Kde je pravda o rei-ki?

24. ledna 2012 v 22:01 | Lúmenn |  Duchovní léčení
Dříve jsem každou zmínku o jakémkoli "esoterickém" tématu na internetu brala velmi vážně a měla jsem stále potřebu na všechno z toho reagovat a uvádět to na pravou míru. Dnes už jsem z toho snad konečně vyléčená a nechávám lidi, ať si Pravdu hledají každý po svém. Přesto jsem teď nucena se k jednomu tématu vyjádřit - a je to téma, v názorech na nějž se neustále rozcházím s esoterickou blogerkou Alue. Dnes uveřejnila článek o reiki (přečíst si ho můžete zde), kde již poněkolikáté zmiňuje hrůzostrašné informace o této léčitelské metodě. Nebudu se s ní ani s nikým jiným dohadovat, jak to je nebo není, ale ráda bych přinesla vlastní pohled na tuto věc, který je opačný, než ten Aluin, nechť si každý udělá názor sám.


Pokud nevíte, co to vlastně reiki je, nejprve si prosím přečtěte článek, kde je všechno vysvětleno, jinak asi nemá smysl pokračovat ve čtení těchto řádků - čtěte Otázky a odpovědi o rei-ki. Jen stručně to shrnu - reiki je japonský název pro Vesmírnou energii, kterou všichni užíváme při práci s energií, dostáváme ji od andělů atd. Při zasvěcení se člověku má zlepšit práce s touto energií, zvětší se mu korunní čakra, aby jí mohlo procházet více energie a odstraní se některé energetické bloky. Podle Alue je to ovšem jinak, ale o tom níže.

Já sama jsem zasvěcení do reiki podstoupila před asi osmi lety, v patnácti nebo šestnácti. Zasvěcoval mne dnes již zesnulý předseda československé asociace reiki docent Hodek. Spolu se mnou byly zasvěceny moje sestra a moje maminka. Já sama jsem zasvěcení na sobě téměř nepocítila, později jsem zjistila, že moje energetické bloky byly v té době příliš silné (léčila jsem se tehdy antidepresivy a měla jsem velké zdravotní obtíže) a zasvěcení tedy de facto neproběhlo. Moje mamka naproti tomu byla velice spokojená a práce s energií se u ní zlepšila o sto procent. Šla i na druhý stupeň, kde se naučila používat symboly a její práce z energií se ještě znásobila.
V té době jsem bývala často nemocná, začalo u mě astma a mamka mě často léčila přikládáním dlaní. Cítila jsem příjemné teplo, někdy až horko a od bolesti mi to hodně ulevovalo. Maminka používala reiki ke všem možným běžným úkonům, od posílání energie do práce, aby se jí lépe pracovalo až po energetizování vody, která pak chutnala mnohem lépe a člověka osvěžila a naplnila energií.
Já jsem se k reiki jako takovému už nikdy nevrátila, práci s energií jsem se učila sama po svém, ale některé znalosti ze seminářů reiki jsem používala a používám dodneška. Korunní čakru jsem si od té doby rozšiřovala několikrát, protože jsem byla zablokovaná až na půdu, poslední rozšíření provedl kamarád před dvěma lety a od té doby je to konečně stabilní. Udělal de facto totéž, o co se pokusil pan Hodek při zasvěcení a co jsem mu svými bloky nedovolila. Inu ani reiki učitelé nejsou všemocní, ačkoli si to o sobě bohužel mnozí myslí. Ale to už se dostáváme k Aluščině článku a k tomu, co k němu chci povědět.

Alue píše, že reiki je podvod. V tom se s ní nebudu hádat - opravdu to částečně podvod je, záleží na každém učiteli, zda to vysvětlí tak, jak to je a nebo mlží a tahá z lidí peníze. Reiki vám nedá moc, nedá vám něco, co se nemůžete naučit bez něj, není to žádná nadpřirozená schopnost. Zasvěcení vám umožní jen lépe zvládat něco, co umíme každý. A ne vždy se musí zasvěcení podařit, já jsem příkladem toho, že někteří lidé mají v sobě energetické dráhy zablokované natolik, že to nejde hned.
Dále Alue píše, že se energie při reiki bere z jakési nádrže, kterou spravují destruktivní entity. S tím v žádném případě nemohu souhlasit - jak na seminářích reiki, na které jsem před oněmi osmi lety chodila, tak i na různých setkáních s lidmi, které znám a kteří reiki praktikují, jsme vždy žádali o energii Vesmír. Nikdy žádné entity, ani nikoho jiného. Když jsem šla po kanálu energie dál, viděla jsem celé Universum a došla jsem po něm až k zářivému světlu s nádhernými vibracemi. Koneckonců slovo rei-ki znamená "životodárná energie" a není jí myšleno nic jiného, než univerzální energie vesmíru, k níž má přístup každý, včetně reikistů.
Podle Alue se po zasvěcení vyskytují určité problémy - setkala jsem se s krátkodobými výkyvy nálad a s průjmy a nevolností. To jsou ale průvodní jevy očišťování tělesných energetických kanálů a po pár dnech odezní. U sebe ani u nikoho koho z reikistů znám (a znám jich kolem dvaceti) nezažil popisované problémy, které inzeruje Aluška - pálení prstů, bolest na čakrách, nic takového.
A už vůbec neznám jediného reikistu, který by ztratil kontakt se svým andílkem! Naopak - třeba moje velmi dobrá duchovní rádkyně, paní Denisa ze Zlína, je vynikající terapeutka, která používá jak reiki, tak i automatickou kresbu od andílků a několikrát jsem byla svědkem její komunikace s andělem, kterou jsem vnímala i já. Moje maminka, sestra, obě zzažily zasvěcení a obě běžně komunikují se svými anděly a i já, ačkoli u mě zasvěcení jako takové úplně neproběhlo, ale podle Alušky by snad mohlo i to, co jsem zažila, mít následky, i já komunikuju už několik let se svými anděly, dělám i automatickou kresbu a nikdy jsem si nevšimla, že bych s tím měla nějaké potíže nebo že by snad moji andělé nebyli tím, za co se vydávají.

Neříkám, že reiki je skvělé a že máte utíkat všichni na zasvěcení. Vůbec ne. Taky netvrdím, že všichni reiki mistři jsou dobří lidé, někteří z nich jsou i vykutálení podvodníci, kteří provádějí neúčiné kejkle s lidmi a jediné, co od nich zasvěcenci dostanou, je placebo. Možná jsou dokonce tací, co jsou "černí mágové" a napojují lidi na destruktivní bytosti. Ale já osobně znám mnoho skvělých lidí, kteří reiki užívají k léčení druhých a k pomoci, kteří vědí, že je to energie přístupná všem a také to učí ostatní.
Lidé jsou různí, ale univerzální energie Vesmíru je jen jedna. Pokud se s ní nejste schopni naučit pracovat sami, můžete vyhledat mistra reiki a požádat ho o pomoc. Můžete se ale také učit sami, je to jen na vás. Nikdo vám nemůže diktovat co máte a nemáte dělat, ani reikisti, ani Aluška. Pravdu si najděte každý sám ve svém srdci, já vám jen chtěla ukázat, že nic není černé nebo bílé. Vše je takové, jaké si to uděláme.
 


Komentáře

1 Lady Hestia Lady Hestia | Web | 25. ledna 2012 v 14:52 | Reagovat

no, ta práce s energií atd. mě docela láká , ale samotné zasvěcení nějak moc ne. Nu což, ještě jsem nezačala ani s jedním, takže stejně nevím :D

2 Katrin Katrin | 25. ledna 2012 v 15:16 | Reagovat

Promiň, ale souhlasím s Alue:

http://www.zpovedka.cz/001278.php

Tenhle příběh spíš vypadá jako posednutí démonem než jako léčivá vesmírná energie.. A ten chlápek co to napsal na takovýhle nadpřirozený věci nevěří, zato má zdravotních problémů až až:/ (i když to má asi i ze životasprávy)

Jedna známá má zasvěcení a s léčením již přestala, protože na sebe nabírala problémy pacientů. Docela toho hodně znala, ale když mi zkoušela prohmatávat v dlani energetický dráhy a pak jsme se s ní s kámoškou propojily prstama, tak to bylo cejtit jako tep (podle toho kolik máš v krvi železa). A potom se mi udělala na ruce tuková bulka v tom místě jak má probíhat ta energetická dráha kterou léčila.. Doufám, že na mě taky něco nenapojila, jelikož jsem při tom měla špatnej pocit. Ale ta známá má hodně energie + na kamarádce to žádný následky nezanechalo, tak nevím..

3 grey.t grey.t | E-mail | Web | 25. ledna 2012 v 18:08 | Reagovat

Osobně si myslím, že spousta problémů se zasvěcením je způsobená právě pročišťováním. Sám jsem byl jednou varován, ať zapomenu na práci s energií, protože se pročišťuju a vesmírná energie by to jenom urychlila, což by mi nemuselo udělat dobře.

Vyvozuju z toho, že kontakt s vesmírnou energií v člověku spouští a urychluje pročišťování (pokud je co pročišťovat) a u některých lidí to může probíhat dlouho a drasticky. Slyšel jsem o lidech, kteří se po zasvěcení psychicky sesypali a začli mít problémy. Já si myslím, že někteří lidé prostě nejsou na práci s energií připraveni a tím že se nechají zasvětit podstoupí vlastně "příval" energie, což v danou chvíli nemusí dobře snášet. A to je podle mě ten problém.

Prostě si myslím, že když není člověk připravený, může mu to uškodit a nadělat paseku... ale nemusí. Přece jenom jsme každý jedinečný a reagujeme taky jedinečně.

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 25. ledna 2012 v 22:53 | Reagovat

[2]: ten článek je zajímavý, komentáře jsem nečetla, ale zjevně ten člověk prostě pracoval s energií a posílal ji občas na místa s problémy a to dost neuměle, není divu, že se děly ty věci, co se děly. A ten "mistr" byl idiot.
Jak jsem ale psala, nechci nikomu nic vnucovat, jen by si lidé měli uvědomit, že nic není černobílé a vše má svá pro a proti

5 Kiki Kiki | 25. ledna 2012 v 22:57 | Reagovat

Souhlas s Lúmennkou :)

6 leeth leeth | Web | 25. ledna 2012 v 23:12 | Reagovat

[3]: to je dost dobrý názor

lumennko, jak jsi se odblokovala? mám s tím také velké problémy, a chtěla bych se odblokovat.

7 Weil Hope Weil Hope | Web | 26. ledna 2012 v 8:50 | Reagovat

Reiki není špatná sama o sobě. Špatná je jen tehdy, když ji provozují špatní lidé.

8 leeth leeth | Web | 26. ledna 2012 v 10:39 | Reagovat

a když se v názorech rozcházíte, jak je to možné? nelze se zeptat andělů, zda-li to je, či není bezpečné?

9 Myšák Myšák | Web | 26. ledna 2012 v 11:39 | Reagovat

[8]: tohle je taky dobrá myšlenka...

10 Lúmenn Lúmenn | Web | 26. ledna 2012 v 18:41 | Reagovat

[8]: lze a řekli mi de fatco totéž, co psal(a) Weil Hope - reiki není samo o sobě špatné, ale mnoho lidí jej zneužilo a používá ho špatně. Opravdové reiki je čirá vesmírná energie, ale existují i "mistři", kteří lidem ubližují.

11 Lúmenn Lúmenn | Web | 26. ledna 2012 v 18:45 | Reagovat

[6]: trvalo to strašně dlouho a pořád se mi některé potíže vrací, hlavně skrze špatnou páteř, což vede k zablokování energetických drah, které se dají odblokovat jen časem, cvičením a dalšími věcmi, není to hned, trvá to roky. Většinu energetických drah jsem ale pročišťovala meditacemi, každý den po dobu několika týdnů: http://poselsvetla.blog.cz/0906/ocistna-meditacni-technika a tuhle: http://poselsvetla.blog.cz/0906/meditace-pro-ocisteni-caker.
Hodně to pomáhá, ale je třeba v tom vytrvat hodně dlouho. A pak je taky dobré používat vesmírnou energii, viz: http://poselsvetla.blog.cz/1002/zaklady-magie-zivlu-i-prace-s-energii. Přikládat si ruce na tělo na místa, kde vnímáme, že je to třeba, tím jak do nás proudí energie se pročišťujeme automaticky

12 marieke marieke | Web | 26. ledna 2012 v 19:11 | Reagovat

Mně teda přijdou nebezpečnější některé praktiky a názory Alue než reiki. Moje kamarádka je zasvěcená, ještě jsem u ní nebyla, ale v tomhle k ní mám důvěru, tak proč to nezkusit :-)

13 marieke marieke | Web | 26. ledna 2012 v 19:18 | Reagovat

[2]:Přijde mi to jak vymyšlený, ale i kdyby ne, tak ten člověk bude asi hodně negativní osobnost, už podle toho jak se vyjadřuje (říkat ženám samičky?!) takže se nedivím, že to tak dopadlo.

14 Míša Míša | E-mail | Web | 26. ledna 2012 v 22:29 | Reagovat

Jsem ráda, že si můžu takto přečíst dva protichůdné názory. Každopádně netuším, ke komu se přiklonit, zase tolik toho o tom nevím. Jedna kamarádka se na to chystá, protože už to podstoupil její přítel, který je tím nadšený. No tak uvidím.

15 Marbulinek Marbulinek | 10. února 2012 v 13:21 | Reagovat

Přikláním se k Lúmenn. Každá bytost si svou duchovní cestu může zvolit dobrovolně a nebo naopak také žádnou. Ten, kdo si ji ale nechá vnutit, může hovořit o následných problémech z vlastní zkušenosti, neboť je vlastně manipulován. Nevím, kde Alue nabrala poznatky o negativních  změnách u reikistů a pod., možná právě díky cizí manipulaci s její bytostí(?). To ví nejlépe ona. Já mám s Vesmírnou energií vesměs pozitivní zážitky. Černou magii nemůže přece provozovat ten, kdo používá Vesmírné energie s láskou a čistým ůmyslem :-) .

16 amelie amelie | E-mail | 12. srpna 2012 v 17:38 | Reagovat

nemohu s Alue souhlasit. Zabyvam se Reiki pres sedm let, zatim na me nenechala negativni stopy, kdo si rekl o pomoc, dostal ji a nebylo to o tom, ze bych se napojovala na negativni nadrz, jak pise Alue ve svem clanku. Ano, kdyz si nedam pozor, vnimam bolesti lidi, kterym pomaham, ale to je vse o tom, ze pri Reiki nedavame do leceni sve emoce. Kdo by o ne stal? Lide, kteri me pozadaji o pomoc, nechteji me emoce, chteji mou pomoc. Proto si myslim, ze Alue nema pravdu ve svem clanku a docela by me zajimalo, kde takovyhle nazor ziskala.

17 MN MN | 21. srpna 2012 v 16:21 | Reagovat

Děkuji za tento článek, jsem rád, že si mohu přečíst oba názory. Alue, i když se zdá ve spoustě věcí rozumná, o tomto nepíše z vlastní zkušenosti se zasvěcením... Teorie je fajn, jenže víme, že praxe je něco úplně jiného...

18 Lucie Lucie | E-mail | 11. dubna 2014 v 15:19 | Reagovat

Tyhle stránky jsem objevila nedávno, takže reaguji s dvouletým zpožděním :)
Sama jsem zasvěcená do reiky...i když teď, s tím vším co o tom vím, bych si příště dávala větší pozor na výběr mistra, tak mohu s klidným svědomím prohlásit, že to byl přímo božský zážitek:) při zasvěcení jsem cítila, že mám sice zablokovanou krční čakru, s kterou mám problémy dodnes, ale pracji na tom. Také jsem toho názoru, že záleží, kdo s tou enerií pracuje a ne na způsobu jak se k práci s energií dostanete. Do doby než jsem byla zasvěcená do reiky jsem nevěřila, že bych něco takového JÁ mohla zvládnout....takže mi to pomohlo uvědomit si, že jsem božský tvor jako každý druhý :)

19 Mo Mo | 28. října 2016 v 13:41 | Reagovat

Naprosto s článkem souhlasím.

Používám Rei-Ki víc jak 15 let a znám hodně dalších "rejkistů", ale nikomu se nestalo to, co Alue popisuje. Právě na opak.
Já měla potíže komunikovat se svým andělem (s vílami atd. to bylo OK), protože to tak trochu zavánělo Křesťanstvím, s kterým mám špatné zušenosti. Druhý den po zasvěcení do 1. stupně jsem zjistila, že mi to už nedělá žádný problém. Bylo to docela překvapení.

Mám dojem, že Rei-Ki je patrně nebezpečné pro Aluinu a Marného ideologii. Proto proti němu tak brojí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama