Facebooková omluva a pár slov k dotazům

29. listopadu 2012 v 12:00 | Lúmenn |  O autorce a o blogu
Vážení a milí čtenáři, teď mě asi budete chtít ukamenovat a jinak mi strašlivě ublížit, ale stala se taková dost nemilá věc a mě to moc mrzí a budeme to muset společně nějak napravit. Tak tedy. Hodně z vás se na mě obrací s dotazy, ať už tady na webu (kde jsou dotazy dočasně pozastaveny, o tom vás budu ještě informovat) nebo na e-mailu. A já před pár dny zjistila, že mě bombardujete dotazy i na facebooku. proč tak pozdě, když jsou některé otázky rok staré?
FB totiž vymyslel takovou věc, asi aby člověka neotravoval kdokoli cizí nebo já nevím. Každopádně zprávy od cizích lidí, s nimiž nemáme společné přátele, se nezobrazují jako nové zprávy, ale padají do kolonky "další", o níž jsem do minulého týdne neměla ani tušení. Asi již tušíte v čem je jádro pudla.Vaše otázky mi totiž spadly tam. A já neměla tušení, že mi někdo píše a teď jsem se zhrozila, protože mě tam čekalo asi 100 nezodpovězených otázek, převážně vás, čtenářů Posla, plus tu a tam někdo patrně z osobního webu. A mnoho dotazů je i z loňského roku (ano, mám na mysli rok 2011!). Já nad tím seděla jako hromádka neštěstí a nevěděla, co si počít. Odpovědět na celou tu kopu dotazů by zabralo hodiny a co s lidmi, kteří se ptaly před několika měsíci? Ti už patrně odpověď ani nečekají a možná jim bude k ničemu.
Takže jsem se rozhodla k něčemu, co vás asi příliš nepotěší, ale nedá se nic dělat:
facebookové dotazy budu ingorovat.
Je mi líto, ale nedá se nic dělat. Mám i tak dost práce s vedením webu i e-mailové poradny a nemám bohužel dost času odpovědět poctivě na taková kvanta otázek, na pár jsem odpověděla jednoslovně, protože to byly dotazy, které jsem zodpovídala již tísíckrát v mailu i komentářích nebo jsou jasně patrné z článků. A pak mi došlo, že je to asi zbytečné a nechala jsem toho.
Takže vás snažně prosím - nepište mi své dotazy na fejsbůk ani do návštěvní knihy, ta je určena k debatě mezi vámi, čtenáři, ALE JEN A POUZE NA MŮJ E-MAIL.
Pro jistotu jej znovu uvádím: Lumennka@centrum.cz

Na FB se vám nedostane odpovědi, proto prosím zbytečně neplýtvejte svým časem a napište mi na mail, kde stíhám odpovídat cca do týdne. S blogovou poradnou ještě nevím, jak naložím, ale těžce ji nestíhám a musím s tím nějak naložit, zatím ještě nevím jak. Brzy dám vědět.
A na závěr vás chci požádat a teď to bude znít opravdu hloupě - neposílejte mi stupidní dotazy. Nejsem harry Potter ani vymítač ďábla, neumím čarovat ohnivé koule ze vzduchu ani vám neporadím vítězná čísla do sportky. Vlkodlaci a upíři a elfové mezi námi volně neběhají a živlovou magii nevyučuji. Také vás žádám, abyste předtím, než se mě na něco zeptáte, použili svoji vlastní hlavu, google nebo tento web, spoustu otázek už zodpovídám v Poradně a odpovědně, spoustu ve svých článcích a je pro mě skutečně náročné to pro vás vždy znovu vyhledávat, když to můžete udělat sami. Někdy stačí jen pozorně číst článek, kde některé informace opakuji stokrát dokola, aby je každý pochopil a stejně se mě na ně ptáte. Prosím, mám málo času, spoustu činností a odpovídat na některé vaše otázky je skutečně vyčerpávající.
Přesto se pochopitelně nevzdávám a snažím se pomáhat seč to jde, od toho jsem tady:) A pokud se mi alespoň trošičku chcete odvděčit za moji neutuchající dřinu, můžete tak učinit dle návodu zde. Všem děkuji a ještě jednou se omlouvám za facebookové nedorozumění:)

S láskou a úsměvem Lúmennka
 


Komentáře

1 Béčko Béčko | 29. listopadu 2012 v 13:37 | Reagovat

"Vlkodlaci a upíři a elfové mezi námi volně neběhají.." No..

2 Lukáš Přibyl, bůh války Lukáš Přibyl, bůh války | 29. listopadu 2012 v 14:47 | Reagovat

[1]: no...těmi upíry bych si nebyl zas tak jistý...existují i takoví upíři, kteří zcela cíleně vysávají energii ze svého okolí.

Sám o tom píšu ve své knize...je tam i návod. Je to dobré v době, kdy je student magie vyčerpaný a nouzově potřebuje něco magicky vykonat.

3 Herdis Herdis | 29. listopadu 2012 v 20:54 | Reagovat

Mám dojem, že Lúmmen mínila vlkodlaky a upíry v podobě, jakou si většina z nás pamatuje z filmů/seriálů/knih/komiksů/atd. V možnosti praktikování lykantropie nebo vampyrismu samozřejmě nelze připouštět spekulace.

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 30. listopadu 2012 v 18:34 | Reagovat

[1]: neběhají, nebo se mýlím? Ráda se přiučím:)

5 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 15:03 | Reagovat

Jéhehe, to se mi taky stalo. Taky jsem objevila tyhle zprávy a chytala se za hlavu a omlouvala :o) marné, už se stalo :o)

6 Míra Míra | 3. prosince 2012 v 19:17 | Reagovat

Nechci nijak rýpat, ale na obranu všech "stupidních dotazů:)" - nemusíš být Harry Potter ani vymítač ďábla, ale jsi jedna z mála lidí na webu, kteří jsou o takovýchto tématech racionálně schopní hovořit. Navíc se umíš dorozumívat s anděly a duchovními bytostmi a ze všech Tvých článků vyplývá, že máš i spoustu osobních zkušeností.
Pokud ti tedy někdo položí nereálný dotaz, chce znát čistě Tvůj názor. Pravda mu může být ukradená:)
A jen tak mimochodem - na ty "nereálné dotazy" často rád odpovídal ve tvém blogu i Lukáš, též s objektivním názorem. Kdepak je mu asi konec?

7 Lúmenn Lúmenn | Web | 5. prosince 2012 v 12:13 | Reagovat

[6]: to chápu, ale tyhle dotazy nejsou moc časté, horší jsou otázky, na které behěm pár vteřin odpovíd google nebo vyhledávač na Poslovi, stačí se mrknout na rubriky nebo vyhledat klíčové slovo. Tohle je pro mě asi nejvíce úmorné...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama