Elementálové vzduchu - sylfy

30. srpna 2010 v 14:50 | Lúmenn |  Elementálové
sylfa
Elementálním bytostem vzduchu říkáme sylfy. Jako každý elementál, ani sylfy nemají příliš vlastní individuality a inteligence, ale obvykle nejsou přímo spjati s nějakým místem.
Sylfy se starají o vzduch na každém místě planety a protože vzduch je všude, jsou všude i sylfy. V každém zavanutí větru, na každém křídle ptáka, v každém atomu kyslíku, který vdechujeme, abychom mohli žít.
Protože v každém lidském (a zvířecím) těle i duši jsou obsaženy všechny živly, máme ve svém těle i elementály všech živlů. Naše "osobní" sylfa má na starosti proces dýchání, stará se o naše plíce a hrdlo. Pomáhá s vyjadřováním emocí pomocí řeči a její psychickou doménou je naše mysl, pomáhá se vstřebáváním myšlenek, jejich tříděním a svobodou.


Většina sylf se zjevuje v asexuální podobě - mají krásné, proměnlivé tváře i těla, u nichž lze jen těžko určit, jsou-li mužské nebo ženské. Sylfy se ze všech elementálů nejčastěji vzdávají lidské podoby a nechávají se vidět jen v podobě vzdušných vírů a zákrutů. Vše samozřejmě záleží na našem očekávání a představivosti, jak už to u podob energetických bytostí bývá.
Rozhodnou-li se ukázat našemu fyzickému zraku, přicházejí v podobě ptáků, motýlů a dalších létajících tvorů, někdy nám nechají jen do cesty padnout pírko.
Sylfy milují hudbu a rády zpívají nebo hrají na píšťaly, jimiž může být cokoli - dutý strom, škvíra ve dveřích, komín. Jejich zpěv provází bouře a jejich tanec je nespoutaný a svobodný. Některé sylfy žijí na jednom místě, očišťují vzduch v lese nebo žijí na střeše, ale většina z nich cestuje po celém světě na křídlech větru, mění se a spojují s ostatními do větších a silnějších podob a pak se zase rozpojují a odcházejí si na své toulky atmosférou.
sylfa2
Se sylfami si nejvíce rozumí lidé vzdušní (viz tento článek) a ti, kteří mají spíše androgynní vzhled a chování, proměnliví, nestálí a svobodní a také lidé, kteří se věnují mentální činnosti, rádi komunikují slovy - řeční, píšou básně apod. Život sylf je proměnlivý a většina z nich postrádá individualitu, proto se jen těžko dá určit, jak dlouho žijí a jak jsou silné. Dovedou se spojovat s ostatními sylfami do obřích bytostí a žít věky, jindy žijí osamoceně a umírají, jakmile se rozhodnou, že to chce nějakou změnu.
Sylfy najdeme všude, kde je vzduch a čím čistší, tím snazší je sylfy najít a zkontaktovat se s nimi. Nejlépe se s nimi dá setkat na vyvýšených místech, na skalách, kopcích, věžích a střechách a nejvíce sylf zalétá do hor, kde je také nejlepší vzduch. Některé sylfy žijí i v hudebních nástrojích - píšťalách či varhanech a dávají jim nadpozemský a osobitý zvuk.
Vyladíme-li se na jejich energie, ukážou nám nekonečný svět myšlenek, inspirace a intuice, pomáhají s rozvíjením telepatie a uzdravováním myšlenek, učí nás vizualizaci a jasnovidnosti. Sylfy nám pomáhají s přijetím a pochopením změn, probouzejí v nás harmonii, umělecké cítění a vynalézavost.
Nad sylfami stojí v hierarchii energetických bytostí vzdušné víly (nymfy), větrní skřítci a duchové a ke vzdušnému živlu často náleží i andělé, duchové míst a duchové obecně. Nad vzdušnými bytostmi drží ochrannou ruku archanděl Rafael.

sylfa3
Některá božstva, spjatá se vzduchem:
Zeus (řecký bůh nebes a bouří)
Ódin (severský bůh, stvořitel)
Frigg (severská bohyně nebes)
Nút (egyptská bohyně nebes)
Brahma (hinduistický bůh, stvořitel nebes a země)
Quetzalcoatl (aztécký bůh větru, opeřený had)
Feng -Po (čínský bůh větru)

Mýtické a pohádkové bytosti, spjaté se vzduchem:
Gryf
Sfinga (o sfinze a gryfovi se více můžete dozvědět v tomto článku)
Pegas (více se o nich můžete dozvědět v tomto článku)
Meluzína
 


Anketa

Se kterým živlem nejvíce sympatizuješ, popř. i pracuješ?

Oheň 20.3% (71)
Země 17.5% (61)
Voda 28.9% (101)
Vzduch 25.5% (89)
Nejsem vyhraněný/á 7.7% (27)

Komentáře

1 Nela Nela | E-mail | 21. prosince 2012 v 19:04 | Reagovat

Mám hrozně ráda vzduch a vítr. Chtěla bych se zeptat zda by píseň flétny(znám jednu moc hezkou, pomalou, jasnou a plynulou) mohla přivolat sylfy, třeba ne že bych je viděla, nebo s nimi komunikovala, ale zda je možné prostě jich přivábit íc na jedno místo hraním na flétnu....

2 Lúmenn Lúmenn | Web | 22. prosince 2012 v 22:52 | Reagovat

[1]: zkus to, mohlo by to fungovat:)

3 Nett Nett | 15. března 2013 v 19:54 | Reagovat

Ahoj jak se s nimi mám zkontaktovat? Nebo mám prostě čekat až se mi ukážou. Nechci na to čekat celej život. :)

4 popleta popleta | 4. července 2016 v 11:07 | Reagovat

Pleteš dohromady několik názvosloví a náboženských tradic. Archanděl Rafael, křesťanský blábol, určitě nedrží nad ničím ochranou ruku. Je to zcela jiný panteon bytostí. Naopak křesťané se postaraly o to, aby živlové bytosti byly zařazeny mezi ďábly... atd. atd. Je to trochu složitější.

5 Lúmenn Lúmenn | Web | 6. července 2016 v 13:14 | Reagovat

[4]: bytostem je jedno, jak je my lidi nazýváme a jak si je ve svých hlavách zobrazujeme, jestli jako anděle nebo dávné bohy, stejně je to všechno ta stejná síla;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama