trupu, do rukou, do každé části těla. Jakmile si vedení energie trošku vyzkoušíte, nasměrujte jí co nejvíce do dlaní. Ucítíte jemné brnění, šimrání, teplo, někteří lidé cítí závany vzduchu okolo dlaní, trnutí, někdy až mravenčení, to vše je v pořádku, hlavně to nesmí bolet, pokud by začalo, uberte trošku energie, ať vám nepoškodí nervy.
Když ucítíte, že ve vašich dlaních je energie dost a dost, zvedněte je z kolen a nasměrujte proti sobě, zatímco se plně soustředíte na to, aby se v nich kumulovalo co nejvíce energie. Pomalu přibližujte dlaně k sobě, až ucítíte, že to nejde. Jestli jste se někdy snažili dát k sobě dva stejné póly magnetu, cítili jste určitě takové zvláštní pnutí, které vám to nechtělo dovolit. Podobný pocit byste měli cítit, když k sobě tlačíte dlaně, v určitém okamžiku to prostě nejde, aniž byste museli hodně zatlačit. Mezi vašima rukama je neviditelný balónek - gratuluji, právě jste vytvořili energetickou kouli.
Pokud jste začátečník a takové cvičení provádíte poprvé, patrně nebude moc velká, možná jen pár centimetrů. Vůbec to nevadí, klidně pracujte dál. Zkoušejte ruce oddalovat, přičemž do nich pumpujte stále další a další energii. Jak je od sebe oddalujete, stále je ale zároveň jakoby tlačte k sobě. Trochu jako když mačkáte v dlaních málo nafouknutý míč. Pokud se vám cvičení hned napoprvé podaří, měli byste dát ruce od sebe na relativně velkou vzdálenost, kolem dvaceti, maximálně padesáti centimetrů je pro první pokus dostatek. Stále byste měli dlaněmi cítit to pnutí, které vám nechce dovolit je dát k sobě.
Vnitřním zrakem pak můžete pozorovat, jak se vám mezi rukama rodí koule z energie stejné barvy, jako přichází z Vesmíru do vašeho těla. Pozorujte jak se zvětšuje, když dáváte ruce od sebe a jak se zmenšuje, když ji trochu stlačíte.
Ve chvíli, kdy se rozhodnete cvičení ukončit v žádném případě nedávejte ruce od sebe a konec šmitec. To je plýtvání s energií, kterou jste dostali a příště se vám cvičení nemusí tak dobře podařit, vlastně se vám nemusí nějakou dobu dařit vůbec. Nejprve si představujte, jak se koule energie zmenšuje a zahušťuje a zároveň s tím přibližuje dlaně k sobě. Nakonec budete mezi prsty držet kuličku husté energie, která by vám měla minimálně lehce zahřívat prsty, občas vyloženě hřeje, jako byste drželi v dlaních rozehřátý kámen, rozhodně byste ale měli cítit aspoň mravenčení nebo další jiné projevy energie.
Jak ji tak držíte v dlaních, poděkujte Vesmíru za energii, kterou jste dostali a kuličku někam vložte. Můžete přibližovat dlaně k sobě tak dlouho, až vám do nich zapluje a z nich se rozšíří do celého těla. Můžete si ji ale podobným způsobem vložit do hrudníku, kde se nejlépe vstřebává a pak proudí tělem, ale můžete ji také vložit někam jinam - do těla někoho blízkého - kamaráda, sourozence, domácího mazlíčka, můžete ji dát květině nebo stromu ale stejně tak ji vložit do nějakého předmětu, kde podle množství energie může vydržet dny ale také roky. Dobré jsou na to různé amulety, malé předměty pro štěstí, kamínky apod.
Kromě vkládání do předmětu se ale vždy příjemce nejprve zeptejte, zda energii chce - i když by to měla být květina nebo zvíře, však vnitřně poznáte, zda o energii stojí nebo ne. Člověka se raději zeptejte přímo, lidé často podvědomě o energii stojí a moc ji potřebují, ale vědomě se přesvědčují o pravém opaku a mohlo by jim to pak nadělat pěkný binec v organismu.
Jakmile ukončíte práci s energií, tím že ji někam vložíte, ještě jednou poděkujte (a klidně i desetkrát, slova díků nejsou nikdy zbytečná;)) a ukončete cvičení.
Není nutné přetínat proud energie z Vesmíru nebo ho nechávat zmizet, naopak. Pokud si budete udržovat trvalé energetické napojení na Vesmír, vaše hospodaření s energií by se mělo postupem času zlepšit a nejen, že každé další cvičení vám půjde snáz, ale i vaše tělo a mysl bude mít více energie na vše, co dělá.
Pár rad na závěr: Nikdy při takovém cvičení neberte energii ze sebe a to ani když máte pocit, že jí máte dost. Mě se to jednou povedlo, následující dva dny jsem zvracela, bylo mi strašně špatně a byla jsem úplně vyčerpaná - jednalo se o cvičení předávání energie ve skupině a já se u toho úplně energeticky vyprázdnila:). Pokud si však energii po cvičení vložíte zpět do sebe, je možné ji čerpat přímo ze svého nitra, ale není to vhodný způsob, jak se s ní naučit pracovat. Základem práce s energií je vždy linie: čerpání - transformace - vkládání a nejlepší je čerpat právě z Vesmíru, kde je energie naprostý dostatek a nemůže se stát, že ji někomu seberete.
Toto základní cvičení se dá i modifikovat - můžete energii nechat vést přímo do dlaní, vytvářet koulí hned několik, postupně se dají zkoušet i složitější techniky. Pokud se chcete nejprve dobře naučit pracovat s energiemi, vřele doporučuju vynikající články od Alue, která v celkem devíti článcích přehledně a jasně popisuje mechanismy práce s energiemi, najdete u ní návody na cvičení a další rady. Mohla bych napsat stejnou sérii článků, ale vlastně bych vám v ní neřekla nic více než Aluš a tak považuji za zbytečné psát totéž ještě jednou, když už to někdo tak dobře zpracoval. Na tyhle články ostatně odkazuju velmi často - no jsou prostě vážně dobré:) Takže konec reklamy, tady najdete první článek ze série "Jak pracovat s energiemi", na každý další je pak odkaz na konci jednotlivých částí.
Jako průpravu na magii živlů sice stačí dobře zvládnout i toto jednoduché cvičení, ale je vždy lepší, když se toho naučíte více:)
V příštím článku si povíme jak začít magii živlů trénovat, podíváme se na konkrétní cvičení u každého jednotlivého živlu a samozřejmě ještě něco málo navíc:) Tento článek se tu objeví během zítřka.
 Komentáře

Zobrazit vše (108)
Zobrazit starší komentáře

1 symbolicalka symbolicalka | Web | 13. února 2010 v 8:14 | Reagovat

Včera se mi to povedlo.Měla jsem tam velkou spoustu energie,buhužel jsem ji neviděla.Třeba příště :-D

2 Fahisha-al-LaVey Fahisha-al-LaVey | 13. února 2010 v 12:37 | Reagovat

Tak na ten článek už se moc těším, magie živlů mě totiž opravdu zajímá :) Tohle cvičení rozhodně zkusím, ale jak už jsem psala ve svém dotazu k andělovi, mně prostě vnitřní zrak většinou nefunguje.. :( Tak jsem tedy zvědavá, jak to dopadne.

3 ha ha | 3. dubna 2010 v 16:51 | Reagovat

no jako jak se po něm mám projít to sem nenapíšeš!!

4 Lukáš Lukáš | Web | 4. dubna 2010 v 20:39 | Reagovat

Zdravím. Hlavní v magii však je to, aby magik vše bral s vnitřní harmonií (tzn.: vnitřně se nepřetěžoval).

5 CQQL Vanessa CQQL Vanessa | E-mail | 13. dubna 2010 v 15:54 | Reagovat

Ahojky hele žádala jsem vesmír už víckrát ale nejsem si jistá jestli mi přidělil energii cítila jsem šimrání a dost silně a cítím ho pořád ale nevidím nic a taky se chci zeptat jestli věci na tvým blogu nepatří k satanismu prosím tě o odpověd díki

6 Lúmenn Lúmenn | Web | 13. dubna 2010 v 16:05 | Reagovat

[5]: ouou, připadá ti to tady jako satanistické doupě?:D Neřadím se k žádnému náboženství a už vůbec ne k satanismu:) No a k první otázce - šimrání (v rukou, na temeni hlavy) je jedním z průvodních jevů proudění energie, takže věřím, že jsi na správné cestě:) A neboj, Vesmír nic nepřiděluje, ve Vesmíru je všeho dost:)

7 CQQL Vanessa CQQL Vanessa | 14. dubna 2010 v 17:54 | Reagovat

Díki za odpověd a jsem štastná že to neni stanistický protože satanismus nedávidim a taky já chci dokázat ovládat vodu ale nějak se mi prostě nedaří neni to třeba tim že jsem zemské znamení?
Jo hele a nechtěla by si sem napsat třeba něco o telepatii hodilo by se ti to sem.Já mám kamarádku která ovládá telepatii telekineze a dokáže se domluvit se zvířaty to by taky bylo dobrý kdybys nás to zkusila nějak naučit kamarádka s tim všim už skončila a z neznámých důvodů.Neměla bys náhodou radu pro začátečníka kterej pracuje s vodou?Děkuju

8 Lúmenn Lúmenn | Web | 15. dubna 2010 v 9:40 | Reagovat

[7]: návod na práci s vodou najdeš v tomto článku: http://poselsvetla.blog.cz/1002/zaklady-magie-zivlu-v-voda
A jinak - když nenávidíš satanismus, pak bys asi měla dobře vědět o co jde a tím pádem by ses nemusela ptát:) Ve zkratce je satanismus náboženství a životní styl založené na uctívání přirozených pudů člověka, na sobectví ale taky svobodě a toleranci. Víš, když něco nemáš ráda, měla bys vědět proč to nemáš ráda, neříkej planě nesnáším tohle a tamto, ale říkej nesnáším tohle, protože...
Doufám, že chápeš co tím chci říci:) A o té telepatii použovažuju:) Díky za námět:)

9 Alyohtë Alyohtë | 30. dubna 2010 v 13:05 | Reagovat

Toto je úžasné cvičení :) všechna ta energie... vždy jak potom otevřu oči, mám pocit, že všechno je lepší, jasnější... pak se mi chce chodit i do školy :D

10 Boikana Boikana | E-mail | 2. června 2010 v 16:34 | Reagovat

To pnutí se dá zkoušet i bez předchozí žádosti o energii z Vesmíru- Dejte si ruce od sebe v šíři ramen, prsty k sobě a mírně zaoblete dlaně(kdyby jste nepochopili-jako když chcete nabrat do rukou vodu). Poté ruce pomalu přibližujte. Mohli by jste cítit mravenčení, teplo apod. Pokud nic necítíte, nezoufejte si, ale zavřete oči, popřípadě to zkuste na jiném klidnějším místě. To co cítíte by měla být aura(podle knížky kde jsem tento návod našla-Čtení aury všemi smysly-pokud máte šanci a zajímáte se o auru, přečetěte si ji, je dobrá).

11 Lúmenn Lúmenn | 3. června 2010 v 22:47 | Reagovat

[10]: ne nemělo by se zkoušet, Potom totiž čerpámě energii ze sebe a může se nám lehce stát, že to přeženeme a ublížíme si. Nikdy nepracujeme se svojí energií, není-li to bezpodmínečně nutné;)

12 Sargas Sall Sargas Sall | E-mail | Web | 7. června 2010 v 14:49 | Reagovat

Chtěl jsem se zeptat, když toiž tvořím energickou kouli, nejpozději do deseti minut začnu cítit teplo, někdy mám i zvíšenou teplotu, nevím jestli je to normální a potřebuji to zjistit.

13 Lúmenn Lúmenn | Web | 7. června 2010 v 22:11 | Reagovat

[12]: ano, to je zcela normální, přísun energie se většinou projevuje právě teplem:)

14 Bastet Bastet | Web | 2. července 2010 v 19:39 | Reagovat

mě to de nějak moc snadně... prostě si to představím a už tu energii cejtim, ale v zátylku a je to docela širokej "proud" a ta energetická koule mě ty ruce tak nějak přitahuje k sobě na začátku... je to celý takový divný u mě.... a když jsem jednou skoušela vyměňovat zemskou a vesmírnou energii tak se mi pak děsně motala hlava je to normální?! :D

15 nadprirozeno26 nadprirozeno26 | E-mail | 15. července 2010 v 14:58 | Reagovat

Máš to dokonalé musím ti to pochválit.

16 Mickie131 Mickie131 | 24. července 2010 v 14:12 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat, no moc se mi to nedaří, prijde mi ze vzdy udelam jenom opravdu malinkatou energetickou kulicku asi tak 2 max 3 cm, napadá mě jestli to neni treba tim, ze na to jeste nejsem pripravena...a jeste...kdyby se mi to darilo a chtela bych zacit pracovat s zivli tak bude mit na muj vyber vliv i znamenim zverokruhu?...jsem byk v raku

17 eli3 eli3 | 24. července 2010 v 16:56 | Reagovat

právě jsem to zkoušela a jen co jsem si představila energii už jsem ji citila... a bylo to skvělí.. když jsem tu kouli držela v rukou cítila jsem obrovaký vedro a mravenčení... bylo to prostě skvělí...
moc dííííky za návod..

18 Lúmenn Lúmenn | Web | 24. července 2010 v 17:54 | Reagovat

[16]: znamení může výběr živlu ovlivnit, ale není to jediný fakt. Pokud se ti daří tak malá en. koule znamená to, že máš asi málo otevřenou sedmou čakru, kterou do tebe proudí energie z vesmíru, nějaká cvičení na čištění čaker a jejich otevírání najdeš tady na stránkách (zadej do vyhledávání "čakry")

19 Mickie131 Mickie131 | 24. července 2010 v 22:05 | Reagovat

Mockrát ti děkuji...!!..:)

20 vašek vašek | 25. července 2010 v 10:20 | Reagovat

to je fakt dobrý mě se to povedlo hned na poprvé ale cítil jsem to jen malinko a měl jsem je hnedle u sebe ale když jsem je párkrát odlělil a zase k sobě tak už to bylo mnohem větší ale za hlavou jsem hnedle nic necítil je to normální?

21 Lucka Lucka | 29. srpna 2010 v 15:36 | Reagovat

Ahoj chci se zeptat dneska jsem to zkoušela cítila jsem jak se mi hodně zahřívají ruce a trochu to i brnělo ale v zátýlku za hlavou sem nic necítila:(je to normální??dneska to chci ještě jednou zkusit podle mého znamení je můj živel země já miluji rostliny,přírodu a všechno kolem snad se mi jednou podaří a budu moct ovládát zemi co myslíš sem aspoň na začátku dobré cesty?

22 Lúmenn Lúmenn | Web | 29. srpna 2010 v 16:52 | Reagovat

[21]: ano je to normální, každý cítí projevy energie jinak, někdo ji nejsilněji cítí, až když se mu přelije do prstů, hlavní je jaké máš u toho pocity a co ty sama cítíš, neexistuje de facto žádné dobře nebo špatně;)

23 Bonnie Bonnie | E-mail | 8. září 2010 v 19:49 | Reagovat

Většinou se mi to povede ale tu energii mi to bere pak vždycky usnu čím to je ??? Já to nechápu chvilku trvá než ji zas načerpám ...

24 Lúmenn Lúmenn | Web | 10. září 2010 v 12:27 | Reagovat

[23]: dávej pozor abys netahala ze sebe, pokud jsi pak vyčerpaná, máš zablokovanou korunní čakru a měla bys ji pročistit, energie k tobě nemůže proudit a tak používáš svoji

25 Lucka Lucka | 14. září 2010 v 17:08 | Reagovat

dotaz na otázku číslo 23...
Ahoj jak se nejlíp ta čakra pročistí??nějakým očistným rituálem?

26 Lúmenn Lúmenn | Web | 15. září 2010 v 9:23 | Reagovat

[25]: na to už jsem odpovídala výš v diskuzi:) Existuje hodně technik, jak čistit čakry, jednou z nich je třeba meditace o které píšu i já: http://poselsvetla.blog.cz/0906/meditace-pro-ocisteni-caker

27 elMariachi elMariachi | 7. listopadu 2010 v 2:27 | Reagovat

[5]: Heh.. pripada ti napr. leceni ze by patrilo k satanismu..?? :))

28 Ewqua Ewqua | Web | 14. ledna 2011 v 20:25 | Reagovat

Páni! Vypadá to vážně zajímavě, hned to jdu vyzkoušet! :)

29 Laria Laria | 6. února 2011 v 11:48 | Reagovat

Ahoj, co znamená že mám vidět tu energii? já ji jaksi nevidím... :( :(

30 Lúmenn Lúmenn | Web | 7. února 2011 v 15:25 | Reagovat

[29]: máš ji vidět vnitřním zrakem, vizualizovat si ji. Co je to vizualizace viz: http://poselsvetla.blog.cz/1010/co-je-to-vlastne-vizualizace

31 gixes15 gixes15 | E-mail | Web | 11. února 2011 v 22:11 | Reagovat

když jsem to zkoušel cítil jsem brnění a lehké křupání v zátylku (ale tu energii jsem viděl tak zeleno-šedě a byla rozpojovaná)-ale jinak moc zajímavý, určitě budu trénovat :)

32 Lennroe Lennroe | Web | 25. února 2011 v 22:17 | Reagovat

Tenhle článek mi moc pomohl. Hledám cestu, víru, něco. Energetická cvičení jsem už prováděla v souvislosti s jógou, ale nikdy jsem se jim nijak výrazně nevěnovala.
Napadá mě teď konečně proč když se soustředím na to čemu věřím, nebo když se snažím pracovat s energií cítím to místo vzadu na hlavě. Čakra tedy.
Tíhla jsem jednu dobu k wicce, ale není to to, co hledám, taoismus je na mě příliš laxní, příliš odevzdaný, křesťanství je plné dogmat a přežitků, různá novověrectví jako NewAge nebo moderní verze pohanských náboženství pro mě příliš zavánějí křečovitou snahou křísit minulost bez pochopení podstaty. ani budhismus ani hinduismus.
Poslední dobou jsem si uvědomila, že vlastně jediné co jsem schopná doopravdy přijmout je naprostá odevzdanost a důvěra přírodě (a nemyslím tím, že se odstěhuju někam na samotu).
Potřebuju něčemu věřit, to jsem zjistila taky nedávno a od té doby hledám "něco" čeho bych se mohla chytit. Ne se stát fanatickou vyznavačkou něčeho na pár měsíců, ne se změnit, jen cítit blízkost něčeho, co mi bude pomáhat právě v těch chvílích, kdy nejsem schopná ničemu věřit.
Pak jsem si vzpomněla, že jsem kdysi u tebe na blogu něco takového četla a tak jsem se sem vrátila.
Proč to vlastně píšu? Já jsem chtěla jen poděkovat.

33 ezechvill ezechvill | 3. března 2011 v 21:01 | Reagovat

no skousel sem to poprve i kdyz sem nebyl moc uvolneny a melsem kolem sebe tuch . tak hned po porvnim pozadani o energii me telo nabijelo energii a ani sem se nesnail ji dat do dlani a brnely my samy ale ne jenom dlane a pak sem chtel spojit ruce ale ne ze bych tam mel balonek ale nedokazal sem je dat k sobe nechapu proc ale necitil sem odpuzujci magnety ale spis mensi tlak

34 Elis Elis | E-mail | 14. května 2011 v 14:54 | Reagovat

Ahojky chtěla jsem se jen zeptat jestli je nutno tu kouli vidět já ji sice cítím ale nevidím ...vadíto???

35 Lúmenn Lúmenn | Web | 17. května 2011 v 11:56 | Reagovat

[34]: stačí ji vidět vnitřním zrakem a i pokud ji jen cítíš, pak je to v pořádku

36 Kalda Kalda | 28. května 2011 v 11:25 | Reagovat

Ahoj
Nevíš čím to je že ta energetická koule mi jde vytvořit jen večer? A vůbec mi nejde to stím vesmírem nic necítím mravenčení  teplo vůboc nic... Vždycky když se mi povedla tak to bylo asi z moji vlastní co já vim ale je mala strasne =(

37 kalda kalda | 28. května 2011 v 11:43 | Reagovat

[36]: A když se to povede tak mi hrozně vržou klouby v rukách je to divný :D

38 Lady Hestia Lady Hestia | E-mail | Web | 20. června 2011 v 19:59 | Reagovat

jdu to zkusit, zatím to není nic nemožného pro mé schopnosti tak proč se do toho hned nepustit, že :D

39 maggi maggi | 27. července 2011 v 19:05 | Reagovat

zkoušela jsem to a asi se mi to povedlo ale nejsem si jistá bylo to takovy divný.V zadu na hlavě sem ale nic necítila (je to možný?):)

40 Patrik Patrik | 5. srpna 2011 v 16:15 | Reagovat

Potřebuji pomoc... Když zavřu oči a prosím o energii tak nic sem tam nějaká bílá tečka... Poradně te mi na můj e-mail : matusu9@seznam.cz

41 Jana Jana | 13. října 2011 v 18:47 | Reagovat

Ahoj, zkoušela jsem to, cítila jsem ji v rukách, ale najednou mi bylo hrozně teplo a hrozně mi začaly vrzat klouby v rukách. Jinak mi vubec nevržou! Jak je to možné??

42 Weasley Weasley | 9. listopadu 2011 v 20:13 | Reagovat

Ahoj, potřeboval bych pomoc.
Nevím čím to je, možná tím že v to moc nevěřím, ale prostě to nejde.
Nemohla bys mi poradit? Děkuji =)

43 woo,hybr. woo,hybr. | 26. listopadu 2011 v 18:47 | Reagovat

ahoj viznáš se v nečem jako je černá magie??prosím odepiš na jakubmateka@seznam.cz....Předem díky ;)

44 grey.t grey.t | E-mail | Web | 31. prosince 2011 v 14:29 | Reagovat

Včera jsem to po dlouhé době zkoušel, nejdřív to šlo hrozně pomalu, pak jsem se nějak "uvolnil" a najednou jsem měl pocit, že tu energii i přes zavřené oči vidím a že se ten balónek velmi rychle zvětšuje. Pak se to zastavilo, já to chtěl zkusit ještě zvětšit, ale na okamžik jsem přeskočil myšlenkama jinam a najednou byla energi fuč, mezi rukama nic a už mi to nešlo... Ale bylo to moc příjemné, nejdřív nechat tu energii jen tak proudit do těla a pak jí zkoušet koncentrovat mezi ruce... :)

45 El3 El3 | 2. ledna 2012 v 11:07 | Reagovat

Zdravím,prosím mám dotaz.Dnes jsem zkoušela získat energii ale pořád mi něco skákalo před oči.Buď to byly obrazy lidí a nebo temných bytostí.Poté projelo kolem baráku auto a mě to rozrušilo,tudiž se mi to nedařilo.Prosím máš tu nějaký článek na soustředění se pořádně?A ,když se mi to konečně aspoň na 6 pokus poadřilo tak sem tu energii cítila mezi prsty ale když jsem je chtěla dát k sobě tak to normálně bez problémů šlo,jen tak bylo nějaké pnutí,prosím ..je to dobře nebo špatně,že mi to nejde stlačit jen je tam jakýsi tlak?

46 El3 El3 | 2. ledna 2012 v 11:09 | Reagovat

Napsala jsem to blbě.Nejdou mi stlačit dlaně ,ne prsty.

47 ML ML | 8. února 2012 v 16:31 | Reagovat

Ahoj před chvilkou jsem to skoušela a opravdu jsem nemohla dát dlaně k sobě bylo to divne no prostě PÁNII!!!! cítila jsem takove divné šimráni na ruce a pak sjem skusila zapálit svicku a dát kni bliž ruce a vždycky  když jsem je dala blíž tak ten plamínek se začal tak hodně rychle mihotat  byla to prostě paráda!!!
Chtěla bych se strašně naučit třeba i ten plamínek zhasnout a pak zase rosítit a tak tě prosím o radu jak na to (třeba i do e-mail 14.3.1999@seznam.cz
  předem moc děkuju za odpověd

48 Ajinka Ajinka | Web | 15. února 2012 v 20:49 | Reagovat

Moc mi tento článek pomohl. Celý tento blog mi pomáhá a adminka je super. Rozhodně stojí za to tu strávit nějakou dobu.

49 Wiii Wiii | E-mail | 4. března 2012 v 20:13 | Reagovat

Ahoj Lúmenn ,máš úžasná blog ,veľmi mi pomohol .Podaril sa mi tento základný prvý krok ,naozaj som nemohla dať ruky k sebe .Teraz sa budem snažiť pracovať so živlami ,presnejšie s ohňom :) Mám k nemu najbližšie .Ďakujem Ti za dobré rady do života ,budem sa snažiť trénovať čo najviac .Ešte som to s tou sviečkou neskúšala ,uvidíme,či sa mi to podarí :)

50 Darsig Darsig | E-mail | 11. března 2012 v 20:50 | Reagovat

Ahoj Lumen, dost mne udivilo, jak na konci článku varuješ před využíváním vlastní energie pro cvičení a pomoc (předávání druhým). Já jsem až doteď využíval jen vlastní energii a nic špatného jsem zatím nepociťoval. samozřejmě krom únavy.
Ale díky za zajimavý názor, určitě vyzkoušim a popřípadě poreferuji, jaký je mezi tím rozdíl ;-)

51 Lúmenn Lúmenn | Web | 12. března 2012 v 18:50 | Reagovat

[50]: no právě ta únava:) Můžeš si i ublížit tím, že energie použiješ příliš a oslabíš se natolik, že onemocníš

52 Xpartak Xpartak | Web | 25. března 2012 v 3:16 | Reagovat

Četl jsem tu ty vaše teorye a ze zkušenosti s vaším obsahem nesouhlasím.Má rodina praktikuje magii již v 22. generace a já osobně od dětství. Nechci vám zde brát nějaké iluze, ač kdybyste měli zájem se opravdu učit, utvořil jsem kompletní studyjní plán v předloze učení dómů GOLDEN DAWN. Rozepsané postupi teory a praxe, plně bez cenzury.
→ web výše←

53 StoneRose StoneRose | Web | 15. dubna 2012 v 0:51 | Reagovat

To s těmi magnety vždy cítím s Reiky-léčivou energií :)

54 kikina kikina | 15. dubna 2012 v 11:59 | Reagovat

ja to zkoušela a hned na prvni pokus se to povedlo barva bila stribrna ale me to neslo ze zatylko me zaclo jakoby mravencit v pohlubni na krku a zaclo semi divne dychat jako kdyby mravenceni a mrznuti zaroven ale byl toprijemny pocit a tu energii sem tak nejak nemohla zmensit ale nakonec to vyslo  :) ale co znamena to ze ke mne nesla na zatylek ???

55 Vendy Vendy | E-mail | 19. dubna 2012 v 14:49 | Reagovat

Ahoj... Už delší dobu třeba když se du jen ven projít cítim přítomnost Energie... Nejdřív sem se snažila vnitřně napojit na vesmír a poprosit ho o energii... cítila sem mravenčení v zátylku a v hlavě jako by mi jiskřila zářivě bílá koule... Z té sem pak čerpala do dlaní... A jakobych měla Energickou kouli mezi rukama... Nakonec sme pokračovala přesně jak je zde popsáno a myslím že to celkem úspěšně vyšlo....

56 Deniii Deniii | 8. května 2012 v 17:43 | Reagovat

Ahojky...právě dneska se mi to povedlo, dělala jsem to poprvé, takže nebylo té energie tolik, ale cítila jsem to, jak se mi rozbrněly konečky prstů.
Mám jen jednu otázku : Nevadí, že jsem u toho měla zavřené oči? Lépe se tak dokážu soustředit.
Díky za odpověď. :)

57 malina malina | 10. května 2012 v 20:11 | Reagovat

[56]: Když u toho máš zavřené oči,mělo by ti i jít lépe si tu energii vizualizovat než když tě rozptyluje okolí.Já to zkoušela se zavřenýma očima a šlo to naprosto perfektně,ale když jsem oči otevřela energie jakoby ubylo a poté zmizela,přestala jsem se soustředit kvůli okolí.

58 MÁG MÁG | E-mail | 10. července 2012 v 11:31 | Reagovat

Ahoj, Jak poznám velikost te energetické koule? zkousel sem to cvičení a mysim že tam něco bylo cítil jsem horko v dlaních a za hlavou skoro nic a nevím esi sem tu energii viděl, myslím ze mistama jo ale to spís vypadalo jako z nejakých scifi filmů :D taková světle modrá a bíla barva. a  po sskončení mi schladli ruce a jedna začala trochu mravenčit ale cítil jsem se jak kdyby sem se konečně pořádně vyspal :D

59 MÁG MÁG | 12. července 2012 v 8:32 | Reagovat

Jo a kčemu všemu jde využít ta energie??

60 Feli Feli | E-mail | 26. září 2012 v 16:25 | Reagovat

Dneska jsem to vyzkoušela, bylo to úžasný. Musím se smát, jak to bylo nádherný. Cítila jsem jakoby mravenčení vzadu na hlavě, trochu jsem se toho lekla, ale pak sem se uklidnila a začala se na to soustředit. nejdřív my nešlo nasměrovat energii do celého těla ale nakonec se mi to povedlo a já jí následně nasměrovala do dlaní. Ta moc byla docela siná a bylo mi i celkem teplo na ruce a tak jsem klouli pořád zvětšovala a odhadem jsem úmyslně skončila na 30 cm. No nádhera!!!! Jsem neskutečně šťastná :DD :)))

61 berky berky | E-mail | 5. října 2012 v 23:30 | Reagovat

může my nejakej mág vzýt magii a ještě dá se nák zyskat spátky?

62 berky berky | E-mail | 5. října 2012 v 23:35 | Reagovat

jo a potkal sem rafaela acuy znáš ho? je to mág učil mě a energii sem uměl vytvořit  ale pak mi jí nejakej mág vzal dá se nejak zýskat spátky prosím? doufam ze jo

63 Rogulus Rogulus | E-mail | 5. listopadu 2012 v 11:47 | Reagovat

Ahoj, docela zajímavé téma. Já jsem kdysi praktikoval meditace formou budhistických cvičení a během necelých dvou týdnů se mi začala objevovat křižovatka, kde jedna cesta cesta vedla k pyramidě. No ta pyramita byla trochu zvláštní, byly před ní dva obelisky, a objevovala se mi pak vlastně při každé meditaci. Co to může znamenat nevím, vím že tohle se nevztahuje k tématu, ale zajímalo by mne, zda  náhodou nevíš něco bližšího, jediné co se mi podařilo zistit že se může jednat o nějakou pyramidu života, vědění nebo tak něco. Dík

64 Elnessa Elnessa | E-mail | 21. listopadu 2012 v 19:20 | Reagovat

Ahoj.. Chtěla bych se zeptat že když nic nevidím a ani necítím vzadu na hlavě, ale cítím tu kouli v rukách a jde mi udělat někdy hodně veliká jestli je to v pořádku.. A když si ju dám do sebe, tak mi potom brní ruce jak to ukončím je to normální??

65 pomoc pomoc | 23. listopadu 2012 v 19:40 | Reagovat

Ahoj skoušela jsem to jak jsem už cítila to šimráni tak mě mamka přerušila ale já to šimráni pořád cítím a j mi to docela nepříjemné co mám dělat??? :(

66 Elnessa Elnessa | 23. listopadu 2012 v 20:46 | Reagovat

[65]: To se mi taky jednou stalo, ale další den to bylo dobré.. Ale teď se mi stává, že tu energii vyvolám a držím ji tak 15 sekund a pak zmizí a nevyvolám ji vůbec.. :((

67 Lúmenn Lúmenn | Web | 27. listopadu 2012 v 0:11 | Reagovat

[63]: zkus k ní jít a zeptat se tam:)

[64]: ano, je to v pořádku

[65]: zkus energii vrátit zpět do kosmu, ať jí v tobě neproudí příliš

[66]: i 15 sekund je pro začátek úspěch

68 Merrie Merrie | Web | 27. listopadu 2012 v 18:54 | Reagovat

Mne to funguje dosť dobre :) Lenže niekedy vytvorím tú guličku a zrazu keď sa s ňou "hrám" spľasne. Je to v pohode? A keď začínam, nič necítim vzadu na hlave, ani nevidím svetlo. Cítim len teplo ako sa mi rozlieva po tele a ako mi prúdi do dlaní. Môže to tak byť, alebo robím niečo zle?

69 Lúmenn Lúmenn | Web | 28. listopadu 2012 v 20:32 | Reagovat

[68]: v pohodě:)

70 Anne Anne | 12. prosince 2012 v 18:57 | Reagovat

Ahoj nevim jesli mi to de pokáždý když se o tosnažím se mi zatočí hlava ale nic jiního se neděje

71 DenisQa DenisQa | E-mail | 28. prosince 2012 v 14:05 | Reagovat

Ahoj nevíte prč tu energii nevidím?

72 DenisQa DenisQa | E-mail | 28. prosince 2012 v 14:05 | Reagovat

Ahoj nevíte prč tu energii nevidím?

73 Aggi Aggi | 28. prosince 2012 v 18:46 | Reagovat

Je normální že šimrání jsem cítila ale proud jsem vnitřním zrakem neviděla??

74 Ellie Ellie | 27. února 2013 v 9:43 | Reagovat

Ahoj
Mám pocit že mi to nejde když žádám vesmír o energii (samozřejmě slušně) mám pocit jako by mi něco tlačilo hodně silně na hlavu ale dál to nejde. Většinou to tak po půl minutě vzdám protože by se to nedalo vydržet

75 SecretArePerfect SecretArePerfect | 23. března 2013 v 16:20 | Reagovat

Neuvěřitelné! :O funguje to, moc děkuju ! :)

76 EarthAirWaterFire EarthAirWaterFire | 25. března 2013 v 23:06 | Reagovat

Ahoj, nevíš proč mi jde soustředit energii do pravé ruky, ale do levé ne???? jo a když občas cítím nesnesitelné návaly energii (tepla) večer, co s tím mám dělat? je to docela otravné.

77 Pyrel Pyrel | E-mail | 15. dubna 2013 v 21:53 | Reagovat

Ahoj :3 taká malá otázka...vie človek tú guľu aj hodiť?...preventívna otázka. Myslím iba na na sebaobranu...

78 Ixar Ixar | E-mail | 21. dubna 2013 v 12:36 | Reagovat

Greetings, sem tam když medituju (snažím se pracovat s první čakrou), tak mě prostě znecitliví nohy a v podstatě se odkrví, jak když si člověk přeleží ruku bo něco. Logicky to asi bude, že špatně sedím (half lotus, obě nohy ještě nedám ._.), no ale radši se zeptám jestli v tom nemůže být něco víc, ať už pozitivní nebo negativní :X

79 ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ | 21. dubna 2013 v 20:10 | Reagovat

Nejde to, nic se mi nedaří.Myslíš že je to tím že nejsem vyvolená nebo musím cvičit????

80 bakminstr bakminstr | E-mail | 16. května 2013 v 22:16 | Reagovat

dobry den, chci se jen zeptat jestli to fakt funguje, protoze to zni jako dobrej vymysl. Zkousel jsem nacerpat energii z vesmiru ale nic se nestalo zadny barvy, pocity ... proste nic.nic proti tomu nemam ale nerad bych vypadal za blaza kdybych se nekde zminil  ze umim magii. dik za odpoved.

81 amaterasu amaterasu | 17. května 2013 v 21:51 | Reagovat

zkoušela jsem to (zatím jednou) a poprosila jsem o tu energii, slovo prosím určitě 5xkrát a pak počkala chvli,spíš než brnění jsem na temeni hlavy cítila jakoby pnutí,tak sem vizualizovala,ale když jsem dávala ruce k sobě,prsty jsem se dotýkala,ale jinak nic zvláštního 1) je to tím,že to je poprvé 2)je možné že na to prostě nejsem určena nebo jsem 3) udělala chybu a zbytečně to vzdávám

P.S. jsem trochu praštěná a netrpělivá

82 Vzduch Vzduch | E-mail | Web | 22. května 2013 v 17:46 | Reagovat

Ahoj všichni, nějak si nemůžu vybavyt barvu a tvar energie. Cítím ji, mám energetickou kouli, ale nevím jaký to má mít tvar nebo barvu , prosím poraďte. Předem dík za odpověď.    :- D

83 BARD BARD | 30. května 2013 v 18:01 | Reagovat

Toto cvičení my jde na jedničku:). Ale elementy nic asi mne nemaj rády co. Ani voda kterou mám vlásce sebou radči ani o kus nehne

84 Katherine Katherine | 3. června 2013 v 19:23 | Reagovat

Už dlouho v sobě cítím něco zvláštního ale nedokázala jsem rozpoznat co to je. Dnes v noci jsem měla magicky sen, dokazala jsem ovládat vodu. Nevím jak to funguje v praxi . Zkusila jsem toto cvičení a byla jsem nadšená. Viděla jsem jasně bílou barvu a cítila mravenčení po celém těla. Energie byla ve mě, bylo to něco kouzelného. Teď jdu zkoumat další:) děkuji!

85 Andy Andy | 26. června 2013 v 8:36 | Reagovat

Víš promiň , ale neříká se magik :D název je správně mág. Tak si tu nehraj na odborníka :D[4]:

86 Deni Deni | 9. července 2013 v 18:41 | Reagovat

Je to velmi dobré moc za to děkuji. Ale nečekal jsem že hned na poprvé to půjde tak dobře šlo mi to tak lehce jako kdybych na to měl talent.

87 Spirit Spirit | E-mail | 15. července 2013 v 20:57 | Reagovat

Ahojte , chtěla bych pomoct vůbec mě toto cvičení nejde , jse začátečník a zkouším to poprvé a zetím ani šimrání na zátylku prostě nic . Prosím poradte .

88 magda012345 magda012345 | E-mail | 15. července 2013 v 21:06 | Reagovat

Ahojte , vůbec mi toto cvičení nejde , jsem začátečník a zkoušela jsem to teprve párkrát , ale ani jendnou jsem necítila šimrání na zátylku natož nějakou energii. Moc vás prosím o rady a vlastní zkušenosti ( odesílejte prosím na uvedený e-mail) . Děkuji

89 klari klari | 26. července 2013 v 11:58 | Reagovat

lumen chtela jsem se te zeptat umím mluvit se zvířaty je to nejaka moc nebo ne ?

90 tiffany tiffany | 2. srpna 2013 v 20:19 | Reagovat

je to složitý

91 váša váša | 14. srpna 2013 v 21:30 | Reagovat

lidi fakt to funguje :DDD včera jsem cítil v rukou ty opačné poly sice né moc silné ale i tak :DDDD

92 Martina Landergott Martina Landergott | E-mail | 9. září 2013 v 10:23 | Reagovat

Díky moc za to že jste,pro mě je to nová věc, do kontaktu se stromy jsem se dostala díky indiánovi Augustinu Grefovi na jeho týdenním semináři a bylo to neskutečný. Od té doby hledám další návody, protože ve městě je to těžší, třeba večer na hřišti mi strom řekl, ať vypadnu,nemohla sem tomu uvěřit,že slyšim dobře, ještě chvíli sem zůstala,a pak jsem zjistila proč to řekl, hřiště někdo zamkl a nebylo vůbec lehký se z něho dostat. Jsem ráda,že existují lidé,kteří to také žijí, díky za info. Jinak KLARI mluvení se zvířaty atd. - komunikace s přírodou je možná právě telepaticky, pak je to dáno tvým nastavením,co k tobě promlouvá jako první, jestli kameny, stromy atd., nakonec se ale podle všeho můžeš domluvit úplně se vším, s větrem, vesmírem, srdcem země. Hodně dobrých zážitků s existencí ahoj MArtina

93 aninka aninka | E-mail | 25. září 2013 v 22:00 | Reagovat

Já nevím jestli to dělám dobře, ale mám pocit jako by mi ta koule pulzovala
Jak se mám podívat tím vnitřním zrakem

94 Brit Brit | 1. května 2014 v 20:43 | Reagovat

Ahoj.
Některá část toho cvičení mi jde, ale jiné pořád ne, ať se snažím sebe víc a už to zkouším docela dlouho.
Měla bys nějakou radu?
A nešlo by to náhodou nějak přeskočit?
Prosím odpověz co nejdřív...

95 jirka kostal jirka kostal | E-mail | 20. května 2014 v 19:24 | Reagovat

[94]:
ahoj me to taky nejde ale skousim to dal

96 Hanka Hanka | 9. července 2014 v 20:19 | Reagovat

Ahoj, mě to pořád nejde. Pořád to zkouším, ale marně. Nikdy necítím ani to šimrání. Prosím potřebovala bych pár rad a budu za ně moc ráda. Kdyby byl někdo ochoten mi pomoct nebo mi dát nějakou radu, napište mi na email: hankavronova@seznam.cz
Prosím

97 katbar-s katbar-s | E-mail | Web | 22. července 2014 v 19:02 | Reagovat

Moc bych to chtěla zkusit, ale jsem úplný začátečník a strašně se bojím, že začnu tu energii čerpat ze sebe...nemáš pro mne nějakou radu? :(

98 marek marek | E-mail | 20. srpna 2014 v 22:27 | Reagovat

Ahoj, je možné nabíjet se energií z vesmíru?? Předem děkuju za odpověď

99 Adél Adél | 22. srpna 2014 v 19:33 | Reagovat

Ahojky :) chtěla jsem se zeptat, že i když jsem toto cvičení ještě nezkusila. Tak proč cítím v dlaních spoustu energie? Že když se třeba hodně soustředím tak jí tam cítím opravdu moc hodně.

100 :O :O | 31. srpna 2014 v 13:01 | Reagovat

Já sem necítila žádné mravenčí nebo brnění když do me ta energie vstupovala ale i tak se mi to povedlo!! Když sem cítila to teplo, pulzovani a tlak ener. koule tak mi úplně vhrkly slzy do očí jak sem byla šťastná! :) děkuju za ten návod a hlavně vesmíru! :)

101 Tereza Tereza | 11. září 2014 v 14:41 | Reagovat

Dobrý den, zkoušela jsem cvičení z článku a docílila jsem toho že se ruce automaticky přitahovaly k sobě jako magnety místo abych cítila pnutí(jak píšete v článku). Nevíte čím to je? Děkuji za odpověď

102 Karolín Karolín | E-mail | 15. října 2014 v 15:25 | Reagovat

Ahojky. Vyzkoušela jsem to ale stalo se mi to že mě začala dost bolet hlava i dlaně. Nevíš čím to je? :/

103 Hanka Hanka | 31. října 2014 v 18:43 | Reagovat

[102]:přesně mě taky, ruce mě bolely ještě celý druhý den a hlava jenom ten večer

104 taurus taurus | 13. ledna 2015 v 20:04 | Reagovat

Snažim se snažim a furt nic tak by sem ji chtěl mitv rukách

105 taurus taurus | 13. ledna 2015 v 20:10 | Reagovat

Ja těm co se to povedlo tolik závidim

106 jana jana | E-mail | 1. února 2015 v 14:58 | Reagovat

Ahoj je možné že po tomto cvičení mám studené ruce ?

107 Sigma Sigma | E-mail | 1. února 2015 v 20:23 | Reagovat

Ahoj, může mě toto cvičení negativně ovlivnit? Např zranit(duševně) předem díky za odpověď. ;)

108 Lúmenn Lúmenn | Web | 10. února 2015 v 19:22 | Reagovat

[107]: ne:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.