♣ Jak přestat být psychickým upírem?

29. září 2010 v 12:57 | Lúmenn |  Duchovní léčení
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahoj Lúmenn, mám takový možná netradiční dotaz. Mám podezření, že můj kamarád je psychický upír. Dřív to dělal i vědomě, ale teď už nechce, ale přesto mám pocit, že mě vysává. Něco jsem o tom četla, ale vždy jen rady jak se bránit, ale ne rady jak se zbavit nechtěného upírství. Lili ♣


Odpověď: Na většině stránek o magii a duchovnu najdete spousty návodů, jak se bránit psychickým upírům a jak si od nich nenechat brát energii. Jenomže co když je psychický upír někdo z našeho okolí nebo dokonce vy sami a chcete se tohoto zlozvyku zbavit? Na tohle téma rad najdete jen sporadicky a proto vznikl tento článek.
Začněme tím, co to vlastně je psychické upírství. Mezi lidmi neustále probíhá výměna energií, při každé emoci, kterou k někomu cítíte, při každém rozhovoru, při každé myšlence, kterou k někomu vyšlete. "Zdravá" komunikace je taková, kde vy vydáváte k lidem tolik energie, kolik od nich sami přijímáte. Jenomže se může stát, že vznikne disharmonie a tok energie je nevyrovnaný.
A máme tu psychického upíra - to je člověk, co se přiživuje na energii ostatních, tedy vydává méně energie, než od ostatních lidí přijímá. Většinou ho poznáte snadno - je to ten, který když přijde do místnosti, jakoby se ochladí, na vás začne padat únava apod. a když odchází, jste mnohem unavenější než před jeho návštěvou. Psychičtí upíři jsou lidé agresivní, co uzurpují své okolí, ale i lidé tišší, introvertní a lítostiví, kteří si ani neuvědomují, že sají z lidí energii.
Co psychické upírství způsobuje?

1) sobectví a potřeba ovládat - tenhle typ psychických upírů se málokdy svého zlozvyku zbaví, protože se jej ani zbavovat nechce. Jsou to ti lidé, co do vás mlátí argumenty, hádají se, uráží ostatní a kradou jim energii při konverzaci nebo výměně názorů. Když odchází od vás, jsou mnohem čipernější než před chvílí, zato vy jste na zhroucení.
2) sebelítost a sebenenávist - ten, kdo se lituje a nemá se rád si uzavírá korunní čakru a nebere energii z Vesmíru, jak je pro nás přirozené. Má nedostatek energie a tak ji krade z okolí - většinou to dělá podvědomě a nechtěně a hlavně lidem, ke kterým má nějaký vztah. Zatímco první typ krade každému a pokud možno co nejvíce, druhý typ psychických upírů bere energii pozvolna a hlavně svým přátelůma rodině. Částečně to dělá ze strachu, energetickým napojením k sobě své blízké určitým způsobem "přiváže" a pak má taky pocit, že on nemá právo na energii "ze shora", že on je malý, bezvýznamný a pokud mu jeho blízcí nepomůžou (tím, že mu dají energii), tak to nezvládne. Tento typ psychických upírů je těžko rozpoznatelný - i proto, že občas se tak chová každý z nás, hlavně ve vypjaté psychické situaci. Ten, kdo to ale dělá dlouhodobě, už je upír.
3) přítomnost "škrken" - škrknami nazývá mamka (a i já:)) všechen nehmotný binec, co se na člověka může nalepit - duše zemřelých blízkých (i cizích lidí), larvy, démoni a další potvůrky, co jich jen v astrálu je. Když nosíte na těle dvacet larev, není divu, že vaše tělo je nestíhá zásobovat energií, kdyby se všechny krmily z vás, tak za chvíli umřete - a to ty potvůrky nechtějí, ony vás nechtějí zabíjet, protože jim je na vás dobře. A co udělají? Skrze vás kradou energii z okolí a převádějí ji do sebe. Takovíhle psychičtí upíři se dají poznat také relativně snadno - ačkoli z vás energii sají jako houba, sami nepookřejí (jako typ 1), ale jsou unavení pořád stejně, ne-li víc.

Tak známe tři základní typy energetického upírství, ovšem někdy se kombinují dva nebo dokonce i všechny tři typy. Člověk, který trpí sebenenávistí si často toto kompenzuje pomocí agresivního jednání a vystupování, což může být zesíleno i přítomností démonů.Takže nepodeňujte ani jednu z příčin a raději se snažte eliminovat všechny vlivy, které z vás mohou dělat psychického upíra.
I pokud nemáte podezření, že byste byli zloději energie, následující body vám mohou pomoci k lepšímu sebepřijetí a zvýšení energetického příjmu, aniž by to někomu ublížilo.

Jak se psychického upírství zbavit?

1) Vybudovat si energetickou soběstačnost - takže začít pracovat s energií z Vesmíru, učit se ji kumulovat a využívat. Někomu k tomu pomůže zasvěcení do nějaké školy zabývající se prací s vesmírnou energií (např reiki), někdo si radši cestičku vyšlape sám. Je to docela jedno, každý ať si vybere, co mu bude nejpříjemnější.
Můj článek na téma práce z energií najdete zde - Základy magie živlů - I. práce s energií.
Kromě toho u tlohoto tématu vždy odkazuji na spřátelenou stránku Alue.cz, kde její autorka stvořila velmi dobrou sérii článků s názvem "Jak pracovat s energiemi"; článků je celkem 9 a je v nich perfektně popsáno jak pracovat s energií z Vesmíru - vynecháte-li řádky o zlotřilém reiki, poskytnou vám dobrou základnu pro práci s energií.
První část najdete tady, všechny části pak jsou u Alue na blogu v této rubrice, nemůžete je přehlédnout;)

2) S prvním bodem souvisí i láska k sobě samému. Pokud budete mít v sobě blok "já si energii nezasloužím" nebo "pro mě Vesmír stejně žádnou energii nemá" můžete dělat cvičení každý den, nechat se zasvětit do reiki a bůhví, co ještě a nic se nezlepší. Důležité je uvědomění, že Vesmír/Bůh vás miluje a že energie a vůbec všeho je ve Vesmíru dostatek, je jí tam přesně tolik, kolik jí je třeba a vždy jí tam bude dost pro každého, kdo si ji bude přát přijímat. Neblokujte si zbytečně sedmou čakru (na temeni hlavy, tou energie přichází) tím, že se nebudete mít rádi.
Něco o sebelásce se dočtete tady (článek Mějte se rádi), tady (článek o psychických příčinách nemocí) nebo tady (článek s názvem Jednotlivost v integritě, integrita v jednotlivosti).
Jak si pročistit čakry, včetně té sedmé, se pak dozvíte v článku Meditace pro očištění čaker.

3) Zrušení zbytečných psychických vazeb na lidi z okolí. Na každého člověka, kterého v životě potkáme, si vybudujeme psychickou vazbu. Je to jako provázek, který vás a toho člověka spojuje - u lidí, které moc neznáme je to jenom tenoučká nitka, která třeba časem sama praskne a spojení se zruší, u lidí, ke kterým ale chováme silné emoce (ať už pozitivní nebo negativní) je to jako tlusté lano, které ani zub času nenahlodá. Jenomže tohle spojení je vlastně zbytečné, občas dokonce škodlivé (a občas zase prospěšné). Za prvé podporuje sobeckost, máme dojem, že člověk, na které jsme se napojili, je teď náš a nemůže z našeho života odejít. A za druhé po této dráze probíhá výměna energie - u harmonických vztahů je to vzájemný tok, který je z každé strany stejný, ale málokterý vztah je na duchovní rovině natolik harmonický, aby jeden nebo druhý tímto spojením nestrádal.
Tyhle vazby sice na jednu stranu lidi spojují a u partnerů, sourozenců, příbuzných a blízkých přátel mohou způsobovat přenos myšlenek v nebezpečí a podobné fenomény, na straně druhé ale vysávají vás i lidi, na které jste napojeni. Je to jako síť trubiček kolem nás všech, jedněmi přitéká energie a dalšími odtéká.
Nejlepší je čas od času tyhle trubičky zrušit a kanály přetnout. Při jakémkoli výtrysku emocí v budoucnu se zase stvoří a zase kolem vás během pár týdnů bude síť, ale tuhle síť je dobré kontrolovat a udržovat ve vyrovnaném stavu, aby energie proudily oběma směry (od vás i k vám) naprosto rovnoměrně a to ve vazbě s každým člověkem. Ne, že k vašem partnerovi budete 90% energie vysílat a jen 10% přijímat, zatímco k vaší mamimce budete vysílat jen 10% a přijímat 90%! Tohle není vyrovnaná vazba - u každého člověka by to mělo být 50:50.
To je ale zvlášť u hodně silných emocí dost náročné, v takových vztazích to pěkně kolísá. A psychičtí upíři o tom vědí své, jejich vazby na některé blízké osoby jsou tlusté jak požární hadice a valí se jimi proudy energie - kterým směrem je snad jasné;)
Proto je dobré provést si vizualizaci, kdy se pout zbavíte a můžete ji opakovat tak dlouho, dokud to bude třeba a energetická disbalance vás bude obtěžovat. Vy se nezbavujete lásky k člověku, od kterého se odstřihujete, zbavujete se jen energetické vazby, která vám nebo jemu může zbytečně škodit.
Při vizualizaci si představte sami sebe. Podívejte se na své tělo a najděte na něm ony provázky - u každého vypadají jinak, ty moje jsou jakoby zlaté proudy energie. Zaměřte se na ně a podívejte se, ke komu vedou. Některé jsou taky silnější a jiné slabší, některými energii dáváte, ale jinými jí hodně berete. Postupně začněte uvolňovat ze svého těla ty provázky či proudy energie ve vztahu ke každému člověku, těmi nejtlustšími a největšími počínaje. Když někoho propustíte, řekněte si v duchu: "Odpouštím ti a propouštím tě. Odpouštím si a propouštím se. Já jsem volný/á a ty jsi volný/á." Odhoďte vazbu a pokračujte, dokud na sobě budete mít ty tlustší.
Až zrušíte ty nejsilnější energetické kanály, ty tenoučké můžete shodit všechny zaráz, se slovy: "Odpouštím vám a propoštím vás. Odpouštím si a propouštím se. Já jsem volný/á a vy jste volní."
Na konci nechejte na svém těle jediný kanál (a pokud není, tak jej vytvořte), vedoucí z temene vaší hlavy, korunní čakry, nahoru do Vesmíru. Poděkujte za energii, kterou z Vesmíru přijímáte a vychutnejte si ten pocit, že jste součástí energetického toku, toku, který nikdy nezeslábne a nepřeruší se, protože energie je ve Vesmíru pro každého dostatek.

4) Zbavte se škrken. To je občas dost náročný úkol. Některé potvůrky se vás drží pevněji než jiné a tak se může stát, že je nedokážete sundat všechny sami - pak si najděte vhodného člověka, který vám s tím pomůže. Většinou stačí nahoře požádat o vedení a on se vám někdo spravný do života připlete. Larvy a malé škrkny můžete ale sundat i sami - mě osobně s tím moc pomohl archanděl Michael. Zavolala jsem si ho k sobě a ve vizualizaci jsem si na sobě našla všechen ten binec, co na mě visel. Michael každou potvůrku obalil zářivým světlem Lásky a ona se v něm rozpustila. Pokud se zbavíte škrken, budete potřebovat energii jen pro sebe a potřeba krást ustane - pokud se tedy zařídíte i podle předchozích rad.
Tak, to by mělo být všechno. Pokud se zařídíte podle výše uvedeného, měli byste se svého psychického upírství zbavit. Ne každý je si ale schopen uvědomit, že je psychickým upírem a že se s tím dá něco dělat. Panuje taky názor, že psychičtí upíři jsou lidé zlí. Není to pravda!
Nikdo není zlý, v každém je Světlo a Láska, jen si to někteří lidé neuvědomují a ze strachu (ano, zejména ze strachu, ačkoli se to u některých upírů nezdá) se snaží uzurpovat energii z lidí ve svém okolí. Není třeba si svůj strach vyčítat a nadávat si za něj, důležité je jen si jej uvědomit a zbavit se ho, pomocí sebelásky a odpouštění sobě i druhým.
Každý má právo se bát a je v pořádku se bát. Je v pořádku nevědět si rady a krást energii. Není to nic zlého ani špatného, je to obyčejná chyba, co se může stát komukoli a chyby jsou od toho, aby se z nich člověk poučil. Kdybychom nedělali chyby, poučení by bylo mnohem složitější.
Takže se na psychické upíry nezlobte a nezlobte se ani na sebe pokud jimi jste. Proti těm, kteří si to ještě neuvědomují, se obrňte a vysílejte k nim jen lásku, ale ne energii a už vůbec ne svou vlastní. A vy, kteří upíry jste a víte to o sobě, se vrhněte do práce na sobě a s láskou a sílou z Vesmíru se pusťte do boje.
Snad vám v tom pomůžou i moje rady. S láskou a úsměvem Lúmennka
 


Komentáře

1 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 29. září 2010 v 14:40 | Reagovat

Zajímalo by mně kolik psychických upírů si uvědomuje, že jsou psychickými upíry? Myslím, že je to hodně malé číslo. Myslím si, že většina těchto lidí si to neuvědomuje.

2 Lúmenn Lúmenn | Web | 29. září 2010 v 15:09 | Reagovat

[1]: bohužel ne, no, ale třeba se najdě někdo blízký, kdo mu to řekne a pomůže mu. Všichni jsme ale do jisté míry energetičtí upíři, záleží na situaci a naší momentální náladě, takže je fajn se snažit, abychom byli energeticky samostatní:)

3 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 29. září 2010 v 15:48 | Reagovat

[2]: tak to máš pravdu. Druhá věc je ta, jestli ten upír chce, aby mu někdo pomohl. I pomoc upírovi je vyčerpávající. Znám to z vlastní zkušenosti. To je právě případ č.2) sebelítost a sebenenávist. Čím víc jsem pomáhala, tím víc mě ten člověk vysával. Teda aspoň u mě to tak kdysi fungovalo. Naštěstí je to minulost a já o svou energii nepřicházím...tedy ne touto cestou :o)

4 Jana Jana | 27. prosince 2010 v 15:25 | Reagovat

já jsem upír a chci se toho zbavit...nejspíš mám ty škrkny...držte palce

5 Vivienne Vivienne | 26. listopadu 2011 v 23:27 | Reagovat

[3]: Měla jsem to úplně stejně. Pomáhala jsem, pomáhala jsem a najednou jsem měla málo energie a potřebovala jsem pomoci já. Měla jsem s tou kamarádkou silnou citovou vazbu, vždy jsem jí vyslyšela a pomohla jí když jí bylo nejhůř a najednou jako kdybych ty její špatné pocity převzala na sebe. Ale díky Lúmennce a andílkům jsem se z těch dob dostala. A když už pomáhám, tak s nadhledem :)

6 Brixie Brixie | 13. února 2012 v 14:48 | Reagovat

Jde se vůbec zabivit i normálního vampirismu? Když se z psychického upíra pomalu stává normální.

7 julie454 julie454 | E-mail | 30. března 2013 v 14:14 | Reagovat

No hodně si jich to uvědomuje a sají tu energii věčinou vědomně :) .

8 NKVD NKVD | E-mail | 11. května 2013 v 22:34 | Reagovat

Jiste, skrkny zlikviduji pomoci kyanidu, a kdybych mel nejaky skrkny uvnitr, radsi trochu kyanidu i pekne do nosu a do huby.
A samozrejme ze je dulezite "zpretrhat nitky" vzdyt kdyz okolo nebudou zadni lide "na vysavani" tak preci nemuze nikoho vysavat.... to psal kdo tuhle sracku?

9 mystic mystic | 16. dubna 2014 v 21:17 | Reagovat

a co když je kamarád psychický upír, ale právě, že se obrňuje před získáváním jakékoli energie a snaží se sprostit všech vztahů? Včera dal kopačky svojí holce, dneska mi málem rozbil hubu protože sem mu chtěl poskytnout svou energii..co dělat pak?

10 minimenta minimenta | 19. února 2015 v 10:33 | Reagovat

Mam jeden vazny problem..vite pred rokem jsem se seznamila s uzasnou zenskou...zaujala me ale pamatuji si na prvni shledani- prijela jsem kvuli prac. Nabidce atd..a ta moje sefova me prisla pozdravit- jenze pri rozpravani sni jsem prisla na to ze je mi spatne-pripisovala jsem to k tomu ze jsem mela narocnou cestu atd...bolela me hlava a z ty zeny jsem mela strach- jsem dost citliva jelikoz lidi si ze me delaji srandu ze v nikom nevideli tolik empatie a lasky- oukej abych pokracovala zacala me abnormalne bolet hlava...zacalo mi byt spatne...hodne spatne ale stale jsem se drzela abych tu zenu neurazila-vzdyt to byl muj sef ze? Ale po hodine povidani jsem musela prchnout na zachod-zvracela jsem a ta zena odesla...tehdy pred rokem mi to nedoslo ze je vlastne upir...nevedomky se mi stalo ze jsem toho cloveka zacala obdivovat..rikala jsem si boze ta je tak krasna..tak dokonala-rikala jsem si jednou bych chtela byt jako ona...mela jsem hezky vztah...vcelku...:-)praci kde bylo vse super jenze ta sefova si me vybrala jako svoji kamaradku...umela to dokonale usmivala se a pritom rikala jizlive veci...po pul roce sni jsem musela na pul roku zkratka zmizet...zacal se mi horsit zdrav. Stav..padaly mi vlasy...byla jsem jakoby bez zivota...4 mesice jsem se davala dohromady..nechapala jsem co se semnou deje...furt jsem chtela spat...priznavam ze jsem zacala brat i navykove latky abych vubec vydrzela fung. Pripadala jsem si ztracena a v depresi...oukej:-) vratila jsem se zpet do prace i za ni...nic se nedelo mela jsem svoji energii zpatky ..jenze brala si po malych davkach tak jsem na to moc nekoukala..nevnimala rikala jsem si..jo holka asi mas blbej den i kdyz jsem rano pri probuzeni byla cerstva...zacala jsem se venovat vsemu pozitivnimu ani nevim proc proste me to napadlo...ze ve svym zivote nechci nic negativniho...ale stale jsem se pred neumela a neumim branit...vcera to byl bod zlomu jelikoz z me sefove se za rok stala jakoby kamoska...tak vcera me to prastilo do obliceje...sedely jsme a povidaly si...spise tedy ona...me pustila ke slovu jen kdyz chtela neco vedet..poradit jako kdyby cekala a dychtila po tom jak se ji zase otevru...musela jsem mit jasno tak jsem na tu hru jeji pristoupila.a zacalo to ..najednou jsem se citila slaba..prekrizía jsem si nohy...prsty ..nic nepomahalo...omluvila jsem se ze musim na zachod...kdyz jsem se podivala do zrcadla..mela jsem desny kruhy pod ocima...vybledla a unavena jak blazen..rikala jsem si ze to proste nedam...prosila jsem snad celej vesmir at mi da silu se tam vratit...bphuzel zbytecne...je to tezky se koncentrovat hned kdyz vam nekdo vezme moc sily...vratila jsem se zpet snazila jsem se vyhybat jejim ocim...ale neslo mi to...bylo mi blbe mela jsem hlad-nebo si to myslela...a ona kvetla..to by jste neverili jak...ja chradla a ona vazne jen kvetla..jsem divka nebo spis  zena -je mi 27 let a jsem typ co rozdava smich...ladku..a hlavne mam pocit ze kazdymu musim pomoct...jenze jak si chranit poradne svoji energii..vim ze bych mela odejit a uz se s timhle clovekem nesetkat ale chtela jsem ji pomoct...jenze co kdyz je pro ni pozde?

11 DooD DooD | 26. února 2015 v 12:13 | Reagovat

[1]: Já nejspíše jsem energetickým upírem, cítím to, všímám si toho na okolí. Tedy od doby než mi to kamarád řekl, že mu to tak přijde. To jsem si uvědomil, čeho že si to vlastně všímám. Nedělám to schválně ani bych to nikdy schválně dělat nechtěl. Ale nejspíše je to tak, že tu energii lidem kradu. Chci s tím něco dělat, naučit se s energií pracovat a umět jí dát. Dřív jsem to tak měl, byl jsem plný energie, měl jsem jí na rozdávání. Dělal jsem to rád. Časem se ze mě ale stalo děsivé monstrum. Je to zvláštní pocit to o sobě vědět, chtít s tím něco dělat ale nevědět co...

12 Lúmenn Lúmenn | Web | 26. února 2015 v 15:58 | Reagovat

[10]: doporučuji tuhle rubriku: http://poselsvetla.blog.cz/rubrika/psychicka-obrana

[11]: v tomto článku jsou rady, jak si můžeš pomoci;)

13 Anonym Anonym | E-mail | 7. června 2015 v 21:46 | Reagovat

[1]: Jsem jím například já a léčím se. Díky tomuto článku vím jak a taky díky tomuto článku se ti nebojím říct že jím jsem také jsem se to dozvěděl "omylem".

Moc děkuji Lúmenn

14 Petr Petr | E-mail | 4. července 2015 v 0:38 | Reagovat

Velmi děkuji za článek!

15 Abel VARGAS Abel VARGAS | E-mail | Web | 14. července 2016 v 2:23 | Reagovat

Vítejte na stránkách (New World-upíra království). Chcete být upíra, ještě u člověka, které mají nadaný mozek odbočka do upíra v dobré držení těla u deseti doly čase člověku znovu se ven zdržovat v dobrém lidském držení těla. Svět upíra, kde život mít snazší, jsme učinili tak mnoho lidí upíry a obrátil je bohatý, bude zajištěna dlouhá životnost a prosperity, musí vám být velmi citlivý na duševní bdělost, silnější a také velmi rychle, budete nemělo být omezeno na chůzi pouze v noci i při samotném středu široké denního světla budete být provedeny chodit, je to příležitost, aby lidský virus upír provádět v dobrém posture.if máte zájem, kontaktujte nás na vampireincantations @ gmail.com

16 Mordecai Mordecai | 1. ledna 2017 v 18:50 | Reagovat

Pokud hledáte pravdu o vampirismu, najdete ji zde:

http://elysium.forumczech.com/

Můžeme Vám pomoci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama