Vyvolávání duchů - otázky a odpovědi

24. února 2014 v 5:45 | Lúmenn |  Duchové
Nedávno jste si mohli přečíst článek, ve kterém se dozvíte, proč není dobrý nápad vyvolávat duchy a koho vlastně do našeho světa svým rituálem zvete. Před čtením tohoto článku, jenž je jeho přímým pokračováním, ho určitě nevynechejte. Najdete ho ZDE.
Dnes se podíváme na nejčastější otázky a odpovědi ohledně této oblíbené kratochvíle zejména mladších slečen, které začínají koketovat s magií a doufám, že i ti největší dobrodruzi z vás pochopí, proč je lepší se této praktice zcela vyhnout. Na druhou stranu kontakt se zemřelými není vyloučen a pokud po něm toužíte, ve třetí části této série článků se na něj zaměříme.


Je vůbec možné klasickým rituálem přivolat skutečnou duši zemřelého z třetí astrální sféry?
Když si přečtete předchozí článek, zejména tu část o tom, kam mrtví po smrti odcházejí, snad si zvládnete odpovědět sami. Představte si, že dlíte v nepopsatelném klidu a z něj vás vytrhne banda uječených puberťáků, kteří touží po senzaci. Je ve vaší moci se jim zjevit maximálně jako projekce uvnitř jejich myslí, pro ty vnímavější jedince i fyzicky, ale je to to, co chtějí? Ne, většina mladých vyvolávačů duchů chce odpovědi na otázky na spiritistické tabulce, chce zažít strach a vzrušení a prosté zjevení hlasu či obrazu v mysli je neuspokojí. Takže i pokud zaslechne duše mrtvého volání, málokdy se obtěžuje vynaložit námahu na projekci do našeho světa.
Zcela vyloučené to však není, ale jak jsem zmiňovala i v předchozím článku, pro tento případ je nutné zvolit blízkou osobu - zesnulého příbuzného či kamaráda. Cizího člověka zlákáte jen těžko.

Jsou ale lidé co komunikují s mrtvými?
Ano, tento vzácný dar někteří lidé mají. Tak jako jsou někteří lidé vnímavější ke komunikaci s anděly, přírodními bytostmi nebo dévy stromů, existují lidé, kterým je blízký svět mrtvých a není pro ně problém se s dušemi zesnulých spojit. Ne vždy tak ale činí se záměrem a vědomě, prostě byli vyšší silou vybráni, aby tvořili jakýsi most mezi naším světem a oním světem a vyřizovali vzkazy, které si jejich adresáti nejsou schopni vyslechnout osobně. Ne každý totiž má vědomí natolik otevřené, aby byl schopen vnímat byť sebebližšího mrtvého člověka, který se mu snaží po smrti něco sdělit.
Ne vždy ale musí být komunikace se zesnulými příjemná. Na člověka se mnohdy nalepí bludné duše, které se touží dostat do Světla a nebo lpí na tomto světě natolik, že o něm chtějí s někým komunikovat. Médium také může být velmi citlivé na jiné projevy "duchařiny" a to mu může značně komplikovat život. Nedůležité nejsou ani duše dlící ve druhé sféře, jakémsi očistci či pekle, odkud se samy nemohou dostat a někdy volají o pomoc poměrně drastickými vizemi.

A co spiritistická tabulka? Někdy odpovídá na otázky, které ví jen duch!
Jsou prý zaznamenány případy, kdy díky spiritistické tabulce promluvil duch zemřelého o svém vrahovi či o nějakém skrytém předmětu, o němž mohl vědět jen on. Tyhle případy se ale týkají zejména vyvolávání za přítomnosti média, uvedeného v otázce výše. Člověk s nadáním má mnohem větší šanci, že skutečně vyprojektuje do své mysli duši zesnulého a díky jeho přítomnosti v mysli je to pak vlastně médium, kdo pohybuje ukazovadlem na tabulce a dá dohromady odpověď na palčivou otázku.
Při jiných případech je ale dost časté, že tabulka začne "jančit" a píše nadávky, sprosťárny a výhrůžky. To mívá na svědomí právě přivolaný démon, pro něhož je strach účastníků jako vynikající svačina.

Jak poznám, koho jsme vyvolali?
Je několik snadných indicií, podle kterých (pokud si prostě nemůžete pomoct a vyvolávání duchů musíte zkoušet) poznáte, koho jste přivolali do místnosti.
Skutečný duch zemřelého z třetí astrální sféry - vnímáte klid, teplo, hřejivou přítomnost někoho blízkého, jemná vůně, vzduch jako by zhoustne, v mysli slyšíte hlasy, citliví jedinci mohou vidět mlhavou světlou posztavu nebo reálně slyšet tichý hlas. Nehrozí nebezpečí.
Bludná duše - chlad, mrazení v zátylku, pocit, jako by vás někdo pozoroval, ale v místnosti nikdo není, náhlá únava, malátnost. Pro zažehnání bludné duše povolejte archanděla Gabriela a vizualizujte tunel, na jehož konci je světlo a pomozte duši dostat se, kam patří.
Larva, démon - pocit iracionálního strachu, vrzání podlahy, lupání v nábytku, nevysvětlitelné chvění plamene svíčky, záchvat paniky, dušnost, zvuky kroků, škrábání, vrzání, šepot. U citlivějších jedinců i vnímání pohybujících se stínů, hlasy, v eytrémních případech možnost posednutí - zapadnutí očí, mluvení jiným hlasem, epileptický či astmatický záchvat, zvracení, krvácení. Nerozpouštějte ochranný kruh, udržte ho za každou cenu! Zavolejte na pomoc archanděla Michaela a započněte vymítání. Nepřestávejte, dokud si nejste jistí, že se vám podařilo nebezpečí odehnat. A pokud možno to nenechávejte zajít až do této fáze;)

Pokud si vážně nemůžu pomoct a chci to zkusit, koho je bezpečné vyvolat? A komu se naopak vyhnout?
Tak, tahle otázka je velice důležitá a možná se teď budete smát, ale skutečně nikdy, ale za žádných okolností nevyvolávejte Boženu Němcovou! Nevím, čím si to ta nebohá spisovatelka zasloužila, ale stala se velmi oblíbeným terčem vyvolávání a díky tomu je tohle jméno v astrálu jako zapálená pochodeň, ke které se jako nadržené múry slétnou démoni a jiné fujtajbly ze široka daleka. Tím, že vyvoláváte paní Němcovou dokazujete astrálnímu sdvětu svou neznalost a hloupost a ten vám to dá sežrat i s úroky.
Z vyprávění kamaráda znám příběh, kdy několik asi jedenáctiletých slečen na táboře ve stanu dostalo ten skvělý nápad a vyvolávalo ducha, koho jiného než Boženy Němcové. Jednu z dívek něco posedlo, ta sebou začala zmítat a v záchvatu vyběhla ze stanu k blízkému rybníku. Kamarád, vedoucí na tom táboře, probuzený hlukem vyběhl ze stanu a viděl dívku, jak jako by chycená za límec čímsi neviditelným se chvíli potácí na břehu a pak jí něco strčí hlavu pod vodu. A znovu a znovu. Díky jeho pohotovému zásahu vše dopadlo dobře, ale slečny utrpěly pořádný šok.
Takže - víte koho určitě ne. S tímhle jménem se prostě pojí jen nebezpečí, když ne přímo smrti, které hrozilo slečnám na kamarádově táboře, tak těžkým zdravotním komplikacím díky nalepení se démona.
Stejně tak vynechejte všechny známé osobnosti, se kterými vás nic nepojí a je zbytečné vyvolávat lidi, kteří jsou déle než sto let po smrti, ti už jsou téměř jistě v nové inkarnaci. V žádném případě není bezpečné vyvolávat sebevrahy a zločince, tito lidé často po smrti neodejdou do světla, ale zaseknout se v druhé astrální sféře, kde si vytoří něco jako soukromé peklo. A pokud uslyší vaše volání, vězte, že o ty vize nestojíte, protože do konce života už nebudete spát.
Naopak pokud si to vážně nemůžete odpustit, nemělo by být příliš nebezpečné vyvolávat svoje příbuzné nebo přátele, kteří zesnuli před dobou kratší než deset let a dobře jste je znali. Pokud doržíte veškerá myslitelná bezpečnostní opatření a síla vaší myšlenky bude velká, je šance, že se s nimi dokonce můžete skutečně zkontaktovat.

Je ale lepší pro to zvolit jinou cestu, než konvenční vyvolávání duchů a o tom si povíme v další části.
 


Komentáře

1 Dana Dana | 24. února 2014 v 8:25 | Reagovat

Ahoj, mám menší dotaz. Oběsila se nám v baráku prababička, už je to pochopitelně dost dlouho, byla mladá. Jednou jsem se to dozvěděla, dost na to myslela a úplně jsem na sebe upoutala pozornost, nemyslím si že mi chtěla ublížit, ale dokonce zamnou vlezla až na intr, já si myslela jak odjedu z domu a bude pohoda, ale na intru jsem byla naprosto posraná, zvuky z chodby kde nemohly být takové atd. Říkala jsem jí, že by měla pomoct jiným sebevrahům, aby e dostala dál, protože jsem to četla u Alue nebo tak, ale nevím, jestli se to povedlo, prostě to nepoznám, možná se jen uklidnila ale pořád tam je. Jak to mám zjistit, abych na sebe zase až moc neupoutala pozornost? Vyvolával jí nechci, ale jak jinak to zjistit.

2 Daenerys Daenerys | Web | 24. února 2014 v 10:42 | Reagovat

Ahoj, můžu se zeptat? Je možné aby člověk viděl ducha když ho nevyvolal a ani není médium..
Já totiž velmi často cítím přítomnost asi duchů.. no nevím co to je jen jsem si o tom snažila něco zjistit a všude píší něco jiného a jednou asi před čtvrt rokem jsem ho viděla.. Bylo to brzo ráno u mě v pokoji, v jednom z rohů, vypadalo to jakoby se tam schovával, vypadal spíš jako stín, nebo taková jakoby mlha, ach jo, neumím to popsat.. Netuším co to bylo.. Co myslíš ty?

3 mariankosnac mariankosnac | 24. února 2014 v 11:08 | Reagovat

[2]:  Viem o prípadoch keď duchov videli aj ľudia ktorý na duchov ani neveria, tak je to možné. Osobne som ducha nikdy nevidel, len akési čierne tiene. Ak je to biele je to duch alebo aniel, ak je to čierne, je to démon, deštruktívna bytosť, alebo cigán :D

4 terezka66 terezka66 | Web | 24. února 2014 v 11:40 | Reagovat

Mockrát děkuji za úžasný článek, v naší rodině a blízkém okolí máme o duchařinu postaráno, i ti, kteří nevěřily, věřit začali. Od mala jsem měla z vyvolávání duchů obrovský respekt a nebojím se přiznat, že i strach. Mnohokrát jsem četla příběhy, jak dopadli tyhle seance. Myslím si, že pokud je duch k nějaké osobě spjatý, najde si ho sám. Takto si nás babička od své smrti hledala ještě do nedávna :-)

5 Jenny the Strange Jenny the Strange | Web | 24. února 2014 v 20:59 | Reagovat

Tak si říkám, že asi doma máme bludnou duši, je-li to možné. Dlouhá léta nám příchod domů vysaje energii a někdy mám pocit, že na mě z podkroví někdo kouká. Ale zároveň slýchám i zvuky ve střeše a to poukazuje spíš na larvu, či něco podobného. Předchozí majitel nás dokonce varoval, že je ten dům prokletý, takže i když zvuky slyším jen já, něco tam nejspíš bude.

6 Lúmenn Lúmenn | Web | 25. února 2014 v 18:16 | Reagovat

[1]: to s tím zachraňováním jiných před sebevraždou je nesmysl, viz můj komentář k předchozímu dílu.
Povolej na pomoc archanděla gabriela který odvádí bludné duše, pokud to sama nezvládneš, najdi člověka, který jí pomůže odejít. Je možné, že se tu zasekla a nemůže odejít do světla, což se sebevrahům stává. A nebo je to jen otisk nešťastné události, ten se pak ale smývá jen těžko.

[2]: ano, je to možné, viz článek o bludných duších, na nějž odkazuji a nebo si pročti celou rubriku duchové, tam se dozvíš, co vše tato zjevení mohou být

7 Klub Záhad Klub Záhad | E-mail | Web | 28. února 2014 v 15:57 | Reagovat

Neviem  ako vy, ale ja by som sa takýchto vecí radšej nestaral :D Vyvolávanie duchov je dosť no...zlé, nikdy neviete koho vyvoláte :)

8 Leri Goodness Leri Goodness | E-mail | Web | 28. února 2014 v 19:15 | Reagovat

Velice užitečný a pravdivý článek. Dříve jsem díky jedné nejmenované osobě málem spadla do rukou sekty, byllo mi teprve třináct a začalo to s andělskými kartami - myslím si, že bílá ani černá magie neexistuje, existuje pouze magie obecně a v žádném případě není bezpečná (vlastní zkušenost...), i když si člověk hraje jen s těmi kartami nebo kyvadlem. Jednou se mi stalo, že jsem se ptala karet na pár dní zemřelého známého, který se "uchlastal". Hned po vyřčení otázky jsem cítila za mými zády podivný chlad, pocítila jsem velkou nejistotu spojenou se strachem - ohlédla jsem se, i když jsem dopředu věd+la, že tam nic není. A vyvolávání duchů je to samé. Nikdo by se do toho neměl pouštět. Chtěla jsem vyvlolávat B. Smetanu se svou kamarádkou, ale nakonec jsem se rozhodla, že ho necháme pěkně v klidu odpočívat. Mimochodem tvůj blog mě velmi zaujal, proto tě zvu na ten můj: humanlizards.blog.cz - budu ráda, když se dostavíš. :)

9 Unknown Unknown | Web | 28. února 2014 v 19:32 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že k téhle oblasti mám já osobně veliký respekt, bych nikdy nejspíš nesebrala dost odvahy, abych to jen zkusila, každopádně to vypadá dost zajímavě!
A co hůř, skutečně :)

10 Reina-sun Reina-sun | Web | 1. března 2014 v 1:57 | Reagovat

Ne, kdepak. Říkejte mi klidně zbabělec, pokud je zbabělé zahrávat si s věcmi, které jsou nejisté a nebezpečné.
Stále váhám, jestli na duchy vlastně úplně věřím, ale mám z toho respekt. Jsou jinde, je to jiný svět...

Nedávno jsem se tajně šla podívat do starého, opuštěného zámečku, který vyhořel snad v roce 2005/6. Prošla jsem zničeným domem odshora dolů, viděla ohnisko požáru a přitom jsem měla stále divný pocit. Venku bylo nádherně, ale uvnitř jakoby profukoval chladný vítr. Pořád jsem se ohlížela a rozhlížela, ale nikde nic.

11 El El | Web | 1. března 2014 v 9:18 | Reagovat

Velice zajímavý blog, i článek.
Věřím v posmrtný život, a také mám k tomuto tématu velký respekt!
Díky za pěkné čtení-těším se na další :)

12 mišikus mišikus | Web | 1. března 2014 v 11:25 | Reagovat

Ahoj .
Mám otázku : Před 3 nebo 4 roky mi umřela babička měla jsem jí moc ráda ale v době kdy umřela na rakovinu jsem byla za příbuznými v Hradci :-(((. Moc se mi po ní stýská a ráda bych ji alespoňb na minutku chtěla slyšet nebo tak něco. Jenomže s tím nemám VŮBEC žádné zkušenosti. A druhý problém je že mi teprv bude 11. Prosím poraď mi mám se do toho pouštět? A jak ? Děkuji

13 Lúmenn Lúmenn | Web | 1. března 2014 v 17:53 | Reagovat

[12]: ahoj, na tohle téma připravuji článek, který brzy vyjde a v něm se vše dozvíš;)

14 WhitEvil/taková normální ještěrka WhitEvil/taková normální ještěrka | Web | 1. března 2014 v 18:44 | Reagovat

je opravdu zajímavé, že snad úplně každý by chtěl vyvolávat právě Boženu Němcovou. Moje kamarádka to s jednou partou také zkoušela..něco se prý i stalo, ale nikdo nepřišel k úrazu a kamarádka už se od té doby o žádné další vyvolávání nepokusila.

15 yuripovidky yuripovidky | Web | 1. března 2014 v 22:38 | Reagovat

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný dess!!!

16 Uniboubel - Boubelicorn Uniboubel - Boubelicorn | Web | 1. března 2014 v 23:01 | Reagovat

Na vyvolávání jsem si nikdy netroufla. Asi jsem moc velký posera, ale radši se hájím tím, že nechci zbytečně rušit duše těch, kteří jsou možná na lepším místě a tahat je zpátky do našeho světa. Jednak je to pravda a taky to líp vyzní :D :)

17 Tammy Tammy | Web | 2. března 2014 v 13:31 | Reagovat

Vyvolávání duchů mi vždycky přišlo jako šílenost. Nechte mrtvé spát. Na druhou stranu, před několika měsíci mi zemřel děda. Nebyli jsme si moc blízcí, naposledy jsem ho viděla před pár lety, ale tátu to dost sebralo - byl to jeho otec. Přišlo mi nějaké znamení... myslím, že v kartách... že se se mnou chce spojit. A tak jsme chvíli komunikovali, asi tak stejně, jako s anděly, žádné vyvolávání ani jiné šílenosti... řekl mi, jak teď všechno vidí jinak a vyřídil něco pro otce (co jsem mu ale neřekla, doma nikdo neví o mém "nadání" pro komunikaci s anděly, vílami, atd.). A pak jsme se zase v klidu rozloučili a vrátil se tam, kde byl :)

18 christiiinka christiiinka | Web | 2. března 2014 v 23:58 | Reagovat

Řekněme, že máme přesně ty blbý jedenáctiletý holky, co na narozeninové oslavě z legrace vyvolávají právě Boženu Němcovou. Může být nějak ovlivněno i místo, kde k vyvolávání duchů došlo, když se to stalo řekněme v pokoji jedné z nich ?

19 Sasha Sasha | Web | 3. března 2014 v 8:06 | Reagovat

na tieto veci som si nikdy netrúfla, vdakabohu - ako čítam, som celkom rada že  som zbabelec.
a chcela by som sa spýtať ešte na tvoj názor, čo si myslíš o šialenostiach ako Hide and Seek pre jedného, tzv. japonskej hre s "bábikou" ktorá je hitom na internete?

20 Allis:* Allis:* | Web | 3. března 2014 v 8:48 | Reagovat

Ahoj mám malý dotaz. Když vyvolám ducha zůstane v té místnosti nebo se vrátí no někam?

21 Lúmenn Lúmenn | Web | 4. března 2014 v 13:34 | Reagovat

[18]: může tam zůstat, pokud je to ale skutečně duch z třetí astrální sféry, tak se vrátí tam, pokud je to jiná bytost, dost často tam zůstane

[19]: to vůbec neznám, o co jde?

22 LM LM | E-mail | 4. března 2014 v 17:28 | Reagovat

Ahoj, zakládáme novou skupinu lidí zajímající se o magii, živly, astrál, AC, LS, duchy atd.. Tato skupina by byla něco jako lovci duchů, takže nic pro slabé povahy. Cílem této skupiny je pomoci lidem sužovanými nadpřirozenými silami a také se něco přiučit a poznat. Sháníme lidi, kteří jsou informováni o tomto tématu teoreticky nebo nejlépe rovnou prakticky. Přijímáme lidi z Plzeňského, Středočeského kraje a Prahy od 12 do 17 let. V případě zájmu napište na email TheSpiritCZ@email.cz.  Pokud vám toto přijde naprosto trapné jednoduše to ignorujte :-D. A promiňte, že to píšeme sem ale nevíme kam jinam bychom to mohly napsat. :-D

23 Zuzka a Jakub Zuzka a Jakub | E-mail | Web | 19. dubna 2014 v 16:59 | Reagovat

Zdravím, mi se paranormálními jevy zabýváme a vřele nedoporučujeme.Máme své zkušenosti,které opravdu nejsou pro slabé povahy natož pro osoby ve věku od 12-17.Nejlepší věková hranice je nad 20 let kdy opravdu věříte a neděláte si srandu,mohlo by to být opravdu nebezpečné nedej bože aby vás to vyhodilo z kruhu nebo jinak ublížilo sami se přesvěčte na našich stránkách kde naše příběhy jsou opravdu podle pravdy a z našich zkušeností. www.ghostreality.webnode.cz

24 kika kika | E-mail | 27. srpna 2014 v 5:25 | Reagovat

ahoj . moc me zaujala tato stranka. verim v posmrtny  zivot. mam takovy dotaz asi to pro nekoho bude znit divne nebo blbe ale co si myslite? jak to dopadlo s Ivetou Bartošovou kdyz teda spachala v uvozovkach sebevrazdu. sla do nebe nebo tady bloudi jeste mezi nami? :-) diky za odpoved .

25 Clasie Clasie | 8. ledna 2015 v 18:08 | Reagovat

Ahoj, moc hezký blog. Já bydlím pod hřbitovem a občas se mi zdá, že cítím duchy, nebo duše. Je možné s duchy mluvit? (Jako, když jdu ucítím nějakého ducha, kterého vůbec neznám a můžu s ním mluvit o čem chci prostřednictvím mysli?) A mně je dvanáct a můj taťka měl sestřenici, která spáchala sebevraždou a já se asi před měsícem začala zajímat o magii a teď se mi nedávno stalo, že jsem jí slyšela, jak mi něco říká. Je to možné? A moc děkuji za radu nevyvolávat duchy. S kamarádkami jsem to chtěli letos zkoušet ve škole v přírodě, Nechápu jak nám nemohlo dojít, koho můžeme vyvolat!

26 K K | E-mail | 27. prosince 2016 v 9:29 | Reagovat

čarodějky se zrodily z popela dračího tak požádej ďábla samotného jenž umři!kdo si to přečetla tak do 5 dnů umře musela jsem to napsat jinak bych umřela do 5 dnů kdo si to přečetla tak to napište do jiného blogu nebo umřete do 5 dnů a to fakt!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama