Karetní výklad - základní

21. října 2010 v 15:47 | Lúmenn |  Tarotové karty a práce s nimi
Rubrika o tarotových kartách v posledních měsících zahálela a tak si myslím, že je na čase ji trochu provětrat. Zatím jste se mohli setkat zejména s teoretickými články - na téma významy karet Velké Arkány a článek, který obecně vysvětluje, co je to tarot. Jediným praktickým článkem je zatím článek o výpočtu tarotového profilu.
A aby se tam chudák necítil tak osamoceně, připojím k němu další praktické brášky. V tomto a několika příštích článcích se tak budeme věnovat jednotlivým schématům výkladů a časem chystám článek o tom, jak vlastně vykládat, jak interpretovat jednotlivé významy karet a nějaké další chytré kartářské rady k tomu:)
Teď se ale podíváme na první schéma výkladu. Je nejjednodušší, nejzákladnější a měl by ho zvládnout úplně každý, i člověk co s tarotem teprve začíná.


Základní tarotový výklad se skládá ze tří karet - viz obrázek:
základní výklad
Jakmile položíte otázku, začněte klást karty dle pořadí čísel, jak jsou na obrázku.
První karta (1.)  symbolizuje podstatu problému, na který se ptáte. Ukazuje kde je takzvaně zakopaný pes. Ptáte-li se například na nezdary v práci, v této kartě je odpověď na to, z čeho vaše nezdary pochází.
Druhá karta (2.) pak radí, co máte dělat. Je to jen rada, návod na to, jak řešit situaci, nikoli žádné věštění budoucnosti. Rady karet rády bývají nejednoznačné, proto možná budete musit doložit další (jednu nebo dvě) karty, abyste lépe pochopili význam toho, co vám karty chtějí sdělit.
Třetí karta (3.) je pak nejblíže onu obligátnímu věštění budoucnosti. Říká, kam váš problém v tuto chvíli směřuje, kam se asi bude ubírat, vyjdete-li z rad, které karty předložily. Je to ale "věštba" pro tento okamžik, za několik dní nebo týdnů se můžou okolnosti změnit a řešení problému zamíří zase jiným směrem.

Obtížnost výkladu: velmi vhodný pro začátečníky, karet je málo a jejich významy se nijak zvlášť nepropojují, tento výklad se dá dobře interpretovat i podle příručky
Výklad vhodný na...: De facto všechny typy otázek. Dá se použít i na vztahy, sice bude odpověď jednodušší a schématičtější, ale pro začátečníky by to nemělo vadit, pokročilejší mohou použít výklad na vztahy.
 


Komentáře

1 Lukáš Lukáš | E-mail | 23. prosince 2011 v 22:04 | Reagovat

chcu vědět co jsem byl v minulém životě?

2 Magda Magda | 23. srpna 2013 v 11:43 | Reagovat

Chcete znát vaši minulost, přítomnost, budoucnost, osud, tužby, trápení a cíle, na které se máte zaměřit?
Vyzkoušejte věštění z karet od zkušených kartářek – prostřednictvím karet je možné odhalit jen to, co je ve vašem podvědomí, co sami cítíte, co vás varuje před nějakým problémem. Díky věštění z karet vše vyjde na povrch, uvědomíte si mnohé souvislosti a můžete je tak lépe řešit.
Věštění  z karet po telefonu funguje tak, že se energeticky napojí na klienta a tak se mohou ptát za něj – energie jsou všude kolem nás a napojení na ně funguje odkudkoliv.
http://www.vestirnaisis.cz/vesteni-z-karet-od-nasich-zkusenych-kartarek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama