Živlová kouzla – Země

6. září 2015 v 12:00 | Lúmenn |  Magie živlů
Hodně mě žádáte v komentářích o rozšíření rubriky Magie živlů a tak jsem zabrousila do své knihovny a pokusila se z ní vydolovat něco na toto téma, protože prakticky se mu nějak do hloubky nevěnuji. A našla jsem:) Konkrétně tuhle úžasnou knihu od Scotta Cunninghama Magie země, která kromě živovlých kouzel obsahuje mnohem víc o přírodní magii a mám ji velice ráda, stejně jako další knihy tohoto autora.
Ke každému živlu se vní dá nalézt bohatý výběr magických praktik a já vybrala ta kouzla, která mě osobně nejvíce oslovila a shledávám je na první pohled účinnými. Více si můžete najít, pokud si koupíte onu knihu. Ne všechna kouzla jsem pouze opsala, ale přidávám i trochu vlastního popisu a vysvětlení, když něco v předloze nebylo úplně jasné. Dnes se podíváme na magii země. Více o živlech se dozvíte ve výše zmíněné rubrice.


KOUZLA ŽIVLU ZEMĚ

Odvržení starostí
Vezměte hrst hlíny a upřeně se do ní zadívejte. Přelijte do ní všechny své problémy. Vybavte si do nejmenšího detailu vše, co vás trápí. Potom hoďte hlínu za hlavu a bez ohlédnutí odejděte.

Ochranná lahvička se zemí
Malou, ideálně dlouhou lahvičku, naplňte čerstvou a čistou půdou. Naplňte ji až po okraj a dobře uzavřete. Tuto lahvičku uložte poblíž vchodu, nejlépe do okna, aby chránila váš domov před zlem.
V minulosti lidé věřili, že hlína odhání zlé duchy a démony, protože musejí překonat každé jednotlivé zrnko půdy v lahvičce, aby se do obydlí dostali. Dnes tyto "zlé duchy" vnímáme jako destruktivní energii, která se ve světě hojně vyskytuje. Mohla by proniknout i do vašeho domova. Lahvička se zemí může váš dům před touto negativitou ochránit.

Ochrana blízkých
Abyste ochránili své děti, příbuzné či přátele, i když jim nejste na blízku, při loučení za nimi bez jejich vědomí hoďte hrstku hlíny nebo písku.


Zdroj: Scott Cunningham - Magie Země

Další živlová kouzla:
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama