♣ Má astrál nějaká pravidla? Co je to zlatá mysl?

11. února 2010 v 18:12 | Lúmenn |  Poradna a odpovědna
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahoj Lúmenn, říká ti něco pojem zlatá mysl? Pokud ano mohla by jsi mi podat pár informací, snažila jsme se něco dopídit na internetu, ale neúspěšně a pokud tak jen diskuze, ale bohužel bez informací.
A ještě dodatek podléhá astrální svět nějakým zákonům? Lümná

Odpověď: Tak pojem zlatá mysl mi nic neříkal, ale strejda google se nakonec přece jen z něčím vytasil. Podle všeho se jedná o českou mutaci tzv. Silvovy metody. Podle stránek o ní se jedná o lepší práci s mozkem za pomoci nějakých cvičení či co, má to mít za následek lepší zvládání stresu, lepší práci s vlastním mozkem a oběma jeho hemisférami a prostě celkově lepší psychický a tedy i fyzický stav člověka.
Našla jsem přímo stránky o této metodě, pokud tě to bude zajímat tam se koukni přímo na ně.
Protože jsem se o tuto problematiku nikdy nezajímala, vypůjčila jsem si cizí text, který by ti snad mohl říci ještě něco víc, než propagační stránky:
Silvova metoda
Vstupenka do světa meditací spíše západnějším způsobem. Je to slušná šance poznat sám sebe, své možnosti a způsoby jak je dále rozvíjet. Silvova metoda je v Česku v celkem trojím provedení - "originální" a dvě odvozeniny: "Zlatá mysl" a "Modrá Alfa". Je to v podstatě stále o tom samém, ovšem příznivci jednotlivých směrů na sebe dokážou i nevražit. Mohou pouze posoudit Modrou Alfu, jejímž seminářem jsem prošel. Nikdo na mne netlačil, nic mi nevnucoval, spíš mi umožnili nahlédnout za oponu a udělat prvních pár kroků. Je zřejmé, že Modrá Alfa je upravenou a přizpůsobenou kopií Silvovy metody, ovšem na tomto semináři jsem se neměl stát obětí "businessu", o který šlo až v druhé řadě. Na druhé straně existují i názory odborníků, že všechny tři směry mají blízko k sektářství. A názory jiných odborníků, které tvrdí, že všechny metody nejdou nic jiného, než nedokonale zpracovaný autogenní trénink. Je na vaší zodpovědnosti si tyto informace v případě zájmu důkladně přebrat.
Text pochází z těchto stránek, kde najdeš i další odkazy k tématu.
A teď k druhé otázce, ke které snad budu mít říci něco více:) Astrální svět samozřejmě podléhá zákonům, jako každá část reality, která nás obklopuje. Jen to nejsou zákony, které známe z hmotného světa - klasická fyzika je prostě na astrál neaplikovatelná, vzhledem k tomu, že se jedná o svět složený čistě jen z energie, který navíc ovládají myšlenky mnohem rychleji a příměji než ve hmotě.
Za prvé tam bezpochyby platí duchovní zákony, nazývané zákony Vesmíru či Univerzální principy. Ty nijak obelhat nejdou a to ani v astrále, ani nikde jinde. Všechny si je můžeš přečíst v tomhle článku - Sedmero duchovních zákonů.
A za druhé tam podle všeho platí tzv. hermetické principy, které vycházejí z prastarého učení z dob Egypta. První princip koneckonců zní "jak je nahoře, tak i dole", což mluví za vše. Veškeré principy najdeš v sérii článků "Změna myšlení pomocí hermetických principů". Tohle je odkaz na první část, na konci každé z nich najdeš odkaz na tu následující.
Tohle jsou tedy zákony, které v astrále (i v hmotném světě) bezpochyby platí, ale nesmíš zapomínat, že v astrále platí také ty zákony, které sama vytvoříš. Energetická koule kolem tebe tě bude chránit, dokud budeš v myšlenkách vědět, že tě chrání. Svou mysl můžeš v astrále použít k čemukoli - můžeš létat, objevovat se v různých prostředích, svítit, skákat kilometry do výšky, měnit se ve zvířata... ale taky můžeš svými myšlenkami přivolat nebezpečné bytosti, oslabit se nebo se dokonce sama zabít. To je ten zákon, který tvoříš vlastní myslí a ten umožňuje v podstatě cokoliv a možná i proto je tak ošidný a velmi nebezpečný, zároveň ale fascinující a úžasný.
Doufám, že ti mé odpovědi pomohly:) Měj se krásně, Lúmennka.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama