♣ Vysílám bojem s démony negace?

25. května 2012 v 15:45 | Lúmenn |  Psychická obrana
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahoj Lúmenn,
znovu jsem si počítal rubriku "Psychická obrana" a dostal jsem se k článku "Přivolání archanděla Michaela". Chvilku jsem nad tím dumal a pak mě napadla otázka.
Předpokládám, že magický/psychický útok je negativní. Pak, ale pokud budu v sebeobraně útočit, abych astrální potvory zahnal, tak vysílám negace. Ovšem platí, že co vysílám, to také od univerza dostanu zpět. A i když archanděla Michaela "jen" přivolám, a "špinavou práci" za mne odvede on, tak se mi to nelíbí. V tomto případě bych škodil i jemu, protože jsem ho přivolal, aby ubližoval ostatním...
Tedy: Opravdu se chci bránit tak, že budu ubližovat, byť by mým protivníkem měl být démon?
Možná nad tím zbytečně moc přemýšlím, ale stejně mě to zajímá.
Děkuju za odpověď :o) KainOdpověď: *smutné povzdechnutí* Občas jsem už unavená ze zodpovídání dotazů tohoto typu - dotazu, který vzniká špatným přečtením a nepochopením nějakého článku, resp. série článků. Víte kolik komentářů a e-mailů mi denně chodí? při tom by občas stačilo pořádně číst či použít vyhledávač.
Ale dost stížností. Koneckonců, od toho tu jsem:)
Proti démonům se nebojuje negacemi, protože těmi se oni živí, to je jejich podstata. To je jako by jsi přiléval do ohně benzín a myslel si, že ho tak uhasíš. S démony se dá bojovat jedině láskou a nějvětšími bytostmi Lásky jsou andělé. Pokud jej zavoláš, pomůže ti znásobit tvoji sílu lásky a démona obalí do světla a jeho zlou podstatu láskou rozpustí a jeho božskou částečku, která je ve všem živém, odešle do světla. Takže žádné negace, jen láska.
 


Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 26. května 2012 v 16:25 | Reagovat

Podle mého názoru každý útok přestože i sebeobrana logicky vyvolá nějakou negativní energii. Ale negativní energie patří k tomuto světu jako den a noc či univerzální oheň a voda. A to neříkám jen já. Takže nesnažte se být svatí...nepovede se vám to. Bezpochyby.

2 Sargas Sargas | Web | 26. května 2012 v 18:41 | Reagovat

[1]:  Lukáši, možná jsi trochu natvrdlý...proti démonu, jakožto bytosti stvořené výhradně negativní energií, se nedá "bojovat" pomocí negací. Možná že sis nepřečetl článek, o kterém se tu mluví:
http://poselsvetla.blog.cz/1202/likvidace-demonu-laskou-a-svetlem
Když si ho přečteš POŘÁDNĚ, zjistíš, že nejde o boj. Útok je čin s úmyslem zranit nepřítele, v tomto případě se dopouští negace, která v konečném důsledku démonovi neublíží. Proto je nutné k němu vysílat lásku, oxymóron "útok láskou", snad ani není útok, ne?
K tvému komentáři "negativní energie k tomuto světu patří...", nejdřív si přečti články o "zlu" a "dobru" a utopii, a ak se pořádně zamysli...Dokud ovšem, se vší úctou, na světě budou lidi, kteří věří, že negace patří k tomuto světu, negace k tomuto světu patřit budou.
..přeju hodně štěstí k cestě životem

3 Meluzína Meluzína | 26. května 2012 v 19:02 | Reagovat

[2]: Naprosto s tebou sdílím tvůj názor. Mimochodem mi přijde, že někteří lidé tady tyto ezoterická témata řeší až moc a jsou až přílíš fanatičtí. Vidí boje mezi anděly a démony a zabývají se tímto, místo aby se věnovali užitečnějším věcem- například radovat se z maličkostí.

4 Kain Kain | E-mail | 27. května 2012 v 12:18 | Reagovat

Omlouvám se, asi jsem se špatně vyjádřil.
Druhý pokus o správné položení otázky: Když "démona" rozpustím ve světle, přestane být negativní - totálně se změní. A většinou na tu změnu (skok o stupeň výš) ani nemusí být připravený. Neublíží mu to?

5 Lúmenn Lúmenn | Web | 27. května 2012 v 18:45 | Reagovat

[4]: tohle je podle mě velice filozofická otázka - faktem je, že každá bytost ve vesmíru od kamene po anděla, pochází z jediného zdroje, říkejme mu třeba bůh. A částečka tohoto zdroje, boha, je ve všem, byť jen malá. Zbytek je obal. Když shodíme obal, najdeme surovou podstatu. A ta je vždy božská - u lidí i démonů. Když člověk shodí materiální tělo, zbyde jen božská částečka duše. Když démona "svlékneme" z negací, zůstane opět jen jeho božské jádro.
A teď otázka zní - není to vlastně vražda? Pokud na tebe démon útočí, ty se láskou pouze bráníš a nemusíš ho jí "zabít", stačí, že jej odeženeš. Ale mnohdy to nejde a musíš jeho destruktivní povahu ze světa zcela vymazat, aby ti přestal škodit. Podobné je to třeba s člověkem, který vraždí, můžeš jej zavřít do vězení, ale aby už nikdy nemohl nikomu ublížit, musí být odsouzen k smrti. Je trest smrti správný? Je to zlý nebo dobrý čin? O tom se dá debatovat roky...záleží na tobě, jak to cítíš ty sám.

6 Lukáš Lukáš | 7. června 2012 v 17:11 | Reagovat

[2]: nemáš pravdu.

zbytečně nad tím filozofujete.

7 Lukáš_005 Lukáš_005 | 14. června 2012 v 2:00 | Reagovat

to že nějakého "démona" někdo posune o stupínek výš, znamená, že ho vystaví nebezpečí. Když to převedu na lidi, tak je to jako porod, před ním je malý človíček v bezpečí, kde ho chrání matka, jak její imunita, tak její tělo, ale jakmile se dostane ven, je najednou v nebezpečném světě, kde je milion a jedna věc, co mu můžou ublížit, ale zase se tady má něco naučit, a navíc porod jsme logicky všichni tady přežili

8 syren syren | 25. června 2012 v 21:11 | Reagovat

Lukáši ty jsi opravdu blbec!!! :(

9 Lord Lord | E-mail | 20. srpna 2013 v 18:23 | Reagovat

Ahoj
Jen drobnost (nebudu zminovat co jsem okomentoval jinde)

Démon má své místo stejně jako anděl, elementár, elementál, egregor, larva, atd. Nejde zabít ani povýšit bez souhlasu božské prozřetelnosti (viz Lucifer a Metatron). A to se opravdu neděje na naše písknutí. A zebít démona taky nejde jde ho jen odeslat do jeho sféry, popřípadě uvěznit (viz Shalamoun) nikoli zneškodnit, atd.
Mimochodem Křesťanská demonologie dobře sestavila strukturu pekla (pracovní model teologický). A pak se k vyšším stupnum kdyz to řekneme takto neboli vyšším hodnostem (ne že by to bylo jako kariera teda :D ) dostává obrácenou stranou další věc, že démonou je dobře tam kde sou nechtějí jít výše (z vašeho pohledu) Doporučuji prostudovat kabalu a zamyslet se nad sefirockým a klifotským

Lord      

Lord

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama