Reportáž z esoterického veletrhu v Praze

22. dubna 2013 v 19:04 | Lúmenn |  Přednášky, semináře, akce
Tento víkend, 19. až 21. dubna 2013, se v Praze konal již devátý ročník esoterického veletrhu pod záštitou Festivalu Evolution a byla to akce, kterou jsem si rozhodně nemohla nechat ujít. Původně bych ji úplně minula, ale naštěstí ji zaregistrovala moje maminka, která byla na předloňském ročníku a velice si jej užila, takže jsme to pojali jako rodinný výlet a s mamkou a bráškou jsme v sobotu ráno vyrazili vlakem do Prahy a pak tradá na výstaviště do Holešovic.
Měli jsme štěstí, že jsem dorazili velmi brzy, takže se celý program teprve rozjížděl a nikde nebylo moc lidí. Davy ale postupně houstly a k odpoledni už v hale nebylo k hnutí. A nebylo divu, protože program byl skutečně bohatý a stánky vystavovatelů nepřeberné...Celý festival se dal de facto rozdělit na dvě části, v pravém křídle vládla esoterika a člověk chodil od stánku ke stánku a rozplýval se. Karty, knihy, obrazy, svíčky, amulety... všechno, co jen člověku, zajímajícímu se o esoteriku a duchovno může být k užitku. V levém křídle pak mohl návštěvník okuist zdravé a bio potraviny, nejrůznější léčivé doplňky stravy, bylinky, nápoje, šetrné ekologické výrobky a další.


Nádherné obrázky malířky Jany Brožové


Kameny a zase kameny:)

Procházením stánků jsme strávili téměř celé dopoledne a utratili nemalé peníze. Ale stálo to za to. Většina prodejců byla velice vstřícná, ochotně poradili, usmívali se a svoje zboží nabízeli s láskou a ochotou. Nejvíce se mi zapsal do mysli jeden pán, podle přízvuku ze Slovenska, který měl malý zastrčený stoleček zaskládaný kusy dřeva. Prostě klacíky a samorosty, z různých druhů stromů, všechny jen zlehka ohoblované šmirglem do nejrůznějších tvarů. Bylo mi ho strašně líto, protože za kusy dřevo málokdo chtěl dát částku od padesátky do dvou stovek korun a přitom za jiné, mnohdy velice předražené věci, vyhazovali tisícovky.
Zastavila jsem se u něj a prohrabovala se těmi dřívky. A světe div se, byla v nich nashromážděna úžasná energie - což však mnozí návštěvníci s klapkami na uších i očích nemohli cítit, pídíce se po hezkých barvách a naleštěných obalech. Vybrala jsem si krásné dřívko za 65 korun - a když jsem koukla do peněženky, zjistila jsem, že přesně tolik peněz mám v drobných. Náhoda?:) Nosila jsem ho celý den na krku, krásně se hladilo a vůbec bylo velice příjemné na dotek a hřálo mě u srdce.
Nabažení nákupy a úžasným zbožím, které na nás někdy zanechalo hluboký dojem, jsme pojedli skvělé vegetariánské jídlo od strašně sympatického dlouhovlasého kluka v sarongu, který chodil bos a vařil vážně úžasně. Blížil se čas, který jsme se rozhodli věnovat doprovodnému programu a vybrali jsme si hned zážitkové věci - společné šamanské bubnování a pak workshop se starobylými hudebními nástroji.


Bubnování rozehřálo těla i srdce

Společné bubnování vedl Petr Šušor ze stránek bubnujeme.cz a náhodou ztěsně před ním probíhala ethno módní přehlídka, na níž hrála rytmická kapela se třemi velikánskými africkými bubny, takže ti se k rytmu také přidali. Vyčíhli jsme si místa vpředu a dostali každý do ruky buben. A už se jelo. Nejdřív jsem byla trochu netvózní, že budu mimo rytmus, ale ve společném hluku asi tří desítek bubnů se to ztratilo a nějaká arytmie nepřipadala v úvahu. Já jsem byla rytmus, lidé kolem byli rytmus! A do toho hulákání, skřeky, kývání se...přirozené instinkty těla sepjaly a já se cítila strašně svobodná a naplněná energií. Bylo to nepopsatelné, jak dámy v kostýmcích a páni v košilích tleskali do rytmu, vyplazovali jazyk, halekali a bušili do nástrojů. Nádhera!


Tibetské mísy, šamanské bubny, vibrační lehátko, nástroje staré tisíce let a stále léčí

Workshop historických léčivých nástrojů byl ještě zajímavější - dva manželé z Prahy nám v něm ukazovali, jaké nástroje používali naši předkové, kteří znali léčivou sílu vibrací. Měla jsem to štěstí, že jsem si vyzkoušela vibrační lehátko - dřevěnou desku, k níž byly připevněny struny, které ji celou rozrezonovaly a vibrace pak procházely celým tělem. Jedním slovem - dokonalé. Běžně terapie trvá třeba půl hodiny a každá buňka zažije jedinečné léčivé vibrace, škoda, že já tam byla jen pár minut. Totéž tibetské mísy nebo didžeridoo - slyšet ty tóny, které rezonují se samotnou prapodstatou člověka, to prostě hne duší.


Mandala tvořená desítkami lidí z písku a fantazie

Po zajímavém workshopu jsme pochodili stánky a já zažila nejlepší setkání za celý festival, více se o něm rozespisuji na osobním blogu ZDE. Pak jsem zažila ještě jedno setkání, které mě spíše naštvalo a tak jsem si šla trochu oddechnout k mandale. Za padesát korun dostal člověk několik lahviček barevného písku a mohl se dosytosti vyřádit na kruhové mandale, kterou tvořili návštěvníci festivalu po celou dobu jeho konání. Už byla skoro hotová a sálala z ní strašně zvláštní energie, těžko se to popisuje, bylo v ní cítit hodně lidských emocí, vložených do ní s nějakým záměrem, no točila se z toho hlava stejně jako ze všech těch barev v ní:)
Takže barvičky, písek a malovat a pak ještě chvíli chodit mezi stánky a vstřebávat vůně, chutě, dojmy a zážitky, kterých bylo nepřeberně. Škoda, že jsme nestihli více z doprovodného programu, protože jsme velkou část dne strávili cestou tam, ale i tak to stálo za to a doufám, že příští rok se na festival zase podívám, tentokrát možná již jako vystavovatel:)


Lúmennčiny Vánoce v dubnu aneb nákupy celé rodiny na esoterickém veletrhu - dárečky pro sebe i druhé:)

Pokud jste na akci nebyli, mohu jen doporučit. Měla sice pár temnějších chvilek, jako křesťanské fanatiky nebo věštkyně, kterým bych nevěřila, ani kdyby mi četly moje jméno z občanky, ale celkový dojem z festivalu byl velice pozitivní a ráda se na něj zase znovu podívám. Máte z něj také svoje zážitky? A nebo se příští rok třeba potkáme společně?:)

 


Komentáře

1 neheria neheria | Web | 22. dubna 2013 v 20:11 | Reagovat

juuu... tak tenhle festival vypadá zajímavě:)

2 Babe Babe | E-mail | Web | 22. dubna 2013 v 20:18 | Reagovat

Několik hodin jsem se tam taky pohybovalo, ale nikde jsem tě nezahlédlo :D asi to bude hlavně kvůli tomu, že jsem většinu toho strávilo na pařednáškách v jednom sále.

3 Charlotte Charlotte | 23. dubna 2013 v 7:51 | Reagovat

Já bych se tam příští rok moc ráda podívala, ale bohužel, je mi teprv třináct, takže jde o to, abych přemluvila rodiče, kteří se o "takovéhle věci" nezajímají :(( Sice to nemám moc daleko, bydlím na Kladně, ale rodiče mi to stejně asi nedovolej :(

4 VeronikaK VeronikaK | 23. dubna 2013 v 12:26 | Reagovat

Taky jsem byla, dokonce i na těch léčivých tónech, odkud máš fotku. Bohužel nevím, jak vypadáš..:) byl to úžasný zážitek :)

5 Lúmenn Lúmenn | Web | 23. dubna 2013 v 17:02 | Reagovat
6 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | Web | 26. dubna 2013 v 14:22 | Reagovat

Jsem rád, že jsou všichni v tak dobrém vnitřním naladění...už je rozhodnuto, že v roce 2014 se určitě ukážu osobně na tom veletrhu (samozřejmě za přijatelného stavu věcí). Takže v pohodě.

[3]: pokud vím, ten veletrh se nezaměřuje jenom na esoteriku...zkus své rodiče nalákat na to co je zajímá

Tady je odkaz o čem to je a kolik to stojí: http://www.festivalevolution.cz

7 Mr khan Mr khan | E-mail | Web | 9. září 2014 v 19:45 | Reagovat

NAIMA MUSIC HOUSE
SIALKOT PAkISTAN

Dear Sir,    
    We feel much pleasure to introduce ourselves as leading manufacturer
of musical instrunments Drum Hide,Goat skin,cow skin,Bufflow skin,calf skin,Fish skin,Horse Skin,Donkey Skin,Mule with Hair and Without Hair Skin,Gut String,Bagpipes,Bodhrans,African Drums,Cuica Head,Brazilan Drum Flesh Hoop’sand
We are in this maret for last two decades and exporting our products to the   different countries of the world.
Having come to know that you are a prominent importer of products of musical instrunments,
We invite your,high quality imported material and Silled worker which makes our products unique
in this market. kind attention towards our quality products.We manufacturer our goods with the
help of latest machinery
You  are requested to let us know your desired list of instrunments to enable us to send you the prices
of the same and catalogue/price list as well as sample as desired.
Yo         
MS.Khan         

CEo         

E-mail :- sales@naimamusichouse.com
E-mail :- info@naimamusichouse.com
Web :-   www.naimamusichouse.com
Phone # 0092-524-569256
Cell # 0092-334-8171558

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama