Obecná pravidla pro "kouzlení"

5. června 2010 v 20:19 | Lúmenn |  "Kouzla"
V následujícím článku se dozvíte, jak postupovat při rituálech, ale i jednoduché magické práci, kde se nacházet, v jakém být rozpoložení a proč je tak důležité to dodržovat.
dáma u kmene


Ať už se chcete jen napojit na okolní přírodu a sdílet s ní její klid, sílu a harmonii a nebo chcete stvořit složitý amulet; ať už budete pracovat s léčivou energií na těle pacienta, praktikovat živlovou magii nebo provádět rituál na přivolání úspěchu, vždy je důležité dodržovat pár pravidel, bez nichž vaše práce snadno může přijít vniveč.
Základem magie je totiž vaše mysl. Je-li něco špatně s myslí, ať už je rozrušená, ospalá nebo roztěkaná, bude něco určitě špatně i s "kouzlem", kterému se budete věnovat. Jen tak mimochodem - slovo kouzlo nerada používám a většinou ho v mých textech najdete v uvozovkách - jde o to, že veškeré takzvaně magické schopnosti jsou zcela přirozené, běžné a normální (více viz v tomto článku) a není třeba je nazývat kouzly.
Ale to jen aby vás nezarážely ty uvozovky:) Vraťme se k podstatě článku. Jak jsem již napsala - vaše mysl je základ. Bez soustředění mysli můžete třeba odříkávat prastará slova moci u krví nakresleného pentagramu a bude vám to platné jak mrtvému zimník.
dáma u kmene
S tím souvisí první část obecných pravidel, která byste měli dodržovat při magické práci. Nedostatečné zaměření na "kouzlo" může vaše záměry nejen zhatit, ale i úplně překroutit a nadělat ve vašem životě pěknou paseku.
Magické kejkle v žádném případě neprovádějte jste-li:
- unavení nebo přímo ospalí
- rozrušení nějakým silným zážitkem nebo ve stresu
- pod tlakem, spěcháte, nestíháte
- pod vlivem silných emocí jako je zejména smutek, hněv nebo nenávist
- pod vlivem drog nebo omamných látek (alkohol, THC, halucinogeny...)
- hodně rozhození nemocí, úbytkem energie nebo vás něco bolí natolik, že vás bolest ruší ze soustředění

Se soustředěním mysli souvisí i místo, na kterém "kouzlo" provádíte a oděv jaký na sobě máte:
Místo pro magickou práci by mělo vždy být:
- vám příjemné a energeticky očištěné, nikdy nic nedělejte na místě kde je podezření na energetické víry, negativní energie, zbytky emoční aktivity nebo dokonce temné bytosti
- klidné, tiché a měli byste si být jistí, že vás nikdo nemůže vyrušit - v přírodě se ujistěte, že nemůže přijít náhodný turista; v civilizaci vypněte telefon a klidně i domovní zvonek, zajistěte, že vám nikdo nepoleze do místnosti, kde pracujete
- zajistěte si příjemnou teplotu, aby vás nerušila zima; v přírodě buďte dostatečně oblečení, oděv mějte pohodlný, který netlačí, neškrtí a jinak neobtěžuje
dáma u kmene
Pokud jsem něco nezmínila a máte dojem, že to ovlivňuje soustředění vaší mysli, nezapomeňte si na to dát pozor stejně, jako na všechno výše zmíněné. Uvědomte si, že soustředění mysli je základ a jedno malé vyrušení vás může úplně rozhodit.
Hned na druhém místě za soustředěním mysli považuji za zásadní energetickou ochranu a pojistky proti nepředvídatelným událostem. Mezi užitečné rady patří zejména:
 - ve vašem okolí by se neměla nacházet zapnutá elektronika, zejména silné elektromagnetické zářiče jako počítač, televize, mobil nebo mikrovlnka
- zapálená svíčka nebo tekoucí voda v bezprostřední blízkosti je základ - spaluje resp. odvádí negativní energie, očišťuje a ochraňuje
- není-li možné použít ani jedno z výše uvedených, pracujte uvnitř fyzicky stvořeného nebo pomyslného kruhu, který vás chrání před napadením zvenčí a z jeho zánikem zároveň zmizí veškerá stvořená negativní energie
- neprovádějte žádná "kouzla" v blízkosti lidí nebo věcí, které vám nejsou příjemné, nelíbí se vám, bojíte se jich
dáma u kmene
Poslední a neméně důležitý okruh rad se týká přípravy na "kouzlo" či rituál. Někdy se nedá předem počítat se vším a musíte začít makat "z fleku", bez rozmyslu a okamžitě. Proto tuto část neberte za závaznou, ale hodí se všechny tyhle rady dodržet, pokud je to alespoň trochu možné:
- předem si rozmyslete, čeho chcete dokázat a jaké prostředky k tomu použijete, není ostuda si napsat postup na papír
- pokud raději pracujete podle intuice spontánně, mějte na paměti alespoň cíl, kterého chcete dosáhnout a neměňte prudce rozhodnutí
- veškeré případné pomůcky si nachystejte tak, abyste je měli po ruce a šmátrání okolo vás nevytrhovalo ze soustředění
- složitější věci je lepší rozdělit na více jednodušších částí, mezi nimiž si chvíli odpočiňte
- nepřepínejte své síly a dělejte jen to, na co stačíte a na co se cítíte
- volte místo a načasování podle druhu "kouzel" která chcete použít, něco je lepší dělat v přírodě, něco v klidu snese i městské prostředí; jsou druhy "kouzel" která nejlépe fungují v určitou denní či roční dobu

A hlavně si pamatujte - magie má takovou moc jako jí dáte. Vše, co vysíláme, se nám vrací, záleží jen na nás, jak silně a co budeme vysílat. Negace zasévá negaci, láska plodí lásku. Destruktivní vibrace přitahují destruktivní, konstruktivní vibrace zase konstruktivní. Záleží na každém z nás, jakou stezku si vybere. Kráčejtepo té své s pokorou a světlem v srdci.
Hodně štěstí při všem, do čeho se pustíte, přeje Lúmennka
 


Komentáře

1 Miky Miky | E-mail | Web | 5. června 2010 v 21:03 | Reagovat

Velmi pěkný článek. Dodal bych pouze to ,co vždycky říká Lady Rovena : "Při čarování si dobře rozmysleme ,co vlastně chceme ,abychom pak nebyli nepříjemně překvapeni." Jinak bych podepsal každé slovo. ;-)

2 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 6. června 2010 v 20:16 | Reagovat

[1]: jojo "Pozor na to co si přeješ" :o)

no možná bych ještě dodala, že pokud děláte "kouzla"...já tomu raději říkám rituály...tak pokud je děláte za tmy nebo při snížené viditelnosti, tak si zajistěte dostatečné osvětlení. Ať už pomocí ohně (táborák) nebo svíce, nebo jinak, protože šmátrat někde v noci poslepu to taky ruší při magické práci. A hlavně když chcete číst z Knihy stínů, tak pak nevíte co jste si tam napsali :o)

3 Lukáš Lukáš | Web | 7. června 2010 v 17:42 | Reagovat

[2]: Zdravím. Kouzla nemusí být vždy "ritály". Jestliže se jedná o magii okamžitého účinku, tak vlastně se nejedná o rituál jako takový. Je to okamžité působení vůle na sebe či své okolí. Ritál je většinou spíš takový zdlouhavější a především nemá okamžitý účinek na hmotu nebo něco jiného.

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 7. června 2010 v 22:12 | Reagovat

[2]: podobně to napsal i Lukáš, rituálem nazývám nějaký naučený složitější postup, zatímco "kouzlo" je něco, co vykonám během chvilky. Bohužel výstižnější slovo mě nenapadá:)

5 Boikana Boikana | E-mail | 21. července 2010 v 14:33 | Reagovat

Před chvílí si vzpomenu na knížku s názvem: Pozor na to co si přeješ a teď ty komentáře, to by mě zajímalo co to znamení znamená.
Jinak sohlasím s článkem

6 jirka jirka | 9. dubna 2011 v 20:15 | Reagovat

a kdyz budu u pocitace jako v blizkosti a pod elektroniky mohl bych udělat kruh ze svicek tak by to  mohlo fungovat ne

7 Lúmenn Lúmenn | Web | 11. dubna 2011 v 18:23 | Reagovat

[6]:  fungovat to může, ale zbytečně tím sílu rituálů a kouzel oslabuješ, když elektronika, tak jedině vypnutá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama