♣ Co symbolizuje osmihran?

26. srpna 2013 v 4:54 | Lúmenn |  Symboly a znaky
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Dobrý den, našla jsem Vaše stránky teprve nedávno. Jsou moc pěkné a zajímavé. Mám od včera jeden problém a nevím jestli mi jen nepřeskakuje a na webu jsem to nenašla. Včera před usnutím jsem jen tak přemýšlela o pentagramu a hexagramu a v takovém skoro polospánku nejednou jako bych slyšela " a taky osmi, osmihran". Od té doby to nemůžu dostat z hlavy. Má má to nějaký význam?
Nebo mi jen "hrabe" :)) MájaOdpověď: Ahoj, osmicípá hvězda neboli octagram a pak také osmiúhelník nebo též octagon, jsou geometrické symboly číslice osm. Jak je známo, ležatá osmička je symbolem nekonečna a proto bývá občas považována za tzv. božské číslo, číslo, jež přináší vnuknutí a kontakt s Universem. Naproti tomu je osmička také karmické číslo, protože je nekonečná, tak člověk může navěky bloudit v kruhu, dokud karmické pouto nepovolí.
Oktagram nebo oktagon jsou ale obecně považovány za šťastné symboly, jsou velmi harmonické. Oktagram se používá i ve vyšší magii k různým rituálům, tam už ale pracuje složitější symbolika.
Možná ti tvá intuice chtěla napovědět, že si máš osmihran pořídit jako amulet a nebo že si máš dávat pozor na zmíněné výzvy čísla osm. Tak směle do toho:) Hodně štěstí Lúmenn
 


Komentáře

1 Octan sodný Octan sodný | 5. ledna 2015 v 8:39 | Reagovat

Zubří křídla -_-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama