Zapuzující „kouzlo“

10. března 2011 v 15:21 | Lúmenn |  "Kouzla"
Toto "kouzlo" (jak často zmiňuji, slovo kouzlo dávám do uvozovek, protože jej nemám v lásce, ale nevím, jak lépe nazvat magickou práci a práci s myšlenkami) je vhodné použít, pokud je ve vašem životě někdo nebo něco, co vám nevyhovuje. Může to být nevhodná situace, nepříjemný člověk, ale také vleklá nemoc. De facto cokoli, co vám působí nepříjemnosti a vy se toho chcete co nejdříve zbavit.
Pokud odháníte ze svého života člověka, nezapomeňte, že je důležité na něj nemyslet s nenávistí. Nepřivoláváte kletby, jen ho žádáte, aby z vašeho života odešel a přestal vám působit nepohodlí a stres. Pokud si budete vizualizovat člověka, jak mizí z vašeho života, dopřejte mu, ať se ve vaší představě usmívá a je šťastný, to, že vám působil bolest byla jen lekce, kterou vám musel předat a vy byste se na něj neměli zlobit, protože tím nakonec stejně ublížíte jen sami sobě.
Zapuzující "kouzlo" se dá použít i na negativní myšlenky a emoce, které vás sužují a trápí.


Účel "kouzla": odehnání zlých sil, negativních představ a smutků; urychlení vyřešení a skončení nepříjemné situace; odstranění nežádoucích jevů a osob ze života

Potřeby: malá miska; štíhlá černá svíce; voda; zápalky

Jak na to:
Zapuzující "kouzlo" by se mělo provádět za ubývajícího měsíce, ideální je den před novoluním, v době přerodu a zrození nového, v tento den zůstanou nepříjemné věci nejsnáze za vámi a nový začátek bude snazší.
Opět začněte magickou práci jak jste zvyklí, pomodlete se k bohům, andělům, vesmíru, co je vám příjemné, vytvořte kruh, zhluboka dýchejte, zapalte vonné tyčinky, prostě jak jste zvyklí (více viz tento článek). Pokud užíváte aromalampu nebo vonné tyčinky, velmi vhodné vůně na zapuzování jsou bříza, růže, kmín, fenykl, mateřídouška, kadidlo nebo jakákoli výrazná, kořeněná či ostrá vůně.
Zapalte černou svíčku a nechejte pár kapek vosku stéct na dno misky, do horkého vosku pak svíci postavte a chvíli držte, aby vosk ztuhl a ona pevně stála. Pak misku naplňte do půlky výšky svíčky vodou (pokud je o dost delší než miska, naplňte prostě misku až po okraj).
Zadívejte se do plamene a představujte si váš problém. Sledujte plamen a představujte si, jak se zakusuje do vašeho problému a pálí jej. Pokud si představujete člověka, nechejte plameny, aby jej jakoby odsunuly pryč, někam daleko od vás, v žádném případě nebuďte destrukce v sobě a nenechejte toho nebožáka trpět v plamenech. K tomu můžete pronést: "Plamen tě spal (proneste třikrát)."
Sledujte, jak ze svíčky stoupá kouř a mizí v dálce. Opět si vizualizujte svůj problém a nechejte vítr, ať jej stejně jako kouř odnáší daleko pryč. Můžete opět pronést zaříkání: "Vítr tě odvaň (proneste třikrát).
Pokračujte pohledem přes plamen níže v vosku, který se na svíčce rozpouští a stéká do vody. Zadívejte se na vodu a opět si vizualizujte svůj problém, jak jej voda bere do své náruče a on odplouvá někam do daleka. Zase můžete zaříkávat: "Voda tě odnes (proneste třikrát)."
Nakonec uchopte oběma rukama misku a představte si zemi, jak pohlcuje všechny negace a bolest, spojenou s vaším problémem a jak na ní raší nová svěží tráva, vaše nová šťastná budoucnost. Vychutnejte si ten pocit úlevy, zanořte se pevně do země, která vám dala nový život a můžete opět pronést zaříkání: "Země tě vem (proneste třikrát)."
Chvíli meditujte nad svíčkou a představujte si, jak se váš problém rozpustil a odešel pryč a vy můžete začít nový život, opevněte se svojí vírou jako pevným valem a nechejte všechny pochyby odeznít. Až budete připraveni, poděkujte božstvům, andělům či komukoli, koho jste před "kouzlem" žádali o pomoc. Pak otevřete kruh a svíci položte na bezpečné místo, kde v klidu dohoří. Až svíci zhasí voda, obsah misky nevyhazujte, ale na druhý den ráno (nejlépe za úsvitu, ale takhle brzy vstávat nemusíte) dejte obsah misky zemi, čímž je rituál ukončen. Nemůžete-li obsah misky zakopat (například bydlíte v paneláku nebo se bojíte, že vás někdo uvidí), vyhoďte svíčku i vodu do popelnice a přitom si představujte, jak ji pohlcuje země do svých životadárných útrob a vy spolu se zbytky svíčky vyhazujete i svůj problém ze svého života.

Upozornění: Toto "kouzlo" pochází z knihy Keltská astrologie, já jsem ho pouze upravila tak, jak věřím, že by mělo fungovat, ale nikdy jsem jej nezkoušela. Proto je můžete vyzkoušet sami, upravit si je dle libosti, ale nezaručím vám, že funguje. Dobré je si taky uvědomit, že magie není o svíčkách a slovech, ale o myšlenkách, takže pokud budete opravdu silně věřit, že do vašeho života přichází to, co si přejete, nebudete žádná "kouzla" potřebovat. Síla myšlenek je ta nejmocnější magie, "kouzla" a rituály je akorát posilují.
 


Komentáře

1 Lukáš Lukáš | 30. dubna 2011 v 20:13 | Reagovat

Neznáš nějáká útočná kouzla k sebe obraně dáky

2 Lukáš Lukáš | 30. dubna 2011 v 20:13 | Reagovat

Díky :)

3 klara klara | E-mail | Web | 20. prosince 2012 v 18:52 | Reagovat

nejde nějaké kouzlo udělat jen s pomocí myšlenek bez použití předmětů.Prosím odpověz

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 22. prosince 2012 v 22:50 | Reagovat

[3]: všechna, předměty jsou jen pomůcka

5 Anonym Anonym | E-mail | 7. června 2015 v 21:22 | Reagovat

Měl jsem dlouho problém se mířením se smrtí mého velmi dobrého přítele, kterou jsem viděl na vlastní oči. Rituál mi částečně pomohl ale nevíte náhodou o něčem podobném? Dávám si jeho smrt za vinu a chtěl bych se mu omluvit nebo na to zapomenout.

6 Katy Katy | 10. ledna 2016 v 15:45 | Reagovat

Nevim jak jsem to udelala ale fungovalo to :) mozna to byla nahoda ale po mem "kouzlu" se jedna zena ktera mi prebrala manzela odstehovala i snim do zahranici :) drive bydleli v baracku hned vedle meho a nebyl prijemny pocit je vidat spolu potom co mi udelali... strasne se mi tim ulevilo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama