Základy magie živlů - I. Práce s energií

12. února 2010 v 12:29 | Lúmenn |  Magie živlů
Ještě než začneme pracovat s živly je dobré si uvědomit, co je který živel zač, jak moc k němu máme blízko, co vše mu můžeme nabídnout a v neposlední řadě co vše od něj očekáváme. Pomoci s rozhodováním by vám mohly následující články: Čtyři základní živly a Živly a jejich interakce, kde se o živlech obecně dozvíte něco víc.
Pokud ale máte vybráno do práce s kterým živlem byste se vrhli nejraději a zhruba tušíte, co od toho můžete očekávat, můžete se pustit do jednotlivých cvičení. Ještě před samotnou prací s jednotlivými živly je však dobré seznámit se s pár základními pravidly a dovednostmi a od toho tu je tento článek.


Pokud jste se rozhodli pracovat s živly je to výborný nápad - tento typ magie je od pradávna nejrozšířenější a patří také k velmi efektivním způsobům, jak pracovat se svojí myslí. Je však nutné si uvědomit, že každý živel je v prvé řadě tvořen z energie - ať už je to silně dynamický vzduch, dynamický oheň, statičtější voda a zcela statická země, vždy je živel více než cokoli jiného energie.
Ona i naše těla jsou tvořena energií - sice zahuštěnou a nazývanou hmota, ale stále je to energie, stlačená do určité podoby. Vrhat se na práci s živly bez toho, abychom uměli alespoň základní energetická cvičení, je asi jako chtít jet slalom na olympiádě, aniž bychom předtím kdy stáli na lyžích.

Před tím, než se tedy vrhneme do krásného světa živlů, naučíme se pracovat s energií bez podstaty - tedy tou, která v sobě má vyrovnaný poměr všech živlů, ale také konstrukce a destrukce. Bude to ta nejneutrálnější energie, jaká existuje - přímo ta z Vesmíru.
Při tomto cvičení se pohodlně usaďte tak, aby vás žádná část těla nemohla vyrušit bolestí či nepohodlím, nejlépe se mi osvědčila pozice v tureckém sedu, jak jogíni vznešeně říkají "lotosový květ". V této pozici položte ruce na kolena dlaněmi nahoru a zavřete oči.
Chvíli zhluboka dýchejte a uklidněte mysl. Jakmile se budete cítit uvolnění, vyšlete myšlenku, ve které slušně žádáte vesmír o energii, nejlepší je dodat slovíčko prosím. O chvíli později ucítíte lehké šimrání vzadu na hlavě. V tom místě si vizualizujte jasný proud světla, barvu vybere vaše podvědomí většinou podle toho, co je vám nejpříjemnější.
Většina lidí vidí proud této energie buď bíle, stříbrně nebo zlatě, patrně se vám taky zobrazí jedna z těchto barev. Pokud bude proud energie zakalený nebo tmavý, požádejte, ať se odstraní všechny vaše bloky a pozorujte, jak se energie rozzařuje a projasňuje, až získá příjemnou barvu.
Teď tedy máte před vnitřním zrakem jasně viditelný proud energie, který přichází vysoko z Vesmíru (jen se po tom proudu projděte jak vysoko jen budete chtít, přichází opravdu z těch nejkrásnějších hlubin Vesmíru). Vstupuje do vašeho těla skrze tzv. korunní čakru, která primárně slouží jako jakési "vstupní potrubí" jak pro energie, tak i pro různá sdělení "seshora". Čím ji máte rozšířenější a otevřenější, tím silnější je proud energie, který do vašeho těla vstupuje. Zdá-li se vám příliš úzká, rozšiřte ji. Pokud to nepůjde, netlačte na pilu, čím více budete cvičit, tím snáze a více se korunní čakra otevře.
Když se tedy proud ustálil a cítíte, jak do vás vstupuje, nechte ho projít celým svým tělem. Vnitřním zrakem pozorujte, jak ho vedete do nohou, do trupu, do rukou, do každé části těla. Jakmile si vedení energie trošku vyzkoušíte, nasměrujte jí co nejvíce do dlaní. Ucítíte jemné brnění, šimrání, teplo, někteří lidé cítí závany vzduchu okolo dlaní, trnutí, někdy až mravenčení, to vše je v pořádku, hlavně to nesmí bolet, pokud by začalo, uberte trošku energie, ať vám nepoškodí nervy.
Když ucítíte, že ve vašich dlaních je energie dost a dost, zvedněte je z kolen a nasměrujte proti sobě, zatímco se plně soustředíte na to, aby se v nich kumulovalo co nejvíce energie. Pomalu přibližujte dlaně k sobě, až ucítíte, že to nejde. Jestli jste se někdy snažili dát k sobě dva stejné póly magnetu, cítili jste určitě takové zvláštní pnutí, které vám to nechtělo dovolit. Podobný pocit byste měli cítit, když k sobě tlačíte dlaně, v určitém okamžiku to prostě nejde, aniž byste museli hodně zatlačit. Mezi vašima rukama je neviditelný balónek - gratuluji, právě jste vytvořili energetickou kouli.
Pokud jste začátečník a takové cvičení provádíte poprvé, patrně nebude moc velká, možná jen pár centimetrů. Vůbec to nevadí, klidně pracujte dál. Zkoušejte ruce oddalovat, přičemž do nich pumpujte stále další a další energii. Jak je od sebe oddalujete, stále je ale zároveň jakoby tlačte k sobě. Trochu jako když mačkáte v dlaních málo nafouknutý míč. Pokud se vám cvičení hned napoprvé podaří, měli byste dát ruce od sebe na relativně velkou vzdálenost, kolem dvaceti, maximálně padesáti centimetrů je pro první pokus dostatek. Stále byste měli dlaněmi cítit to pnutí, které vám nechce dovolit je dát k sobě.
Vnitřním zrakem pak můžete pozorovat, jak se vám mezi rukama rodí koule z energie stejné barvy, jako přichází z Vesmíru do vašeho těla. Pozorujte jak se zvětšuje, když dáváte ruce od sebe a jak se zmenšuje, když ji trochu stlačíte.
Ve chvíli, kdy se rozhodnete cvičení ukončit v žádném případě nedávejte ruce od sebe a konec šmitec. To je plýtvání s energií, kterou jste dostali a příště se vám cvičení nemusí tak dobře podařit, vlastně se vám nemusí nějakou dobu dařit vůbec. Nejprve si představujte, jak se koule energie zmenšuje a zahušťuje a zároveň s tím přibližuje dlaně k sobě. Nakonec budete mezi prsty držet kuličku husté energie, která by vám měla minimálně lehce zahřívat prsty, občas vyloženě hřeje, jako byste drželi v dlaních rozehřátý kámen, rozhodně byste ale měli cítit aspoň mravenčení nebo další jiné projevy energie.
Jak ji tak držíte v dlaních, poděkujte Vesmíru za energii, kterou jste dostali a kuličku někam vložte. Můžete přibližovat dlaně k sobě tak dlouho, až vám do nich zapluje a z nich se rozšíří do celého těla. Můžete si ji ale podobným způsobem vložit do hrudníku, kde se nejlépe vstřebává a pak proudí tělem, ale můžete ji také vložit někam jinam - do těla někoho blízkého - kamaráda, sourozence, domácího mazlíčka, můžete ji dát květině nebo stromu ale stejně tak ji vložit do nějakého předmětu, kde podle množství energie může vydržet dny ale také roky. Dobré jsou na to různé amulety, malé předměty pro štěstí, kamínky apod.
Kromě vkládání do předmětu se ale vždy příjemce nejprve zeptejte, zda energii chce - i když by to měla být květina nebo zvíře, však vnitřně poznáte, zda o energii stojí nebo ne. Člověka se raději zeptejte přímo, lidé často podvědomě o energii stojí a moc ji potřebují, ale vědomě se přesvědčují o pravém opaku a mohlo by jim to pak nadělat pěkný binec v organismu.
Jakmile ukončíte práci s energií, tím že ji někam vložíte, ještě jednou poděkujte (a klidně i desetkrát, slova díků nejsou nikdy zbytečná;)) a ukončete cvičení.
Není nutné přetínat proud energie z Vesmíru nebo ho nechávat zmizet, naopak. Pokud si budete udržovat trvalé energetické napojení na Vesmír, vaše hospodaření s energií by se mělo postupem času zlepšit a nejen, že každé další cvičení vám půjde snáz, ale i vaše tělo a mysl bude mít více energie na vše, co dělá.
Pár rad na závěr: Nikdy při takovém cvičení neberte energii ze sebe a to ani když máte pocit, že jí máte dost. Mě se to jednou povedlo, následující dva dny jsem zvracela, bylo mi strašně špatně a byla jsem úplně vyčerpaná - jednalo se o cvičení předávání energie ve skupině a já se u toho úplně energeticky vyprázdnila:). Pokud si však energii po cvičení vložíte zpět do sebe, je možné ji čerpat přímo ze svého nitra, ale není to vhodný způsob, jak se s ní naučit pracovat. Základem práce s energií je vždy linie: čerpání - transformace - vkládání a nejlepší je čerpat právě z Vesmíru, kde je energie naprostý dostatek a nemůže se stát, že ji někomu seberete.
Toto základní cvičení se dá i modifikovat - můžete energii nechat vést přímo do dlaní, vytvářet koulí hned několik, postupně se dají zkoušet i složitější techniky. Pokud se chcete nejprve dobře naučit pracovat s energiemi, vřele doporučuju vynikající články od Alue, která v celkem devíti článcích přehledně a jasně popisuje mechanismy práce s energiemi, najdete u ní návody na cvičení a další rady. Mohla bych napsat stejnou sérii článků, ale vlastně bych vám v ní neřekla nic více než Aluš a tak považuji za zbytečné psát totéž ještě jednou, když už to někdo tak dobře zpracoval. Na tyhle články ostatně odkazuju velmi často - no jsou prostě vážně dobré:) Takže konec reklamy, tady najdete první článek ze série "Jak pracovat s energiemi", na každý další je pak odkaz na konci jednotlivých částí.
Jako průpravu na magii živlů sice stačí dobře zvládnout i toto jednoduché cvičení, ale je vždy lepší, když se toho naučíte více:)
V příštím článku si povíme jak začít magii živlů trénovat, podíváme se na konkrétní cvičení u každého jednotlivého živlu a samozřejmě ještě něco málo navíc:) Tento článek najdete zde.

 


Komentáře

Zobrazit vše (127)
Zobrazit starší komentáře

101 Tereza Tereza | 11. září 2014 v 14:41 | Reagovat

Dobrý den, zkoušela jsem cvičení z článku a docílila jsem toho že se ruce automaticky přitahovaly k sobě jako magnety místo abych cítila pnutí(jak píšete v článku). Nevíte čím to je? Děkuji za odpověď

102 Karolín Karolín | E-mail | 15. října 2014 v 15:25 | Reagovat

Ahojky. Vyzkoušela jsem to ale stalo se mi to že mě začala dost bolet hlava i dlaně. Nevíš čím to je? :/

103 Hanka Hanka | 31. října 2014 v 18:43 | Reagovat

[102]:přesně mě taky, ruce mě bolely ještě celý druhý den a hlava jenom ten večer

104 taurus taurus | 13. ledna 2015 v 20:04 | Reagovat

Snažim se snažim a furt nic tak by sem ji chtěl mitv rukách

105 taurus taurus | 13. ledna 2015 v 20:10 | Reagovat

Ja těm co se to povedlo tolik závidim

106 jana jana | E-mail | 1. února 2015 v 14:58 | Reagovat

Ahoj je možné že po tomto cvičení mám studené ruce ?

107 Sigma Sigma | E-mail | 1. února 2015 v 20:23 | Reagovat

Ahoj, může mě toto cvičení negativně ovlivnit? Např zranit(duševně) předem díky za odpověď. ;)

108 Lúmenn Lúmenn | Web | 10. února 2015 v 19:22 | Reagovat

[107]: ne:)

109 alík alík | 8. března 2015 v 11:57 | Reagovat

Pořád mi to nějak nejde :( necítím to jak ty ruce k sobě nejdou dat. Mi to jde normalně dat ty ruce k sobě. Prosím pomoc. Co dělám špatně?

110 Lúmenn Lúmenn | Web | 9. března 2015 v 15:38 | Reagovat

[109]: to chce jen trénink;)

111 Michal Michal | E-mail | 14. dubna 2015 v 14:58 | Reagovat

Ahoj, je špatný nápad si nechat potetovat dlaň? Mám na mysli symbol Hunab Ku - Galaktický motýl. Nebo existují symboly, které přitahují pozitivní energie do těla?

112 Martin Martin | E-mail | 21. června 2015 v 18:28 | Reagovat

Jak dlouho mi může trvat ta příprava a celkově ta doba, než to ucítím, a jak to vůbec poznám?

113 Martin Martin | E-mail | 21. června 2015 v 18:29 | Reagovat

Jak dlouho mi může trvat ta příprava a celkově ta doba, než to ucítím, a jak to vůbec poznám?

114 TAKA TAKA | 11. července 2015 v 17:26 | Reagovat

Pořád to nejde (energetická koule) skouším to týden

115 Polon Polon | 12. července 2015 v 16:19 | Reagovat

Lumenno natoc s energeticke koule  video

116 Ren Ren | 14. července 2015 v 22:01 | Reagovat

Povedlo se :) Energetickou kuličku vkládám do kytičky. ;) krásně roste :)

117 Frelda Frelda | E-mail | 12. srpna 2015 v 14:57 | Reagovat

zkoušela jsem to poprvé a povedlo se mi to.Byl to úžasný pocit,jak vámi proudí ta energie :)

118 emauy emauy | E-mail | 10. září 2015 v 17:12 | Reagovat

Luménn, je možné že mě po tomto ,,cvičení'' bolí hlava????

119 Jana Jana | 28. listopadu 2015 v 9:14 | Reagovat

Ahoj Lůmen, když jsem to zkoušela poprvé, tak jsem ucítila to šimrání, ale pak mě začaly mrkat oči a mě to rozhodilo. A pak když jsem to zkoušela o chvilku později už to vůbec nešlo! Nwm jak to mám udělat :-(

120 Jan Jan | 1. ledna 2016 v 13:34 | Reagovat

Chci se na něco zeptat.

Potom, co jsem začal dělat to cvičení mi začali mrkat oči, cukat hlava a nekontrolovaně sebou mi házely kolena, nevíš prosím čím to je ?

Děkuji za odpověd ( Beru všechny odpovědi )

121 Lúmenn Lúmenn | Web | 2. ledna 2016 v 19:28 | Reagovat

[120]: nedostal jsi tu energii ze sebe ven, vybouřila se takto. Příště opatrněji:)

122 Lanny Lanny | 9. února 2016 v 22:45 | Reagovat

Já vim že je to nějakou dobu ale stalo se přesně to co jste psala a to jsem to ďelala po prvé je to úžasný pocit

123 Sisina Sisina | 21. června 2016 v 18:02 | Reagovat

Ahoj... Keď som sa snažila vytvoriť energetickú guľu tak sa mi to nepodarilo ale namiesto toho som pocítila na okamih napätie medzi rukami... Tiež to niečo znamená??

124 Noel Noel | 13. července 2016 v 17:33 | Reagovat

Jsem ráda, že jsem na tebe narazila :D Na nějakém blogu nebo stránce jsem se o tomhle taky dočetla, ale bylo to zjednodušené. Velmi.
Vlastně jsem tu energii brala ze sebe a přemisťovala ji do rukou, abych vytvořila (dost nestabilní) balónek. Myslím, že se tomu říká PSI ball, nebo tak nějak. Nejsem si však jistá, jestli si zase jen nepletu pojmy XD
Jinak, tohle rozhodně vyzkouším. Doufám že potom nebudu nějak moc unavená jako z toho cvičení, jak jsem ti psala ;D

125 Leňa Leňa | 28. července 2016 v 19:06 | Reagovat

Neviem si ani požiadať energiu :( Chce to len tréning, alebo to robím úplne zle? Prosím poraďte mi.. :(

126 Anet Anet | 11. srpna 2016 v 20:15 | Reagovat

Vždy, když požádám vesmír, cítím energii rovnou v dlaních, když se začnu soustředit ,tak mám problémy s dýcháním, nemůžu se skoro nadechnout(připadám si jako kdybych běžela maraton :D), trochu mě bolí hlava a unaví to. Možná je to tím, že energii beru ze sebe, ale to si nemyslím.

127 Magick Magick | 26. srpna 2016 v 14:57 | Reagovat

Tak jsem to vyzkoušel - no, prosil jsem o strašně malou trošku energie, a nejspíš jsem dostal doopravdy hodně malou trošku energie. :-D Popravdě, šimrání zezadu na hlavě jsem téměř necítil, ne-li vůbec, ale nechával jsem sebou projít energii a vší silou jsem se snažil energii dostat do rukou - bylo to trochu těžší, protože ta energie se nenechala "chytit" - pořád mi utíkala po těle, ale nakonec se mi podařilo ji do těch rukou dostat - a opravdu, dlaně trošku svrběly a já "balonek" cítil! Ale bylo to zvláštní - dlaně jsem k sobě sice nedal, jako kdyby tam byl protipól, ale zároveň, když jsem se snažil dlaně oddálit, tak mi to zase přitahovalo k sobě.

Barva té energie byla zpočátku zlatá, poté přecházela mezi zlatou a stříbrnou.

Ale opravdu, chce to cvik, navíc poněkud rušnější město a stálejezdící auta mi dělají problém se do toho doopravdy ponořit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama