♣ Jak poznat "špatný" kámen a co s tím

1. října 2010 v 13:11 | Lúmenn |  Magie kamenů
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahoj Lumennko, jak je mozne zjistit, zda kamen ukryva nejakou negativni energii? A pokud by tomu tak tedy bylo jak je mozne ji odstranit? Lümná ♣

Odpověď: Ne každý kamínek je vhodný pro magickou práci a to dokonce i případě, že ho jdete koupit do specializovaného obchodu. Pokud "špatný" kamínek najdete venku nebo s ním přijdete do styku v obchodě, vůbec si ho neberte a raději si přineste kámen, který vám vyhovuje a je čistý a v pořádku.
Pokud už ale přece jen máte doma kámen, který vám nevyhovuje (dostali jste ho jako dárek, kámen se časem změnil...), následující článek by vám s jeho očistou měl poradit.
Že je kámen negativně nabitý nebo špatně vede energii lze většinou zjistit velmi snadno. Negativně nabitý kámen bývá tmavší, bez lesku, popraskaný a s puklinami nebo místo toho, aby byl čirý, je jakoby zakalený. Když "špatný" kámen necháte nabít na slunci (resp. na měsíci, podle podstaty kamene) a pak se ho dotknete, nezahřeje ani z něj neucítíte příjemné šimrání, ale bude studit, pálit, energie z něj bude jakoby pichlavá, nepříjemná, možná se vám v hlavě utvoří černý mrak, může se vám i točit hlava, dělat se nevolno apod. No prostě vzít ten kámen do ruky bude nepříjemné:)

Vyčistit jej lze několika způsoby - pro zkušenější lidi je dobré z něj tu energii prostě vytáhnout a zahodit nebo přetvořit, ale to nedoporučuju. I když to umíte dobře, vždycky je tam riziko, že něco uplí na vás a za komplikace to nestojí.
Nejsnažší způsob je voda se solí. Napustíte nádobu (ale ne kovovou!) čistou vodou z vodovodu, kterou je nejlepší nechat přes den na slunečním světle (pokud to vyžaduje podstata kamene, pak přes noc ně měsíčním světle). Večer (resp. ráno) do ní nasypete sůl (stačí jen lžička, prostě to nepřehánět, aby se pak kámen nepoškodil) a položíte do ní kámen. Ráno (resp. večer) kámen vytáhnete a necháte ho na slunečním světle oschnout a nabít. Většinou to zabere a kamínek je zase příjemný na dotek a v pořádku.
Občas se ale stane, že ani tohle nepomůže. Pak je ještě jedna možnost a to na čas vrátit kámen jeho živlu - tedy zakopat ho do země. Doporučuju zahrnout ho hlínou do prázdného květináče (v žádném případě ne s kytičkou! To by jí mohlo hodně ublížit.) a nechat pár týdnů venku, stačí na balkóně nebo na okně. Nejlepší je samozřejmě ho zakopat přímo do země, ale ne každý má možnost a hlavně - kdo ho pak bude hledat:)
Po pár týdnech (stačí dva, ale lepší je spíš čtyři, pět, jak uznáte za vhodné) kámen vytáhněte (hlíny se zbavte, do ní už nic nesázejte) a proveďte znovu to očištění solí, vodou a sluncem/měsícem.
Pokud nezabere ani tohle, je kámen definitivně na odpis. Pak ho vraťte zemi úplně - zahrabat a zapomenout kde. Země si s ním časem poradí:)

kámen
Dodatek: Lady Rovena ze spšátelených stránek mě upozornila na některé specialitky v čištění kamenů a protože kameny jsou můj obor jen okrajově, určitě se podívejte i na její rady, protože možná budou ještě nápomocnější než tento článek:) Rovenin článek o čištění kamenů najdete tady a něco víc o kamíncích si můžete přečíst u ní na webu v této rubrice. A já jí tímto moc děkuju za doplnění, jsem ráda, když informace plynou:)
 


Komentáře

1 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 1. října 2010 v 19:41 | Reagovat

ahojky Lumm, trošku jsem prohrábla blog a tak posílám nové odkazy na mé rubriky, ať jak říkáš "informace plynou".
rubrika "Léčivé kameny" je tady:
http://ladyrovena.blog.cz/1005/lecive-kameny
a článek "Péče o léčivé kameny" zase tady:
http://ladyrovena.blog.cz/1006/pece-o-lecive-kameny
tak teď by to mělo být o.k. ;o)

2 Petr Pan Petr Pan | 1. října 2010 v 22:18 | Reagovat

Z vlastní zkušenosti vím, že na čištění a obnovování čistých energií v kamenech jsou dobré orgonity.

3 Mad Dragon Scientist Mad Dragon Scientist | E-mail | Web | 22. března 2014 v 22:45 | Reagovat

Dotaz: Když očistím šutr v květináči, tý hlíny se mám zbavit. Ale jak? Zakopat ji do země, temná energie se rozptýlí do půdy, kde má temná energie v rozumnym množství svou roli (rozklad, hniloba)? Nebo snad spálit ve výhni? Anebo tu temnotu použít proti nepříteli, který se bude v bolestech svíjet, jak budeš pronášet svá slova, a padne mrtev k zemi, jak poslední slovo opustí tvé rty?  Muž, který zničil tvé štěstí, z jehož činu ses nevzpamatovala ani po téměř dvou letech, bude po čtvrtce století bídného života snad už konečně mrtev? Tak či onak moh bych to na někom zkusit, mám tolik vhodnejch testovacích kusů.

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 2. dubna 2014 v 22:03 | Reagovat

[3]: normálně ji vysypat do přírody, ta si s negacemi poradí:)

5 Loovag Loovag | 18. ledna 2016 v 18:50 | Reagovat

Chtěl bych se zeptat, kameny se dělí podle elementů. Kámen patřící po oheň očistit ohněm? Díky

6 Lúmenn Lúmenn | Web | 19. ledna 2016 v 22:26 | Reagovat

[5]: všechny kameny mají různý vztah k elementům, ale čistí se vždy vodou;) Oheň by kameny mohl nenávratně poškodit;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama