♣ Co víš o spánku a o tom, se se při něm děje s duší?

28. března 2011 v 21:06 | Lúmenn |  Úvahy a zamyšlení
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahojky, skoro až sobecky mě potěšilo, že je stále více lidí, kteří chcou být svobodní. Máš zkrátka zářivé stránky. Měl bych takový dotaz, o kterém by mě zajímalo, jestli o něm máš nějaké bližší informace. Jestli ne tak nevadí, kdy ano, bylo by to super.
Víš, přemýšlím o vědomí a to o tom, jak moc se mění s tím, když na noc opouští fyzické tělo. A také o tom, jak moc se mění jeho řekněme vnímavost na energie. Ikdyž je určitě duch. vývoj lidské bytosti těsně(přímo) spjat s vývojem jeho vědomí, i tak mi příjde, že po tom, co člověk usne má mnohem větší rozhled na životní situaci, než když je vzhůru. Zajímaly by mě o tom nějaké bližší informace, takže jestli znáš např. nějaký odkaz či zdroj, knihu.


Protože člověk prospí skoro třetinu života. Což je dost na to, abych se o tom něco více dozvěděl. Protože například můžeš poprosit andílka, aby vzal tvé vědomí po tom, co usneš do duchovních chrámů, aby se učilo zatím, co budeš spát. Můžeš mu to stanovit i něco jako úkol, aby opravdu tvé vědomí duchovně pracovalo a nelelkovalo. Protože když se dá prolelkovat život bez posunu vpřed s vědomím ve fyzickém těle, tak to určitě jde ikdyž vědomí je mimo tělo. Takže by mě zajímalo, co všechno si s sebou vědomí nese z fyz. těla, když odchází po usnutí ( například emoc. úrověň,...) a co přibírá. V tomhle okruhu tápu a byl bych vděčný za třeba i nasměřování.
děkuji, mej se krásně. Asána

Odpověď: Zajímavá otázka k zamyšlení. Když spíme, naše tělo opravdu zůstává odpočívat a naše astrální těl jej často úplně opouští a vydává se "na cesty". Ale není tomu tak vždy, u mnohých lidí jejich astrální (emoční a mentální) tělo zůstává poblíž toho fyzického a ve spánku opravdu jen tak "lelkuje". U vnímavějších jedinců pak mizí do astrálních sfér a do kolektivního nevědomí, kde má šanci získávat informace, učit se i dozvědět se něco o budoucnosti či minulosti. Získává insipiraci, rozhled a procvičuje si intuici.
Naše astrální tělo s sebou nosí vše, co má v sobě naše mysl a duše, jediné, co zanechává v posteli je náš obal, fyzické tělo. Jak ale tento mechanismus posílit a naučit naše cestující vědomí, aby bylo "zodpovědnější" a něco se ve spánku učilo, to bohužel nevím. Kdybys objevil něco zajímavého, určitě dej vědět, bude to zajímat nejen čtenáře těchto stránek, ale i mě:)
 


Komentáře

1 LADISLAV LADISLAV | E-mail | 30. května 2011 v 23:04 | Reagovat

Tady zas já, jsem moc překvapen z vašich stránek. Ale mám otázku, jak je možné, že se my zdál sen, a já jsem věděl že to je sen. Tak jsem si dělal co jsem chtěl. Při jiném snu, to bylo hrozné. Stála tam celá moje rodina, co nejvíce u sebe. A já se objevil zhruba 50 metrů od nich. A zamnou až jen černý pohybliví prach. A celá má rodina na mě řvala, honem utíkej sem. A dokavať jsem se nehýbal, tak to zamnou také ne. A ten to sen, se mi zdál už třikrát. A pokaždé jsem byl své rodině blíž. Stačilo aby se mě to, dotklo a okamžitě jsem se vzbudil celý vystrašený. Tak jednou do 1-2 let mývám halucinace. Stává se to tak, že se vzbudím a vše na co šáhnu, je hrozně moc hladké, tvrdé a točí se my hlava. Nejvíce při zavřených očích. A to nejhlavnější, naco jsem se vás chtěl zeptat. Už se mi také stalo to, že jsem se vzbudil, a nemohl jsem otevřít oči, ani se skoro hýbat. A při tom vědět že jsem vzbudzený. Pomohlo vždy jen, že jsem se hodně usilovným a také pomalím tlačením, lehce naklonil na jednu stranu. A pak vší silou kterou jsem mohl, v tu chvíly použit, jsem sebou cuknul.  Posim vás a žádám, kdyby ste mohla mi aspoň napovědět, co se to vše ve mě děje, tak bych byl moc rád, a vážil bych si toho. předem díky

2 Ev Ev | 23. dubna 2012 v 19:22 | Reagovat

Ked si vedel v sne ze mas sen mal si Lucinino snesie a mohol si astralne cestovat a ten prach znamena ze budes mat nejaku hadku alebo spor ale ze si sa nevedel hybat a o tej tvojej rodine, o tom nič neviem

3 Deniii Deniii | 20. května 2012 v 11:23 | Reagovat

Ahoj. Takže když se  ti zdá, že jsi na nějakém místě, tak tam ta duše opravdu je? Děkuju za odpověď. :)

4 Diana Diana | E-mail | 7. března 2015 v 0:15 | Reagovat

Ahoj, zdravim zrovna se mi to opet stalo,tak mam taky dotaz. Mam domeni,ze duse ve spanku opousti telo, clovek normalne nevnima prechod z faze, kdy usina a ocitne se ve snu. Rekne, ze usnul.Moje otazka je, jak ale tato faze prechodu probiha.Uz se mi to podarilo parkrat za chytit a trochu me to desi. 1)Zacne to tim, ze nemohu otevrit oci, je to obtizne a prestavam vnimat okoli
2) Nemohu pohnout svaly a me telo zacina jako by opoustet svet
3) Cas se zrychli, vninam veci kolem sebe napriklad jsem hladila po tvari pritele, ktery vedle me nebyl.
4) duse cestuje, do minulosti budoucnosti, ukazuje nam lidi z minulosti, ti, kteri jsou stale s nami a mi je pres den nevidime, tohle si, ale nepamatujeme.
5) Pak se objevi jasny obraz a vse zacina nabirat barvy, to je faze snu.
Proc to tak je, proc to tak vnimam?,

5 Kristyna Kristyna | E-mail | 3. června 2015 v 15:28 | Reagovat

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat nedávno jsem usla a věděla jsem že spím a něco se mi zda, pochvili jsem se procitla a nemohla zaboha se pohnout a ani otevřít oči bylo to děsivé až zq taky okamžik jsem se probudila a měla.strach usnout. A v tom snu jsem byla v blízkosti svého těla a kde mě obklopovali demoni a nechtěli me pustit a.chtěli mi ublížit. Jsem si naprosto jista že duše opustila tělo??? Prosím napište co si o tom myslíte. Moc děkuji za odpověď.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama