M.Billson: Intuitivní tarot

25. listopadu 2012 v 15:00 | Lúmenn |  Knihovnička magie
Intuitivní tarot - Crowleyho tarot v praxi
Autor: Mangala Billson
Rok vydání: 2006
Nakladatelství: Fontána
Počet stran: 311

O čem kniha je:
Kniha je rozdělena do čtyř velkých částí a pak do mnoha podkapitol. V první části se seznámíme s pozadím tarotu, s tím jak funguje a jaké jsou jeho kořeny. Druhá část je věnována intuitivnímu poznávání tarotu, meditaci na jednotlivými kartami a celkovému přístupu k tarotu. V třetí části nás autorka seznamuje s různými styly vykládání a výkladovými schématy (na téma tarot se mnohému, co je v této knize, dočtete i v této rubrice). Poslední, čtvrtá část, je pak věnována významu jednotlivých karet. Celou dobu se autorka věnuje jen Crowleyho tarotu, ale významy karet i intuitivní práce s tarotem se dá aplikovat na jakýkoli tarot, který se dá sehnat.Ukázka z knihy (aneb moudra již na přebalu):
Neexistují špatné karty aneexistují žádné emocionální ani duševní stavy, které lze považovat za špatné. Považujeme-li něco za špatné, automaticky se toho chceme zbavit, což by znamenalo potlačit to do nevědomí. Potom možná tyto stavy nebudeme prožívat vědomě, obsah nevědomí však bude dále řídit naše chování a život. Pokud ovšem sami sobě dovolíme prožívat tyto situace bez posuzování, jako součást lidského bytí, povedou nás na hlubší rovinu sebepřijetí, kdy chápeme rozličné stavy prostě takové, jaké jsou: vnímáme je jako zkušenosti, které přišly a zase odejdou. Naše obavy a strach na sebe vezmou podobu vzrušení nebo dobrodružství. Pochopíme, že to byla v zásadě jen naše neochota přijmout a prožít určité skutečnosti, která nám působila utrpení. Tomuto zázraku se říká uvědomění.

Proč si knihu přečíst:
Kniha v žádném případě není čtivo na jeden večer, ale je dlouhodobým společníkem na cestě za poznáváním tarotových karet. Najdete v ní mnoho užitečných rad do začátku, ale i pro pokročilejší práci z tarotem, což není jen prosté vykládání budoucnosti, jak si mnozí myslí, ale je to komplexní a složitý proces práce na sobě, něco jako alchymie ve středověku, moderním ekvivalentem přerodu duše a dosažení onoho uvědomění, o němž je řeč v ukázce, může být právě cesta vykládání a analýzy tarotových karet.
Já sama knihu nemám celou přečtenou, ale tu a tam ji vytáhnu z poličky a vždy mě překvapí a nadchne. Všem, co se zajímají o tarot ať už do hloubky nebo jej teprve oťukávají, ji vřele doporučuji.

Další knihy o tarotu:
 


Komentáře

1 ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!! ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!! | 1. ledna 2015 v 1:27 | Reagovat

ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama