Stánkaření

16. září 2014 v 5:00 | Lúmenn |  Moje zážitky a pokroky
Určitě jste si již stačili všimnout, že jsem loni otevřela e-shop - kdo to ještě nezaregistroval, směle jej může navštívit zde a nebo pomocí horních panelů kdykoli v budoucnu:)
Jenomže nejsem nějakým velkým příznivcem prodávání věcí přes internet a mnohem více upřednosňuji osobní kontakt. Protože astronomické nájmy mi prozatím nedovolují otevřít si kamenný obchod, vyřešila jsem tuto situaci pořízením stánku a objížděním zajímavých akcí v průběhu roku. A protože stánkařská sezóna pomalu končí, rozhodla jsem s vámi podělit o zkušenosti ze stánkového prodeje a povykládat vám o akcích, které jsem zatím zažila:)



Festival Evolution - Praha - duben 2014
Úplně první akcí, které jsem se zúčastnila, abych se na ní potkala s lidmi "face-to-face" byl pražský veletrh esoteriky, zdravé výživy a alternativní medicíny. Ještě to nebylo stánkaření v pravém slova smyslu, kvůli výšce nájmu jsem si stánek se zbožím nemohla dovolit a tak jsem měla jen malý stolek v poradenské zóně, kde jsem vykládala karty.
Řeknu vám, že to tedy není nic snadného, trávit osm hodin denně komunikací s lidmi, kteří na vás chrlí své problémy. První den jsem měla hlavu jako balón a usínala jsem už po cestě metrem ke kamarádovi, u něhož jsem přespávala. Druhý den jsem dokonce byla tak utahaná, že jsem třetí den festivalu vzdala.
Odnesla jsem si ale naprosto úžasné zážitky, na které nikdy nezapomenu. Lesk v očích klientů, kteří mi děkovali za pomoc a spousty osudů, které jsem vyslechla, ve mě zanechaly nesmazatelnou stopu, která mi potvrdila, že moje práce má smysl. Díky tomu, že za karty vždy chci jen dobrovolný příspěvek, jsem mohla vyložit i těm, kteří by si to u ostatních věštkyň (které chtěly v půrměru 300Kč) nemohli dovolit a dodnes mě u srdce hřeje vzpomínka na starou paní, která mi do ruky vysypala hrstičku drobných a odcházela se slzami štěstí v očích.


Vřelá a přátelské atmosféra na veletrhu
(fotka z roku 2013, letos jsem na focení neměla čas:))

Beltine - Jaroměřice nad Rokytnou - 30.dubna 2014
Za mě osobně se mi z celého stánkařského roku tahle akce nejvíce líbila. Pořádá ji jakožto oslavu keltského svátku ohně a plodnosti Beltainu sdružení Bratrstvo Keltů, jehož jsem sama členem a na akci je vždycky úžasná atmosféra. Spousta lidí v historických kostýmech, tanec, hudba, zpěv, zapálené ohně a horká medovina.
Beltině trvá od odpoledních hodin 30.dubna do poledne 1.května, takže jsme s kamarádem Muzzem, který mi jel pomáhat, v podstatě jeli non stop. Já si zdřímla na pár hodin v půrběhu noci, on až k ránu, ale byli jsme jediný stánek, který jel bez přestávky a užili jsme si s tím spoustu zábavných příhod:D
Na Beltine jsme poprvé stavěli stánek - a to, co nám nyní zabere kolem patnácti minut, trvalo dvě hodiny a obsahovalo spoustu nadávek silových manter a kovářské kleště.

Keltská noc - Plumlov - červenec 2014
Další akce s keltskou tématikou, jen trochu míň keltská a více noční:) Už mnoho let se pořádá v blízkosti mého rodného Prostějova a mě žádný rok účast na ní z různých důvodů nevyšla. Až letos, kdy jsem se stala stánkařem a konečně tento hudební festival navštívila.
Atmosférou mě trošku zklamala, ani počasí nebylo perfektní, vlastně máloco tam na mě zanechalo pozitivní hlubší dojem. Uvidím, jestli se tam příští rok budu chtít vrátit. Na druhou stranu jsme si vyzkoušeli nepromokavost stánku, seznámili se suprovým duem Kovářem a Kovářkou a kromě běžné tržby za amulety a kamínky mám v účetnictví i položku "zevlovné" :)

S takovým výhledem se hned pracuje lépe:)
(Plumlovský zámek tyčící se nad Podhradským rybníkem)

Héfaiston - hrad Helfštýn - 30.-31.srpna 2014
Zatím poslední (a nejspíš letos už úplně poslední) akce, na které jsem konečně mě a můj stánkařský tým zvěčnila - jinak by nám to snad nikdo nevěřil:) Héfaiston jsem navštívila před lety a moc se mi na kovářském festivalu líbilo, takže postavit si stánek pod krásně spraveným hradem bylo nasnadě. Počasí nám přálo a ačkoli celý srpen byl deštivý, poslední víkend před začátkem školního roku se počasí umoudřilo a my si užili sluníčka a spousty návštěvníků.


Já a Muzzug, má nejsilnější opora, poslední den Héfaistonu s již prořídlým zbožím:)



A tady všichni větší či menší pomocníčci:)
Zleva Sovička, Muzzug, já a můj bráška Finn


Co mi stánkaření dalo? Naučila jsem se postavit stánek během pár minut, to zaprvé:) Taky se postupně učím, jak při tomto způsobu prodeje zaujmout lidi, povídám si s nimi, rozdávám letáčky, usmívám se a snažím se dobře poradit, nic z toho člověk na internetu neudělá. Zažila jsem spoustu zajímavých setkání se sympatickými lidmi, pár šílenců, nějakého toho opilce, potkala na akcích, kam bych se jinak nevydala, svoje kamarády a známé z celé republiky, přiučila jsem se, jak nezkolabovat po dvou dnech intenzivního vykládání karet a náramně si to celé užila. Takže příští rok se doufám poštěstí ještě více akcí a doufám, že na některé z nich potkám i vás, čtenáře:)
 


Komentáře

1 Kelioné Kelioné | Web | 16. září 2014 v 16:45 | Reagovat

V létě plánuji jet na Lughnasad, bylo by super, kdyby ses tam objevila. :) Rozhodně bych si to nenechala ujít a přišla trochu pokecat. :D

2 Černý Drápek Černý Drápek | Web | 16. září 2014 v 17:33 | Reagovat

To je úžasné! Je fajn rozletět se tím správným směrem, i když nemáš ta nejlepší křídla. :)

3 Inalyn Inalyn | E-mail | Web | 17. září 2014 v 15:38 | Reagovat

Gratulujem Lúmenn :) Len tak ďalej :) Dúfam, že sa ti bude dariť aj naďalej a pôjdeš si za svojimi snami :)

4 Contessa Contessa | 19. září 2014 v 20:16 | Reagovat

Mohla by si sem psát dopředu na jaké akci se objevíš? Pokud to sem už píšeš, tak prosím řekni kam, prototože jsem to u nenašla.

5 Lúmenn Lúmenn | 20. září 2014 v 15:37 | Reagovat

[4]: ahoj, dávám to většinou vědět na stránce na facebooku: https://www.facebook.com/PoselSvetla?ref=hl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama