♣ Ztracena ve světě magie. Co s tím?

7. dubna 2012 v 13:33 | Lúmenn |  Poradna a odpovědna
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahoj Lúmenn,potřebuji poradit:
Moje kamarádka je přímo zamilovaná do magie a nadpřirozena. Poslední dobou mi děla starosti. Myslí si,že patří do magického světa a připadá ji normální svět nenormální.Myslí si,že je mezi obyčejnými lidmi vyvolená,která má možnost žít v magickém světě. Všude hledá magii(ve škole, v parku...).Začala mi namlouvat, že se stala polovlkodlakem, že je družkou vlkodlaka,který ji chodí navštěvovat a že s nima o úplňcích běhá v lese. myslela jsem si,že ji to přejde,ale ona silně věří,že je polovlkodlak.vytvořila si ve své fantazii svůj svět,ve kterém žije.Ale moc často.jdu s ní po ulici a ona hledá sebemenší náznak magie.taky tvrdí,že ovládá počasí a vodu.
Bojím se,že se totálně zbláznila.Mám ji říct pravdu,o tom že si to celé vymyslela a přeřušit její dlouhý sen,nebo ji nechat tak,jak je.
Moc děkuji za odpovědi EliosindOdpověď: Ahoj. Ajta krajta, těchto dotazů řeším poslední dobou čím dál víc. Mladí lidé utíkají od skutečného života dál a dál do hlubin svých vlastních představ. Není divu. Tento svět je plný nenávosti a problémů a ve svých snových útecích vidí teenageři spásu a uvolnění, cítí se vyjímeční, zajímaví, šťastní. To je případ i vaší kamarádky. Sama jsem zažila něco podobného a dovedlo mě to až na psychiatrii - možná by jí pomohlo si přečíst můj příběh, třeba se v něm najde (tady).
Nevím, co vám poradit - vymlouvat jí její svět nemá smysl, to ji jen utvrdí v její výjimečnosti a odstřihne se od vás tak, že se nakonec úplně ocitne mimo realitu. Magie, bytosti, energie, to vše existuje, ale není to magie jakou známe z fantasy a Harryho Pottera. Po lesích neběhají vlkodlaci a pokud ano, tak ne s třinácti (patnácti, sedmnácti) letými holkami.
Pokud jí chcete pomoci, pokuste se ji bu´d od těchto snů postupně odvést, naznačte jí, že ji máte rádi i bez toho, že je magicky nadaná. A nebo se začněte učit opravdové umění magie a duchovna, hodně z toho, co vám může být k užitku, najdete na těchto stránkách. To ji nakonec donutí se na svět dívat střízlivýma očima a ona procitne ze snů a začne žít.
A nebo z toho prostě jen vyroste, jako všichni, kteří totéž zažili:) Buďte při ní a mějte ji rády, to jí pomůže nejvíce:)
 


Komentáře

1 Babe Babe | Web | 7. dubna 2012 v 17:23 | Reagovat

Zajímalo by mě, co je to polovlkodlak. To se mění za každýho druhýho úplňku? %)

2 Eliosind Eliosind | 7. dubna 2012 v 20:40 | Reagovat

[1]:
Ten název si vymyslela moje kamarádka viz.článek víš. Ozančuje  podle ní člověka, který je jen z části vlkodlak. Nemění se, ale má jeho chování vlkodlaka. Já nevěřím,že existují polovlkodlaci. Nevím,jestli vůbec něco takového existuje. A pokud ano,tak se omlouvám.

3 lukepritchard lukepritchard | Web | 9. dubna 2012 v 10:15 | Reagovat

no tak to bohužel znám. pár mých známých si myslí takové divné věci a zní jako šílenci. achjo.

4 hoshishi hoshishi | Web | 2. února 2013 v 12:34 | Reagovat

myslím si že tenhle svět by mohl být krásný a magický jako z Harryho Pottera (samozřejmě bez toho vimgadium leviosa. omlouvám se nevím jak se to píše)jen kdy by tady nežily lidé kteří ho ničí, a nebo by se všichni učily magii a rozuměly přírodě. Ale kdo ví jak by to tady vypadalo, to se nejspíš nikdy nedozvíme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama