♣ Jak bojovat proti nenávisti?

8. února 2013 v 13:20 | Lúmenn |  Poradna a odpovědna
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Jak bojovat proti nenávisti? Sheima


Odpověď: Mohla bych ti odpovědět jediným slovem - láskou. Ale trochu to rozvedu. Nenávist je vlastně destrukce, vyslaná k určitému člověku. Pokud vysílám destrukci, vlastně odebírám dotyčnému člověku energii. A proč ji odebírám? Protože sám žádnou nemám. Pokud je ale ke mě vysílána láska, tedy konstrukce, pak mi energie přibývá. Jednoduchá rovnice.
Lidé, kteří nenávidí, nejsou dostatečně milováni - ani sami sebou, ani svým okolím. Touží po lásce, po pozornosti a nedostává se jim jí, takže kradou energii vysílám nenávistných vln kolem sebe. Proto se říká "miluj svého nepřítele". Zní to hloupě, pravdoláskářsky, ale skutečně to funguje. Někteří lidé jsou ale tak zatvrzelí, že nejsou schopni vyslanou lásku přijmout, odvrhávají ji od sebe a trpí a tedy i nenávidí stále víc. Tam nepomůže nic, než nenávist od takového člověka zcela ignorovat. Až zůstane sám, ignorován nepřáteli, protože přátelé mu žádní nezbydou, pak mu snad konečně dojde, co dělá špatně a změní se.

 


Komentáře

1 Lianna Ellusive Lianna Ellusive | Web | 8. února 2013 v 16:44 | Reagovat

A já jsem si říkala, proč jsou bulvární novináři tak protivní a ti věční rýpalové taky.

2 Gabi Gabi | Web | 10. února 2013 v 21:19 | Reagovat

Myslím, že nenávistí odebírám energii nejen druhému člověku, ale i sobě. Jsem toho názoru, že co zaseji, to sklidím. Dřív jsem byla jiný člověk a měla jsem v sobě plno negativních emocí, ale snažím se na sobě pracovat

3 Petr Petr | E-mail | 7. července 2013 v 3:25 | Reagovat

Dobrý den,už šest let bydlím se spolubydlícím kolekou,se kterým jsem se seznámil v práci a po nějaké době jsem se k němu přestěhoval.Zpočátku ty první roky nebyly špatný,protože jsem spoustu věcí u něho nevnímal,připadal mě jako dost zabávný člověk,ale teď ten 5 a 6 rok je to hrozný,plete se do mích osobních věcí,je tam i využívání a dělá ze sebe pořád chudáčka: prostě ze sebe dělá panovačnýho,egoistickýho panáka který si myslí,že mu všechno patří a všemu vládne,furt se něčím chlubý a co mě na něm opravdu mrzí je že neumí ocenit,je nevděčný:prostě furt musí být za hrdinu.
Já jelikož jsem si změnil bydliště,né kvůli němu ale kvůli dluhům,tak se už nemohu vrátit do na bývalé bydliště a tak ňák jsem tu uvízl,protože nemám peníze na byt abych se odstěhoval,tak jsem bohužel vydaný na pospas téhle hrůze,no a letem světem to bohužel došlo tak daleko,že už k němu cítím slušně velkou nenávist a bohužel se někdy neudržím a do něčeho prostě třísknu,tak bych se chtěl zeptat,jelikoš nejsem jak se říká splachovací,co můžu ze sebou dělat.
Slišel jsem o ezetorické pyramidě,která se dá na hlavu a je to něco jako u jógy,že se myslí na pozitivní věci a prý to ňák vrací energii a napravuje psychiku,můžete mi něco poradit?
Děkuji moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama