T.Andrews: Čarovná říše víl

10. září 2010 v 13:14 | Lúmenn |  Knihovnička magie
víly

Čarovná říše víl (Enchatement of the faerie realm)
Autor: Ted Andrews
Rok vydání: 2007
Nakladatelství: Fontána
Počet stran: 228O čem kniha je:
Kniha je rozdělena do několika kapitol. V první se autor zabývá vílami a skřítky obecně, snaží se je nějakým způsobem kategorizovat, popsat, co že jsou vlastně zač a zároveň nám přibližuje svůj vlastní příběh, kterak tyto nádherné bytosti začal vnímat a co s nimi zažil.
V druhé kapitole se věnuje pojmu elementál, vysvětluje, co jsou to osobní elementálové a jak se s nimi spojit, můžete se dozvědět, ke kterému živlu máte nejblíže a jak se v meditaci spojit s elementálními bytostmi všech živlů.
Dalších několik kapitol je vždy věnováno vílám, skřítkům a dalším bytostem každého živlu (oheň, voda, vzduch, země a zvlášť ještě víly květin a duchové stromů). Kromě jejich popisu tam najdete vždy i návody, jak se s nimi spojit, jak se setkat s králem elementálů, jak se napojit na květinové víly a skřítky a mnoho dalšího. Kniha je velmi zaměřená na praxi, nečekejte jen nudný popis toho, jak jsou víly krásné, bez toho, abyste je mohli spatřit. Autor se snaží i těm nejvíce skeptickým lidem předat návod, jak říši víl a skřítků spatřit a přivést ji do své každodenní reality.

Proč si knihu přečíst:
Protože je jednoduše nádherná:) Málokterý autor, jehož knihy jsem četla, popsal víly a skřítky tak dobře a věrohodně, jako Ted Andrews. Z povídání o elementálech jsem dokonce čerpala některé informace pro své články.
Jednoduše musím říct - chcete-li začít pracovat s vílami a dalšími jemnohmotnými bytostmi přírody, je tahle knížka přesně pro vás. Návody na cvičení a meditace jsou velmi snadné a některé popsané techniky, které se dají dělat s jednotlivými živly, jsou velmi zajímavé. Tahle kniha by neměla chybět u nikoho, kdo přírodní bytosti miluje, obdivuje a chce se s nimi setkávat v každodenním životě.
 


Komentáře

1 Lili Lili | 10. září 2010 v 15:50 | Reagovat

Děkuji za doporučení. Popis mě nadchl :)

2 Myšák Myšák | Web | 12. září 2010 v 17:35 | Reagovat

Tak tuhle knížku mám doma a už skoro přečtenou, ale některé věci mi příjdou až přespříliš mystické a to tak, že nevím, jestli je to pravda, či přikrášlené ;-)

3 janci janci | E-mail | 3. října 2011 v 15:48 | Reagovat

tuto knihu by som potreboval kupit pre svoju priatelku len ju nikde nemozem zohnat, neviete niekto kde sa da kupit?

poprosim odpoved na email

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama