Očista při mytí rukou

17. ledna 2015 v 5:55 | Lúmenn |  Každodenní duchovno
Více informací o rubrice každodenní duchovno si přečtěte, prosím, v tomto úvodním článku.
Každý den se na nás nalepují miliony neviditelných částeček, zrnky prachu počínaje a bakteriemi a viry konče. Když jedeme veřejnou dopravou, saháme na regály v obchodě nebo jen jdeme po ulici, na našem těle se zachytává spousta nečistot a už od mala nás rodiče učili, abychom si vždy po příchodu domů umývali ruce a těchto nečistot se tak zbavovali.
A tak ačkoli bakterie a prach nevidíme, poctivě si ruce myjeme a chráníme tak své zdraví. Na co ale zapomínáme jsou jiné neviditelné nečistoty, které ale neodhalí ani ten nejlepší mikroskop.Za den se setkáváme se spoustou lidí, některé známe, ale většinu nikoli. Projdou kolem nás na ulici, sedí vedle nás v tramvaji, koupíme si od nich noviny nebo do nich omylem strčíme v davu. Každý člověk je obklopen určitým energetickým polem, které ho charakterizuje a na které se citlivější jedinci dokáží napojit. Pobytem mezi lidmi na nás nepatrná část tohoto pole ulpívá a zanáší naše vlastní energie.
Určitě znáte pocit, jak se cítíte, když se s někým pohádáte, někdo na vás křičí, je nepříjemný nebo vám dokonce nadává. V tu chvíli se energetická pole prolnou a do toho vašeho přejde část pole druhého člověka, zanesená agresí a vztekem. Vaše vlastní pole je narušeno a vy se cítíte hůře. Platí to samozřejmě i naopak - při milém rozhovoru, souznění, objetí nebo při milování, se naopak energetická pole dvou lidí prolnou v harmonii a navzájem se podporují.

Nemusíte se ale hned hádat nebo se s někým tulit pod hvězdami, abyste si navzájem zasáhli do energií. Drobounkým "energetickým smogem" máme své energie zaneseny každý den, kdy se pohybujeme mezi větším množstvím lidí. Každý, kdo kolem nás projde, na nás zanechá své smítko. Někdy je milé, povzbudivé, jindy depresivní, sklíčené, naštvané. Vždy nás ale vychýlí z naší vlastní rovhováhy - a jen čas o samotě, ideálně v přírodě, zase naše energie čistí a uvádí do harmonie s naším já.
Pokud tomuto samoozdravnému procesu chcete napomoci a víte, že na vás denně působí mnoho lidí, můžete se několikrát denně čistit, aniž byste kvůli tomu museli měnit své zvyky.

Vždy, když jdete na toaletu a myjete si ruce, děláte to pro ochranu svého fyzického zdraví - myslete od teď i na to duševní. Protáhněte o pár sekund okamžik při mytí rukou a představte si, jak vás proud čisté vody zbavuje nánosu energetické špíny. Nechejte z rukou skanout všechno, co do vašeho energetického obalu nepatří a dejte to vodě, ať to odnese. Můžete i v duchu odříkat krátkou afirmaci, třeba: "Voda očišťuje moje energie."
Tento kratičký očistný rituál můžete aplikovat kolikrát denně chcete. Je to taková zkrácená varianta rituální očistné koupele pro život ve spěchu:)
 


Komentáře

1 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 17. ledna 2015 v 15:26 | Reagovat

Velice dobrá myšlenka:-). Díky za inspiraci.

2 Lukáš Lukáš | Web | 17. ledna 2015 v 17:36 | Reagovat

a je pochopitelné, že se to netýká jenom rukou - já sám vím, jaké to je, když se celý "obalím" do vodního víru a následně jaký je to pocit, když z něj vyjdu :) je to opravdu příjemné a nejen z hlediska fyzického :)

3 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 21. ledna 2015 v 14:42 | Reagovat

Pravda, jeden z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů očisty. Ještě dodám pár drobností:

- studená voda jde krom obyčejného nabíjení myšlenkou také magnetizovat, je proto na tohle čištění o hodně lepší než teplá. I z fyziologického hlediska je lepší, protože zvyšuje prokrvení.
- každodenní studená sprcha vydá i za náročnější a komplikovanější očisty a její efekt na zdraví je naprosto bombastickej ve víc ohledech.
- no a voda v potoce, navzdory všemu strašení o pesticidech, je taky skvělá. Čistí se sama implozivně pomocí vírů atp. a na čištění je taky výborná. Když mám možnost, tak do potoka vlezu... spíš teda v létě než v zimě :D

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 10. února 2015 v 19:24 | Reagovat

[3]: s tou studenou i potokovou vodou máš naprostou pravdu, díky za doplnění;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama