♣ Je nebezpečné se teoreticky zabývat démonologií?

18. října 2011 v 13:20 | Lúmenn |  Démoni a boj proti nim
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahoj Lúmenn, ráda bych věděla, zda je bezpečné se teoreticky zabývat démonologií, případně psát fantasy jí inspirovanou s použitím anagramů jmen démonů. Nadarja


Odpověď: Ahoj:) Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět - nebezpečné to může být, ale jak pro koho. Jsi-li člověk emočně nestabilní, se sklony k depresím, strachu apod. můžeš na sebe tímto upoutat pozornost démonů a přivést je do svého života a rozjet tak kolotoč nemocí, ukradené energie a bezesných nocí. Pokud jsi ovšem v pohodě a nemáš žádné psychické problémy, měla bys to přežít bez úhony a negativními rezonancemi k sobě žádné škrkny nepřitáhneš. Přesto bych ale byla opatrná a moc se v psaní takovýchto příběhů nevyžívala, nikdy nevíš, kam tě to může zatáhnout. Dokud jsou to ale jen pŕíběhy a nerýpáš takzvaně do vosího hnízda, mělo by být vše v pořádku:)
 


Komentáře

1 Nadarja Nadarja | 20. října 2011 v 16:25 | Reagovat

Jinak řečeno v nejlepším případě ruce pryč? Když jsem se o tomto svém zájmu zmínila své starší kamarádce zajímající se o esoteriku, málem mi omdlela. Sama sice nemám v této věci pocit nějakého ohrožení, ale hádám, že s planetkou Lilith (metaforicky ztvárňovanou jako nestvůra, v příběhu milenkou Samaela) na Mediu Coeli, tedy v nadhlavníku (hleďte, vždyť to jsem já!) na to nemám nejlepší odhad.

2 Lord Lord | E-mail | 19. srpna 2013 v 21:50 | Reagovat

Ahoj
Tato problematika je poněkud složitější. Moderní ezoterika nemá tuto problematiku v lásce ovšem je dobré ji studovat z několika důvodů.
1-pokud se člověk zabývá magií, hermetismem, atd je jen otázkou času jež na ni narazí prakticky. Proto je dobré vědět s čím máme tu čest a vědět jak reagovat. Znát sebeobranu a umět rozeznat pakt, který může přijít mnoha způsoby (přímí kontakt, přes projekci či zhmotnění či přes obyčejný sen či iniciaci).
2-umět poznat a vědět co to démon je, jelikož různé instituce a směry pod tímto pojmem nazývá různé věci (např: Samel je podle Ezo archanděl a podle satanismu démon nazývaný Jed Boží) Je to z toho důvodu, že tento pojem není jednotný. Ve výsledku pak zjistíme, že někteří démoni špatní nejsou stejně tak jako všichni andělé nejsou dobrí (např: Anděl smrti či destrukce, evokace těchto andělů je nebezpečnější než evokace většiny démonů).

Jako velkou část problému, magií by se neměl zabývat nikdo kdo není dostatečně psychicky odolný a duševně zdraví.

Co se týče bezpečnosti, tak musíme mít na vědomí, že když se o něco zajímáme ono se to zajímá o nás (viz nauka exorcismu) ovšem i přes tohle riziko je zisk značný.

Ještě ať se moc nerozepisuji démon je (z hermetického pohledu) bytost (astrální (většinou)) a je to bytost přírodních jevů a lidských tužeb.
Př: I kvašení k kuchyni když děláte oběd má na starost démon. Když srnka zabije králíka opět to posiluje démona "démona lovu" atd. Doporučuji se zamyslet nad ezo dogmaty a dívat se na věc s nadhledem.

Většina lidí (co se ničím nezabývá) se s démony nesetkají takže klid. Obecně doporučuji prostudovat křesťanskou Démonologii a konzultovat s knězem či exocistou (pak by jste přišly na to, že i ezoterické studium energií vedlo k řadě posednutí Ďáblem jelikož se zvětšuje energie člověka a jak se rozšiřují čakry člověk je vnímavější a tudíž může přít do kontaktu i s démony i když to vůbec nezamýšlí)

Lord

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama