Pohlazení po duši (se Zdeňkem Hajným) - 16.května 2013

16. května 2013 v 10:44 | Lúmenn |  Pohlazení po duši na (skoro) každý den
Před nějakým časem jsem byla s maminkou a bráškou na esoterickém veletrhu v Praze a tam jsem se poprvé setkala s tvorbou Zdeňka Hajného, českého malíře, který tvoří úžasné duchovní obrazy, které hladí po duši a naplňují ji láskou a světlem. Doslova. Jeho obrazy dostávají úplně nový význam i s 3D brýlemi - malíř aniž by použil jakoukoli technologii podvědomě maluje obrazy tak, že při 3D pohledu vystupují z plátna a téměř se vás dotýkají.
Je to jako zjevení z jiného, magického světa, se na ty malby dívat a nechávat se jimi pohlcovat. A každému vřele doporučuji návštěvu jeho galerie, kde jistě bude více obrazů, než jsme měli možnost vidět na veletrhu. Na jeho webu funguje i virtuální prohlídka pro všechny , kteří nemají možnost se podívat do Prahy a většinu obrazů si lze prohlédnout i na webových stránkách samostatně.
V článku najdete dvě krátké videoprezentace s hudbou, které pohladí duši a vynesou ji do závratných výšin, na výše uvedených odkazech se pak do tvorby tohoto úžasného umělce můžete ponořit sami.
***

 


Komentáře

1 Arin Arin | 16. května 2013 v 11:41 | Reagovat

Obrazy od tohoto autora znám už delší dobu a nikdy mě neomrzí. Loni a letos se mi podařilo sehnat i kalendář s jeho obrazy a tak se kochám pokaždé když se podívám na stůl.

2 Miriam M. Miriam M. | Web | 22. května 2013 v 10:45 | Reagovat

V galerii jsem byla asi před rokem a v nejbližší době se tam chystám znovu, je to úžasně inspirující místo, ze kterého se člověku nechce pryč. Nahoře v čajovně se navíc promítají fotografie vesmíru doprovázené různými moudrými myšlenkami. Doporučuju si na návštěvu udělat víc času, já to posledně poněkud neodhadla, což byla škoda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama