Kameny, které je dobré mít - II. skoryl

8. září 2011 v 15:21 | Lúmenn |  Magie kamenů
Druhý díl krátkého seriálu o léčivých kamenech - tedy hlavně o těch kamenech, které by neměly chybět v každé sbírce začínajícího "mága" nebo "čarodějky". Pokud se chcete věnovat práci s magií i práci na sobě, některé kameny byste si rozhodně měli pořídit. Prvním z nich je křišťál o kterém jste se mohli dočíst v první části, dnes se zaměříme na další kámen, kterým je skoryl. Že jste o něm dosud možná neslyšeli? Tak se pohodlně usaďte a čtěte o kameni, který patří mezi nejsilnější ochranné pomůcky v magii.


Skoryl je černá odrůda turmalínu. Ano, čtete správně, tento kámen je černý. A že jste četli, že černé kameny jsou destruktivní? Ano, to jsou. A skoryl je jedním z nich, silně destruktivní kámen, který má ale jednu úžasnou vlastnost - neabsorbuje jinou energii, než tu "špatnou". A to z něj dělá nejmocnější ochranný kámen, hned po křišťálu.
Abychom si to ujasnili - když je něco destruktivní, znamená to, že dotyčná věc do sebe absorbuje energii. Konstruktivní věci ji naopak vydávají. Skoryl, díky tomu, že je destruktivní, do sebe absorbuje energii ze svého okolí a svými vibracemi působí tak, že do sebe nasává veškerý vztek, zlobu, smutek, prostě negace všeho druhu. Tyto negace v něm zůstávají, ale protože je kámen destruktivní, nemůže je vysílat do okolí, takže jsou pevně uzamčeny v něm. Dokud kámen nepukne, můžete do něj skladovat negací, co je libo - pokud jej budete pravidelně čistit, vydrží vás chránit roky.


Pokud chcete skoryl začít používat, máte dvě možnosti - buď jej nosit u sebe a nebo si jej umístit domů. Záleží na vaší životní situaci - pokud špatně spíte nebo se doma bojíte, kupte si ho domů a postavte do ložnice. Pokud potkáváte denně hodně nepříjemných lidí, máte náročné zaměstnání, přes den máte hodně problémů, kupte si menší krystal na krk nebo do kapsy.
Skoryl se prodává v hodně velikostech, od malého krystalu na krk až po velké, krásně leskle černé krystaly, které jsou vskutku ozdobou pokoje. Čím větší kámen, tím víc toho samozřejmě unese a tím méně často jej musíte čistit. Ale pozor, ani tenhle černý turmalín nezvládne všechno a zejména silné výboje negativních emocí ho můžou nenávratně poškodit - nebo prostě praskne, jak se třeba stalo mé sestře poté, co přijela z Osvětimi. Smutek a bolest a kámen to prostě nedal.
Pokud chcete skoryl nosit u sebe, jeho účinek zvýšíte, když při návalu špatných emocí stisknete kámen do dlaně a všechen vztek nebo smutek do něj přenesete. Záhy se vám uleví.
Zásadně používejte neopracovaný skoryl! Opracované, hladké balvánky jsou slabé a nic nevydrží, kupovali byste pořád dokola nové - neopracovaný skoryl je asi desetkrát silnější než opracovaný.


Skoryl se čistí pod tekoucí vodou, nechejte jej tam aspoň deset minut. Není-li k dispozici, může být i stojatá v nekovové nádobě, ale tu pak okamžitě vylijte a nedávejte ji nikomu pít ani se jí nejlépe nedotýkejte! Prasklý trumalín zahrabejte do země a nechejte zemi, ať si s ním poradí. Už jej nepoužívejte, ani se ho zbytečně nedotýkejte, tento kámen už neslouží správně.

V další (a poslední) části se věnuji tzv. čakrové sadě.

 


Anketa

Využíváš k magické práci kameny?

Ano, velmi často 29.4% (108)
Ano, občas 15.5% (57)
Moc ne, ale tu a tam nějaký použiju 12% (44)
Neumím to, ale chci se to naučit 35.1% (129)
Ne, nepoužívám 7.9% (29)

Komentáře

1 Katrin Katrin | 8. září 2011 v 16:14 | Reagovat

díky za tip:)

2 Alex Alex | E-mail | 7. května 2014 v 22:01 | Reagovat

Prosím, přívěsky na krk jsem na internetu našla jen opracované:(Nevěděla bys např. o webové stránce, kde by se dal skoryl zakoupit na krk ale neopracovaný? Moc děkuji:)

3 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 14. května 2015 v 11:00 | Reagovat

[2]: Dá se pořídit na nerosty.cz, včera jsem tam byl a tyhle neopracované přívěšky ze skorylu tam mj. měli taky :-)

4 Tereza Tereza | 13. června 2017 v 19:57 | Reagovat

Dobrý den, čím může možné, že když mám na sobě poměrně velký náramek z neopracovaného skorylu navozuje mi úzkost a smutek?

5 Lúmenn Lúmenn | Web | 14. června 2017 v 17:14 | Reagovat

[4]: je možné, že kámen už je "plný" a nedokáže nabírat další destrukce, takže vám už nepomáhá, ale škodí. Pokud jste si jistá, že je to náramkem a ne z jiných příčin, doporučuji skoryl vrátit matce zemi - zakopat a pořídit si případně nový náramek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama