Alue lží zbavená IV. - kladný a záporný, pozitivní a negativní

9. listopadu 2015 v 9:00 | Lúmenn |  Zajímavosti, rady a informace
Poslední dva dny jste si mohly přečíst dost drsné články o tom, kdo je vlastně zač "tomáš marný", který stojí za obsahem webu Aluska.org (část první, velmi důležitá) a jak se vlastně do jeho vlivu Alue dostala (část druhá). V první části jsem slíbila, že se pokusím vysvětlit, proč člověk, který nám nepokrytě tvrdí, že to máme s láskou marné, nemá pravdu ve spoustě dalších věcí, které tvrdí - třeba v pravotočivosti/levotočivosti, jak jsme si ukázali v předchozí části nebo v tom, že zcela nepochopil pojmy pozitivní a negativní.
Tohle je asi nejhorší blábol, který se TM povedl a je pro čtenáře nejvíce matoucí. Rozumím, že když člověk nemá dobré znalosti fyziky, tak se snadno nechá zmást a proto vám vysvětlím, že se nemusíte bát ani kladných iontů, ani slovíčka pozitivní.


Nejprve si shrňme, co nám ve svých přednáškách a na Aluiných stránkách TM tvrdí o významu kladných a záporných iontů (cituji):
Lidská bytost funguje na principu náboje. - Záporné ionty jsou pro nás velice dobré. Jsou léčivé a nabíjejí nás energií. Oproti tomu kladné ionty jsou pro lidskou bytost smrtonosné.
- Naše buňky jsou zdravé, jen pokud mají záporný náboj. S přibývajícím kladným nábojem ztrácí funkčnost, onemocní, při plusovém náboji odumírají, nebo vzniká nemoc. - Rakovinové buňky mají čím dál tím více plusový náboj, jsou tedy pro člověka smrtonosné.
(říkám ,,čím dál tím více", protože kdyby lidská buňka měla čistě kladný náboj, tak je MRTVÁ!)
Od toho se odvíjí: Co je ZÁPORNÉ/NEGATIVNÍ, to je pro lidskou bytost SPRÁVNÉ, ZDRAVÉ A LÉČIVÉ.
Co je KLADNÉ/POZITIVNÍ, to lidskou bytost ZABÍJÍ!
Toto je heslovitě vysvětleno i ve Slovníčku, proto se naučte říkat KONSTRUKTIVNÍ / DESTRUKTIVNÍ, protože pokud říkáte někomu ,,mysli pozitivně", přejete mu, aby umřel!!!!! (zdroj)

Tak, caps lock, vykřičníky a strašení smrtí máme za sebou, takže zase začneme s osvětou. Elektrický náboj je fyzikální veličina. Rozeznáváme v přírodě tři typy náboje - kladný, záporný a neutrální neboli nulový.
Naprostá většina těles má neutrální náboj, včetně lidského těla jako celku. Kdybychom měli náboj, neustále by totiž mezi námi a okolím lítala elektřina:)
Jak náboj vzniká? Podívejme se na jednoduchý obrázek mé výroby:


První atom je běžný atom bez náboje - uvnitř v jádru, které je vcelku a nemění se, jsou kladně nabité protony se znaménkem + a neutrony bez náboje, kterých si nemusíme všímat. V obalu (to větší kolečko) jsou elektrony se záporným nábojem a znaménkem -.
Jak vznikají ionty (částice s nábojem) ukazují následující dva obrázky. Pokud se atom vzdá svého elektronu a ho jinému atomu, má o jeden elektron méně, než je protonů. Ty jsou na obrázku v jádru dva, kdežto elektron zbyl jen jeden. Dvakrát plus je více, než jedenkrát mínus, výsledný náboj je tedy kladný a jedná se o kationt nebo také pozitivní iont.
Pokud atom sebere elektron jinému atomu, má díky tomu více elektronů se znaménkem mínus, než protonů se znaménkem plus, takže výsledný náboj je záporný a jedná se o aniont neboli záporný iont.

Takže opět - aby mohl z atomu vzniknout kationt, musí někde vzniknout aniont a naopak. Jedno bez druhého nefunguje a ani nemůže. Je to stejné, jako jsem už psala v posledním článku. Konstrukce a destrukce jsou základními hybnými silou života.
A jak je to s ionty a jejich vztahem k živým organismům?

K životu potřebujeme oba typy iontů!
Rozepisování by bylo skutečně na dlouho, pro zájemce doporučím spíše středoškolskou biologii nebo odborné publikace (třeba)
Zjednodušeně jde o to, že aby naše tělo udržovalo acidobazickou rovnováhu, potřebuje k tomu nejrůznější prvky. Některé jsou kationty (třeba Na+ nebo K+, sodík a draslík, resp. jejich kationty), jiné anionty (třeba Cl-). Onen záporný náboj, o němž se v článku píše a o kterém taky Tm mluví ve svých přednáškách, je membránový potenciál buněčné membrány, která slouží jako jakási propustka mezi vnitřkem buňky a jejím vnějškem a jeho náboj je skutečně záporný (-30 až -90mV). To proto, že vnitřní povrch membrány buňky má záporný náboj a vnějšek (ale stále uvnitř lidského těla;)) kladný a tento rozdíl umožňuje procházení nejrůznějších látek do buňky a ven. Ovšem jedná se o klidový potenciál, který se může u různých buněk měnit (třeba aby vznikl neuronový impuls či stah svalu).


Takhle nějak to uvnitř našeho těla funguje, vidíte ta "zlá smrtonosná" pluska?:)
A pokud vás TM zblbnul řečmi o tom, jak jsou vědci hloupí a nic neví, ráda vás
objednám na přednášku k mé kamarádce, magistře mikrobiologie, může vám to
i ukázat na mikroskopu, budete-li chtít:)

V těle právě teď, v tuto chvíli, máte bezpočet záporných i kladných iontů. A všechny je potřebujete k životu. Kde se tedy vzal onen Aluščin a marného mýtus o záporných životodárných iontech?
Jedná se nejspíš o ty ionty, které jsou v atmosféře a to konkrétně o záporné kyslíkové ionty (tedy O-), které dýcháme. Jejich vyšší koncentrace je v přírodě a objevují se také po bouřce. Je prokázáno, že vyšší koncentrace těchto záporných kyslíkových iontů, prospívá zdraví. Ale tady mluvíme o kyslíku a o atmosféře;) Existuje bezpočet zdraví prospěšných a k životu nezbytných iontů a je jedno jaké mají znaménko, jestli plus a nebo mínus, jestli elektron navíc nebo míň, obojí je třeba a v žádném případě nejsou pozitivní ionty zabijáci, to byste v tuhle chvilku umřeli kvůli všemu kladně nabitému sodíku a draslíku uvnitř vašeho těla:)

Proč se tedy záporným iontům říká záporné a kladným kladné? Je za tím složitý vývoj zkoumání elektrického proudu a ustanovení směru elektrického proudu od kladného pólu směrem k zápornému. Pro naše už z minulého článku nabité vědomosti je to ale zcela logické a můžeme to krásně spojit s tím, co víme o konstrukci a destrukci:

Konstruktivní - dává
Kladně nabitý iont - dává elektron (a jemu samotnému chybí)

Destruktivní - bere
Záporně nabitý iont - bere elektron (a má jeden navíc)

Ionty ale neumí být zlé:) Jen využívají přírody a jejího nekončícího pohybu, dávání a braní.

A teď konečně tomu pozitivnímu a negativnímu. Obě tato slova se používala dávno před tím, než člověk objevil ionty a popravdě se ve fyzice příliš často nepoužívají - užívá se slovo kladný a záporný, ale slova negativní a pozitivní jsem hledala v učebních textech o elektřině marně. Kde tedy TM vzal tuto spojitost, nechápu.
Ve skutečnosti slova pozitivní a negativní mají velmi starý původ - pozitivní má vztah ke slovu pozice, držet pozici, zatímco negativní odkazuje na zápor, koneckonců dodnes se ve mnoha jazycích světa užívají různé variace slova "ne" pro zápor. Pokud bychom to rozpitvali, pak něco, co je "nepozitivní" nemá pozici, tudíž to vlastně neexistuje.
Ve všech konotacích se dočteme, že pozitivní přístup je úplně totéž, co přístup konstruktivní. Když pozitivně myslíme, tak dáváme energii těm věcem v našem životě, které nás těší, dělají nám radost. A když máme radost, jsme plní energie, kterou pak rozdáváme dál - a kdo dává, ten je konstruktivní:) Kdo je negativní, popírá něco, smutní, ten má energie málo a snaží se ji brát z okolí, je tudíž destruktivní.
Jak je to snadné a logické, že?:) Není vůbec pravda, že by někdo lidem něco obracel naruby. Proč taky? Slova mají jen takovou moc, jakou jim za staletí vnutily naše myšlenky. Změní-li se myšlenka, změní se časem i slovo a tak se z kdysi třeba škaredých a urážlivých slov stala působením myšlenek slova milá a vhodná a naopak. Ne pojmy, ale myšlenky jsou to, co je důležité.

Neexistuje nic jako pozitivní nebo negativní energie, to je rozšířený mýtus. Energie je jen jedna - a buď ji svými myšlenkami můžeme dávat a být tedy konstruktivní, pozitivní nebo ji můžeme brát a být destruktivní, negativní. Život vznikl z konstrukce, je to dar, který nám dali naši rodiče, kdy jsme díky energii rostli a sílili, a zanikne ve smrti, kdy energie začne mizet, tělo ochabovat a odumírat. Oboje je ale normální, přirozené a zcela v pořádku.

(zatím) Poslední, pátou, část čtěte zde.
 


Komentáře

1 Nějaká ufounka Nějaká ufounka | E-mail | Web | 9. listopadu 2015 v 15:56 | Reagovat

Dovolila bych si to trochu zamotat: pokud vezmu z atomu elektron, v tu chvíli se stává "konstruktivní" - dávající, získává kladný náboj... ale aby byl opět neutrální, potřebuje někde VZÍT jeden elektron zpět. Nestává se tím tudíž "destruktivní"?

2 Lúmenn Lúmenn | Web | 9. listopadu 2015 v 18:43 | Reagovat

[1]: snad ti v tom udělá jasno předcházející článek: http://poselsvetla.blog.cz/1511/alue-lzi-zbavena-iii-jak-je-to-s-pravotocivosti-a-levotocivosti

Všichni jsme v životě chvílemi konstruktivní a chvílemi destruktivní, je to úplně normální. Pokud mezi tím ale je rovnovážý vztah, vzniká harmonie a spokojenost - a s oním iontem to máš to samé. Konstrukce a destrukce nejsou kategorie "nafurt" ale jen dočasné popsání stavu či chování;)

3 Anchor Anchor | E-mail | Web | 9. listopadu 2015 v 19:19 | Reagovat

[2]: Ták a tehhle komentář zarámovat! :)

4 aves passeri aves passeri | E-mail | Web | 9. listopadu 2015 v 19:31 | Reagovat

[3]: Jo, souhlasím! Zarámovat. Je to tak jasný, ale kdyby si to člověk uvědomoval, i když potřebuje....
Jinak na Alušku taky chodím... nějak mě to tam táhne. A vždycky jsem si říkala, proč mi ten její blog přijde tak rozporuplný...
Nevěděla jsem, že to u nich doma bylo tak drsný. Chápu pak, že by odešla s někým, kdo ji "zachránil"... a že by měla velký problém si přiznat, že jen spadla z louže pod okap. Tohle není vůbec lehké. Ale pokud to tak je, věřím, že dříve nebo později bude mít dost síly se osvobodit z působení, které není vůbec pozitivní (či tedy konstruktivní?? :-))))

5 ScaSha ScaSha | 9. listopadu 2015 v 20:10 | Reagovat

Dík, dík, VELKEJ DÍK za tenhle cyklus článků. Nikdy jsem tu "novou" Alue moc nemusela, ale teď mám konečně dokonale otevřené oči... A doufám, že se to zase obrátí k lepšímu.

6 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 9. listopadu 2015 v 21:54 | Reagovat

Včera jsem přecetla tři články o Alue a TM. A teď tenhle. A musela jsem si dobře rozmýšlet, co na to napsat.
O tomáše marného jsem se nikdy nezajímala. Člověk, který píše svoje jméno malými písmeny nikdy nepůsobí důvěryhodně. Přečetla jsem si kdysi pár článků na jeho stránkách. Samá černá kronika. Samé katastrofy. Tak bych to nazvala. Od televizních novin se to zase tak neliší. Co se týče konce světa, těším se na něj už dávno. prakticky ještě dávno před tím, než jsem se naučila pracovat s internetem. Ale to je spíš problém zase mého narušení.
Ano, pustila jsem si kus jeho přednášek.    Na poslech mi byl jeho hlas nepříjemný.  Po šesti sekundách jsem vypínala.
A o tom, jestli je Alue tím člověkem příliš ovlivňována a nebo ne, to nechám na těch, kteří je oba znají osobně. Vlastně jsem její články začala aktivně sledovat až v roce 2011. Ano, jsou jisté rozdíly v tom, co psala kdysi a co dnes.
Jinak, je dobré lidi informovat o tom, co je škodlivé v potravinách a jiné věci. Třeba ten glutamát je fakt jedovatý. Taky už ho výrobci hodně omezují, protože ho lidi nechtějí. Ale možná je těch článků opravdu mnoho. U mě už tato osvěta už nemá smysl, protože už mám skoro všechna éčka a přísady nastudované. Ještě, aby zvětšili písmenka na obalech a můžu je i začít číst. Ale taky bych u ní uvítala více článků o andělech a o vílách.
Jinak, co se týče celé její blogové tvorby, řídím se svojí intuicí. Něčemu věřím a o něčem zase přemýšlím a zjišťuji, jestli mi to pomůže a nebo mám  dohledávat dál či dá zatím dát uležet. Třeba jako to o škodlivosti a neškodlivosti reiki. Pokud se mám opravdu řídit svou intuicí, tak musím říct, že nějaká zasvěcení do reiki vlastně skoro nepotřebuju. Je jedno, jaké to je, ale nepotřebuju to.
Jo, je pravda, že už i já si všimla, že co se týče pravotočivosti a levotočivosti spirál, si trochu protiřečí. A proto jsem  vždy kreslila jen kruhy. Stejně kružítko spirály neumí. Ale i tak ti děkuji, žes mi vysvětlila do spirálové dilema. :-)

7 BE BE | 26. listopadu 2015 v 14:50 | Reagovat

Som tu len deň, či pol dňa a chcem vyjadriť uznanie Tebe Lumen. Si dobrá!

[6]: súhlasím , mne je jeho hlas tiež nepríjemný, a vôbec , po 6tich hodinách by som asi odkráčala do "blázinca."  Mám sa rada...:-D

8 Mirek Mirek | 16. prosince 2015 v 23:55 | Reagovat

...Čím vyšší budou vaše vibrace, tím snáze se spojíte s anděly a vílami, protože jak jistě víte - podobné přitahuje podobné.

Toto píše Lumenn o energii. Stejně jako Alue odvádí lidi od podstaty. Tyto názory vedou akorát do kolektivní mysli. Tedy odvádějí od podstaty. Kolektivní mysl-ego je vždy silnější jak vaše mysl individuální a je jako droga. časem vás přepere. Brát poznání z kolektivní mysli může se zdát přínosné, je to ale "vzdálení" se od samotné podstaty-odklonění se od kolektivního vědomí. Cesta ke kolektivnímu vědomí nevede přes kolektivní mysl. Kdo chce skutečné poznání, má v sobě probudit svého vlastního čistého ducha, né k sobě pouštět jiné entity-ega, je jedno jestli jsou andělské nebo ďábelské. Sjednocení s čistým duchem je ta vyšší vibrace, není jí žádná vibrace z úrovně kolektivní mysli(andělé). Kolektivní mysl není žádný předstupeň cesty ke kolektivnímu vědomí, je to úkrok horizontální-mimo, néní to krok vertikální. V tom je fundamentální rozdíl. Probuzení každého svého čistého ducha v sobě není totéž co rozšíření svého mimosmyslového vnímání. Mimosmyslové vnímání-ezoterika zastírá vnímání-rozlišování svého osobního čistého ducha a pokřivuje poznání, tedy odvádí od podstaty. Proto jsou lidi zmatení a hledají stále, komu mají tedy vlastně věřit. Pak stále skáčí někomu na špek. Toto je vlastně problém dnešní doby. Zaměňování poznání z kolektivní mysli za poznání kolektivního vědomí. Cesta ke kolektivnímu vědomí-pravdě vede přes poznání svého čistého osobního ducha, ne přes kolektivní mysl, tedy mimosmyslová vnímání. V tom je rozdíl, vnímat vibrace(kvality) vnější-cizí a vnitřní-"svoje".
Každý máme ještě moc másla na hlavě.

9 RCi RCi | 5. dubna 2016 v 16:46 | Reagovat

LIDI BACHA!. Lhářka a podvodnice s ezoterikou Alue K Loskotová má nový web, ještě ho nemá spuštěný, zatím jede na starém na Blogu.cz. Píše tam o sobě nesmysly, že byla od dětství zázračné dítě a jiné blbosti! (WTF!). Ze svojí rodiny udělala úplné monstra, přehání, lže. (Na starém blogu si připravuje půdičku, aby lži o její rodině vypadaly věrohodně, 1. března napsala článek ,,Jak jsem našla vstupní bránu do nadvědomí", kde ze svojí babičky udělala úplnou obludu. (přehání!) Článek je prý zálohovaný, kdyby ho ta lhářka chtěla zase přepsat a zamazat stopy, jak to hodně často dělá. Že  nerozumí tomu, co je nadvědomí, protože si to vymýšlí a opisuje, je druhá věc. To nikoho nezajímá, jak škodí jiným, vždyť ty její výmysly a lži můžou poškodit psychiku čtenářů, co jí tam lezou. Ta Loskotová je úplná obluda! Na odkaz na nový web jsem přišel dneska, byl napsaný v jednom komentáři, tak ho sem dávám. Koukněte na tu hrúzu, dejte si do vyhledavače  aluška.org věděním ke svobodě/autorka. Nebo 110870.w70.wedos.ws/autorka/ Web má na wedosu. A pročtěte, co tam v článkách píše. Samý lži a šlemty! Jako na starým blogu! Že jí někdo pomáhá se sestavením je jasný. Alue je odporná HRŮZNÁ OBLUDA!  

Lhářka, hnusná lhářka

10 eye of the blind eye of the blind | 15. ledna 2017 v 4:18 | Reagovat
12 Danti Danti | 22. ledna 2017 v 7:41 | Reagovat

Údajně málem zázračný střep, produkt všech superlativů:

http://www.popelky.cz/magie/zazraky-jsou-mozne-drzost-je-jista/136356.html

13 maitrealo maitrealo | 7. února 2017 v 21:30 | Reagovat

Tento artikl asi prodávat u Alue nebudou.
Bylo řešeno v diskusi pod 184.dotazníkem na aluska.org (článek ze 4.2.2017).

http://spiritobchod.cz/amulety-a-talismany/prsten-atlantidanu-17-mm-379.html?gclid=CKr7m7rn_tECFVdsGwod80IIcg

Ono by se asi na to nedala našroubovat vysoká cena, když to jinde prodávají. Na střep z lustru za 50Kč stačí vymyslet blíže neurčenou - asi neviditelnou technologii, kterou žádný vědec nezná a tvrdit, že má všechny možné i nemožné účinky, prásknout na to vysokou cenovku a bác. Artikel v eshopu je nasvětě.
Hodně rozumu v nakupování kouzelných artiklů. hi hi ha ha cha cha ha...

14 vangeline vangeline | 14. února 2017 v 6:21 | Reagovat

Mohla by si vyjasnit, jaký je rozdíl mezi tajnými dokumenty, které se týkají všech a těch tajných , které se týkají konkrétních jednotlivců, kteří nemají s politikou a veřejnou činností nic společného.

Ji vytáčí, když mají lidé o ní podložené názory, naproti tomu svá tvrzení pokládá za upřímnost od srdce. Přestože často jsou na konkrétní lidi zcela účelové, zraňující a nemají vůbec žádný reálný základ.  

Také o tucích píše jednou tak, podruhé opačně.

http://karolinaloskotova.blog.cz/1702/veci-ktere-na-lidech-nechapu-3-dil-neuprimnost

De facto, ty její články, které nejsou převzaté mívají častěji obsah postaven tak, aby zakrývaly její chování a vykreslovaly to její chování v úplně jiném smyslu, aby vypadalo, že je vše o něčem jiném, než jak ve skutečnosti a fakticky bylo, za jiných situací, okolností, dějů , prostředí , atd.

15 alue byla alue byla | 7. dubna 2017 v 14:54 | Reagovat

[5]: Alue byla vždycky prolhaný šmejd, neházejte to na všechno toho reného.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama