G.Ziegler: Tarot - Zrcadlo duše

6. září 2010 v 15:55 | Lúmenn |  Knihovnička magie
tarot

Tarot - Zrcadlo duše (Tarort: Spiegel der Seele)
Autor: Gerd B. Ziegler
Rok vydání: 2008
Nakladatelství: Synergie
Počet stran: 217O čem kniha je:
Dozvíte se v ní odkud tarot pochází a jaké způsoby práce s ním existují. Kniha je zaměřena zejména na Crowleyho tarot a zkoumá do hloubky jeho symboliku a význam, zároveň ale neopomíjí obecné významy tarotových karet jako takových.
Hlavním přínosem této knížky je však beze sporu její snadné užívání pro začínající vykladače tarotových karet. Každá karta v ní má své dvě i tři stránky, na nichž je dopodrobna rozebrána její symbolika (v Crowleyho tarotu), ale hlavně je v pár přehledných odstavcích vysvětlen její význam, poselství této karty a afirmační věta, která může pomoci k rychlejšímu vyřešení situace na niž karta poukazuje. Toto už se dá použít obecně na všechny taroty, co jich jen je.

Proč si knihu přečíst:
Je fakt, že v této knize toho tolik na čtení není - pokud si tedy nechcete přečíst podrobné významy všech karet, aby vám z toho něco uvízlo v paměti (což určitě také není na škodu). Slouží spíše jako pomůcka při vykládání karet pro začátečníky a pokud si něčím nejste jisti, pak samozřejmě i pro pokročilé. Já osobně tuhle knihu využívám velmi často při sporných výkladech a nebo používám afirmace, které mi pak pomáhají vzít si z poselství karet co možná nejvíce.
Za sebe musím říct, že je to nejlepší publikace o tarotových kartách jakou seženete a nedám na ni dopustit. Navíc je docela malá a lehká, takže není problém brát si ji s sebou, když jdu vykládat karty někam mimo domov a daleko od své dobře zásobené knihovny:)
 


Komentáře

1 Absolutly Absolutly | E-mail | Web | 25. června 2012 v 14:40 | Reagovat

Pěknej blog

2 ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!! ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!! | 1. ledna 2015 v 1:33 | Reagovat

ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama