♣ Co způsobuje praskání v nábytku?

28. března 2011 v 16:02 | Lúmenn |  Skřítci
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady.

♣ Otázka: A zasa dotaz.. (asi ma za ne už zabiješ :D). Ide o toto. V poslednom čase mi nejak aktívne puká nábytok. Na blogu Alue som čítal, čo to spôsobuje a podobné veci. Ako riešiš ty, keď sa televízor dohodne so skriňou, že puknú trikrát po sebe? Ja to zatiaľ riešim pasívnou ignoranciou - buď to ignorujem. Alebo keď ma to začne vyrušovať pri meditácii (čo väčšinou puká pri meditácii), tak po puknutí televízoru prídem ku skrini, puknem s ňou a poviem "tu máš na!".. Myslíš že bude lepšie "to" poslať preč? Zatiaľ nenastali komplikácie..
Ešte dodatok - dnes (po rannom hlasnom puknutí) sa izbová kvetina chovala čudne. Viem, je to na zasmiatie, ale behom dňa relatívne zdravá rastlina zhodila väčšinu svojich (zdravých) zelených listov. Nechápem čo s tým je, pretože som s ňou nič nerobil - a druhá podobná je nepoškodená. Dal som si to so spojitosťou s tým pukotaním, ale neviem - čo by si radila?:-) Foxiss ♣


Odpověď: Osobně si myslím, že 90% puknutí v nábytku je z přirozených příčin. Dřevo (denním sluncem zahřáté) se v podvečer chladem zase smršťuje (je to v řádu setin či desetin milimetru;)) a vydává ty pukavé zvuky. Podobně televize a jiné spotřebiče - ty nejčastěji praskají poté, co je máš nějakou dobu zapnuté, pak je vypneš, začnou chládnou a prásk. Dělají to i zdi, parkety, topení...ale důležitý je vždycky čas.
Přirozené praskání se ozývá jen několik hodin po setmění nebo rozednění, po vypnutí nějakou dobu zapnuté televize, po vyvětrání (chladný vzduch ochladí nábytek a zdi a když se zase začnou zahřívat, praskají) nebo třeba když zapálíš v místnosti několik svíček poblíž nábytku. Když si pečlivě uvědomíš každou změnu teploty, dojdeš k tomu, že nábytek a zdi praskají zcela přirozeně, alespoň v naprosté většině případů.
Pořád ale zbývá těch 10%. Upřímně řečeno, nemám ponětí, jaké bytosti můžou mít zájem na praskání nábytkem. Duchové to nebudou, ti sami mají dost málo energie na pouhou existenci, hýbat s předměty nebo harašit s nábytkem je nad jejich omezené síly. Démoni? Proč ti by dřepěli ve skříni a práskali s ní jako o život, když mají spoustu lepších způsobů jak někoho děsit a tím se na něm živit? Andílci a víly mají také jiný způsob komunikace, když tě chtějí na něco upozornit, tak ti to prostě řeknou a nemusí praskat v nábytku.
Napadají mě třeba domácí skřítci, bytůstky na které se už skoro zapomnělo. V každém domě nějaký žije, stvořený z části z energie místa, kde dům stojí, zčásti z energie obyvatel, kteří za léta v tom domě žili. Čím konstruktivnější energie mají lidé v domě, tím lepší a hodnější je i domácí skřítek, v panelácích a činžovních domech jich bude možná žít hned několik, snad i v každém bytě jeden. Většina skřítků je neposedná, vrtošivá a trošku zlomyslná, takže práskání v nábytku a zdech by klidně mohla být jejich práce. Buď to může být jejich způsob komunikace nebo je baví si z tebe dělat srandu. Jiné bytosti podle mě nemají důvod ti práskat v nábytku a nebo na to nemají sílu. Doporučuju se jich přímo zeptat, to bude asi nejjednodušší:)
No a ta květina - těžko říct, neznám zbytek okolností, takže je možné, že jí něco ublížilo, aniž by to souviselo s praskáním nábytku. Zkus se napojit na její vílu a zeptat se jí, co ji trápí. Do souvislosti s tím pukáním bych to ale osobně nedávala;)
 


Komentáře

1 Anet Anet | E-mail | 31. května 2013 v 19:07 | Reagovat

To není pravda,duchové dokážou hýbat věcma a tvořit věci.Máš zajímavé članky a myslím že viš spoustu věcí,ale o tomhle nemaš zdání tak ty lidi prosim tě neblbni

2 Lúmenn Lúmenn | Web | 16. června 2013 v 14:36 | Reagovat

[1]: kolik duchů jsi viděla, abys o tom mohla mluvit?:) Málokterý duch má na tohle energii, jistě jsou výjimky, ale je jich tak málo, že setkání s nimi je vzácné

3 Nela Nela | 12. července 2013 v 11:10 | Reagovat

Ano nad tím o duších jsem se také pozastavila. Je hodně případů kdy se v domě objevil poltergeist a docela dost předměty hýbal, někdy dokonce vyvolával požáry. Je to vyjímka nebo to patří úplně k něčemu jinému?

4 Anet Anet | E-mail | 7. srpna 2013 v 22:35 | Reagovat

Mám své zkušenosti  a mí známi taky

5 Lúmenn Lúmenn | Web | 16. srpna 2013 v 18:32 | Reagovat

[3]: poltergaist je většinou způsobený člověkem, nejčastěji mladým člověkem, který má nevyrovnané emoce a jeho tělo nezávisle na jeho vůli vytryskává výrony energie a tím hábe s věcmi apod.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama