O přivolávacích rituálech - III. Odkud k nám bytosti přicházejí?

15. dubna 2010 v 11:04 | Lúmenn |  Rituály
Před nějakou dobou jsem se rozhodla věnovat pár článků magickým rituálům a podívat se těmto praktikám na zoubek. V rubrice "Rituály" tak už teď můžete najít článek o evokacích ("O přivolávacích rituálech I.- Evokace") a invokacích ("O přivolávacích rituálech II. - Invokace"). V obou článcích slibuji, že nás čeká ještě jedna důležitá část a to ta, kde se podíváme na místa, ze kterých k nám bytosti přicházejí a odpovíme si ještě na některé základní otázky, týkající se přivolávacích rituálů.
Trvalo mi to nějakou dobu, než jsem si našla čas a chuť na psaní, za což se omlouvám. Každopádně čas dozrál a poslední část článků o přivolávacích rituálech je tu...:)


Na otázku "odkud k nám bytosti přicházejí" se dá nejsnáze odpovědět slovy "z astrálu". Astrální svět je svět, obklopující ten náš, hmotný. Platí v něm mnohdy podobné a mnohdy úplně jiné zákony, než na jaké jsme zvyklí - a teď se nebavíme o zákonech magických, které jsou podle principu jak nahoře, tak i dole, pro všechny astrální roviny společné. Mám na mysli zákony fyzikální, které platí tím méně, čím výše se pohybujeme v astrálu.
Jistě existují i výjimky, některé bytosti nevoláme z astrálních sfér, ale jiných dimenzí nebo z hmotného světa, do kterého se nějak dostaly. O těhle spíše vzácných případech se ale bavit nebudeme a vrhneme se přímo do astrálu, ze kterého se k nám většina bytostí nejsnáze a nejčastěji dostává. A někdy je ani nemusíme volat:)

Astrální sféry

Astrální svět má samozřejmě bezpočet sfér, pater, rovin či jak to chcete nazývat. V různých knihách najdete různé dělení, ale nám postačí to úplně nejzákladnější, kdy si astrální svět rozdělíme na tři sféry podle výšky vibrací. Obecně se dá říci, že čím vyšší sféra, tím vyšší vibrace musí mít bytosti, které v ní žijí - což vždy neznamená, že tyto bytosti musí být dobré. Existují i bytosti s vysokými vibracemi, jejichž podstat je všechno, jenom ne světlo a láska.
Každopádně - čím vyšší vibrace, tím dále je tato bytost a sféra, v níž žije, od našeho hrubomotného světa a tím náročnější je se s ní spojit.
První astrální rovina je nejblíže našemu hmotnému světu a je mu také nejvíce podobná, dá se říci, že ho do jisté míry kopíruje. Existuje v ní jak čas, tak i prostor a přímo obklopuje náš svět. Do první roviny se většinou dostanete při astrálním vycestování - vidíte lidi, domy, stromy, věci, ale nikdo nevidí vás, tak se to dá nejsnáze laicky popsat. V první rovině vidíte duše stromů, lidské duše, auru věcí a lidí a pokud máte jasnozřivé vnímání, tyhle věci určitě znáte. Do první roviny můžete nahlédnout třetím okem a není to nijak zvlášť obtížné.
Co se týče bytostí, na kterí tam můžete narazit, jsou to zejména relativně nízko vibrující stvoření, žijící blízko planety Země a blízko lidí. V první astrální sféře tak žijí víly a skřítkové, bytosti přírody, kteří se starají o matku Zemi a jako takoví jí musí být nablízku. Dalším častým tvorem v této rovině jsou larvy - nižší démoni, kradoucí energii. Kromě nich můžete narazit i na duše zemřelých, které neodešly do zásvětí, které se nachází v nejvyšší astrální sfére.
Kvůli všem těmhle bytostem samozřejmě nemusíte hned lézt do astrálu, dá se s nimi komunikovat i z hmotného světa (viz níže) a samozřejmě si je také z astrálu můžete přivolat - což je vlastně téma všech těchto článků:)
Druhá astrální rovina leží až za rovinou první, jakoby výše než ona. Ačkoli se také může prolínat s naším světem, prostor v ní pozbývá smyslu a jediná dimenze, která existuje je čas. Snad i proto se právě v této rovině nachází nejvíce démonů, kteří jsou pekelně naštvaní - nemohou vnímat prostor a užívat si radovánek, jež přináší, ale zato vnímají čas, který se jim táhne pěkně pomalu. Kromě démonů se zde nachází i většina egregorů - bytostí a entit stvořených kolektivním vědomím lidstva, popřípadě jedinou mocnou myslí. Mohou být dobří, zlí i neutrální a samozřejmě se s nimi také dá komunikovat a dají se přivolat. I v druhé astrální sféře se pak pohybují duchové mrtvých, kteří sice doputovali na cestě "na onen svět" dále, ale stejně nedošli tam, kam chtěli. V téhle sféře se pak nachází něco jako peklo, místo, kam se uvrtá duše, která si o sobě myslí, že je špatná - vytvoří si svou vlastní nekonečně se opakující realitu, ve které se trestá klidně celou věčnost. I na tyhle nešťastné duše se tu dá narazit a dá se jim pomoci, přeju hodně štěstí a odvahy všem, co to dělají:)
Ale to už jsme se odchýlili od našeho tématu:) Přesuňme se teď do astrální roviny třetí, kde už je to fakt hardcore:) Mizí tu totiž i čas, věčnost je zde lusknutím prstů a vteřina dlouhé staletí. V těhle místech přebývají různá božstva, některé egregory, výjimečně silní démoni a samozřejmě také andělé. V této sféře je i svět zemřelých, odkud se pak duše rodí zpátky do hmoty.
dívka s mečem

Komunikace a cesty mezi sférami

Každá bytost má jaksi "svou" sféru, do níž patří a do níž ji to bude prostě táhnout. Naše duše patří do hmotného těla a proto je astrální cestování tak náročné a složité - duši se tam prostě moc nechce, protože ví, že tam nepatří. Podobné je to ale i s různými bytostmi, které se snažíte ukecat, aby za vámi přišly. Čím dále voláte, tím méně se k vám bytosti chce - trošku jiný případ je samozřejmě přivolání astrální projekce (viz článek o evokacích).
Tohle omezení platí zejména pro bytosti z nižších sfér, pro které bude náročné se dostat a delší dobu pobývat ve sférách vyšších. Pro bytosti z vyšších sfér je cesta níže něco podobného, jako když se navlečete do příliš těsného spodního prádla - je to nepohodlné, ale dá se to vydržet. U lidské duše je tohle docela komplikované, jako každá duše samozřejmě patří do nejvyšší sféry, ale je vázána poutem k tělu, takže cestovat vysoko dříve, než jste mrtví bývá fakt docela makačka:)
Dalším zajímavým faktem je, že komunikovat se dá jen přes jednu sféru. Tedy dá se samozřejmě přes všechny, odsud se dovoláte až do třetí, ale je k tomu potřeba mnohem více energie a dalších mechanismů, aby vás tak vysoko bylo slyšet. Tahle omezení jsou schopni obcházet zejména andělé (většinu času dlející v nejvyšší sféře), kteří jsou ale naladěni na lidské stesky, nářky a volání, takže jim komunikace přes tři sféry nedělá až takové potíže.
Ostatní bytosti, jako třeba démoni, to ale tak snadné nemají a buď se při útoku musí posunout za vámi (takže se snáze zabíjí a odhání:)) nebo na vás útočí ve spaní, kdy se vaše mysl a duše posouvají do první astrální roviny, do říše snů, čímž pádem se stáváte sousedy a voalá, jde se na věc:).
Samozřejmě se dá z každé sféry dosáhnout do každé. Vtip je ale ve spotřebě energie. Dostat se z nízké sféry do vyšší je energeticky velmi náročné, opačně to už tak těžké není, ale taky to není vyložený med. Energie se spotřebovává i na pouhý pobyt v jiné než vaší vlastní sféře. Proto ve filmech vidíte všechny ty svíčky, rituály a oběti, všechno tohle tajtrdlíkování má za cíl jediné - utvořit dost velké množství energie, aby se bytosti/em hladce procházelo.

Tolik by snad k astrálním sférám a bytostem v nich žijícíh mělo stačit. Možná jste četli o více bytostech, které se dají zavolat a chcete mi vynadat, že o nich nepíšu. Tak vás zbrzdím rovnou - píšu jen o bytostech, se kterými jsem se sama setkala nebo s nimi mám nějakou zkušenost, pouštět se do spekulací o něčem, o čem nic nevím nebo jsem o tom jen četla v knihách nehodlám.
A na závěr ještě dodám - než se rohodnete vykonávat nějaký rituál, ať už evokační, invokační a nebo nějaký jiný, dobře se rozmyslete. Vše dělejte jen pokud jste si opravdu jisti tím, co chcete a jste seznámeni se všemi vedlejšími účinky a trvalými následky, které vás mohou potkat. Je to tři roky zpátky, kdy se mě a mému příteli nepovedl invokační rituál a jeho následky si neseme dodnes. I v magii platí - dvakrát měř a jednou řež. Co dvakrát, radši padesátkrát, než se pak potýkat s něčím, co jste vyvolali a nejste schopni to ovládnout.
Nebudu opakovat klišé, jakože magie není hračka, to snad všichni víme. Radši vám popřeju, abyste vše dělali s láskou, vírou a nejlepším vědomím i svědomím. Cesta světla je náročná, ale o to víc se vyplatí.
S láskou a úsměvem Lúmennka
 


Komentáře

1 kiki kiki | Web | 15. dubna 2010 v 11:15 | Reagovat

Krásný blog

2 symbolicalka symbolicalka | Web | 15. dubna 2010 v 18:36 | Reagovat

Velmi ti děkuji za tuto sérii článků,moc mi pomohla si všechno objasnit.Ty sféry mi dlouho vrtali hlavou(div se neprovrtaly)a konečně se našel někdo kdo to sepíše tak,že to pochopí i blbec:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama