Bylinný škapulíř na ochranu

6. února 2014 v 13:09 | Lúmenn |  Amulety a talismany
Škapulíř je váček s bylinkami a dalšími ingrediencemi, který se již od ráného středověku využíval jako ochranná (a zprvu církevní) relikvie. Pokud se rozhodnete si vytvořit svůj vlastní škapulíř, dodržujte několik jednoduchých pravidel, která jsou popsána u jeho výroby a nedovolte nikomu jinému kromě vás, aby se jej dotýkal, jinak ztratí svoji moc.Škapulíř na ochranu

Co budete potřebovat: malý ideálně plátěný sáček bílé barvy, bylinky (buď již drcené nebo čerstvé, které si sami nadrtíte a nasušíte): bazalku, rozmarýn, hřebíček, jmelí, šalvěj, tymián, vavřín

Jak na to: Tento škapulíř vyrábějte ideálně v pondělí, za přibývajícího měsíce. Předtím si přečtěte obecná pravidla pro magickou práci a zařiďte se podle nich.
Zapalte bílou svíci. Všech 7 bylin nasypejte do hmoždíře a ty, které nejsou nadrcené, nadrťte. Směs pak nasypejte do misky a pravou rukou promíchávejte po směru hodinových ručiček (pravotočivě, konstruktivně). U toho si představujte, jak kolem vás vůně bylin tvoří neprostupnou bariéru, která vás chrání před vším zlým. Jako ochranný krunýř ze světla, kterým nepronikne žádná temnota. Zhmotněte tuto představu ve vaší mysli. Můžete také požádat božstva, v něž věříte a nebo anděly a bytosti světla o pomoc.
Po několika minutách ukončete promíchávání, poděkujte bytostem světla a bohům a nasypte bylinky do připraveného pytlíku. Můžete k nim také přidat pod proudem ledové vody očištěný křišťál.
Škapulíř bude podle míry zatížení vašeho okolí destruktivními silami fungovat několik měsíců až rok, pak je třeba vyrobit nový. Měli byste jej nosit stále při sobě, v tašce, kabelce, batohu a nebo jej mít u postele, v nočním stolku nebo pod polštářem, takže vás bude chránit ve spánku. V každém případě ale nedovolte, aby se jej dotknul někdo cizí, pak je jeho moc přerušena a vy musíte vytvořit nový.

Zdroj obrázku: Melisanda
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama