♣ Bojím se tmy, co mám dělat?

2. března 2012 v 15:30 | Lúmenn |  Démoni a boj proti nim
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahoj Lúmenn,mám tu také dotaz, doufám, že mi pomůžete. Je mi 14, takže by se dalo říct, že je to způsobeno jen mojí fantasií. Já ale věřím, že svět fantasie a našeho světa jsou propojené. Od mala mám problém s tmou a stíny, bojím se jich. Ikdyž jdu v noci po domě, radši rozvítím šechny světla, než abych šla ve tmě. Mám totiž pocit, že mě stíny sledují, pohybují se v koutech a za mými zády se na sebe zlomyslně šklebí. Někdy mám dokonce pocit, že když se na ně ohlédnu, stáhnou se zpátky, ale potom zase začnou vystupovat do světla a nabívají hmotných rozměrů. Je divné, že venku, například v noční ulici, mi to problém nedělá. Vážně už si nevím rady, protože můj strach začíná dosahovat až panických rozměrů. Nevíte, prosím, co se to se mnou děje? Ettelwen


Odpověď: Ahoj:) Podobné pocity také občas zažívám a nejsilnější to bylo v době, kdy jsem byla právě vet tvém věku a měla jsem dost psychických problémů. To se na člověka snadno nalepí mnohé destruktivní bytosti, které z něj nasávají strach jako potravu. Je potřeba se tomu bránit - když rozsvítíš, je to lepší? Tak to klidně dělej, hlavní je se co nejméně bát, aby tě nemohli vysávat a oni časem odejdou. Doporučuji ti přečíst celou rubriku o démonech, v ní najdeš mnoho užitečných rad. Také by ti mohla pomoci rubrika psychická obrana, tam jsou návody, jak se před těmito bytostmi bránit a jak se zbavit strachu nadobro. Držím palce. Lúmenn
 


Komentáře

1 Lukáš Lukáš | 2. března 2012 v 17:48 | Reagovat

O jakémkoliv strachu platí například tyto dvě skutečnosti:

- můžete se jej zbavit například vnuknutím myšlenky (nebojím se, seru na to, a podobně) :)

- člověk se musí myšlenkově odloučit od fyzické závislosti na tomto světě (to znamená nelpět na věcech)

- odpoutat se celkově od všeho na čem člověku záleží (věci, lidi a počítat to jako přijatelné ztráty - samozřejmě s rozumem)

Já v tomto konkrétně mám také praxi a právě díky tomu, že v podstatě lze říct, že nemám skutečný strach z ničeho co je na této fyzické Zemi (mě nemůže ve skutečnosti nic ublížit - myslím tím skutečně (!) ublížit)...tak jsem v podstatě v pohodě a jak mladí říkají "vysmátej".

Prachy, magická cesta, žádná výrazná zátěž kromě magické cesty k božství... Bohudík relativní pohoda. Asi tak.

Lidově řečeno vždycky platí...serte na lidi, serte na věci (s prominutím)...jakmile budete na něčem nebo na někom vyloženě lpět (tedy závislí), tak vás to bude oslabovat...a je jedno jestli jste láskyplní nebo ne...

pokud někomu na něčem hodně záleží - příliš se něčeho drží (nejvíce z fyzického světa protože tato úroveň je nejistá abych tak řekl)...pak ho to bude do určité míry vždy vysilovat (to je zákon) - astrální a mentální svět je odlišný a tam není takový důvod ke strachu a tudíž ani nedochází k takovému vysilování. To je celkem pochopitelné.

2 Lord Lord | E-mail | 22. října 2013 v 19:18 | Reagovat

Doporučuji si uvědomit co představuješ pak už není takový problém se zbavit strachu :)

3 linda linda | 13. ledna 2016 v 15:41 | Reagovat

Asi bych to řešila nějakou lampičkou, kterou budeš mít rozsvícenou i přes noc. Takové se prodávají pro malé děti, světlo je tlumené, ale nemají tak v noci úplnou tmu. Já se třeba tmy bojím, pokud jsem sama doma.A než vlezu do místnosti, tak si tam musím předem rozsvítit než tam vlezu, ale ne vždycky se to daří. Tak mu přítel věnoval jeho starší nitecore čelovku, kterou mám vždycky po ruce a když musím třeba v noci na záchod, tak si ji prostě beru. Sestřin syn s tím má taky takhle problém a v noci, když musel na záchod, tak většinou začal brečet než někdo nepřišel a takhle když má čelovku, tak si připadá jak velký kluk a hlavně má po celou dobu světlo, takže už to zvládá sám.

4 DagmaraJilm DagmaraJilm | E-mail | 12. listopadu 2016 v 9:17 | Reagovat

Strach je věc se kterou bojuje každý z nás. Malé děti jsou tou nejrizikovější skupinou a to zejména proto, že nevědí co mají čekat. Jako rodiče bychom neměli zapomenout hlavně na to, že sami máme strach z některých věcí a tma je bezpochyby jedním z velkých strašáků i dospělých. Vše se dá však řešit. U malých dětí to vyřeší nejrůznější lampičky nebo dnes dokonce nejrůznější led pásky, které jsou dnes již i na stmívání. K nočnímu cestování na záchod může posloužit nástěnné světlo se stmívačem, které bude zapnuté celou noc a nebo bludičky do zásuvky, které se zapnou na noc. Pokud však dojde k situaci, že nepůjde elektrický proud, je vhodné mít doma nejen svíčky, které musíte před spaním zhasnout, ale i kvalitní svítilny, které budete mít po ruce. Osobně jsem nakoupili svítilny u nitecore.eu a to hlavně proto, že mají k dispozici veškerý sortiment. Od malých klíčových svítilen, přes taktické až po čelové svítilny. Všichni máme danou svítilnu tak, aby jsme na ní dosáhli a mohli jsme jí použít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama