Ametyst

13. října 2015 v 22:12 | Lúmenn |  Magie kamenů
Je čas na další putování světem léčivých kamenů. Dnes se podíváme na velmi silný a zajímavý kámen - ametyst. Jeho název vznikl z řeckého slovo methyó (=být opilý) a předpony a-, která značí zápor. Volně přeloženo tedy jméno tohoto fialově zbarveného kamene znamená neopíjet se. Etymologický slovník říká, že je tomu tak podle pověry, že nošení ametystu jako amuletu zabraňuje opilství nebo jej ruší. Což dává hlubší smysl, když si dáme tento kámen do souvislosti - pro své zbarvení bývá dáván do souvislosti s korunní čakrou a tedy i duchovnem a spirituálnem. Má tím velmi blízko ke křišťálu, což je stejně jako ametyst odrůda křemene (chemicky SiO2).barva: od světle po tmavě fialovou, až nachovou či purpurovou
planeta: Jupiter, Neptun
živel: voda
čakra: sedmá (korunní, temeno hlavy)
znamení: Beran, Panna, Střelec, Kozoroh, Ryby
magické atributy: čistota, stres, sny, léčení alkoholismu, láska, klid, ochrana, štěstí, odvaha
léčebné využití: Ametyst zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, napomáhá produkci hormonů, dá se využít při poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva a střevní mikroflóru, odstraňuje parazity. Podněcuje činnost metabolismu, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Léčí podlitiny, otoky a rány.

Ametyst je velmi složitý a silný kámen a jeho pochopení mi trvalo nějaký čas. Než jsem na tenhle kámen byla "připravená", ztratila jsem dva, které jsem si koupila, takže jsem z jeho pořízením musela ještě nějaký ten měsíc počkat. Ametyst je kámen velmi vysokých vibrací a je úžasným pomocníkem při duchovním růstu, znásobuje meditační stavy, pomáhá s léčením i čištěním a pomáhá rozvíjet jasnozřivé schopnosti. Může být užitečný i při komunikaci s jemněhmotným světem, zejména s anděly. Umí také přinášet věštěcké sny, posiluje intuici a uklidňuje smutnou duši.
Díky jemnosti vibrací se velmi snadno zničí - popraskaný ametyst lze jen obtížně vyčistit (čistíme jako všechny kameny pod porudem ledové vody) a proto je lepší jej při prvních známkách poškození vrátit zemi. Nejdéle vydrží kámen v podobě drúzy nebo geody. Při delším vystavení slunečním paprskům ametyst bledne a ztrácí barvu.


Zakoupit si ametyst můžete na internetovém obchodu Posla světla a to v podobě:
 


Komentáře

1 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 14. října 2015 v 14:46 | Reagovat

Mimo ametyst snad žádné další šutříky nemám. Tento fialový mě okouzlil :-) .

2 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 15. října 2015 v 9:18 | Reagovat

S ametystem mám velmi dobré zkušenosti... Nicméně ten můj už jsem dala na odpočinek ke kytičce a i té se daří dobře :)

3 myší královna myší královna | 8. listopadu 2015 v 11:22 | Reagovat

Já jsem si ho koupila kvůli imunitě, ale opracovaný. Koupím si surový a budu si z něj dělat ametistovou vodu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama