♣ Jaký máš názor na cigarety a alkohol?

28. března 2011 v 18:56 | Lúmenn |  Úvahy a zamyšlení
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Lúmennko, proč je taková znalá bytost jako ty stále ještě kamarádem s cigarety a alkoholem? Nebylo by v rámci lásky ke svému tělu lepší se těchto věcí konečně vzdát? Říkají ti něco k tomu tví průvodci, či jsem jediný, kdo se o to zajímá? Petr Pan
Odpověď: Říkají, říkají, to se neboj:) Ale taky říkají, že než tlačit na pilu a nutit se přestat s kouřením a stát se úplným abstinentem, je lepší nechat to být, nevyčítat si nic, nenadávat si za každý "hřích" a počkat, až můj život, tělo a mysl dospějí do takového bodu, kdy na to prostě nebudu mít chuť.
Cigarety tělu škodí hodně, to víme všichni, ale mnohem víc než ty mu škodí stres a sebenenávist, a jedním z těchto neduhů (nebo ještě líp oběma) trpí většina kuřáků. Já už mám tohle období za sebou a kouřím pro chuť, pro pocit zastavení a klidu, pro chvilku souznění s přáteli na balkóně. Je to neřest, ale mám ji ráda. A jednoho dne vím, že se vzbudím a nebudu mít chuť si zapálit. Ale lámat to přes koleno nevidím jako cestu.
S alkoholem tělo problémy až takové nemá, pokud se člověk neopíjí několikrát týdně. Občas si zajít s přáteli na akci, opít se a dělat blbosti, je fajn. Koneckonců, alkohol k tomu mnohdy není nutný, já a mí přátelé jsme šílení dost:) Ale představa, že si večer sednu s přítelem na balkon a piju vodu, místo dobrého vína nebo medoviny, mi přijde smutná. Víno a medovinu miluju pro jejich chuť, nikoli účinky, a nevzdám se jich určitě nikdy. A kalby, kdy si člověk vyloženě vylije mozek, k mládí prostě patří, taky vím, že mě nebudou bavit navěky, ale k "vyšší úrovni" člověk musí dojít postupně a ne se do ní nutit.
Podobně to vidí i mí andělé a já to tak cítím jako správné. Hlavní je mít se rád a být šťastný. Pak nemá žádná nemoc ani tělesný neduh šanci:)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama