P.Novotný: Filozofie nemocí

6. července 2010 v 14:11 | Lúmenn |  Knihovnička magie
filozofie nemoci


Filozofie nemocí - Uzdravování psychickými prostředky

Autor: PhDr. Petr Novotný
Rok prvního vydání: 2009
Nakladatelství: Dialog, Liberec
Počet stran: 332
O čem kniha je:
Filozofie nemocí přináší přehledný úvod do psychosomatiky a že to není jen snůška senzací a blábolů dokazuje autorova dlouholetá praxe s nemocnými klienty a bohaté čerpání ze zahraniční literatury, kde se psychosomatická medicína pomalu, ale jistě začleňuje i do běžných lékařských postupů.
Kniha vysvětluje mechanismus, jakým naše psychické stavy ovlivňují tělesné zdraví, proč se tomu tak děje a jak svou mysl přimět, aby našemu tělu přestala škodit. Celkem si počteme v pěti částech - první nás obšírně seznámí s problematikou psychické nepohody, filozoficky se podíváme na dnešní vnímání světa a života jako takového a odhalíme některé mechanismy, které ovlivňují stále se zvyšující (zejména chronickou) nemocnost obyvatel moderního světa. V druhé části autor nastiňuje možnosti uzdravení psychiky - jak se zbavit nabubřelého ega, seznámit se se svým nevědomím, vyřešit hádky s lidmi i sami se sebou. Třetí část přináší seznam nejčastějších nemocí a rozebírá konkrétní psychické příčiny, které je způsobují. Ve čtvrté části najdeme shrnutí životních strategií a vysvětlení, proč některé jsou lepší než jiné a konečně v páté části autor vybral některé nejzajímavější případy z praxe, na nichž demonstruje, že psychické příčiny nemocí jsou reálným fenoménem.

Proč si knihu přečíst:
Mě osobně tahle kniha velice pomohla ve vnímání mých vlastních tělesných problémů a přinesla mi úplně nový pohled na nemoc, kterou už nechápu jako prokletí, ale jako užitečný a potřebný signál, že něco dělám špatně. Často v ní čerpám inspiraci, když mám já nebo někdo z rodiny či přátel nějakou bolístku nebo chorobu a mnohokrát jsem se tak už o psychických příčinách nemocí přesvědčila, že existují a dají se vyléčit.
Knížku můžu doporučit vše, co mají problémy se zdravím a moderní medicína si s nimi už neví rady, stejně jako všem, co jsou sice zdraví, ale bojí se, že díky stresu a životu pod tlakem by se to mohlo změnit.
 


Komentáře

1 phoenix phoenix | E-mail | Web | 6. července 2010 v 16:13 | Reagovat

díky za tip! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama