♣ Co si myslíš o Aghartě?

11. srpna 2010 v 19:54 | Lúmenn |  Úvahy a zamyšlení

Prázdniny ubíhají a já ubíhám a pobíhám s nimi, pořád je co dělat a protože jsem letos v roce, symbolizovaném tarotovou kartou Umění, spojuju protiklady jako o život a jde to pomalu a ztuha. Teď jsem si v tom všem hemžení našla chvilku zase sednou k netu a zapracovat na těchto stránkách, které v letních měsících jen přežívají.
Máte-li naléhavé dotazy, pište je i nadále na e-mail, který vybírám a zpracovávám aspoň jednou týdně, to, co počká, pište do poradny a odpovědny - tak jako to už před měsícem učinila Lümná, na niž se teprve teď dostalo s odpověďmi - za což se omlouvám, bohužel, dříve to nešlo, snad se moc nezlobíš:)

♣ Otázka:
Ahoj Lumennko, zdravim Te opet po dlouhe dobe.
V jednou ze svych clanku mas psano o podzemni zemi jmenem Agharta, je to vsak jen stinecek k tomu kdo se do ji dokaze dostat (oready) a ja se ptam zda by jsi mi mohla odhalit neco o teto zemi, prosim
Dekuji za odpoved. Lümná

Odpověď: Agharta je mýtická země, která se prý má nacházet v podzemí. A neobývají ji nějací tajuplní mutanti, žijící ve tmě, ale lidé jako my - protože podle tzv. teorie duté země se uprostřed naší planety(tam, kde vědci umisťují zemské jádro) vznáší "vnitřní slunce" ozařující celý svět, postavený na vnitřní straně naší planety.
Podle jiné teorie pak naše země nemusí být nutně dutá, ale je prošpikovaná tisíci kilometry chodeb, které se proplétají a tvoří obrovský labyrint, ozářený neznámou zelenkavě svítící látkou, v němž žijí lidé.
Obyvatelé podzemí prý oplývají nám netušenými technickými a duchovními možnostmi, podle některých teorií přišli z vesmíru, podle jiných jsou to obyvatlé dávné Atlantidy nebo jiného prastarého národa, kteří se do podzemí uchýlili po nějaké velké katastrofě a nyní udržují s lidmi na povrchu jen občasné a omezené styky. Jsou chytřejší a vyvinutější než my a čekají, až se jim přiblížíme ve vyspělosti natolik, abychom se s nimi mohli setkat. Všechny ty létající talíře a kruhy v obilí pak mají mít na svědomí také Agharťané.
Já osobně se k této teori přikláním, i kdy mnohé důkazy jsou chabé a hraničí se šílenstvím a hledáním záhad tam, kde nejsou. Proč by tolik starých národů tvořilo obří podzemní labyrinty a naše předky by stále něco táhlo do jeskyní a hlubokých chodeb? Vždyť existuje tolik pověstí o národě z podzemí a o jiných neobvyklých podzemních úkazech. Říká se "na každém šprochu, pravdy trochu" a v případě Agharty třeba ještě budeme překvapeni.
Více o tomto tématu se dočteš např. tady:
 


Anketa

Máš nějaké "nadpřirozené" schopnosti?

Ano a rozvíjím je 40.8% (274)
No asi mám, ale nerozvíjím je 12.1% (81)
Nevím, nejsem si jistý/á 34.9% (234)
Ne, aspoň o nich nevím 9.1% (61)
Ne, takové věci jsou nesmysl 3.1% (21)

Komentáře

1 Dragomira Dragomira | Web | 11. srpna 2010 v 23:05 | Reagovat

Souhlasím s tebou ohledně toho "konce světa". Taky se mi tahle "teorie" zdá nejpravděpodobnější ze všech...

2 kk kk | 11. srpna 2010 v 23:28 | Reagovat

agreed. vidím to podobně (s tím koncem světa)... a i kdyby se něco stát mělo, tak zděšené pobíhání s cedulemi END IS NEAR nic nevyřeší. Už dávno sme o tom s kamarádem mluvili a přišli s "teorií", že změna bude spočívat v tom, že celosvětově klekne internet, lidi se ocitnou v informačním šoku a budou nuceni přehodnotit hodnoty. Ne že bych si myslela, že se to určitě stane, ale byla by to ... sranda :)

3 Lúmenn Lúmenn | Web | 12. srpna 2010 v 11:36 | Reagovat

[1]:

[2]: zajímavé jsou knížky na téma Blackout (jedna od nějakého českého autora se tak přímo jmenuje), což je celosvětový výpadek elektřiny, který teprve lidi začne nutit ke změně hodnot i životního stylu;)

4 Luz Luz | Web | 12. srpna 2010 v 12:10 | Reagovat

Taky se pořád mluví o tom, jaké nás čekají různé katastrofy ještě víc než v dřívějších dobách. To mě docela děsí, ale asi je to nutné, aby se lidi nad sebou konečně zamysleli a uvědomili si, že blahobyt (který je ve skutečnosti ve světovém měřítku jenom pro hrstku lidí, zatímco chudí jsou pořád chudší) nemůže růst donekonečna a že nejsme vládci vesmíru. Obávám se, že nic jiného než takové drastické změny, je nepřesvědčí. Jak by se to všechno mělo přeorganizovat, aby to bylo uskutečnitelné a spravedlivější pro všechny, to ale nevím...
A k literatuře o duchovních věcech, je jí sice spousta, ale v tom je právě potíž, běžným lidem to moc nepomůže, protože nemají šanci rozeznat, co z toho je pravda a co buď omyl nebo třeba i cílené lži (i to je možné - duchovní bytosti taky nejsou jenom dobré, mnozí lidé to třeba ani nepoznají, a co potom, když takoví oklamaní lidé ještě navíc chtějí vést jiné skrze svoje knihy nebo kurzy...)

5 Lukáš Lukáš | Web | 13. srpna 2010 v 21:19 | Reagovat

Zdravím. Mýtické země...které jsou opravdu mýtické - toť otázka... Nicméně nebylo by špatné, kdyby nějaká "mytická" země, byla najednou skutečná...

6 Měňavka Měňavka | 15. srpna 2010 v 21:40 | Reagovat

Lumménko moc Ti děkuji za odpověď. Musím říct, že mě potěšila. Víš, měla jsem strach z toho špatného konce o kterém psala Alue. Tvůj názor mi ale připadá reálnější a poslední dobou se s takovými setkávám častěji, za což jsem ráda. Osobně ten konec-nekonec světa vidím také spíš v růžovějších barvách. Děkuji :)

7 Petr Petr | 17. února 2011 v 19:09 | Reagovat

Nám se už delší dobu kreslí jádro naší planety pěkně znetvořené a černé, blokující vývoj planety. Jestli tam tedy něco žije, tak je to naopak velmi škodlivé a čewrné. Proč by se schovávali?

8 buzna buzna | 31. července 2011 v 15:59 | Reagovat

všichni jste tady blázni a kreténi

9 Stanislav Říha Stanislav Říha | E-mail | 13. prosince 2012 v 14:30 | Reagovat

Blázen jsi Ty. Ono se totiž lecos dá dost
přesně ZMĚŘIT! Např.:Když se potřebuješ
radioamatérsky s kýmsi spojit na druhém konci světa potřebuješ znát dost přesně jisté údaje. Tedy: a) konstanta hustoty země
b) konstanta váhy vody na Zemi c) vzdálenost Země od Měsíce d) množství lidí na Zemi.     Z toho se dá vypočítat tzv. předstih odrazu. Když tyto údaje ale zadám
do jisté rovnice empiricky zjistím, že to jaksi - nesedí... Ale sedělo by, kdyby těch
lidí bylo o 2,5 miliardy (!!) VÍC !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama