Pohlazení po duši (se starými stromy) - 7.března 2016

7. března 2016 v 8:00 | Lúmenn |  Pohlazení po duši na (skoro) každý den
Díky kamarádovi jsem objevila velice zajímavou facebookovou skupinu s názvem Ancient and Sacred Trees of Britain (Prastaré a posvátné stromy Británie), kde lidé sdílejí své nebo i cizí fotky zajímavých stromů. Většina z nich skutečně plně naplňuje název této skupiny a jedná se o nádherné a velmi staré stromy, se širokými překrásnými kmeny a mohutným větvovím, z nichž i přes obrazovku počítače sálá nezměrná síla dávných dní, které tyto stromy prožily a o nichž dokážou pozornému posluchači vyprávět. A protože i já jsem fascinována stromy, které považuji za úžasné bytosti, k nimž mám velkou úctu, posílám tuto skupinku "uctívačů stromů" dál - pro všechny, co se rádi pokochají nebo třeba hledají inspiraci pro svůj výlet po krajině Velké Británie. A pro ty z vás, co nemají facebook, vybírám ze skupiny alespoň pár zajímavých stromových úlovků pro potěchu oka i duše.
Platan, vyfocený v Minterne gardens v hrabství Dorset (jihozápadní Anglie)Dva spojené buky, jako by si potřásaly rukou:) Vyfocené v Chanctonbury, jižní část AngliePřes 600 let starý dub, v Hampshiru, k němuž se váže legenda. V dobách bitvy u Trafalgaru (námořní bitva), nabídli majiteli pozemku 100 liber za dřevo tohoto stromu. Odmítl. Nabídka se zvýšila na 100 guineí (tedy stonásobek původní), ale ani tak se nenechal přesvědčit a díky němu tam tento majestátný dub stále stojí a nestala se z něj loď:)Kaštan, vyfocen v Roslin valley ve Skotsku, starý asi 400 let

Všechny obrázky pocházejí z výše zmíněné facebookové skupiny. Podívat se tam můžete na mnoho a mnoho dalších, doporučuji:)
Více o stromech a (nejen) jejich magických vlastnostech se dozvíte v rubrice Magie stromů.
Mohu také doporučit moji fotogalerii zajímavých stromů, které jsem potkala při pobytu v lázních v Pasece (odkaz vede na můj osobní blog).

 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 8. března 2016 v 17:23 | Reagovat

Moc díky za doporučení! Jak stromy, tak samotnou Velkou Británii, miluju :)

2 mirek mirek | 17. března 2016 v 11:35 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama